Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Αφηνω την μεγαλειωδη αυτη ατακα ως ατακα.

Και παω στο προκειμενο. Για πες πανω απο 1 που συμφωνει μαζι σου :D

Το οτι ταζετε ανοδους και φεγγαρι με το καρντανο να ειναι στο -35% το τελευταιο 2μηνο, οταν ολα τα αλλα ανεβαινουν, προφανως ειναι κατι που λετε αναμεταξυ σας εκει στο die hard cardano community, διοτι, οσο ναναι ειναι σκληρο να βλεπεις ολη την κρυπτοαγορα να βγαζει κερδη κι εσυ την ιδια περιοδο να βλεπεις κοκκινα καθε μερα και το νουμερακι πισω απο το - να μεγαλωνει. Οποτε , οπως λεει και το τραγουδι "κανε υπομονη κι ο ουρανος θα γινει πιο γαλανος. Και θα περασουμε και το eth και το bnb και ολα...".

Δε κοιτατε λεω 'γω το solana που σας εχει απο κοντα μη σας πεταξει κι απο το τοπ5, αντι να ταζετε φεγγαρια και ηλιους και 500% τις επομενες 8 εβδομαδες;

 

1015,4% σε ενα χρονο το eth

1964% το ada. 

Εσυ τωρα μπαίνεις εδω μεσα για να μας πεις τι? 

Φτανει. Έλεος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

 

1015,4% σε ενα χρονο το eth

1964% το ada. 

Εσυ τωρα μπαίνεις εδω μεσα για να μας πεις τι? 

Φτανει. Έλεος. 

Μπαινω να πω οτι το 500% που ταζετε (δυο ατομα ειστε και κανετε ολο το χαμο) για τις επομενες 60 μερες, ειναι δυσκολο.

Οχι εσενα αλλα αυτων που διαβαζουν αυτες τις ..."υποσχεσεις" και παιζει να ψηθουν να μπουν τωρα. Αδιαφορος τους εισαι εσυ για το αν εβγαλες 1000% η 1000000% τα προηγουμενα 10 χρονια , οσο κι εγω. Αυτοι, αν μπουν τωρα θα πονταρουν σε αυτα που ταζετε περι 500%. Σε πειραζει που λεμε οτι ειναι σε αρνητικο trend το τελευταιο 2μηνο; Προφανως και σε πειραζει, αλλα τι να κανουμε. Ειναι. Τοσο που το κοντευει το solana πλεον... Δεν επαναλαμβανω τυχαια το SOL. Το λεω γιατι εσυ κι ο διδυμος σου μπορει να ονειρευεστε ETH killers , αλλα στο μεταξυ κοντευει να σε βαλει απο κατω χακαρισμενο coin.

Οταν μιλησετε με πιο λογικα νουμερα, ξανασυζηταμε. Μεχρι τοτε θα εχετε αντιλογο γιατι και -35% μετρατε απεναντι σε fiat (απεναντι σε eth που εχετε φαγωθει να κανετε συγκρισεις δε το λεω καν για να μη σας χαλασω το Σαββατοβραδο) οσο ολοι ανεβαινουν, αλλά και νιωθετε την ανασα του χακαρισμενου coin...

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανεβαίνουν όλα μαζί, αλλά "τυχαία" και "διαδοχικά" όλα κάνουν τον κύκλο τους. Πριν δυο μήνες ήταν το ADA, τώρα είναι το ENJ, και το μέλλον είναι ένα μυστήριο. Εγώ άρχισα να το εκμεταλλεύομαι και κάνω trade μεταξύ τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NiKoSmile είπε

Δεν ανεβαίνουν όλα μαζί, αλλά "τυχαία" και "διαδοχικά" όλα κάνουν τον κύκλο τους. Πριν δυο μήνες ήταν το ADA, τώρα είναι το ENJ, και το μέλλον είναι ένα μυστήριο. Εγώ άρχισα να το εκμεταλλεύομαι και κάνω trade μεταξύ τους.

Εισαι ωραιος. Και ετσι πρεπει. 

