Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι οντως και εγω το φοβαμαι το solana δεν ξερω γιατι και δεν εχω καθολου στο πορτοφολι μου και το αστειο ειναι οτι εχω τα luna απο το airdrop δεν τα εστειλα αλλα τα κρατησα, δεν ξερω να ειμαι ειλικρινης απλα εκανα dca σε οτι ειχα και το μονο που εκανα τζογο-νεα επενδυνση ειναι ουσιαστικα τα luna, αυτα βεβαια τα εχω ξεγραψει αλλα κατι μεσα μου λεει οτι θα πανε ψηλα στο μελλον για αυτο τα κραταω αλλιως θα τα ειχα ηδη στειλει ανταλλαξει με κατι αλλο.

Αγορασα παρα πολλα vet που ηταν πολυ χαμηλα σε σχεση με την τιμη που αγορασα το 2021 και ξαναπονταρα στο harmony που το 2021 μου εφερε καλα κερδη ελπιζω να επαναληφθει και στο επομενο run και τελος μπηκα και στο ada που εκει δεν ειχα πολλα νομισματα γιατι ειχε ξεφυγει η τιμη το 2021.Τωρα βεβαια που το σκεφτομαι ισως επρεπε να μπω με περισσοτερα στο ada να κοψω λιγο κεφαλαιο απο το vet k harmony και να εβαζα σε αυτο περισσοτερα.Θα δουμε αν εκανα καλα στο μελλον.

Αν ποσταρω φωτο στο επομενο run να πινω πινα κολαντα και στο background να παιζει παραλια με λατινους κωλους παει να πει οτι εκανα σωστες επενδυσεις :P

Ασχετο αλλα κλαιω με τις εισαγωγες απο αυτον

 

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως για ada παράλογο να κάνετε staking σε centralized platforms για 1-2% παραπάνω apy τη στιγμή που όπως έχει αποδειχτεί αυτό μειώνεται μονομερώς ανά πάσα στιγμή . Στο επίσημο staking του ada δεν υπάρχει lock up η vesting και τα fees είναι πολύ λογικά για τα πέρα δώθε από και προς centralized exchange

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, tcktcktck είπε

Πάντως για ada παράλογο να κάνετε staking σε centralized platforms για 1-2% παραπάνω apy τη στιγμή που όπως έχει αποδειχτεί αυτό μειώνεται μονομερώς ανά πάσα στιγμή . Στο επίσημο staking του ada δεν υπάρχει lock up η vesting και τα fees είναι πολύ λογικά για τα πέρα δώθε από και προς centralized exchange

Τα εχει ενας φιλος στο επισημο site και παιρνει οντως πιο λιγο δεν θυμαμαι ποσο θα τον ρωτησω αλλα ουτως η αλλως δεν προκειται να τα κουνησω σε τετοιες τιμες αρα δεν με χαλαει το 1-2% παραπανω.

Παντως στο ada δεν το εχω δει να μειωνεται ειναι ετσι εδω και 1 χρονο τουλαχιστον προφανως το κρατανε σχετικα σταθερο γιατι στο επισημο site ειναι λιγο πιο κατω απο αυτα που δινουν τα ανταλλακτηρια.

 

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, snet είπε

παιδιά σας βλέπω να γράφετε για alts και πραγματικά σας θαυμάζω!

 

Μάλλον δεν κάηκαν από χυλό το '18.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα,εγω αρχισα να ξαναμαζευω ADA γιατι ειδα οτι αντεξε το πατατρακ του 18 και ειναι αυτη τη στιγμη μακραν πανω απο το 0.05 πχ που επεσε το 2018.

Οποτε προσδοκω σε κατι παρομοιο.

Θα δειξει η νεκροψια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rallistas είπε

Δηλαδη αυτοι που ειχαν Eth και πηγε απο τα 1120 στα 76, δεν κάηκαν πχ?H το BTC απο τα 15χιλ στα 3?

Το σκεπτικο προσπαθω να καταλαβω.

 

Αυτό ακριβώς λέω. 

Το να ασχολείται κάποιος με αλτς αυτήν την περίοδο, δείχνει πως μαλλον δεν κάηκε το 18.

Και ναι, το eth είναι altcoin. 😲

Γιαυτό άλλωστε είχε χάσει και τόση αξία, όπως αναφέρεις. 

Το volatility των crypto είναι πάνω κάτω γνωστό. 

Άλλο όμως το volatility του btc από τα 15 στα 3 και άλλο από ευρώ σε υποδιαίρεση του cent. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ooaris είπε

Αυτό ακριβώς λέω. 

Το να ασχολείται κάποιος με αλτς αυτήν την περίοδο, δείχνει πως μαλλον δεν κάηκε το 18.

Και ναι, το eth είναι altcoin. 😲

Γιαυτό άλλωστε είχε χάσει και τόση αξία, όπως αναφέρεις. 

Το volatility των crypto είναι πάνω κάτω γνωστό. 

Άλλο όμως το volatility του btc από τα 15 στα 3 και άλλο από ευρώ σε υποδιαίρεση του cent. 

