Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Μπορεί ο @NiKoSmile να είναι νικητής :mrgreen:

nope! 🤣

Το μαγαζί της γειτονίας να ήταν, θα μας τα χάριζε τα λάθος σουβλάκια!

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αξιζη λιγο προσοχής μια και ειναι νούμερο 1 κερδοφόρο στο gpu mining και ετοιμαζονται η miners για αυτο και ανεβαίνει  το hashrate συνέχεια,, αν και πολυ νεο ακομα.

λενε οτι τα games Minecraft και rust είδη παίζεις και σε πληρώνουν σε αυτο το νόμισμα  proof of game ,, και ακούγετε και για fornite. αν ισχύει θα εχει μεγάλο hype

https://coinmarketcap.com/currencies/neoxa/

Επεξ/σία από sharke
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει κατά την γνώμη σας να κλειστεί ημερησίος ένα μικρό ποσοστό σε btc έτσι ώστε να πιάσουμε το 5% στο ετήσιο επιτόκιο που προσφέρει η binance και αν αξίξει επίσης το κλείσιμο eth για ανταμοιβή σε beth. 

Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων και εύχομαι καλή Κυριακή σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/9/2022 στις 11:59 ΜΜ, sharke είπε

αξιζη λιγο προσοχής μια και ειναι νούμερο 1 κερδοφόρο στο gpu mining και ετοιμαζονται η miners για αυτο και ανεβαίνει  το hashrate συνέχεια,, αν και πολυ νεο ακομα.

λενε οτι τα games Minecraft και rust είδη παίζεις και σε πληρώνουν σε αυτο το νόμισμα  proof of game ,, και ακούγετε και για fornite. αν ισχύει θα εχει μεγάλο hype

https://coinmarketcap.com/currencies/neoxa/

εύχομαι να προλάβατε  να αγοράσατε οταν το ποσταρα παρασκευή βραδυ.. εως τωρα φάγαμε το 1 μηδενικο. αν και ακομα ειναι πολυ νεο

19 λεπτά πριν, aka69 είπε

Καλησπέρα και πάλι σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει κατά την γνώμη σας να κλειστεί ημερησίος ένα μικρό ποσοστό σε btc έτσι ώστε να πιάσουμε το 5% στο ετήσιο επιτόκιο που προσφέρει η binance και αν αξίξει επίσης το κλείσιμο eth για ανταμοιβή σε beth. 

Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων και εύχομαι καλή Κυριακή σε όλους.

καλύτερα busd σταθερά 1/1$ με 12% ετήσιο επιτόκιο που προσφέρει η binance για 2,000$ και πάνω και ξεκλείδωτα

Επεξ/σία από sharke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aka69 είπε

Καλησπέρα και πάλι σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει κατά την γνώμη σας να κλειστεί ημερησίος ένα μικρό ποσοστό σε btc έτσι ώστε να πιάσουμε το 5% στο ετήσιο επιτόκιο που προσφέρει η binance και αν αξίξει επίσης το κλείσιμο eth για ανταμοιβή σε beth. 

Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων και εύχομαι καλή Κυριακή σε όλους.

Απο τι στιγμη που μιλαμε για την binance και μιλαμε για τα flexible savings απλα βαλε οτι εχεις και δεν εχεις εκει ωστε να παιρνεις οτι τοκος αναλογει στο btc k eth που εχεις, το λεω αυτο επειδη λες οτι θες να βαλεις ενα μικρο μερος απλα για να πιασεις το 5% (εκτος αν οντως εχεις μονο 200$ btc) ουτως η αλλως μπορεις να τα παρεις πισω σε 2 κλικ αρκει να διαλεξεις το fast redemption.

Αξιζει? αυτο το κρινει ο καθενας ξεχωριστα.Φασουλι φασουλι γεμιζει το σακουλι λενε και στην τελικη απο το να τα εχεις να καθονται ας τοκιστουν εστω και 10$.

Το αλλο που αναφερει ο φιλος πιο πισω με τα busd ειναι 10% επιτοκιο που σημαινει θα παρεις σε ενα χρονο 20$ τοκο αυτο που ξεχναει ομως ο φιλος ειναι οτι το btc τωρα αξιζει 20k και ο τοκος που θα παρεις ειναι 10$ αν ομως πουμε οτι σε 1 χρονο φτασει 60k ο τοκος σου τοτε θα αξιζει 30$ ενω στα stable coins δυσκολο να αλλαξει και να παει η τιμη πιο πανω.Οποτε αν με ρωτας εμενα καλυτερα σε btc ειδικα αν εχεις αγορασει πιο ψηλα οποτε αν τα κανεις τωρα δολαρια θα εχεις και χασουρα.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, icenex είπε

Απο τι στιγμη που μιλαμε για την binance και μιλαμε για τα flexible savings απλα βαλε οτι εχεις και δεν εχεις εκει ωστε να παιρνεις οτι τοκος αναλογει στο btc k eth που εχεις, το λεω αυτο επειδη λες οτι θες να βαλεις ενα μικρο μερος απλα για να πιασεις το 5% (εκτος αν οντως εχεις μονο 200$ btc) ουτως η αλλως μπορεις να τα παρεις πισω σε 2 κλικ αρκει να διαλεξεις το fast redemption.

