Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, greekfragma είπε

δεν είμαι αναλυτής ούτε ειδικός και κάποια πράγματα δεν έχουν λογική, δε μπαινουν σε καμπύλες, διαγράμματα και τριγωνάκια με φιξ τιμές.

αυτό το +10% προχθές και το -10% σήμερα που απεικονίζεται στη παρακάτω φωτογραφία είναι μια ακόμα απόδειξη οτι η αγορά είναι τελείως προκαθορισμένη και manipulated και αυτοί που την κουνάνε πάνω κάτω γελάνε με όλους όσους το παίζουν ειδικοί αναλυτές.

θα ξαναπώ ότι έχω πει και παλιότερα.

παίξτε το παιχνίδι τους όσοι έχετε στομάχι ή λεφτά για πέταμα.

επενδύστε και ξεχάστε οτι επενδύσατε όσοι θέλετε και πιστεύετε οτι μια μέρα η αγορά των crypto θα είναι η επόμενη οικονομική επανάσταση.

Screenshot 2022-09-14 001100.jpg

Καλά για να μιλάμε σοβαρά τώρα δεν πέσαν μόνο τα κρυπτο.  Από τη στιγμή της ανακοίνωσης του πληθωρισμού

https://www.washingtonpost.com/business/2022/09/13/inflation-cpi-august-fed/

Και εδώ γραφόταν ότι πάμε για πτώση πληθωρισμού οπότε υπήρχε αυτό το συναίσθημα που βοηθούσε στην άνοδο των προηγουμένων ημερών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 minutes ago, tcktcktck said:

Καλά για να μιλάμε σοβαρά τώρα δεν πέσαν μόνο τα κρυπτο.  Από τη στιγμή της ανακοίνωσης του πληθωρισμού

https://www.washingtonpost.com/business/2022/09/13/inflation-cpi-august-fed/

Και εδώ γραφόταν ότι πάμε για πτώση πληθωρισμού οπότε υπήρχε αυτό το συναίσθημα που βοηθούσε στην άνοδο των προηγουμένων ημερών 

εγώ στέκομαι στην αντιστοιχία ανόδου - πτώσης. Ούτε τα προσχήματα το ένα να ήταν 7% και το άλλο 12%. Επακριβώς +10 και -10

Ευτυχώς έχουμε και τα κεριά για οπτική σύγκριση μήκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, icenex είπε

Αρε Luna με κερασες σουβλακια σημερα.

 

17 ώρες πριν, M A T R I X είπε

Luna πέταμα λεφτών. Lunc κάτι κάνουμε για να περνάει η ώρα

Σας θαυμάζω που αντέχετε τόσο ρίσκο... εγώ φαντάζομαι πως μόλις βάλω πχ 20€ θα γίνει απευθείας crash και μένω εκτος από οτιδήποτε θεωρώ scam/fail 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε luna βγάλαμε ένα 50αρι καλύτερα και από μερικά σουβλάκια.Που να φανταστώ ότι θα πέσεις τόσο πολύ αλλά τουλάχιστον μου έκανες την χάρη και έπεσες κάτω από τα 4$ εγώ φταίω που το άφησα έτσι αόριστα αυτό που ζήτησα.

Πούλησα στα 4.45 και έβαλα buy order στα 3,95 ώστε να παρω πίσω ότι είχα πουλήσει κ κράτησα τα ρέστα.

Θα είχα βγάλει 100+αρι αν δεν είχα βάλει order και αγόραζα τώρα που άνοιξα να δω τι γινεται αλλά τι να κάνουμε αυτά έχει ο τζόγος μην είμαστε κ αχάριστοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Buy the rumor sell the news.

Αν δεν είσαι ήδη μέσα (ETH) , ενέχει μεγάλο ρίσκο να μπεις τις ημέρες της εφαρμογής των προαναγγελομενων αλλαγών.

Η υποδοχή ανάλογα με τις επιπτώσεις της εξέλιξης μπορεί να είναι βίαια και προς τις δύο κατευθύνσεις.

Για τους long time investors δεν ισχύουν τα παραπάνω. 😉

Επεξ/σία από Damianus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω ξύλο το luna που να φανταστείς το ξύλο που θα πέσει...έφτασε 2.25 αν δεν είχα βάλει buy order τώρα θα είχα βγάλει τα σουβλάκια του μήνα μαζί και τις μπύρες..Θά μου κάτσει κάποια στιγμή ένα καλό trade που θα πάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ooaris είπε

Το merge του eth αύριο είναι τελεσίδικο; 

Μετά το ξεκλείδωμα όλων αυτών των εκατομμυρίων eth λέτε να γίνει sellout? 

