Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, DaftRose είπε

Χαρίζω ένα πακέτο χαρτοπετσέτες και ένα ανταλλακτικό φίλτρο απορροφητήρα.

Αν δεν κάτσει με τον φίλο από πάνω ενδιαφέρομαι. Υπάρχει κάποια φωτο; Περιοχη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, aoc4000 είπε

Συνέχεια εκκαθάρισης....

από το προηγούμενο ποστ έχουμε

 1. οθόνη απο παλιό hp laptop νομίζω είναι 12"

2. σκανεράκια barcode παλιά (2) -barbariangr

3. ασύρματο τηλέφωνο παλιό (άγνωστης πλέον λειτουργικής κατάστασης) -barbariangr

4. ασύρματο τηλέφωνο παλιού τύπου με κεραία -barbariangr

5. κάποιες κασέτες δεδομένων καινούργιες -retroman3 -barbariangr

6. ακουστικά με κύκλωμα αποκοπής θορύβου (Προσοχή είναι σχετικά για μικρό κεφάλι!!!)

7. κάποιες παλιές κάρτες γραφικών (άγνωστης λειτουργικής κατάστασης) -vorian

8. κάποιες φωτογραφικές και μια κορνίζα fu ΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ -vorian

9. σφραγισμένο τόνερ αναγομωμένο με στοιχεία SCX-4521D3

Επιπλέον

10. Μικροσκόπιο είχε αγοραστεί πριν χρόνια. έφαγε λίγο υγρασία χαμηλά και βγήκε οφφ το cd, και οι οδηγίες. τα υπόλοιπα τα τσέκαρα είναι μια χαρά

11. ενσύρματη ip camera εξωτερικού χώρου, θέλει ρεσετ και δεν έχει κουμπί μπήκα και στο hilinux με τερματικό αλλά τίποτα, δεν έβγαλα άκρη...

12. ένα ζευγάρι λεντ λαμπάκια για φλας (πορτοκαλι) αυτοκινήτου λόγω ύψους δεν χωραγανε στο δικό μου (fiesta mk4)

13. τροφοδοτικό 400watt κάτι με τον ανεμιστήρα έκανε θόρυβο αλλά νομίζω έχει αλλαχτεί έχει και σατα

14. άλλες 3 κάρτες γραφικών, αυτή χωρίς ανεμιστήρα δούλευε με artifacts πότε πότε....

15. uno με κάρτες σε σακουλάκι....

bresser.jpg ipcam.jpg ledsignal.jpg

psu400.jpg uno.jpg vga-2.jpg

Αν δεν βιάζεσαι να φύγουν με ενδιαφέρει το τροφοδοτικό και οι λάμπες λεντ

Επίσης μια παράκληση 

Επιδη η βονταφον τώρα που συνδέθηκα με adsl δυστυχώς διότι δεν υποστηρίζει η περιοχή μου vdsl ακόμα, μου έδωσαν ένα zte 108n μόντεμ. Αν πέσει εδώ μέσα κάτι καλύτερο, ρίχτε μου ένα σφύριγμα ή κρατείστε το μου αυτόματα διότι δεν έχω ιδέα να τα ξεχωρίσω 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, aoc4000 είπε

Συνέχεια εκκαθάρισης....

από το προηγούμενο ποστ έχουμε

 1. οθόνη απο παλιό hp laptop νομίζω είναι 12"

2. σκανεράκια barcode παλιά (2) -barbariangr

3. ασύρματο τηλέφωνο παλιό (άγνωστης πλέον λειτουργικής κατάστασης) -barbariangr

4. ασύρματο τηλέφωνο παλιού τύπου με κεραία -barbariangr

5. κάποιες κασέτες δεδομένων καινούργιες -retroman3 -barbariangr

6. ακουστικά με κύκλωμα αποκοπής θορύβου (Προσοχή είναι σχετικά για μικρό κεφάλι!!!)

7. κάποιες παλιές κάρτες γραφικών (άγνωστης λειτουργικής κατάστασης) -vorian

8. κάποιες φωτογραφικές και μια κορνίζα fu ΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ -vorian

9. σφραγισμένο τόνερ αναγομωμένο με στοιχεία SCX-4521D3

Επιπλέον

10. Μικροσκόπιο είχε αγοραστεί πριν χρόνια. έφαγε λίγο υγρασία χαμηλά και βγήκε οφφ το cd, και οι οδηγίες. τα υπόλοιπα τα τσέκαρα είναι μια χαρά

11. ενσύρματη ip camera εξωτερικού χώρου, θέλει ρεσετ και δεν έχει κουμπί μπήκα και στο hilinux με τερματικό αλλά τίποτα, δεν έβγαλα άκρη...

