Προς το περιεχόμενο

Anti-Fitness Thread [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Menelaos83 είπε

Μαλλον λιγο μακρια για να αγορασουμε και μεις😪

Ναι 😥 αλλά έχουμε και κάποιους που ζούνε προς τα δω, αν ακούει η @evabb

Για όσους ρωτάνε, στα donuts έχουμε τον κλασικό λουκουμά, ντόνατ με κανέλα, με lemon curd, σοκολάτα, pb&jam, wild berries.

Η τούρτα έχει κάλυψη (σκληρής) σοκολάτας γάλακτος με φουντούκια και στο εσωτερικό έχει μους σοκολάτα, πραλίνα, αλμυρή καραμέλα και ντακουάζ με ολόκληρα φουντούκια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Speculoos είπε

Ναι 😥 αλλά έχουμε και κάποιους που ζούνε προς τα δω, αν ακούει η @evabb

Για όσους ρωτάνε, στα donuts έχουμε τον κλασικό λουκουμά, ντόνατ με κανέλα, με lemon curd, σοκολάτα, pb&jam, wild berries.

Η τούρτα έχει κάλυψη (σκληρής) σοκολάτας γάλακτος με φουντούκια και στο εσωτερικό έχει μους σοκολάτα, πραλίνα, αλμυρή καραμέλα και ντακουάζ με ολόκληρα φουντούκια.

να τα χιλιασω τα κιλα της καραντινας 😛 το ειχε παρει παντως το ματι μου το εν λογω μαγιζι. Πως σου φαινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, evabb είπε

να τα χιλιασω τα κιλα της καραντινας 😛 το ειχε παρει παντως το ματι μου το εν λογω μαγιζι. Πως σου φαινεται;

Φίλοι που μένουν στην Αγγλία δεν πήραν πολύ καλά την ανακοίνωση ότι από τον Ιούνιο θα ανοίξουν σχεδόν τα πάντα

https://i.imgur.com/igTWH3Q.jpg

Σε ό,τι αφορά τα μαγαζιά είναι λίγο ακριβά (όχι ιδιαίτερα πάντως) αλλά αξίζουν. Ντόνατς ήταν η δεύτερη φορά που πήρα και ήταν αφρός. Καμία σχέση με διάφορα άλλα ντονατομάγαζα που έχουν ξεπηδήσει (πχ royal donuts) που είναι μόνο για instagram stories για το πόπολο που εξιτάρεται αν δει τρία kinder bueno πάνω σε μια πάστα. Πήρα από τη Chaussee de Charleroi πίσω από τη Chatelain, είδα ότι έχουν και μαγαζί στη Σαμπλόν αλλά δεν έχω πάει.

Η τούρτα είναι από το πρώτο της μαγαζί, μια τρύπα χωμένη κάπου πίσω από τη Flagey. Eίχα πάει αρκετές φορές στο παρελθόν για τα μακαρόν της, παίζει να είναι από τα καλύτερα της πόλης. Εκεί μπορείς να βρεις μακαρόν, μπισκότα και κατά παραγγελία τούρτες και κέικ. Τούρτα πήρα πρώτη φορά, το έπαιξα λίγο safe στην επιλογή αλλά άξιζε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2021 στις 9:26 ΠΜ, Speculoos είπε

Φίλοι που μένουν στην Αγγλία δεν πήραν πολύ καλά την ανακοίνωση ότι από τον Ιούνιο θα ανοίξουν σχεδόν τα πάντα

https://i.imgur.com/igTWH3Q.jpg

Σε ό,τι αφορά τα μαγαζιά είναι λίγο ακριβά (όχι ιδιαίτερα πάντως) αλλά αξίζουν. Ντόνατς ήταν η δεύτερη φορά που πήρα και ήταν αφρός. Καμία σχέση με διάφορα άλλα ντονατομάγαζα που έχουν ξεπηδήσει (πχ royal donuts) που είναι μόνο για instagram stories για το πόπολο που εξιτάρεται αν δει τρία kinder bueno πάνω σε μια πάστα. Πήρα από τη Chaussee de Charleroi πίσω από τη Chatelain, είδα ότι έχουν και μαγαζί στη Σαμπλόν αλλά δεν έχω πάει.

