Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 ώρες πριν, e-tic είπε

Απαναφέρω ότι έχει απομείνει απο τα προηγούμενα:

  • Θήκη για IDE δίσκο. Χωρίς δίσκο, καλώδιο USB και τροφοδοτικό.
  • PCI Modem (Για συλλεκτικούς σκοπούς)
  • Βραχιόλι τύπου power balance
  • Αντάπτορας HDMI σε VGA, δυσλειτουργικός.
  • Λάμπα νυκτός Alfawise με φωτοκύτταρο και 2 θύρες USB. Με αμεριμάνικη πρίζα.
  • Κινέζικο smartwatch με κάμερα και υποδοχή για κάρτα sim. Μόλις εκκινεί βγάζει μήνυμα οτι σταμάτησε να λειτουργεί η εφαρμογή funos και πατώντας "ΟΚ" επαναλαμβάνει το ίδιο μήνυμα.

Και προσθέτω:

  • Ένα tablet MLS iQTab iq1210 που πήρα απο τον @frantan. Ανάβει το backlight αλλά δεν δείχνει τίποτα στην οθόνη. Ο συμφορουμίτης που είπε οτι χρειάζεται reflashing αλλά απο τη στιγμή που δεν κατάφερα να δώ εικόνα, δεν ξέρω αν μπαίνει σε bootloader. Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι οτι δεν υπάρχει πουθενά 100% συμβατή ROM.
  • Ένα μηχάνημα airwick που λειτουργεί με 2 μπαταρίες ΑΑ. Έβαλα μπαταρίες και άναψε το φωτάκι αλλά δεν έχω ανταλλακτικό μπυκάλι για να επιβεβαιώσω οτι λειτουργεί κανονικά.
  • Απομεινάρια απο μια ψηφιακή κορνίζα 12" (πλαστικά, controller, usb reader, τηλεχειριστήριο). Κάηκε το backlight της οθόνης και στην προσπάθειά μου να την βγάλω την έσπασα τελείως. Η οθόνη που είχε ήταν η lq121x1ls60 αλλά νομίζω οτι με οποιαδήποτε 12άρα οθόνη θα λειτουργήσει. Θα λητουργήσει και με μικρότερη ή μεγαλύτερη, απλά δεν θα ταιριάζει στο πλαστικό πλαίσιο.
  • Βοηθητικά ροδάκια ποδηλάτου απο τα jumbo. Δεν ταίριαξαν στο ποδήλατο οπότε και δεν έχουν χρησιμοποιηθεί καθόλου.
  • Ασύρματο ταχύμετρο και χιλιομετρητής ποδηλάτου, μοντέλο sundig SD-548C. Αρκετά βρώμικο αλλά λογικά λειτουργικό.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος με πμ και παραλαβή απο Μοσχάτο (Αγ.Κωνσταντίνος) ή Καλλιθέα (πλ.Δαβάκη)

Καλησπερα! Θα μπορούσα να ζητήσω τα βοηθητικά ροδάκια για το ποδήλατο? Θέλω να ξαναρχίσω να κάνω ποδήλατο αλλά εχω παρά πολλά χρόνια να ανέβω και είμαι επιρρεπής σε μικρό ατυχήματα όποτε πιστεύω ίσως μου δώσουν μια σίγουρια για. Α το ξεκινήσω πάλι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαριζεται   απο   φιλο    hp officejet 4110 all in one  εκτυπωτης-φαξ-σκανερ-αντιγραφικο  αγνωστης   λειτουργικοτητας

που   καθεται   7-8  χρονια   στο  ραφι. Λειπουν   τα   καλωδια  του.

spacer.png

Παραλαβη   ΜΟΝΟΝ   στην   εδρα   μου  πισω   απο  το   εφετειο   αθηνας.

Ποσταρετε   πρωτα   εδω   και  στειλτε   αμεσα  ΠΜ.

Επεξ/σία από tigergreg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίζεται am3 backplate χωρις το πλαστικο απο πανω. Εχει ξεμεινει απο am3 μητρικη παλια..

