Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Εχεις σχολιασει, παραδεχτηκες χωρις να το γνωριζεις.

Σου εξηγουμε τοσα ατομα οτι δεν ειναι ετσι κ μας λες πιθανως να εχεις λαθος. Πιθανώς.  Δεν γινεται συζητηση μαζι σου. 

 

 

Κατ'αρχην ενα ατομο μου το εξηγησε, εσυ. Το "πιθανως" αφορα εμενα , αφου οπως απαντησα ηδη δε γνωριζω τι ισχυει και δε θεωρω δεδομενα οσα μου λες εσυ. Για παραδειγμα εσυ εχεις υποστηριξει για το καρντανο οτι εχει πραγματα που δουλευουν στον εξω κοσμο, που εξυπηρετουν use cases και δινουν χρηστηκοτητα αλλα ακομα δεν μου εχεις πει ποια. Γιατι λοιπον να θεωρει κανεις δεδομενα αυτα που γραφεις; Εισαι de facto αξιοπιστος; Δεν νομιζω, οπως κανεις εδω μεσα.

Καλη τακτικη εξοδου παντως, στα ερωτηματα που σου εθεσα και για αλλη μια φορα δε προκειται να απαντησεις, γιατι απλουστατα, δεν γινεται να απαντησεις.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Κατ'αρχην ενα ατομο μου το εξηγησε, εσυ. Το "πιθανως" αφορα εμενα , αφου οπως απαντησα ηδη δε γνωριζω τι ισχυει και δε θεωρω δεδομενα οσα μου λες εσυ. Για παραδειγμα εσυ εχεις υποστηριξει για το καρντανο οτι εχει πραγματα που δουλευουν στον εξω κοσμο, που εξυπηρετουν use cases και δινουν χρηστηκοτητα αλλα ακομα δεν μου εχεις πει ποια. Γιατι λοιπον να θεωρει κανεις δεδομενα αυτα που γραφεις; Εισαι de facto αξιοπιστος; Δεν νομιζω, οπως κανεις εδω μεσα.

Καλη τακτικη εξοδου παντως, στα ερωτηματα που σου εθεσα και για αλλη μια φορα δε προκειται να απαντησεις, γιατι απλουστατα, δεν γινεται να απαντησεις.

Δεν γνωρίζεις αλλα την αποψη σου την κατεθεσες. 

Σε διορθωσα, μου λες οτι δεν ειμαι αξιοπιστος κ οτι επειδή δεν γνωριζεις δεν ξερεις αν λεω την αληθεια. 

Ομως παρ ολο που δεν γνωρίζεις , την λαθος αποψη σου την είπες. 

Δεν ειναι τακτικη εξοδου, η συζητηση μαζι σου οδηγει σε αδιεξοδο. Δεν σου απάντησα για να σε διορθώσω αλλα για να προφυλαξω τα υπόλοιπα μελη απο τις ανακριβειες σου. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mourgakos2007 είπε

Δεν γνωρίζεις αλλα την αποψη σου την κατεθεσες. 

Σε διορθωσα, μου λες οτι δεν ειμαι αξιοπιστος κ οτι επειδή δεν γνωριζεις δεν ξερεις αν λεω την αληθεια. 

Ομως παρ ολο που δεν γνωρίζεις , την λαθος αποψη σου την είπες. 

Δεν ειναι τακτικη εξοδου, η συζητηση μαζι σου οδηγει σε αδιεξοδο. Δεν σου απάντησα για να σε διορθώσω αλλα για να προφυλαξω τα υπόλοιπα μελη απο τις ανακριβειες σου. 

 

Με διορθωσες σε κατι που εγραψα και πηγα κατευθειαν πασο λεγοντας οτι δε γνωριζω, αρα πιθανως εχεις δικιο.

Εκανα δηλαδη ακριβως αυτο που δεν εχεις κανει ποτε σου εσυ, οσες φορες σε εχω διορθωσει στις ανακριβειες που εχεις γραψει.

Επειτα, καθε φορα που σου ζητειται να τεκμηριωσεις μονο μερικες απο τις ανακριβειες, εσυ δε το κανεις, γιατι ξαφνικα ανακαλυπτεις οτι...δεν εχει νοημα η συζητηση. Την οποια μια χαρα συνεχιζεις βεβαια.