12. ένα ζευγάρι λεντ λαμπάκια για φλας (πορτοκαλι) αυτοκινήτου λόγω ύψους δεν χωραγανε στο δικό μου (fiesta mk4)

13. τροφοδοτικό 400watt κάτι με τον ανεμιστήρα έκανε θόρυβο αλλά νομίζω έχει αλλαχτεί έχει και σατα

14. άλλες 3 κάρτες γραφικών, αυτή χωρίς ανεμιστήρα δούλευε με artifacts πότε πότε....

15. uno με κάρτες σε σακουλάκι....

bresser.jpg ipcam.jpg ledsignal.jpg

psu400.jpg uno.jpg vga-2.jpg

To μικροσκόπιο θα με ενδιέφερε όντως για εκπαιδευτική χρηση εφόσον δουλεύει 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mourgolukos είπε

Επιδη η βονταφον τώρα που συνδέθηκα με adsl δυστυχώς διότι δεν υποστηρίζει η περιοχή μου vdsl ακόμα, μου έδωσαν ένα zte 108n μόντεμ. Αν πέσει εδώ μέσα κάτι καλύτερο, ρίχτε μου ένα σφύριγμα ή κρατείστε το μου αυτόματα διότι δεν έχω ιδέα να τα ξεχωρίσω 

Δες τα τελευταία μηνύματα του papars.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2019 στις 4:57 ΜΜ, Τέρης Α. είπε

(Για την ιστορία, θα ήθελα να αναφέρω ότι τα laptop: FUJITSU AMILO LI1705 και Dell Inspiron 8200 δόθηκαν στους @kostakis81 και @Dark_Beast_John_Gr αντίστοιχα).

Θα ήθελα να εκφράσω και δημόσια τις ευχαριστίες μου, κατά χρονική σειρά παραλαβής, προς τους: 

Θα ήθελα επίσης να χαρίσω τα παρακάτω:

1) Dell OptiPlex GX620 σε μέτρια εμφανισιακή κατάσταση και άριστη λειτουργική κατάσταση (έχω αλλάξει κάπου 10 πυκνωτές στη μητρική). Το PC περιλαμβάνει το κουτί, τη μητρική, επεξεργαστή Pentium D 820, ψήκτρα, IDE DVD-ROM, καθώς μπορώ να προσθέσω μνήμη (2GB) και σκληρό (80GB) αν ζητηθεί. Μπορώ να το δώσω και σε κομμάτια αν χρειαστεί.

2) 2 κάρτες γραφικών MH λειτουργικές: EN8500GT και GF7300LE.

3) Smartphone HTC One V με εξωτερικό σπάσιμο στην οθόνη, αλλά πλήρως λειτουργικό. (χωρίς παρελκόμενα).

4) Ασύρματο τηλέφωνο PANASONIC KX-TG1100 GR σε καλή λειτουργική κατάσταση (τα κουμπιά θέλουν δύναμη για να πατηθούν).

5) Τροφοδοτικό Premier 450W με 4-5 φουσκωμένους πυκνωτές.

6) Πληκτρολόγιο PS/ 2 άσπρο λειτουργικό.

7) Intel Celeron E1500.

😎 Technicolor TD 5130 σφραγισμένο στο κουτί του με το τροφοδοτικό του.

9) Sanyo M-XW400F Double Deck Cassette Player σχεδόν αχρησιμοποίητο (με κακό ήχο).

(Θα προσθέσω κι άλλα πράγματα αύριο).

Πρώτα post εδώ και μετά pm!

Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Καλημέρα, θα μ ενδιέφερε το HTC One V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, aoc4000 είπε

Ψυχραιμία παιδιά μην σας πιάνει πανικός ότι πρέπει να τρέξεις να απαντήσεις για να προλάβεις!!! Δικό σου λοιπόν και το μικροσκόπιο απλά αν έρθει αύριο κάποιος και μου πει ότι το θέλει για εξοπλισμό εργαστηρίου για εκπαίδευση φυσικά και νομίζω να μην έχεις αντίρρηση να του το δώσω....