Η τούρτα είναι από το πρώτο της μαγαζί, μια τρύπα χωμένη κάπου πίσω από τη Flagey. Eίχα πάει αρκετές φορές στο παρελθόν για τα μακαρόν της, παίζει να είναι από τα καλύτερα της πόλης. Εκεί μπορείς να βρεις μακαρόν, μπισκότα και κατά παραγγελία τούρτες και κέικ. Τούρτα πήρα πρώτη φορά, το έπαιξα λίγο safe στην επιλογή αλλά άξιζε.

Φτηνο γλυκο η αληθεια το κοιταω με πολυ υποψια. Δυστυχως ολα αυτα τα μαγαζια που περιγραφεις μου πεφτουν λιγο μακρια. Δεν ειναι μερη που περναω συχνα. Πρεπει να παω επι τουτου εκει. Μιας και πας εσυ ομως εκει εχει καποια αλλα ζαχαροπλαστεια που εχω να σου προτεινω (αν δεν τα ξερεις ηδη αλλα μου φαινεται χλωμο).

Lily cup για cupcakes κυριως αλλα εχουν και μερικα αλλα πραγματακια. Επισης ακριβο >3€ το κομματι αλλα αξιζουν μεχρι και την τελευταια δεκαρα. Πρεπει να πως νωρις γιατι ξεπουλανε πολυ γρηγορα ειδικα τα σαββατα.

Επισης εχει ενα ελληνικο ζαχαροπλαστειο το οποιο δεν εχω δοκιμασει αλλα εχω ακουσει καλα λογια του Κουλεπη.

Οταν ανοιξουν τα εστιατορια θα σου προτεινα να πας να φας στο «Φιλεμα» το οποιο ειναι κι αυτο εκει στην γυρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, *nenya* είπε

Τα noodles απο που; Για κανε μια mini κριτικη. Παλευω να βρω μεσω efood ενα καλο μαγαζι για noodles... 

noodles bar 

Σε σχεση με Ν ερυθραια street wok ,αυτα τα 2 μπορω να συγκρινω δεν εχω παρει απο αλλου σε αυτη την κατηγορια ,παρομοια μου φαινονται .Ισως λιγο καλυτερα τα  noodles  bar.

Aλλα πιστευω  παιζει και ρολο τι θα παραγγειλεις ,να πετυχεις το γουστο σου . Αυτα που παιρνω εγω με  τα κασιους και την soy sauce μου αρεσουν πολυ .Μην παραγγειλεις με  κυριο υλικο γαριδες γιατι βαζουν ελαχιστες .Εγω συνηθως με κοτοπουλο παιρνω .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2021 στις 5:18 ΜΜ, moure είπε

Ναι.Ειχε φέρει ο Βασιλόπουλος το Σάββατο.

Είχε όντως ο βασιλόπουλος wagyu?

Τρελαίνομαι γενικά για καλό μοσχάρι αλλά δυστυχώς φοβάμαι  θα το καταστρέψω αν το φτιάξω σπίτι. Οπότε προς το παρών δεν έχω επεκταθεί σε κάτι παραπάνω απο μία ταπεινή σπαλομπριζόλα.
Έχεις να προτείνεις καμία αξιοπρεπή κοπή που να είναι εύκολα διαχειρήσιμη σε κλασσική ψησταριά κάθε μέσου Έλληνα. Έχω θερμόμετρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εγινε ρε παιδια;

 

edit:μολις το ειδα...πολυ κριμα... συλλυπητηρια στην οικογενεια και σε οσους τον ηξεραν προσωπικα!!

Επεξ/σία από arxontas2323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...