Το ποιος καθισταται πιο αξιοπιστος απο τα παραπανω γεγονοτα, μπορουν να το κρινουν οσοι διαβαζουν και οχι εσυ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά για αρχή πρέπει να συμφωνήσετε πως, εδώ μέσα, κανείς δεν είναι υποστηρικτής κανενός Crypto.

Ολοι σας, ανεξαιρέτως, περιμένετε να 'κονομήσετε ζεστά φιατάκια. 

Αν αύριο είναι, κάπως, 100% βέβαιο πως το coin σας θα πιάσει πάτο, θα το πουλήσετε/απαρνηθείτε και θα ξανά αγοράσετε με εκπτώσεις. 

Εκτος αν εδώ μέσα έχουμε και ζαίους και δεν το ξέρω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ooaris είπε

Βασικά για αρχή πρέπει να συμφωνήσετε πως, εδώ μέσα, κανείς δεν είναι υποστηρικτής κανενός Crypto.

Ολοι σας, ανεξαιρέτως, περιμένετε να 'κονομήσετε ζεστά φιατάκια. 

Αν αύριο είναι, κάπως, 100% βέβαιο πως το coin σας θα πιάσει πάτο, θα το πουλήσετε/απαρνηθείτε και θα ξανά αγοράσετε με εκπτώσεις. 

Εκτος αν εδώ μέσα έχουμε και ζαίους και δεν το ξέρω 

Αυτο ακριβως. Οπαδιλικι δεν χωραει. 

Κανένα κρυπτο δεν παντρευομαι. 

Αλήθειες μονο να λέμε κ ας γίνει καποιος millionaire ακομα κ απο το shiba. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αληθειες λεμε βεβαιως. Κι αν μας ξεφυγει κατι, μεγαλοι ειμαστε και εχουμε το θαρρος να το πουμε.

Α μισο. Εκτος απο εκεινους που ακομα γραφουν οτι το καρντανο στην 6ετη του πορεια εχει παραδωσει κατι που να δουλεψε κι επιμενουν χωρις ομως να μας λενε τι.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tkbomberman είπε

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα παει γυρω στα 10 δολαρια!!Δεν καταλαβες τι ειπε!!Ειπε οτι δεν του αρεσει ο τροπος που θα παει,οχι οτι δεν θα παει..Δες καλυτερα το βιντεο εσυ και ο αλλος και μην βιαζεστε συνεχως!!

Αυτό προσπαθώ να σου εξηγήσω, ότι ο YouTuber παρέθεσε ενδεχόμενα. Εσυ το έδεσες κόμπο ότι θα πάει 10 μέχρι τέλος του χρόνου. Ποτέ δεν είπε ότι θα πάει 10$ είτε θέλετε, είτε όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα αν το btc ανεβει 65% ως τις αρχες του ετους (100k), τοτε το καρντανο θα ανεβει 500% (10$); :D

Και αφου ειναι ετσι, γιατι το καρντανο πεφτει εδω και 2 μηνες που το btc ανεβαινει; Για πες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Αληθειες λεμε βεβαιως. Κι αν μας ξεφυγει κατι, μεγαλοι ειμαστε και εχουμε το θαρρος να το πουμε.

Εκτος απο εκεινους που ακομα γραφουν οτι το καρντανο στην 6ετη του πορεια εχει παραδωσει κατι που να δουλεψε κι επιμενουν χωρις ομως να μας λενε τι .

Ενώ  τα σκυλονομίσματα που αύριο θα φιγουράρουν στο τοπ5 της αγοράς, προσφέρουν κάτι... 

White papers, woof papers, real world solutions και λοιπές @@@@ριές τα διαβάζαμε σαν χάνοι το 17... Κάποιοι, και παλιότερα... Πλέον μόνο αφελείς τα διαβάζουν. 

Είναι ξεκάθαρο πως η τιμή ενός νομίσματος καθοδηγείται από συμφέροντα, hype, marketing, PR, κτλ κτλ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταία προειδοποίηση.