Αξιζει? αυτο το κρινει ο καθενας ξεχωριστα.Φασουλι φασουλι γεμιζει το σακουλι λενε και στην τελικη απο το να τα εχεις να καθονται ας τοκιστουν εστω και 10$.

Το αλλο που αναφερει ο φιλος πιο πισω με τα busd ειναι 10% επιτοκιο που σημαινει θα παρεις σε ενα χρονο 20$ τοκο αυτο που ξεχναει ομως ο φιλος ειναι οτι το btc τωρα αξιζει 20k και ο τοκος που θα παρεις ειναι 10$ αν ομως πουμε οτι σε 1 χρονο φτασει 60k ο τοκος σου τοτε θα αξιζει 30$ ενω στα stable coins δυσκολο να αλλαξει και να παει η τιμη πιο πανω.Οποτε αν με ρωτας εμενα καλυτερα σε btc ειδικα αν εχεις αγορασει πιο ψηλα οποτε αν τα κανεις τωρα δολαρια θα εχεις και χασουρα.

δεν γνώριζα το ποσό φιλε μου, για κατω απο 2000% ειναι 10%, 

αν ανεβεί 60κ το btc το κερδος απο το 5% ουτε που θα το δωση σημασία στα 200$.. θα εχει τα 200$ σε 600$ απο το price up, σε τέτοια περίπτωση δεν ειναι μετρο σύγκρισης. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, sharke είπε

δεν γνώριζα το ποσό φιλε μου, για κατω απο 2000% ειναι 10%, 

αν ανεβεί 60κ το btc το κερδος απο το 5% ουτε που θα το δωση σημασία στα 200$.. θα εχει τα 200$ σε 600$ απο το price up, σε τέτοια περίπτωση δεν ειναι μετρο σύγκρισης. 😄

H binance δινει το ποσοστο της φωτογραφιας που ειναι σε tier και αν υποθεσουμε οτι βαλει το μεγιστο ποσο για να παρει το 5% δηλαδη 0.01btc τοτε μιλαμε για btc αξιας 200$.

Στην δικη σου προταση θα βγαλει στον 1 χρονο 20$ ουτε περισσοτερα ουτε λιγοτερα, με το btc αν παει η τιμη πιο πανω τοτε θα βγαλει τα ιδια η και περισσοτερα, το αν το προσεξει η οχι ειναι δικη του δουλεια, εγω απλα αναφερω με απλες μαθηματικες πραξεις τι συμφερει περισσοτερο και ειδικα σε βαθος χρονου μιας και μιλαμε για τοκο με χρονικο οριζοντα τον 1 χρονο.

Και βασικα ειναι πολυ απλο να το προσεξει γιατι σε ενα χρονο δεν θα εχει συνολο 0.01btc αλλα 0.0105 ;)

Νέα εικόνα bitmap.jpg

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την λογική που εξέφρασες έχω και εγώ Icenex απο την στιγμή που δεν με ενδιαφέρει και για την ώρα να κάνω οποιαδήποτε κίνηση των τοποθετήσεων μου. Η ερώτηση μου είχε να κάνει περισσότερο με ενδεχόμενους κινδύνους και περισσότερο για την ανταμοιβή των beth γιατί δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί όντας πολύ νέος στον χώρο! Σας ευχαριστώ και τους δυο σας για τις άμεσες απαντήσεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, icenex είπε

H binance δινει το ποσοστο της φωτογραφιας που ειναι σε tier και αν υποθεσουμε οτι βαλει το μεγιστο ποσο για να παρει το 5% δηλαδη 0.01btc τοτε μιλαμε για btc αξιας 200$.

Στην δικη σου προταση θα βγαλει στον 1 χρονο 20$ ουτε περισσοτερα ουτε λιγοτερα, με το btc αν παει η τιμη πιο πανω τοτε θα βγαλει τα ιδια η και περισσοτερα, το αν το προσεξει η οχι ειναι δικη του δουλεια, εγω απλα αναφερω με απλες μαθηματικες πραξεις τι συμφερει περισσοτερο.

Νέα εικόνα bitmap.jpg

αν πάει κάτω όμως τι θα βγάλει?, πρέπει να έχουμε σταθερο μετρο σύγκρισης.. 

με τη λογική αν θα ανέβη η αγορά τότε να πάρει π.χ ενα token που δίνει 20% επιτόκιο .

Επεξ/σία από sharke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, sharke είπε

αν πάει κάτω όμως τι θα βγάλει?, πρέπει να έχουμε σταθερο μετρο σύγκρισης.. 