περιοχη Περιστέρι

Ειναι παρομοιο με αυτο της εικονας σε μαυρο χρωμα

502540a.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα στην παρεα.

Ανεσυρα και διαθετω για χαρισμα 2 πινακιδες αφης , wacom intuos ctl -480 και cte-630

Bρισκομαι περιστερι , στο γηπεδο ατρομητου.

Μπορω μεσημερια 2-4 δευτερα και τριτη και ανα πασα στιγμη απο τεταρτη λογω αδειας.

IMG_20201017_173554.jpg

Επεξ/σία από leolipop
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, leolipop είπε

Καλησπερα στην παρεα.

Ανεσυρα και διαθετω για χαρισμα 2 πινακιδες αφης , wacom intuos ctl -480 και cte-630

Bρισκομαι περιστερι , στο γηπεδο ατρομητου.

Μπορω μεσημερια 2-4 δευτερα και τριτη και ανα πασα στιγμη απο τεταρτη λογω αδειας.

IMG_20201017_173554.jpg

Ενδιαφέρομαι για τη μικρή γραφίδα. Σου έστειλα PM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, leolipop είπε

Καλησπερα στην παρεα.

Ανεσυρα και διαθετω για χαρισμα 2 πινακιδες αφης , wacom intuos ctl -480 και cte-630

Bρισκομαι περιστερι , στο γηπεδο ατρομητου.

Μπορω μεσημερια 2-4 δευτερα και τριτη και ανα πασα στιγμη απο τεταρτη λογω αδειας.

IMG_20201017_173554.jpg

Πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, leolipop είπε

Καλησπερα στην παρεα.

Ανεσυρα και διαθετω για χαρισμα 2 πινακιδες αφης , wacom intuos ctl -480 και cte-630

Bρισκομαι περιστερι , στο γηπεδο ατρομητου.

Μπορω μεσημερια 2-4 δευτερα και τριτη και ανα πασα στιγμη απο τεταρτη λογω αδειας.

IMG_20201017_173554.jpg

Ενδιαφέρον για την αλλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαρίζονται 2 παλιές μητρικές και 1 cpu:

https://www.asrock.com/mb/VIA/775V88/

https://www.asus.com/Motherboards/P5VD2MX_SE/

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/27478/intel-pentium-4-processor-630-supporting-ht-technology-2m-cache-3-00-ghz-800-mhz-fsb.html

Παραλαβή απο Αιγάλεω.

Edit:

Κρατημένα για το μέλος @lefstef που τα ζήτησε πρώτος.

 

 

 

DSC_0804.png

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/10/2020 at 19:32, dchatz said:

Χαρίζεται μπουζούκι "τουριστικό" δλδ όχι καλής ποιότητας, έκανα όμως σε αυτό τα πρώτα μου βήματα σε αυτό το όργανο και ήταν μια χαρά (για πρωτάρη). Στην πορεία αγοράστηκε καλύτερο και αυτό παροπλίστηκε. Δεν είναι σε κατάσταση να παιχθεί έτσι όπως είναι, λείπει ο καβαλάρης και το μπράτσο είναι λίγο σκευρωμένο (μεγάλη αποσταση χορδών από τα τάστα). Θέλει επισκευή και αν κάποιος έχει όρεξη μπορεί. Προφανως επισκευή σε μάστορα δε συμφέρει, μόνο αν κάποιος μπορεί και έχει όρεξη ο ίδιος.

       IMG_20201017_191736_8.jpg.1b61b38fd8c1e965ea6013d848b04b6a.jpg                      IMG_20201017_191745_1.jpg.44232658ce8d0adad3f18645b9e641e1.jpg

  

On 06/10/2020 at 17:39, tigergreg said:

Χαριζονται....

1.2  μπαταριες   MLS  iQL51  και  MLS  iQL50   μαλλον   σε   καλη   κατασταση.

spacer.png

2.2  καλωδια   καινουργια   3μ   για   ηλεκτρικη   κιθαρα   η  αλλα   μουσικα   οργανα.

spacer.png

Παραλαβη  ΜΟΝΟΝ   στην  εδρα   μου   πισω  απο   το  εφετειο   αθηνας   απο   πεμπτη   και  μετα.