Το θέλω για εξοπλισμό εργαστηρίου για εκπαίδευση... :P

Τα λαμπάκια αν δεν τα θέλει κάποιος άλλος θα με ενδιέφεραν αν είμαστε κοντα...

Με ενδιαφέρει αυτό: 9. σφραγισμένο τόνερ αναγομωμένο με στοιχεία SCX-4521D3, Ταιριάζει στον Samsung ML-2010 που έχω. Στέλνω και πμ.

8 ώρες πριν, mourgolukos είπε

Αν δεν βιάζεσαι να φύγουν με ενδιαφέρει το τροφοδοτικό και οι λάμπες λεντ

Επίσης μια παράκληση 

Επιδη η βονταφον τώρα που συνδέθηκα με adsl δυστυχώς διότι δεν υποστηρίζει η περιοχή μου vdsl ακόμα, μου έδωσαν ένα zte 108n μόντεμ. Αν πέσει εδώ μέσα κάτι καλύτερο, ρίχτε μου ένα σφύριγμα ή κρατείστε το μου αυτόματα διότι δεν έχω ιδέα να τα ξεχωρίσω 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Οι λάμπες στον φίλο από πάνω...

@mourgolukos: Επειδή έχω μαζέψει αρκετά που τα θέλω μόνο για χρηση σαν wireless ΑΡ (για μένα και για φίλους), μπορώ να σου στείλω ποια έχω και - αν ξέρεις να διαλέξεις - παίρνεις όποιο θέλεις και μου δίνεις αυτό που σου έδωσαν. Φυσικά εφόσον έχω κάτι που είναι καλύτερο σαν modem/router (εγώ δεν ξέρω να τα αξιολογήσω σαν modem/router).  Όλα αυτά που έχω κρατήσει λειτουργούν κανονικά και είναι σε άψογη εμφάνιση. Δυστυχώς είμαστε μακριά, αλλά ίσως κάποια στιγμή κατέβω προς τα νότια...

Επεξ/σία από MessengerOfGood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, MessengerOfGood είπε

Το θέλω για εξοπλισμό εργαστηρίου για εκπαίδευση... :P

Τα λαμπάκια αν δεν τα θέλει κάποιος άλλος θα με ενδιέφεραν αν είμαστε κοντα...

Μάλλον με ενδιαφέρει αυτό: 9. σφραγισμένο τόνερ αναγομωμένο με στοιχεία SCX-4521D3, Να δώ αν ταιριάζει σε έναν από τους 2 εκτυπωτές Samsung που έχω και θα επανέλθω (ειναι ένας ML-2010 και ένας ML-2160).

Οι λάμπες στον φίλο από πάνω...

@mourgolukos: Επειδή έχω μαζέψει αρκετά που τα θέλω μόνο για χρηση σαν wireless ΑΡ (για μένα και για φίλους), μπορώ να σου στείλω ποια έχω και - αν ξέρεις να διαλέξεις - παίρνεις όποιο θέλεις και μου δίνεις αυτό που σου έδωσαν. Φυσικά εφόσον έχω κάτι που είναι καλύτερο σαν modem/router (εγώ δεν ξέρω να τα αξιολογήσω σαν modem/router).  Όλα αυτά που έχω κρατήσει λειτουργούν κανονικά και είναι σε άψογη εμφάνιση. Δυστυχώς είμαστε μακριά, αλλά ίσως κάποια στιγμή κατέβω προς τα νότια...

Αν δεν σου κάνει κόπο, όταν βρεις χρόνο στειλε μου να τα κοιτάξω κ να βρω έναν ειδικό να δούμε πιο θα κάνει καλύτερα δουλειά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, mourgolukos είπε

Αν δεν σου κάνει κόπο, όταν βρεις χρόνο στειλε μου να τα κοιτάξω κ να βρω έναν ειδικό να δούμε πιο θα κάνει καλύτερα δουλειά 

ΟΚ σου έστειλα πμ

Επεξ/σία από MessengerOfGood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2019 στις 4:57 ΜΜ, Τέρης Α. είπε

(Για την ιστορία, θα ήθελα να αναφέρω ότι τα laptop: FUJITSU AMILO LI1705 και Dell Inspiron 8200 δόθηκαν στους @kostakis81 και @Dark_Beast_John_Gr αντίστοιχα).

