Προς το περιεχόμενο

iOS 12


alexakos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην παρεα.

μετα την παρουσιαση του iOS 12 ηρθε η ωρα να πουμε τις εντυπωσεις μας.

σχετικα bugs,drains,appliciation crashes και τα λοιπα.

υπαρχει κανεις που να εχει βαλει την 12?

να μας πει 5 πραγματα για την νεα εκδοση και τι εχει βρει απο λαθη,προβληματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έβαλα χθες σε iPhone 6S. Πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις, ειδικά αν λάβουμε στα υπόψιν μας, ότι πρόκειται για developer (ούτε καν public) beta 1. 

Από προβλήματα:

Κάνα δύο φορές, κράσαρε η εφαρμογή του Facebook και το App Store. Επίσης, έχει φάει ήδη 3 reboots από μόνο του. Και φυσικά υπάρχουν λίγα glitches εδώ και εκεί τα οποία βέβαια δεν ενοχλούν ιδιαίτερα και θα διορθωθούν σύντομα, λογικά.

Τα θετικά:

Υπάρχει αισθητή διαφορά στην ταχύτητα. Σχεδόν παντού, το κινητό είναι πιο γρήγορο. Οι εφαρμογές, ανοίγουν όντως ταχύτατα, και έχουν σχεδόν εκμηδενιστεί κάποια micro-stutters που έκανε στην αρχική οθόνη. Πολύ καλή προσθήκη η εφαρμογή measure και τα group notifications. Ενδιαφέρον έχει και το νέο σύστημα στατιστικών της μπαταρίας, με το γράφημα.

Σε γενικές γραμμές, αν κάποιος θέλει bug-free και αξιόπιστη λειτουργία, καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μέχρι την public beta. Εγώ βέβαια, θα μείνω όπως είμαι, γιατί δε με ενοχλούν (προς το παρόν) τα όποια προβλήματα έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panatha1369 είπε

σε se που την εβαλα μου εχανε κλησεις..δεν μπορουσα να παρω ουτε να με παρουν..με ρεσταρτ εφτιαχνε..περιμενω τη beta 2..

 

2 ώρες πριν, AlienTechGR είπε

Την έβαλα χθες σε iPhone 6S. Πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις, ειδικά αν λάβουμε στα υπόψιν μας, ότι πρόκειται για developer (ούτε καν public) beta 1. 

Από προβλήματα:

Κάνα δύο φορές, κράσαρε η εφαρμογή του Facebook και το App Store. Επίσης, έχει φάει ήδη 3 reboots από μόνο του. Και φυσικά υπάρχουν λίγα glitches εδώ και εκεί τα οποία βέβαια δεν ενοχλούν ιδιαίτερα και θα διορθωθούν σύντομα, λογικά.

Τα θετικά:

Υπάρχει αισθητή διαφορά στην ταχύτητα. Σχεδόν παντού, το κινητό είναι πιο γρήγορο. Οι εφαρμογές, ανοίγουν όντως ταχύτατα, και έχουν σχεδόν εκμηδενιστεί κάποια micro-stutters που έκανε στην αρχική οθόνη. Πολύ καλή προσθήκη η εφαρμογή measure και τα group notifications. Ενδιαφέρον έχει και το νέο σύστημα στατιστικών της μπαταρίας, με το γράφημα.

Σε γενικές γραμμές, αν κάποιος θέλει bug-free και αξιόπιστη λειτουργία, καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μέχρι την public beta. Εγώ βέβαια, θα μείνω όπως είμαι, γιατί δε με ενοχλούν (προς το παρόν) τα όποια προβλήματα έχει.

εβαλα και εγω δεν αντεξα τελικα.

Εμενα μου εχει κατσει καλα. Μπαταρια λιγο καλυτερη μπορω να πω απο το iOS 11. 5% διαφορα υπολογιζω.

το γράφημα στην μπαταρια παρα πολυ ωραιο.και η μεζουρα βολευει τρομερα.το screen on time επισης μια καλη προσθηκη.

εχει καποια bugs με το πληκτρολογιο.μια φορα μ εκελισε η εφαρμογή ρυθμισεις.

αυτα προς το παρων.κλησεις κανονικα δεν εχω χασει καμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

εβαλα και εγω δεν αντεξα τελικα.

Εμενα μου εχει κατσει καλα. Μπαταρια λιγο καλυτερη μπορω να πω απο το iOS 11. 5% διαφορα υπολογιζω.

το γράφημα στην μπαταρια παρα πολυ ωραιο.και η μεζουρα βολευει τρομερα.το screen on time επισης μια καλη προσθηκη.

εχει καποια bugs με το πληκτρολογιο.μια φορα μ εκελισε η εφαρμογή ρυθμισεις.

αυτα προς το παρων.κλησεις κανονικα δεν εχω χασει καμια.

 Και εγώ από κλήσεις κομπλέ είμαι μέχρι στιγμής. Αν και η αλήθεια είναι ότι για daily driver, θα έπρεπε να είχα περιμένει τουλάχιστον μέχρι την beta 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AlienTechGR είπε

 Και εγώ από κλήσεις κομπλέ είμαι μέχρι στιγμής. Αν και η αλήθεια είναι ότι για daily driver, θα έπρεπε να είχα περιμένει τουλάχιστον μέχρι την beta 2.

ενταξει παλευετε..αλλο καλο επιτελους κιολας τα group notifications.μου ειχαν ποσα πραγματα σημερα καποια στιγμη και ηταν απολαυση να το βλεπεις.

ποτε λες να βγει η επομενη?καμια βδομαδα 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, AlienTechGR said:

Θεωρώ πως σε 2 βδομάδες λογικά θα έχουμε ή την πρώτη public beta ή την developer beta 2.

Η public beta βγαίνει συνήθως τέλος Ιουλίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, AlienTechGR said:

20 κάτι Ιουνίου δεν είχε βγει πέρσι στο iOS 11;

Έχω την εντύπωση Ιουλίου αλλά μπορεί να κάνω λάθος. Μήπως το μπερδεύω με το MacOS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με αυτό:https://el.wikipedia.org/wiki/IOS_11

Αναφορά σε κείμενο

η πρώτη beta έκδοση για το ευρύ κοινό κυκλοφόρησε στα τέλη Ιουνίου

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να έβαζαν και dark mode στο iOS. Ήλπιζα μέχρι τελευταία στιγμή να πούνε "one more thing", και να πούνε ότι το dark mode είναι διαθέσιμο και στο iOS. Κατά τ'άλλα φαίνεται οκ αναβάθμιση, όχι ως προς την πληθώρα χαρακτηριστικών που πρόσθεσαν αλλά, ήδη φαίνεται να είναι πολύ γρήγορο και smooth το λειτουργικό (επίπεδα iOS 10) και με καλύτερη επίδοση στην μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...