Ποσταρετε   πρωτα   εδω   και   στειλτε   αμεσα  ΠΜ.

Ευχαριστώ πολύ τον @dchatz (για το μπουζούκι) και τον @tigergreg (για μπαταρίες+καλώδια).
Ευγενέστατοι και αμεσσότατοι και οι δύο. Άψογη συνεννόηση, δεν έχω λόγια. Και πάλι ευχαριστώ!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαρίζονται:

α) 4 Καινούργιες στο κουτί τους μνήμες DDR double density του 1GB -> Λειτουργούν μόνο σε AMD επεξεργαστή όχι Intel.

β) 8 Stick DDR 256ΜΒ και 512ΜΒ single density (για intel & amd cpus)IMG-0061.jpg

γ) Καφετιέρα AEG IMG-0515.jpgθέλει ένα ελατήριο στο μηχανισμό κάτω από το φίλτρο, σαν αυτό από στυλό. Δεν ασχολήθηκα.

δ) σύνδεσμοι Sli - Crossfire

IMG-0059.jpgIMG-0060.jpg

ε) Ρακόρ Υδρόψυξης IMG-0058.jpg

 στ) Καινούργιο στο κουτί του Controller PCI-E για IDE και sata. IMG-0057.jpg

ζ) Καλώδιο επικοινωνίας για APC UPS IMG-0463.jpg

η) Φορτιστής αυτοκινήτου για GPS ή άλλων συσκευών IMG-0460.jpg IMG-0461.jpg Δεν κάνει για κινητά.

 

θ) Ρούτερ ADSL ΟΤΕ IMG-0453.jpg

ι) Bluetooth Ericsson - USB Wireless TPLink 300 MBPS - TPLink Wireless 54MBPS IMG-0514.jpg

ια) Επεξεργαστές Celeron 2.6GHz 478 Socket 4-5 τεμάχια

 

Παραλαβή προτιμώ από Θεσσαλονίκη στο χώρο μου, δεν έχω χρόνο για συναντήσεις, αποστολές μόνο κατόπιν συνεννόησης χωρίς να δεσμεύομαι.

Δήλωση συμμετοχής πρώτα εδώ παρακαλώ.

Επεξ/σία από Nikdev
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Nikdev είπε

Χαρίζονται:

α) 4 Καινούργιες στο κουτί τους μνήμες DDR double density του 1GB -> Λειτουργούν μόνο σε AMD επεξεργαστή όχι Intel.

β) 8 Stick DDR 256ΜΒ και 512ΜΒ single density (για intel & amd cpus)IMG-0061.jpg

γ) Καφετιέρα AEG IMG-0515.jpgθέλει ένα ελατήριο στο μηχανισμό κάτω από το φίλτρο, σαν αυτό από στυλό. Δεν ασχολήθηκα.

δ) σύνδεσμοι Sli - Crossfire

IMG-0059.jpgIMG-0060.jpg

ε) Ρακόρ Υδρόψυξης IMG-0058.jpg

 στ) Καινούργιο στο κουτί του Controller PCI-E για IDE και sata. IMG-0057.jpg

ζ) Καλώδιο επικοινωνίας για APC UPS IMG-0463.jpg

η) Φορτιστής αυτοκινήτου για GPS ή άλλων συσκευών IMG-0460.jpg IMG-0461.jpg Δεν κάνει για κινητά.

θ) Ρούτερ ADSL ΟΤΕ IMG-0453.jpg

ι) Bluetooth Ericsson - USB Wireless TPLink 300 MBPS - TPLink Wireless 54MBPS IMG-0514.jpg

ια) Επεξεργαστές Celeron 2.6GHz 478 Socket 4-5 τεμάχια

Παραλαβή προτιμώ από Θεσσαλονίκη στο χώρο μου, δεν έχω χρόνο για συναντήσεις, αποστολές μόνο κατόπιν συνεννόησης χωρίς να δεσμεύομαι.

Δήλωση συμμετοχής πρώτα εδώ παρακαλώ.

Ενδιαφερομαι για το α) και το ι)

Επεξ/σία από krami
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...