Μαλλον το βλεπω λιγο πιο ψυχρα γιατι εχω αστειο τετραψηφιο ποσο προς το παρον, το οποιο το εχω βαλει σιγα σιγα κι απο χρηματα που δεν ειναι απαραιτητα.Ενδιαφερον ομως να βλεπεις οτι με λιγο μετρο μπορεις σιγα σιγα να βαλεις καποια λεφτα σε εναν "διαφανο κουμπαρα" καθως βλεπεις τι εχεις μεσα.

Θα δειξει ο καιρος πως θα παει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τι μπορεις να κανεις δηλαδη?Εστω οτι εχεις ενα alt που το αγορασες 30-50-100% πιο πανω απο τις τωρινες τιμες το πουλας με την ελπιδα οτι θα παει πιο κατω για να ξαναπαρεις η απλα αποδεχεσαι την χασουρα?

Προσωπικα προτιμω να τα κανω μπρελοκ παρα να δωσω το ισως μελλοντικο κερδος μου σε καποιον αλλον, ειδικα αν ειναι προτζεκτ που το πιστευω αν ητανε καποιο προτζεκτ που δεν το πιστευω ισως και να το εκανα καλη ωρα οπως εκανα με τα παλια luna που με το που πηρα το airdrop τα εστειλα με χασουρα και απλα κρατησα τα νεα Luna με την ελπιδα οτι ισως καποια μερα παρουν αξια και παρω πισω το κεφαλαιο μου και καποιο κερδος.

Δηλαδη ειχε νοημα να πουλησω τα vet μου που εδωσα κοντα 1000 ευρω για 500 ευρω γιατι τα ειχα αγορασει κοντα στα 7 σεντ?Προσωπικα προτιμησα να ριξω και αλλο τον μεσο ορο αγορας αφου επαιζε η τιμη του στα 3 σεντ.Αν πεσει κ αλλο θα ξαναγορασω με την ελπιδα να καταφερω να παρω πισω ολο το κεφαλαιο μου στο επομενο run.Ετσι σκεφτομαι εγω ισως ειναι τζογος και μεγαλη μαμακια ο χρονος θα δειξει αλλα προτιμω αυτο παρα να ξερω στα σιγουρα οτι αν πουλησω τωρα θα χασω 500 ευρω.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, icenex είπε

Και τι μπορεις να κανεις δηλαδη?Εστω οτι εχεις ενα alt που το αγορασες 30-50-100% πιο πανω απο τις τωρινες τιμες το πουλας με την ελπιδα οτι θα παει πιο κατω για να ξαναπαρεις η απλα αποδεχεσαι την χασουρα?

Προσωπικα προτιμω να τα κανω μπρελοκ παρα να δωσω το ισως μελλοντικο κερδος μου σε καποιον αλλον, ειδικα αν ειναι προτζεκτ που το πιστευω αν ητανε καποιο προτζεκτ που δεν το πιστευω ισως και να το εκανα καλη ωρα οπως εκανα με τα παλια luna που με το που πηρα το airdrop τα εστειλα με χασουρα και απλα κρατησα τα νεα Luna με την ελπιδα οτι ισως καποια μερα παρουν αξια και παρω πισω το κεφαλαιο μου και καποιο κερδος.

Δηλαδη ειχε νοημα να πουλησω τα vet μου που εδωσα κοντα 1000 ευρω για 500 ευρω γιατι τα ειχα αγορασει κοντα στα 7 σεντ?Προσωπικα οχι προτιμησα να ριξω και αλλο τον μεσο ορο αγορας αφου επαιζε η τιμη του στα 3 σεντ.Αν πεσει κ αλλο θα ξανααγορασω με την ελπιδα να καταφερω να παρω πισω ολο το κεφαλαιο μου στο επομενο run.Ετσι σκεφτομαι εγω ισως ειναι τζογος και μεγαλη μαμακια ο χρονος θα δειξει αλλα προτιμω αυτο παρα να ξερω στα σιγουρα οτι αν πουλησω τωρα θα χασω 500 ευρω.

Γενικά μίλησε @icenex , όχι για το τελευταίο 8μηνο και το αν κάποιος κυνηγάει να βγάλει τα χαμένα. Γενικότερα για την ασχολία με τα altcoins.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Γενικά μίλησε @icenex , όχι για το τελευταίο 8μηνο και το αν κάποιος κυνηγάει να βγάλει τα χαμένα. Γενικότερα για την ασχολία με τα altcoins.  

Ok δεν το πιασα και δεν αρπαχτηκα σε περιπτωση που ετσι φανηκε απο το γραπτο μου λογο. Ισα ισα το μεγαλυτερο μου κεφαλαιο ειναι σε btc και ακολουθουν τα alts.. Απλα δεν ειναι κ πολλα που μπορεις να κανεις ειδικα αν αγορασες alts σε σαφως μεγαλυτερες τιμες.Ειτε τα παντρευεσαι ειτε τα στελνεις και αποδεχεσαι την χασουρα και τελος ειτε αγοραζεις και ριχνεις το μεσο ορο αγορας δεν υπαρχει κατι αλλο.

Καταγραφή.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...