Προς το περιεχόμενο

Αγορά ηλεκτρικής σκούπας από εργένη


Anorymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγοράσω ηλεκτρική σκούπα αλλά δεν ξέρω ποια να πάρω, ψάχνω μία ομάδα οικονομική κύριος νά καθαρίζω δάπεδο.

Τι έχετε να προτείνετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, opera είπε

Μη μπλέξεις με σακούλες,να προτιμήσεις μια χωρίς σακούλα.

Οι σύγχρονες σακούλες βγάζουν πάνω από χρόνο καθώς είναι αντιβακτηριδιακές και συμπιέζουν τα σκουπίδια. Πολύ πιο βολικές και φθηνές από κάδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, michael92 είπε

Οι σύγχρονες σακούλες βγάζουν πάνω από χρόνο καθώς είναι αντιβακτηριδιακές και συμπιέζουν τα σκουπίδια. Πολύ πιο βολικές και φθηνές από κάδο.

Αν σκουπίζεις μια φορά το μήνα θα σου πάει ένα χρόνο και περισσότερο μέχρι να γεμίσει.

Ο κάδος δε σε ενδιαφέρει πόσο στοιχίζει γιατί δεν τον αλλάζεις,τον αδειάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε μια να κρατήσει και να αντέχει τις κακουχίες. Έχω 13-14 χρόνια μια Siemens made in Germany 1600 ή 1800w και δεχ έχει κάνει κιχ παρά τα μυρια όσα τραβάει από εμένα κάθε βδομάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε μία με κριτήρια μικρότερη σε όγκο, φτηνότερη και να τραβάει όσο το δυνατόν καλύτερα,και ένα σετ σακούλες και τέρμα.Επιστήμη δεν χρειάζεται για μια σκούπα.

Και όλα αυτά τα αναγραφουν συνήθως στην ετικέτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Anorymous είπε

Καί εγώ σκέφτομαι χωρίς σακούλα αλλά στον αδερφό μου ένας γνωστός του που δούλευε σε ηλεκτρικά είδη του είπε να προτιμήσω με σακούλα

Θα ήθελα να γνωρίζω όμως το γιατί,αν υπάρχει κάποιος με ειδικές γνώσεις να εκθέσει τα πλεονεκτήματα-μειονεκτηματα της κάθε κατηγορίας.

Αυτές χωρίς σακούλα έχουν σίγουρα ένα πλεονέκτημα,δε χρειάζονται αναλώσιμα.

Εχω χρησιμοποιήσει και τους δύο τύπους έχω αλλάξει σακούλα και έχω καθαρίσει το κάδο με τα φίλτρα και γνωρίζω πως λειτουργούν.

Από άποψη πρακτικότητας υπερτερεί ο κάδος στο ότι σκουπίζουν το ίδιο καλά δεν έχω αντιρρήσεις.

Αέρα ρουφάνε και οι δύο το θέμα είναι τι διαδρομή ακολουθούν τα σκουπίδια και η σκόνη και πόσα επιστρέφουν στον αέρα που αναπνέουμε.

Το έψαξα λίγο, σακούλα με HEPA λένε η πιο υγιεινή επιλογή

https://learn.allergyandair.com/bagged-vs-bagless-vacuum-cleaners/

Επεξ/σία από opera
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, dtzgr είπε

Σε τι διαφέρει η σκούπα για εργένη από αυτή της οικογένειας;

Θέλω κάτι απλό νά κάνει την δουλειά γιατί σκουπίζω μία στο τόσο ενώ μία νοικοκυρά έχει περισσότερες απαιτήσεις και την χρησιμοποίει πολύ τακτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...