Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε bear market συνηθως οι περισσοτεροι καταφευγουν στο Bitcoin λογω του οτι περιμενουν να ανεβει το Dominance του.

Οποτε και το low risk portfolio τους ειναι 50% ΒTC , 50% stablecoins.

Για τους πιο high risk παμε 25% BTC, 25% ETH , 50% stablecoins, (εναλλακτικα 50% BTC, 25% ETH , 25% stablecoins )

ή και  

25% BTC, 25% ETH , 25% major altcoins, 25 % stablecoins για DCA.

Πολλοι αναλυτες εκτιμουν λιγο πανω απο 20κ τον πατο του Bitcoin εντωμεταξυ.

Επεξ/σία από Damianus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρκετά alts βρίσκονται κοντά στις τιμές που ήταν πέρυσι τέτοια περίοδο, όπως και το btc άλλωστε. Και απο πέρυσι πολλά από τα alts αυξήθηκαν 4x και 5x, πολύ περισσότερο από το btc. Γιατί να μην ασχολείται κάποιος επομένως? 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω προσωπικα απο το παραπανω πινακακι που εβαλα τα ποσοστα(μπακαλιστικα) ειναι ως εξης Btc 51.6% ,eth 16% , vet 10% ada 9.5% one 4% bnb 3.8% link 2.3% luna k hot 1.6% bttc 0.45% και το υπολοιπο ποσοστο ειναι vtho aidrop k 20 ευρω pundix. Αυτο ειναι το πορτοφολι μου stable coins ελεγα να κρατησω αλλα τελικα υπεκυψα σε dca.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αντικαθιστουσα τα bnb,luna,hot,bttc με avax και cosmos(atom), ισομερως.

To bnb εχει ιστοριες με το SEC και το luna εχει χασει την εμπιστοσυνη των επενδυτων ( του δημιουργου του πρωτιστως), 

που για να κερδηθει ξανα ισως παρει μεγαλο χρονικο διαστημα.

Για το ADA δεν θελω να μιλησω για να μην αμαρτησω. (προοπτικες ανακαμψης μονο λογω χαμηλης τιμης, ιστοριας & κοινοτητας που εχει) . 🤐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια 2ωρη (για όποιον έχει χρόνο) συζήτηση περί του πως ξεκίνησε το crypto universe που είναι και που θα πάει και στο πόσο αποστασιοποιημένοι πρέπει να είμαστε. Στα πρώτα 10λεπτά έχει πρόβλημα στον ήχο αλλά φτιάχνει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Damianus είπε

Θα αντικαθιστουσα τα bnb,luna,hot,bttc με avax και cosmos(atom), ισομερως.

To bnb εχει ιστοριες με το SEC και το luna εχει χασει την εμπιστοσυνη των επενδυτων ( του δημιουργου του πρωτιστως), 

που για να κερδηθει ξανα ισως παρει μεγαλο χρονικο διαστημα.

Για το ADA δεν θελω να μιλησω για να μην αμαρτησω. (προοπτικες ανακαμψης μονο λογω χαμηλης τιμης, ιστοριας & κοινοτητας που εχει) . 🤐

Εχουμε και λεμε το bnb(ασε που ειμαι στα λεφτα μου 280-300 τα ειχα παρει) ειναι καθαρα για τα trade fees, το hot δυστυχως το παντρευτηκα(70% κατω ειμαι δεν αξιζει να το στειλω) και απλα περιμενω να παρω πισω το κεφαλαιο μου αλλιως μπρελοκ, το bttc(και αυτο 70% κατω) δεν ειναι μεγαλο το κεφαλαιο που εχω βαλει και το κραταω μπας και παρει τα πανω του καποια στιγμη αλλιως και αυτο παει για δευτερο μπρελοκ, το Luna ηθελα να το πουλησω αλλα περιμενα καλυτερη τιμη τουλαχιστον 10$ αλλα δεν προλαβα οποτε το κραταω και αυτο αφου ουτως η αλλως το μεγαλυτερο μερος του κεφαλαιου μου το πηρα πισω απο το Lunc απλα οταν παρω ολο το aidrop και παιζει η τιμη εως 5-10$ θα παρω πισω το κεφαλαιο μου και ενα καλο κερδος για αυτο το κραταω(τζογος με λιγα λογια γιατι ισχυει οτι ειπες για αυτο).Αλλιως παει και αυτο για μπρελοκ νουμερο 3.

