Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Just now, rallistas said:

Είμαι ο μόνος που κοιτάω το LUNA Classic και ξύνω το κεφάλι μου;

 

προσοχή μόνο μη ξύνεστε και στη γκλίτσα του τσοπάνη και είναι αργά όταν το καταλάβετε :P

πάντως για ακόμα μια φορά το cryptomarket κάνει τα δικά του πάνω κάτω και έχει χ@σμένα όλα τα τριγωνάκια, EMA, good news bad news, και λοιπές παραμέτρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, rallistas said:

Με επανέφερες στην τάξη.Πάω να συνεχίσω τον ύπνο μου!

Τι ήθελα και άνοιξα τη Binance νυχτιάτικο;;;🤣

θα σου πω ένα κόλπο.....θόλωσε την όραση σφίγγοντας τα μάτια μισόκλειστα και σκέψου οτι κοιτάζεις πράσινα και κόκκινα ζαχαρωτά. δε σε νοιάζει που κοιτάνε...είναι απλά ζαχαρωτά.

(κάπου το είχα δει σε ταινία αυτό που καυτηρίαζε χρηματιστηριακούς δείκτες αλλά δε θυμάμαι που)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους, αρχάριος εδω!

Έχω αποφασίσει ν αρχίσω ν αγοράζω σταδιακά btc και eth. Nα βάλω σύνολο 1500 ή το πολύ 2000 και να τ αφήσω, δε θα κάνω staking και άλλα που διαβάζω, θα τα κρατήσω κι ότι γίνει. 

Επειδή δεν ξέρω ακριβώς και ψάχνω να δω τί παίζει, άμα μπορείτε μου απαντάτε στα ερωτήματα που είστε έμπειροι!

Άνοιξα λογαριασμό στη Binance , αλλά δε θέλω να βάλω την κανονική μου κάρτα μ αυτά που γίνονται.

1.Μπορώ να βάλω μια e-card της Πειραιώς που έχω και να αγοράζω αλλά και να πουλήσω crypto μέσω αυτής της κάρτας; Δηλαδή τα λεφτά από την e-card της Πειραιώς θα βγαίνουν κανονικά όταν αγοράζω και θα μπαίνουν στην e-card κανονικά όταν πουλάω; Και εάν μετά από πώληση όντως μπουν τα λεφτα στην e-card, θα μπορώ να τα βγάλω από την Τράπεζα ή δε γίνεται;

2.Άμα στο μέλλον θελήσω να αγοράσω έvα cold wallet, ποιό από τα δύο είναι πιο εύκολο να μεταφέρω από binance? To ledger ή το trezor; 

3. Άμα παραγγείλω ledger, μπορώ να βάλω διεύθυνση εταιρική ταχυδρομική θυρίδα; Ποιά εταιρεία courier τα μεταφέρει εσωτερικά για παραλαβή Ελλάδα;

Ευχαριστώ παιδιά, τα φώτα σας!

 

Επεξ/σία από Lesma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι γινεται αλλα το luna Pumpare ασχημα απο τα 2$ που επαιζε εκει γυρω πηγε 4.5 τσιμπησα λιγο κερδος καλου κακου και ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Δεν ξερω τι γινεται αλλα το luna Pumpare ασχημα απο τα 2$ που επαιζε εκει γυρω πηγε 4.5 τσιμπησα λιγο κερδος καλου κακου και ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη.

manipulation alert 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, icenex είπε

Πήγε πιο πάνω να μην πω τι πήρα τελικά Εντωμεταξύ το lunc έφαγε καλό dump όταν το luna pumpare

ε ναι. άμα δεις το ένα ανέβαινε και το άλλο έπεφτε την ίδια ώρα. Γενικά με το μάρκετ γελάει ο κόσμος λίγο ότι να ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, crypkratos είπε

Τι λεει παιδες;

Binance με ξενερωσε ,εριξε επιτοκιο απο 10% στο 8% για busd kai usdt

Μεγαλη ξενερα..εγω λεω πηγαινε καλυτερα βαλτα στην εθνικη που δινει αντιστοιχη προθεσμιακη 0.03%

Screenshot_2022-09-11-16-43-25-519_mbanking.NBG.jpg

Επεξ/σία από icenex
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@crypkratosΕυτυχως το πιασες οτι σε πειραζω και σου κανω πλακα.Αλλα για να σου λυθει η απορια οσο ο κοσμος κανει hold και δεν κανει συναλλαγες αρα υπαρχει ρευστοτητα στο χ, ψ, νομισμα τοτε τα ανταλλακτηρια ριχνουν τα επιτοκια.Καπως ετσι λειτουργει η ολη φαση, το ειπα χοντρικα και σιγουρα υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα σαν γενικος κανονας ειναι αυτο που εγραψα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...