Δεν έχει ανακοινωθεί ποτε θα γίνει το ξεκλείδωμα ,ούτε στο περίπου οπότε μην ανησυχείς για αυτό.

 

Το ακόλουθο παίζει πολυ

18 λεπτά πριν, Damianus είπε

Buy the rumor sell the news.

Αν δεν είσαι ήδη μέσα (ETH) , ενέχει μεγάλο ρίσκο να μπεις τις ημέρες της εφαρμογής των προαναγγελομενων αλλαγών.

Η υποδοχή ανάλογα με τις επιπτώσεις της εξέλιξης μπορεί να είναι βίαια και προς τις δύο κατευθύνσεις.

Για τους long time investors δεν ισχύουν τα παραπάνω. 😉

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tcktcktck είπε

Το ακόλουθο παίζει πολυ

Αν πάει καλά το merge, που λογικά θα πάει (τόσα χρόνια το παιδεύουν και τόσα testnets έχουν ανοίξει-κλείσει), έχει να πέσει πολύ FOMO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kkatzos είπε

Αν πάει καλά το merge, που λογικά θα πάει (τόσα χρόνια το παιδεύουν και τόσα testnets έχουν ανοίξει-κλείσει), έχει να πέσει πολύ FOMO

H λογική λέει ότι δεν θα πάει και η προϊστορία τους μιλάει για καταστροφικό bug η exploit που θα αποκαλυφθεί λίγο διάστημα μετά. Εχουν μεγάλη εμπειρία σε τέτοια :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chek2fire είπε

H λογική λέει ότι δεν θα πάει και η προϊστορία τους μιλάει για καταστροφικό bug η exploit που θα αποκαλυφθεί λίγο διάστημα μετά. Εχουν μεγάλη εμπειρία σε τέτοια :D 

Καλυτερα...Τι θελουν και τρωγονται...Μια χαρα κανουμε mining :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, rallistas είπε

Καλυτερα...Τι θελουν και τρωγονται...Μια χαρα κανουμε mining :P

το καλό σενάριο είναι να βγούνε όλα τα bug με την μια ώστε να τα διορθώσουν άμεσα και να μην υπάρξει κανά leak για μεγάλο διάστημα γιατί έχει συμβεί και αυτό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chek2fire είπε

το καλό σενάριο είναι να βγούνε όλα τα bug με την μια ώστε να τα διορθώσουν άμεσα και να μην υπάρξει κανά leak για μεγάλο διάστημα γιατί έχει συμβεί και αυτό 

Παντως οντως λιγο που εχω ψαξει το προσφατο παρελθον (3-4 ετη)παει αρκετα πισω το merge και το "τωρα θα γινει,αυριο θα γινει" κτλ.

Δεν το ηξερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένταλμα σύλληψης για Do Kwon και άλλους 5 από την Κορέα :huh:

https://blockchain.news/news/seoul-court-issues-arrest-warrant-for-do-kwon-and-5-others

Τι θέλετε και ασχολείστε με καμένα χαρτιά; $LUNA $LUNC 

Όποιος έχει ακόμη .....έμεινε με τον Μουτζούρη :P

7 ώρες πριν, icenex είπε

Πωπω ξύλο το luna που να φανταστείς το ξύλο που θα πέσει...έφτασε 2.25 αν δεν είχα βάλει buy order τώρα θα είχα βγάλει τα σουβλάκια του μήνα μαζί και τις μπύρες..Θά μου κάτσει κάποια στιγμή ένα καλό trade που θα πάει..

Πουλά τα όλα τώρα ....θα εξατμιστεί :lol:

Διάβασε πιο πάνω τα νέα .... Δεν πρόκειται να ανακάμψει ποτέ.

Επεξ/σία από molot12
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, molot12 είπε

Ένταλμα σύλληψης για Do Kwon και άλλους 5 από την Κορέα :huh:

https://blockchain.news/news/seoul-court-issues-arrest-warrant-for-do-kwon-and-5-others

Αυτό έπρεπε να γίνει εξαρχής και όχι να τον αφήνουν να συνεχίζει με LUNA 2 κλπ.

IMG_20220914_201029.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...