Παντως δεν εχω παραπονο δεν θα ξεμεινω ποτε απο μπρελοκ.

Τελος αν οντως τα πουλαγα με χασουρα να ειμαι ειλικρινης θα αγοραζα polygon το εχω στο ματι ποσο καιρο και το μετανοιωσα που δεν αγορασα οταν ειχε 20 σεντ τουλαχιστον τοσο ειχε οταν το σκεφτομουν να αγορασω.

Τεσπα λεω να επιμεινω στις επιλογες μου και ο θεος βοηθος, οσον αφορα αυτα τα μικρα σκατενια προτζεκτ, που ισως παρουν ενα καλο pump αλλιως καλη καρδια ευελπιστω να βγαλω την χασουρα αν οντως πανε στο πατο απο τα αλλα προτζεκτ.Τι στο καλο δεν νομιζω να πανε ολα απατο :P

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, όποιος έχει εμπειρία εντός του 2022, ας την καταθέσει παρακαλώ για το παρακάτω θέμα:

Ποιές από τις τράπεζες Εθνική, Alpha, Πειραιώς, Eurobank, επιτρέπει εξερχόμενο έμβασμα SEPA σε EUR προς κάποιο ανταλλακτήριο, προς ποιό (π.χ. Kaken, Binance, κλπ) και με ποιο τρόπο (αν το ανταλλακτήριο δίνει διαφορετικές δυνατότητες);

Π.χ. Πειραιώς προς Kraken με Fidror Bank (δεν εννοώ ότι αυτός ο τρόπος λειτουργεί, δίνω απλά ένα παράδειγμα). Ή όποια άλλη πληροφορία θεωρείτε χρήσιμη.

Επεξ/σία από Tony_Ts
typo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Tony_Ts said:

Παιδιά, όποιος έχει εμπειρία εντός του 2022, ας την καταθέσει παρακαλώ για το παρακάτω θέμα:

Ποιές από τις τράπεζες Εθνική, Alpha, Πειραιώς, Eurobank, επιτρέπει εξερχόμενο έμβασμα SEPA σε EUR προς κάποιο ανταλλακτήριο, προς ποιό (π.χ. Kaken, Binance, κλπ) και με ποιο τρόπο (αν το ανταλλακτήριο δίνει διαφορετικές δυνατότητες);

Π.χ. Πειραιώς προς Kraken με Fidror Bank (δεν εννοώ ότι αυτός ο τρόπος λειτουργεί, δίνω απλά ένα παράδειγμα). Ή όποια άλλη πληροφορίες θεωρείτε χρήσιμη.

καμία.

αναγκαστικά πας μέσω μεταφοράς σε λογαριασμό άλλης Ευρωπαϊκής τράπεζας π.χ. Revolut, N26

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, greekfragma είπε

καμία.

αναγκαστικά πας μέσω μεταφοράς σε λογαριασμό άλλης Ευρωπαϊκής τράπεζας π.χ. Revolut, N26

Εισαι σιγουρος γιατι τωρα που πατησα στην binance βλεπω οτι βγαζει κανονικα με sepa και μαλιστα τα στελνεις σε λογαριασμο της paysafe.Προφανως ηρθαν σε καποιου ειδους συμφωνια για να μην εχουν προβλημα με τα εμβασματα.

Βεβαια δεν το εχω δοκιμασει και τελευταια φορα που εβαλα 100 ευρω ητανε μεσω καρτας οποτε δεν ξερω με σιγουρια.

