Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσο αφορά το red faction 2 άλλαξε παιδιά πλέον το δίνει κανονικά δωρεάν σε όσους έχουν xbox live gold - ultimate.

Απλά τις 2 πρώτες μέρες(16-17) δεν το έδινε δωρεάν τώρα το δίνει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πρόβλημα με το paypal κύριοι, δεν μπορώ να τον συνδέσω/προσθέσω στο λογαριασμό μου/gamertag.
- Στο ΟΝΕ Χ μου βγάζει μήνυμα "δεν ηταν δυνατή μπλα-μπλα πάτε στο microsoft.com/billing και προσθέστε τρόπο πληρωμής απο εκεί", πάω, πάω να προσθέσω αλλά...τίποτα.

Τι γίνεται/τι μπορεί να φταίει ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, red1 είπε

Έχω πρόβλημα με το paypal κύριοι, δεν μπορώ να τον συνδέσω/προσθέσω στο λογαριασμό μου/gamertag.
- Στο ΟΝΕ Χ μου βγάζει μήνυμα "δεν ηταν δυνατή μπλα-μπλα πάτε στο microsoft.com/billing και προσθέστε τρόπο πληρωμής απο εκεί", πάω, πάω να προσθέσω αλλά...τίποτα.

Τι γίνεται/τι μπορεί να φταίει ? 

Μπες από υπολογιστή και δοκίμασε.

Αν είναι αδύνατο και από εκεί μπες αργότερα.

Κάτι τέτοια κουλά τα κάνει ώρες ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Μπες από υπολογιστή και δοκίμασε.

Αν είναι αδύνατο και από εκεί μπες αργότερα.

Κάτι τέτοια κουλά τα κάνει ώρες ώρες

Μike, ευχαριστώ ;)

Το έγραψα, ουτε απο υπολογιστή μου το δέχεται, το αστείο ? Μολις δοκιμάσαμε το paypal του κολλητού μου (έτσι για το γμτ) και το παίρνει κανονικά, το δικό μου ομως οχι, οπότε, κάτι παίζει με το paypal μου και οχι με το σύστημα της Ms αυτή τη στιγμή...
Απο το δε site/help της Paypal...πιασ'το αυγό και κούρευ'το ενα πράμα, δεν βγάζω άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, red1 είπε

Μike, ευχαριστώ ;)

Το έγραψα, ουτε απο υπολογιστή μου το δέχεται, το αστείο ? Μολις δοκιμάσαμε το paypal του κολλητού μου (έτσι για το γμτ) και το παίρνει κανονικά, το δικό μου ομως οχι, οπότε, κάτι παίζει με το paypal μου και οχι με το σύστημα της Ms αυτή τη στιγμή...
Απο το δε site/help της Paypal...πιασ'το αυγό και κούρευ'το ενα πράμα, δεν βγάζω άκρη.

Δοκίμασε το app της PayPal από κινητό.

Log in κάνεις κανονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Δοκίμασε το app της PayPal από κινητό.

Log in κάνεις κανονικά?

Το paypal το app δεν νομιζω να εχει σχέση με το ΟΝΕ Χ, ο λογαριασμος ειναι το θέμα που δεν συνδέεται με το account της MS - δοκίμασα πριν λίγο και με το account μου στη Sony που έχω και ουτε εκεί το δέχεται, σαν να crash-άρει το paypal ειναι καθώς καθε φορά που με πάει στην οθόνη που σου συνδέει το paypal με το Microsoft/Sony account , βάζω στοιχεία, μου έρχεται μηνυμα στο κινητο (για το 2step verification), βάζω κωδικό, πατάω log-in και με πετάει πάλι στο log-in page του paypal σαν να μην έκανα τίποτα.

Αυτό που μπορώ να σκεφτώ : O paypal λογαριασμός μου είναι 7ετίας+ και δεν θυμάμαι σε ποια χώρα τον είχα δηλώσει/φτιάξει, διάβασα πως αμα το region του paypal ειναι διαφορετικό με αυτό της χρεωστικής/πιστωτικής καθώς και του εκάστοτε account με τον οποιο πας να τα συνδέσεις (ΜS/Sony) δημιουργείται πρόβλημα, τι να πω, δεν ξέρω αν όντως ισχύει.

Υπόψιν, το account μου στην MS Είναι Ελληνικό αλλά η κονσόλα είναι "γυρισμένη" στην Ιρλανδία μέσα απο το region setting του dashboard, ίσως να έχει δημιουργηθεί κάποιο μπάχαλο ? Ελα μου ομως που το paypal account του κολλητού μου το δέχεται χωρίς κανένα πρόβλημα, τι να πω, έχω χάσει τη μπάλα και το "support" του paypal ειναι καργα-ελεεινό για να βγάλω άκρη καθώς εχει μονο ετοιματζίδικες απαντήσεις, καθόλου web chat και το τηλ. που εχουν...βγαινει μηνυμα και λεει πως λόγω covid υπάρχει ελλιπής εξυπηρέτηση.

