Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Call of the Wild[2020]

MV5-BZDA1-Zm-Q2-OGMt-ZDhk-MC00-Zj-Rk-LWE

Το καλεσμα της αγριας φυσης η αλλιως οι ιστοριες του Μπακ. Ενος μεγαλοσωμου σκυλιου που περασε χιλια κυματα μεταξυ ανθρωπων για να φτασει στον προορισμο του. Ο Harrison Ford τιμιοτατος στον ρολο του πατερα που εχασε το παιδι του και ψαχνει και αυτος τον δικο του προορισμο. Πολυ ομορφη εικονα μου θυμισε Togo ειδικα μεχρι τη μεση με την παραδοση δεματων με ελκηθρα και ειναι πολυ ευχαριστη και αστεια αλλα εχει μια αθωοτητα μια αφελεια που την κανει να χανει αρκετους ποντους. Ειναι ενα ομορφο παραμυθι που τα παιδια θα αγαπησουν. 7/10

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Arkin είπε

The Call of the Wild[2020]

MV5-BZDA1-Zm-Q2-OGMt-ZDhk-MC00-Zj-Rk-LWE

Το καλεσμα της αγριας φυσης η αλλιως οι ιστοριες του Μπακ. Ενος μεγαλοσωμου σκυλιου που περασε χιλια κυματα μεταξυ ανθρωπων για να φτασει στον προορισμο του. Ο Harrison Ford τιμιοτατος στον ρολο του πατερα που εχασε το παιδι του και ψαχνει και αυτος τον δικο του προορισμο. Πολυ ομορφη εικονα μου θυμισε Togo ειδικα μεχρι τη μεση με την παραδοση δεματων με ελκηθρα και ειναι πολυ ευχαριστη και αστεια αλλα εχει μια αθωοτητα μια αφελεια που την κανει να χανει αρκετους ποντους. Ειναι ενα ομορφο παραμυθι που τα παιδια θα αγαπησουν. 7/10

Το Togo καλύτερο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, polonos1313 είπε

Το Togo καλύτερο ?

Ναι αναμφιβολα σε εκεινο εβαλα 9.5 αρκετα πιο δεμενο και σε πιο σοβαρο κλιμα βασισμενο σε αληθινη ιστορια. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Arkin είπε

The Call of the Wild[2020]

MV5-BZDA1-Zm-Q2-OGMt-ZDhk-MC00-Zj-Rk-LWE

Το καλεσμα της αγριας φυσης η αλλιως οι ιστοριες του Μπακ. Ενος μεγαλοσωμου σκυλιου που περασε χιλια κυματα μεταξυ ανθρωπων για να φτασει στον προορισμο του. Ο Harrison Ford τιμιοτατος στον ρολο του πατερα που εχασε το παιδι του και ψαχνει και αυτος τον δικο του προορισμο. Πολυ ομορφη εικονα μου θυμισε Togo ειδικα μεχρι τη μεση με την παραδοση δεματων με ελκηθρα και ειναι πολυ ευχαριστη και αστεια αλλα εχει μια αθωοτητα μια αφελεια που την κανει να χανει αρκετους ποντους. Ειναι ενα ομορφο παραμυθι που τα παιδια θα αγαπησουν. 7/10

ταινιαρα!!!ταινιαρα και ο χαρισον φορντ σωματικα 40αρης!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ip Man 3[2015]

MV5-BNGVj-ZTQ2-ZDkt-NWU0-OC00-ZWE4-LTg1-

Ο εξαιρετος ανθρωπος αλλα και δασκαλος του Wing Chun Γιπ Μαν παραδιδει και στην τριτη του ταινια μαθηματα ηθους και τιμης. Εμφανως κατωτερη των πρωτων 2 στο σεναριο αλλα με μεγαλες αλλαγες στη ζωη του Γιπ Μαν. Ο Donnie Yen στον ρολο της ζωης του προσφερει μια ηρεμια ακομα και στις δυνατοτερες μαχες. Ο villain της ταινιας Mike Tyson αν και δεν εμφανιζεται πολυ δινει μια πολυ δυνατη μαχη με τις γροθιες του κατι αντιστοιχο που ειχαμε δει στην δευτερη ταινια με τον Αγγλο μποξερ. Η τελικη μαχη μεταξυ των 2 δασκαλων Wing Chun υπεροχη χωρις πολλες υπερβολες. Συνολικα αξιολογη ταινια αλλα για Ip Man ισως θα μπορουσε να εχει λιγο καλυτερη κεντρικη ιστορια. 7.4/10

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thanosfwto είπε

για blockbuster δεν με ικανοποιησε!!

Φολα blockbuster ήταν. Κρίμα γιατί είχε προοπτικές αλλά ήταν υπερβολικά αργό με ελάχιστες καλές στιγμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Φολα blockbuster ήταν. Κρίμα γιατί είχε προοπτικές αλλά ήταν υπερβολικά αργό με ελάχιστες καλές στιγμές. 