Καταγραφή.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, icenex είπε

Εισαι σιγουρος γιατι τωρα που πατησα στην binance βλεπω οτι βγαζει κανονικα με sepa και μαλιστα τα στελνεις σε λογαριασμο της paysafe.Προφανως ηρθαν σε καποιου ειδους συμφωνια για να μην εχουν προβλημα με τα εμβασματα.

Βεβαια δεν το εχω δοκιμασει και τελευταια φορα που εβαλα 100 ευρω ητανε μεσω καρτας οποτε δεν ξερω με σιγουρια.

Σε κάποιες που έχω δοκιμάσει για μεταφορά Kraken>Fidor Bank, αφήνει κανονικά να σημειώσεις τα στοιχεία της παραλήπτριας τράπεζας, τα δέχεται χωρίς θέμα, σε πάει στην οθόνη του OTP για να επιβεβαιώσεις τη συναλλγή και μόλις ολοκληρώσεις κι αυτό το βήμα με επιτυχία, τότε βγάζει σφάλμα. Κάτι σαν και το παρακάτω, μόνο που δε λέει πλέον ότι γενικά μπλοκάρει αυτές τις συναλλαγές αλλά το εξής: «ΠΡΟΣΟΧΗ:  Πιθανό πρόβλημα στην επικοινωνία. Εάν πραγματοποιήσατε συναλλαγή παρακαλούμε ελέγξτε τις κινήσεις και το υπόλοιπο του λογαριασμού σας προτού προβείτε σε επανεκτέλεσή της. Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ DE31700222000071788512 ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ»

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωριζω γιατι δεν το εχω χρησιμοποιησει ευελπιστω να εχουν λυθει οποιαδηποτε ειδους μπλοκαρισματα μεχρι να αποφασισω να τραβηξω λεφτα γιατι για την ωρα ειμαι Long term holder.

Αλλα και να χρειαστει εφοσον το παρακαμπτεις ευκολα οπως σε προετρεπε ο greekfragma.Τοτε δεν εχουμε κατι αλλο να πουμε το πολυ να μην εχεις θεμα με καμια πειραιως αλλιως φτιαξε λογαριασμο σε καμια revolut και αγιος ο θεος.Αλλιως παιρνεις την καρτα του ανταλλακτηριου και πληρωνεις ετσι οτι θες.Το σκεφτομαι σοβαρα να παρω την καρτα της binance στο μελλον αν εχουμε ιστοριες με μπλοκαρισματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, icenex είπε

 μεχρι να αποφασισω να τραβηξω λεφτα γιατι για την ωρα ειμαι Long term holder.

Από το Γενάρη και μετά θέλαμε δεν θέλαμε γίναμε όλοι long term holders 😀💸

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Damianus είπε

Θα αντικαθιστουσα τα bnb,luna,hot,bttc με avax και cosmos(atom), ισομερως.

To bnb εχει ιστοριες με το SEC και το luna εχει χασει την εμπιστοσυνη των επενδυτων ( του δημιουργου του πρωτιστως), 

που για να κερδηθει ξανα ισως παρει μεγαλο χρονικο διαστημα.

Για το ADA δεν θελω να μιλησω για να μην αμαρτησω. (προοπτικες ανακαμψης μονο λογω χαμηλης τιμης, ιστοριας & κοινοτητας που εχει) . 🤐

Άσε να πέσει το bnb μπας αγοράσουμε να έχουμε παθητικό εισόδημα στον επόμενο κύκλο. Όπως το βλέπω το sec δεν έχει αρκετό leverage απέναντι στο binance αφού αυτό έχει πολύ μικρή διείσδυση στην αμερικανική αγορά(βλέπω μόνο 240 m volume σήμερα το binance us ενώ το binance είχε 18bn).  Προφανώς αν τελικά κάνει κίνηση το sec θα το βρούμε πολύ χαμηλά λόγω προσωρινού πανικού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...