Πρωτα ομως ενα φτου φτου γιατι ανεφερες το enjin. Επιτελους ξυπνησεεεεεε 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tkbomberman είπε

Ολοι οι κορυφαιοι αναλυτες παγκοσμιως,και πιστεψε με εχω ακουσει δεκαδες και σε καποιους ειμαι και σε premium list,λενε για ανοδο στο καρντανο περισσοτερο απο εθεριουμ και μπιτκοιν..Αυτο ηθελα να τονισω,οτι τους πρωτους μηνες του 2022 θα εχει πολυ πιθανον,τιποτα δεν ειναι 100%,καλυτερα κερδη απο τα 2 πρωτα..Απλα το λεω γιατι υπαρχουν καποιοι εδω μεσα που ισχυριζονται το αντιθετο με απιστευτο παθος και χωρις κανενα δεδομενο!!!!Απλα θελω να το μοιραστω μαζι σας γιατι αφενος εχω βγαλει σοβαρα χρηματα τα τελευταια χρονια και αφετερου για να ξερετε οτι με το καρντανο δεν χανεις ποτε αμα το βλεπεις μακροπροθεσμα..!!Επαναλαμβανω,οχι επενδυτικη συμβουλη απλα την γνωμη μου λεω,οπως και ολοι που ασχολουνται σοβαρα συμφωνουν μαζι μου..Τωρα μια στο εκατομμυριο υπαρχει η πιθανοτητα το εθεριουμ η το μπιτκοιν να εχει καλυτερη αποδοση..Εγω πιστευω πως δεν θα εχει σε αντιθεση με καποιους εδω μεσα που ορκιζονται σε αυτη την πιθανοτητα για 1002 αδιευκρινιστους λογους!!!Πολυ καλα νομισματα,μην παρεξηγηθω,απλα τις αποδοσεις του καρντανο δεν μπορουν να τις πιασουν,και ουτε τις επιασαν ποτε συμφωνα με τα σχεδιαγραμματα!!Εννοειται εχω και μπιτκοιν και θα ξανααγορασω και αλλο μολις βγαλω κερδη απο το καρντανο,οχι ολα,ενα κομματι!!Γιατι,σαν το μπιτκοιν για πολυυυυ μακροπροθεσμα δεν υπαρχει αλλο!!

Πολλές αντιφάσεις, τα έχεις μπερδέψει.

Σε ένα σημείο λες ότι ''τις αποδόσεις του ADA δεν μπορουν να τις πιάσουν, και ουτε τις έπιασαν ποτέ σύμφωνα με τα σχεδιαγράμματα''

Προφανώς δεν έχεις δει ποτέ διάγραμμα του BTC και του ETH για να τα συγκρίνεις με το ADA. Απο ATL σε ATH το BTC έχει αύξηση σχεδόν 2 τρισεκατομμύρια % (1.900.000.000.000%), το ETH 1.048.188%, και το ADA 18.092%.

Στους κορυφαίους αναλυτές δεν έχεις πρόσβαση. Αυτοί απο τους οποίους ενημερώνεσαι είναι ντελάληδες.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση.
Εαν δεν σας κανει κοπο, γραψτε ποιους θεωρητε κορυφαιους αναλυτες.
Και που να μπουμε να τους παρακολουθησουμε και εμεις οι ασχετοι.
Γενικα δεν ζηταω συμβουλες, εχω ορεξη να μαθω και ζηταω βοηθεια σχετικα με τις πηγες.
ευχαριστω.

Επισης, εχει κανεις υποψιν κανα σεμιναριο να παρακολουθησω για αναλυσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, τσομπας είπε

παιδια μια ερωτηση.
Εαν δεν σας κανει κοπο, γραψτε ποιους θεωρητε κορυφαιους αναλυτες.
Και που να μπουμε να τους παρακολουθησουμε και εμεις οι ασχετοι.
Γενικα δεν ζηταω συμβουλες, εχω ορεξη να μαθω και ζηταω βοηθεια σχετικα με τις πηγες.
ευχαριστω.

Επισης, εχει κανεις υποψιν κανα σεμιναριο να παρακολουθησω για αναλυσεις?

Βασιλης παζοπουλος. 

Αναλυση, βιντεο, σεμιναρια κ βιβλιο. 