με τη λογική αν θα ανέβη η αγορά τότε να πάρει π.χ ενα token που δίνει 20% .

Αν αποφασισει να πουλησει οταν ειναι κατω η αγορα τοτε θα παρει λιγοτερα, η ερωτηση του ομως αφορουσε το btc και οχι οτι coin/token υπαρχει εκει εξω.Αλλα απο τι στιγμη που μιλαμε για ενα τοκο που θα ερθει σε ενα χρονο τι πιστευεις οτι ειναι πιο πιθανο να συμβει να ανεβει το Btc η να πεσει πιο κατω?Γιατι εγω δεν πιστευω να ειναι σε ενα χρονο απο τωρα πιο κατω απο οτι ειμαστε τωρα, στην χειροτερη να παιζει στα 40κ το btc οποτε θα εχει μαζεψει τοκο αντιστοιχο του busd και αν ειναι Long term holder αυτος ο τοκος θα παρει μεγαλυτερη αξια με το περασμα του χρονου.To busd απευθυνεται σε αυτον που θελει να εχει ρευστο στην ακρη και να το αυγατιζει μερα με την μερα, οποτε ο φιλος ας παρει μια αποφαση με γνωμονα αυτα τα 2 που εγραψα ειτε ειναι Long term holder ή short term.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, icenex είπε

Αν αποφασισει να πουλησει οταν ειναι κατω η αγορα τοτε θα παρει λιγοτερα, η ερωτηση του ομως αφορουσε το btc και οχι οτι coin/token υπαρχει εκει εξω.Αλλα απο τι στιγμη που μιλαμε για ενα τοκο που θα ερθει σε ενα χρονο τι πιστευεις οτι ειναι πιο πιθανο να συμβει να ανεβει το Btc η να πεσει πιο κατω?Γιατι εγω δεν πιστευω να ειναι σε ενα χρονο απο τωρα πιο κατω απο οτι ειμαστε τωρα, στην χειροτερη να παιζει στα 40κ το btc οποτε θα εχει μαζεψει τοκο αντιστοιχο του busd και αν ειναι Long term holder αυτος ο τοκος θα παρει μεγαλυτερη αξια με το περασμα του χρονου.To busd απευθυνεται σε αυτον που θελει να εχει ρευστο στην ακρη και να το αυγατιζει οποτε ο φιλος ας παρει μια αποφαση με γνωμονα αυτα τα 2 που εγραψα.

ουτε εγω πιστεύω  οτι θα ειναι κάτω 😂 ..

αλλα οτι θέλει ας αποφασίσει ο φιλος , πολύ όμως θέλουν την ασφάλεια του σταθερού επιτοκίου που δεν προσφέρουν η τράπεζες, μην κοιτάς εμας τα cryptoπρεζονια, 😂.. για τέτοια ερώτηση κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, aka69 είπε

Την λογική που εξέφρασες έχω και εγώ Icenex απο την στιγμή που δεν με ενδιαφέρει και για την ώρα να κάνω οποιαδήποτε κίνηση των τοποθετήσεων μου. Η ερώτηση μου είχε να κάνει περισσότερο με ενδεχόμενους κινδύνους και περισσότερο για την ανταμοιβή των beth γιατί δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί όντας πολύ νέος στον χώρο! Σας ευχαριστώ και τους δυο σας για τις άμεσες απαντήσεις σας!

Για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου απλα παρε επιτοκιο σε eth και ασε το beth.Το να σου πουμε οτι ο χωρος δεν εχει κινδυνους θα ητανε το λιγοτερο αφελες απο μερους μας.

Θα σου απαντησω προσωπικα τι εχω κανει με φωτο στο btc k eth μου και κατι αλλα νομισματα που τα εχω βαλει σε flexible savings να παιρνω το κατιτις μου αφου σε αντιθετη περιπτωση θα καθονταν τα νομισματα και δεν θα επαιρναν τιποτα απο τοκο.Και ειμαι κοντα 2 χρονια τωρα που παιρνω τοκους χωρις κανενα θεμα το μονο πραγμα που αλλαζει ειναι οτι τα επιτοκια ειτε ειναι bearish ειτε bullish, βεβαια στο btc k eth δεν εχει αλλαξει ιδιαιτερα.

Απο εκει και επειτα καποια νομισματα που μου δινουν επιλογη τα εχω Locked staking μιας και εχω επενδυσει για να πουλησω οταν θα εχω καλο κερδος(επομενο bullrun) οσο και καιρο να μου παρει θα περιμενω υπομονετικα για να χτυπησω σαν κομπρα :P :lol:

Καταγραφή.JPG

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Στο beth με χάλασε ότι μέχρι να τελειωσει η υλοποίηση του πρότζεκτ, με εκτιμώμενο χρόνο τα 2 χρόνια τουλάχιστον, δεν μπορείς να κανείς τίποτα και τα eth που στοκαρες όποτε το έβγαλα τελείως απο το μυαλό μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...