Θα ήθελα να εκφράσω και δημόσια τις ευχαριστίες μου, κατά χρονική σειρά παραλαβής, προς τους: 

Θα ήθελα επίσης να χαρίσω τα παρακάτω:

1) Dell OptiPlex GX620 σε μέτρια εμφανισιακή κατάσταση και άριστη λειτουργική κατάσταση (έχω αλλάξει κάπου 10 πυκνωτές στη μητρική). Το PC περιλαμβάνει το κουτί, τη μητρική, επεξεργαστή Pentium D 820, ψήκτρα, IDE DVD-ROM, καθώς μπορώ να προσθέσω μνήμη (2GB) και σκληρό (80GB) αν ζητηθεί. Μπορώ να το δώσω και σε κομμάτια αν χρειαστεί.

2) 2 κάρτες γραφικών MH λειτουργικές: EN8500GT και GF7300LE.

3) Smartphone HTC One V με εξωτερικό σπάσιμο στην οθόνη, αλλά πλήρως λειτουργικό. (χωρίς παρελκόμενα).

4) Ασύρματο τηλέφωνο PANASONIC KX-TG1100 GR σε καλή λειτουργική κατάσταση (τα κουμπιά θέλουν δύναμη για να πατηθούν).

5) Τροφοδοτικό Premier 450W με 4-5 φουσκωμένους πυκνωτές.

6) Πληκτρολόγιο PS/ 2 άσπρο λειτουργικό.

7) Intel Celeron E1500.

😎 Technicolor TD 5130 σφραγισμένο στο κουτί του με το τροφοδοτικό του.

9) Sanyo M-XW400F Double Deck Cassette Player σχεδόν αχρησιμοποίητο (με κακό ήχο).

Πρώτα post εδώ και μετά pm!

Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Έκανα ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2019 στις 4:57 ΜΜ, Τέρης Α. είπε

(Για την ιστορία, θα ήθελα να αναφέρω ότι τα laptop: FUJITSU AMILO LI1705 και Dell Inspiron 8200 δόθηκαν στους @kostakis81 και @Dark_Beast_John_Gr αντίστοιχα).

Θα ήθελα να εκφράσω και δημόσια τις ευχαριστίες μου, κατά χρονική σειρά παραλαβής, προς τους: 

Θα ήθελα επίσης να χαρίσω τα παρακάτω:

1) Dell OptiPlex GX620 σε μέτρια εμφανισιακή κατάσταση και άριστη λειτουργική κατάσταση (έχω αλλάξει κάπου 10 πυκνωτές στη μητρική). Το PC περιλαμβάνει το κουτί, τη μητρική, επεξεργαστή Pentium D 820, ψήκτρα, IDE DVD-ROM, καθώς μπορώ να προσθέσω μνήμη (2GB) και σκληρό (80GB) αν ζητηθεί. Μπορώ να το δώσω και σε κομμάτια αν χρειαστεί.

2) 2 κάρτες γραφικών MH λειτουργικές: EN8500GT και GF7300LE.

3) Smartphone HTC One V με εξωτερικό σπάσιμο στην οθόνη, αλλά πλήρως λειτουργικό. (χωρίς παρελκόμενα).

4) Ασύρματο τηλέφωνο PANASONIC KX-TG1100 GR σε καλή λειτουργική κατάσταση (τα κουμπιά θέλουν δύναμη για να πατηθούν).

5) Τροφοδοτικό Premier 450W με 4-5 φουσκωμένους πυκνωτές.

6) Πληκτρολόγιο PS/ 2 άσπρο λειτουργικό.

7) Intel Celeron E1500.

😎 Technicolor TD 5130 σφραγισμένο στο κουτί του με το τροφοδοτικό του.

9) Sanyo M-XW400F Double Deck Cassette Player σχεδόν αχρησιμοποίητο (με κακό ήχο).

Πρώτα post εδώ και μετά pm!

Δε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Καλησπέρα σας. ᾿Ενδιαφέρομαι γιά τό Dell OptiPlex GX620, ἄν εἶναι ἀκόμη διαθέσιμο. Εὐχαριστῶ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...