Twitter Facebook YouTube 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα squid coin +1200% και πρέπει να είναι scam. Το pancakeswap δεν.επιτρεπει sells, μόνο buy orders or smth. Είχε βάλει φίλος 5 ευρώ τα οποία έγιναν 350 και τώρα δεν μπορεί να κάνει τπτ. Προσοχή με το συγκεκριμένο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Είναι ένα squid coin +1200% και πρέπει να είναι scam. Το pancakeswap δεν.επιτρεπει sells, μόνο buy orders or smth. Είχε βάλει φίλος 5 ευρώ τα οποία έγιναν 350 και τώρα δεν μπορεί να κάνει τπτ. Προσοχή με το συγκεκριμένο 

Αυτό είναι token για το “λούνα παρκ”. 
Δεν μπορείς να ρευστοποιήσεις γιατί ο σκοπός του είναι να ξοδεύεται σε online games.

Το αν κρύβεται scam δεν το γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Αυτό είναι token για το “λούνα παρκ”. 
Δεν μπορείς να ρευστοποιήσεις γιατί ο σκοπός του είναι να ξοδεύεται σε online games.

Το αν κρύβεται scam δεν το γνωρίζω.

https://coinmarketcap.com/alexandria/article/squid-crashes-from-2-800-to-0-0007-in-five-minutes?fbclid=IwAR37wkW8V3avc4rxN2aJS-QL2CgtB6wa3ReddQOItNGjBSjDyJTuF2MKCOs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρέπει να καταλάβετε ότι αυτά τα ψηφιακά νομίσματα όπως και το σύνολο βασικά των νομισμάτων δεν  έχουν καμία ρευστότητα σε κανένα ανταλλακτήριο.

Δλδ τι σημαίνει. Οτι αν έχεις ένα μεγάλο stake από αυτά και πας να τα πουλήσεις δεν υπάρχει περίπτωση να τα πουλήσεις στην ισοτιμία που θέλεις και είναι σίγουρο ότι θα τα δώσεις πολύ πιο χαμηλά. 

Στο Bitcoin πιο πολύ και στο Ethereum βέβαια έχουν μεγάλη ρευστότητα. Τα πουλάς άμεσα σε ότι ισοτιμία γράφει το ταμπλό σε όλα τα ανταλλακτήρια. 

Μην ξεχνάμε και το χρηματιστηριακό ότι η τιμή του ταμπλό είναι ενδεικτική στο πόσο  μπορείς να πουλήσεις σε ιδανικές συνθύκες. Η πραγματική τιμή των μετοχών σου είναι αυτή που θα πουλήσεις

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως.
Υπάρχουν ανταλλακτήρια που σου δίνουν κάρτα και μπορείς άμεσα να ξοδέψεις τα cryptos στην τρέχουσα τιμή.
Αυτό σημαίνει ότι τα cryptos που έχεις στο ανταλλακτήριο έχουν πραγματική αξία, την τρέχουσα τιμή. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να τα χρησιμοποιείς. Μόνο τέτοια ανταλλακτήρια προτιμώ, που δίνουν κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Αναλόγως.
Υπάρχουν ανταλλακτήρια που σου δίνουν κάρτα και μπορείς άμεσα να ξοδέψεις τα cryptos στην τρέχουσα τιμή.
Αυτό σημαίνει ότι τα cryptos που έχεις στο ανταλλακτήριο έχουν πραγματική αξία, την τρέχουσα τιμή. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να τα χρησιμοποιείς. Μόνο τέτοια ανταλλακτήρια προτιμώ, που δίνουν κάρτα.

Ναι πάνε εσυ με την κάρτα σου να κάνεις ρευστό τα 53 εκατομμύρια που έχεις σε shitcoin. Άμα τα κάνεις έλα να μας το πεις.

Ο από πάνω με καλό τρόπο προσπαθεί να σου πει ότι εάν έχει σοβαρό ποσό στα χαρτιά , σε scam ή shitcoin είναι απίθανο να πάρεις ποτέ το ποσό αυτό ή έστω κάτι κοντινό. 

Τα ανταλλακτήρια που θα έπρεπε να προτιμάς είναι αυτά που σου δίνουν άμεσα με ένα απλό KYC οποιοδήποτε ποσό για withdraw. 

Και σε αυτά είναι μόνο ένα. Το FTX

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...