μεγαλη μουφα φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Come and see βαθμολογία fast forward. Αργή του θανατα, βαρετή σε υπορβολικο βαθμό. Δεν ξέρω αν θα αντέξω να την δω ως το τέλος. Όσοι την δείτε πάντως εξοπλιστείτε με υπομονή, οι ταινίες του Αγγελόπουλου είναι απίστευτα γρήγορες μπροστά σε αυτή.

Ford v Ferrari καταπληκτική ταινία. Δείχνει πολύ ωραία γιατί κατάντησε έτσι ο μηχανοκίνητος αθλητισμός και πλέον όσο πάει γίνεται και χειρότερος.8/10

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ip Man 4 The Finale[2019]

MV5-BNz-Yy-ZWIw-Zj-Qt-ZGVj-Zi00-NWIx-LTk

Καπου εδω φτανουμε στο τελος της σειρας ταινιων Ip Man. Η ταινια μας παει στην Αμερικη τη δεκαετια του 1960 με τρομερο ρατσισμο απο τους Αμερικανους προς τους κινεζους. Δεν μου αρεσε αυτο το κομματι αρκετα κλισεδιαρικο(κακοι Αμερικανοι καλοι Κινεζοι/Wing Chun vs Karate) και πολυ κακη ηθοποιια απο τους Αμερικανους μικρους και μεγαλους. Στα καλα εχουμε τον Bruce Lee τον εκαναν ιδιο και για οσο εμφανιζεται ειναι απολαυστικος. Οι σκηνες μαχης επισης δεν ειχαν το επιπεδο των προηγουμενων ταινιων. Το τελευταιο 5λεπτο που μας δειχνει ολη τη ζωη του Ip Man και τι περασε μεσα και απο τις 4 ταινιες αφηνει μια πολυ ωραια αισθηση. Μπραβο στον Donnie Yen κρατησε εξαιρετικα τον θρυλο Ip Man και ειναι ταινιες που αξιζει να δει ο καθενας. 7/10

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, johnyboy είπε

Come and see βαθμολογία fast forward. Αργή του θανατα, βαρετή σε υπορβολικο βαθμό. Δεν ξέρω αν θα αντέξω να την δω ως το τέλος. Όσοι την δείτε πάντως εξοπλιστείτε με υπομονή, οι ταινίες του Αγγελόπουλου είναι απίστευτα γρήγορες μπροστά σε αυτή.

Ford v Ferrari καταπληκτική ταινία. Δείχνει πολύ ωραία γιατί κατάντησε έτσι ο μηχανοκίνητος αθλητισμός και πλέον όσο πάει γίνεται και χειρότερος.8/10

Το Come and See είναι αριστούργημα του παγκόσμιου κινηματογράφου. Είναι ταινία που την βλέπεις μία φορά και μένει στο μυαλό και στην ψυχή σου για πάντα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Το Come and See είναι αριστούργημα του παγκόσμιου κινηματογράφου. Είναι ταινία που την βλέπεις μία φορά και μένει στο μυαλό και στην ψυχή σου για πάντα. 

Δεν μου άρεσε, την παράτησα. μου αρέσουν τα πολεμικά δράματα αλλά η συγκεκριμένη ήταν απίστευτα βαρετή και την παράτησα. δεν αντέχω ταινίες με αργό ρυθμό όσο καλές και να είναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Code 8 στο Netflix. Αρκετο καλο low-budget sci-fi flick. Μου αρεσαν και οι 2 γνωστοι ηθοποιοι απο το Arrowverse. Το προτεινω σιγουρα για χαλαρη προβολη. 7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnyboy είπε

Δεν μου άρεσε, την παράτησα. μου αρέσουν τα πολεμικά δράματα αλλά η συγκεκριμένη ήταν απίστευτα βαρετή και την παράτησα. δεν αντέχω ταινίες με αργό ρυθμό όσο καλές και να είναι. 

Ε αυτοι οι ρωσοι δημιουργοι εχουν πολυ παραξενο τροπο σκηνοθεσιας θελει λιγο εξασκηση να τους συνηθισεις.

The Last of the Mohicans (1992)Ο τελευταίος των Μοϊκανών

 

Ενταξει δε τρελαθηκα κιολας. Σχετικα διασκεδαστικη ταινια, με πολλους κλισε χαρακτηρες και ακομα πιο κλισε εσωτερικες διαμαχες. Τα ρομαντζα που αναπτυσσονται ειναι και αυτα αρκετα αναμενομενα και τιποτα το ιδιαιτερο. Απορω για ποιο λογο η συγκεκριμενη ταινια εκανε τοσο ντορο στην εποχη της...

Σε κανει να σκεφτεσαι το ποσο βαρετο και αποστειρωμενο ειχε καταντησει το mainstream Αμερικανικο σινεμα στις αρχες των 90ς και ποσο καθοριστικη ηταν η επιτυχια του Tarantino με το Pulp Fiction. Μια ενεση ζωης στο κουφαρι του παλιου Χολιγουντ.

6,5/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...