Όποιος συνεχίζει να γράφει post με προσωπικούς χαρακτηρισμούς προς άλλους θα τρώει ban από το κανάλι. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Τα cryptos πάντα δουλεύουν με μαξιλαράκια, δεν μπορεί το ada μέσα σε 2 μήνες να φτάσει κατευθείαν 10$ χωρίς πρώτα να βάλει θεμέλια σε 5$ και 8$. Αυτό απαιτεί χρόνο! 

Ότι μπορεί να πάρει χ10 σε σύντομο χρονικό διάστημα, γίνεται. Το Shiba το έκανε πρόσφατα. Αλλά ναι, αυτό δεν σημαίνει ότι θα το κρατήσει και εν τέλει θα πέσει κάπου στο χ5 πριν ξανά ανέβει λίγο 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tkbomberman είπε

ΕΔΩ ακουμε εναν απο τους κορυφαιους,ισως και ο κορυφαιος αναλυτης  στα κρυπτο

Εάν ήταν κάτι τέτοιο δεν θα έκανε YouTube videos ούτε θα παρακαλούσε για μερικά likes ή subs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ότι μπορεί να πάρει χ10 σε σύντομο χρονικό διάστημα, γίνεται. Το Shiba το έκανε πρόσφατα. Αλλά ναι, αυτό δεν σημαίνει ότι θα το κρατήσει και εν τέλει θα πέσει κάπου στο χ5 πριν ξανά ανέβει λίγο 

Το shib ίσως ακολουθεί την πορεία του doge. Θυμάμαι έχει γίνει μεγάλος ντόρος μερικές εβδομάδες πριν γίνει listed το doge στη robinhood. Η robinhood είχε αγοράσει εκατομμύρια και όταν έγινε listed και το εκτόξευσαν οι πελάτες, τα πούλησε η robinhood.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ότι μπορεί να πάρει χ10 σε σύντομο χρονικό διάστημα, γίνεται. Το Shiba το έκανε πρόσφατα. Αλλά ναι, αυτό δεν σημαίνει ότι θα το κρατήσει και εν τέλει θα πέσει κάπου στο χ5 πριν ξανά ανέβει λίγο 

Οχι δεν ειναι ευκολο για το καρντανο το +500% μεχρι τελος του ετους, λογω mcap. Εκτος αν συμβουν κοσμογονικα γεγονοτα τοσο στην κρυπτοαγορα οσο και στο ιδιο το καρντανο, τυπου να κανει deliver ο Hoskinson οτι δεν εχει κανει 6 χρονια, μεσα στο επομενο 2μηνο. Δεν φαινεται ιδιαιτερα πιθανο κανενα απο τα δυο σεναρια αυτη τη στιγμη, αρα οποιος βλεπει 500% οχι στο καρντανο συγκεκριμενα αλλα σε οποιοδηποτε απο τα τοπ5 mcap coins μεσα το επομενο 2μηνο, μαλλον ειναι moonboy, συμπεριλαμβανομενου και του οποιουδηποτε youtuber δημιουργει τετοιες προσδοκιες με μοναδικο σκοπο το clickbait. Ειναι κι ενα πολυ καλο indication αυτο, για το ποιους yt να μην παρακολουθει κανεις...

Cardano mcap καπου στα 65 δις.

Shiba mcap αρχες Οκτωβρη περι τα 3δις (πλεον , γυρω στα 40). Εκανε τον κυκλο του και το shib για την ωρα, δεν ειναι ευκολο να κουνησει μια φαλαινα τα 40δις πλεον με +20, 30% ,40% την μερα.

 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. 

Απαντανε οσοι ξερουν, οχι οσοι νομιζουν οτι ξερουν. 

Εχουμε ενα νομισμα. Μαρκετ καπ 50δις ευρω. 

Τιμη 1 ευρω. 

Κινείται η τιμη αναμεσα στο 0,90 και στο 1,10. Σκάει τρελό νεο. 

Δεν πουλαει κανενας. Αγοραστές πολλοι. 

Πρωτος πωλητης πουλαει ενα κομματι στα 10ευρω.

Βρεθηκε αγοραστης να αγορασει το ενα κομματι στα 10 ευρω. 

Πηγε η τιμη Χ10? 

Χρειάστηκε να παει το μαρκετ καπ Χ10? 

Για δωστε τα φώτα σας οσοι ξερετε κ οχι οσοι νομιζετε οτι ξέρετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...