Απο εχθες το βράδυ ταλαιπωρούμαι και δεν εχω ιδέα τι μπορεί να φταίει και τι διάολο να κάνω.

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, red1 είπε

Το paypal το app δεν νομιζω να εχει σχέση με το ΟΝΕ Χ, ο λογαριασμος ειναι το θέμα που δεν συνδέεται με το account της MS - δοκίμασα πριν λίγο και με το account μου στη Sony που έχω και ουτε εκεί το δέχεται, σαν να crash-άρει το paypal ειναι καθώς καθε φορά που με πάει στην οθόνη που σου συνδέει το paypal με το Microsoft/Sony account , βάζω στοιχεία, μου έρχεται μηνυμα στο κινητο (για το 2step verification), βάζω κωδικό, πατάω log-in και με πετάει πάλι στο log-in page του paypal σαν να μην έκανα τίποτα.

Αυτό που μπορώ να σκεφτώ : O paypal λογαριασμός μου είναι 7ετίας+ και δεν θυμάμαι σε ποια χώρα τον είχα δηλώσει/φτιάξει, διάβασα πως αμα το region του paypal ειναι διαφορετικό με αυτό της χρεωστικής/πιστωτικής καθώς και του εκάστοτε account με τον οποιο πας να τα συνδέσεις (ΜS/Sony) δημιουργείται πρόβλημα, τι να πω, δεν ξέρω αν όντως ισχύει.

Υπόψιν, το account μου στην MS Είναι Ελληνικό αλλά η κονσόλα είναι "γυρισμένη" στην Ιρλανδία μέσα απο το region setting του dashboard, ίσως να έχει δημιουργηθεί κάποιο μπάχαλο ? Ελα μου ομως που το paypal account του κολλητού μου το δέχεται χωρίς κανένα πρόβλημα, τι να πω, έχω χάσει τη μπάλα και το "support" του paypal ειναι καργα-ελεεινό για να βγάλω άκρη καθώς εχει μονο ετοιματζίδικες απαντήσεις, καθόλου web chat και το τηλ. που εχουν...βγαινει μηνυμα και λεει πως λόγω covid υπάρχει ελλιπής εξυπηρέτηση.

Απο εχθες το βράδυ ταλαιπωρούμαι και δεν εχω ιδέα τι μπορεί να φταίει και τι διάολο να κάνω.

Το πιθανότερο ο λογαριασμός PayPal δεν είναι ελληνικός ενώ του φίλου σου είναι για αυτό τον δέχεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, d_gkal είπε

Ας το αναφέρουμε και εδώ

Need for speed heat 9.90€ στο kotsovolos

Έχει και στο πλαίσιο ίδια τιμή.

Κ στα δύο εξαντλήθηκαν.

Στο Πλαίσιο παίρνει κανονικά παραγγελία και γράφει αναμένεται απόθεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Patroklos_Her said:

Έχει και στο πλαίσιο ίδια τιμή.

Κ στα δύο εξαντλήθηκαν.

Στο Πλαίσιο παίρνει κανονικά παραγγελία και γράφει αναμένεται απόθεμα.

Έκανα και στα 2 παραγγελία να υπάρχει για οαν ενδεχόμενο. 

Το πρόβλημα είναι όμως ότι έχω το all digital 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αναφέρω και εδώ σε περίπτωση που δε το είδε κάποιος 

220-230€ το Χ (refurbished) στα ευρωπαϊκά Amazon. το τίμησα από το γαλλικό. Στα 225 τελική τιμή.

Τι εγγύηση έχουν αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλ από τα κεντρικά του Πλαίσιο, ότι θα έχουν παραλαβή τέλος του μηνα και αν με ενδιαφέρει να περιμένω να έρθουν.

 

Λέω φυσικά συνεχίζει κανονικά η παραγγελιά .

Λέει καλώς, στην τιμή που τα παραγγείλατε θα τα πάρετε 

😁😁😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Patroklos_Her είπε

Με πήραν τηλ από τα κεντρικά του Πλαίσιο, ότι θα έχουν παραλαβή τέλος του μηνα και αν με ενδιαφέρει να περιμένω να έρθουν.

Λέω φυσικά συνεχίζει κανονικά η παραγγελιά .

Λέει καλώς, στην τιμή που τα παραγγείλατε θα τα πάρετε 

😁😁😁😁

Κ εμενα το ιδιο με πηραν το πρωι! Τους λεω θα ερθει η θα μας κοροιδευετε ; Οχι μου λενε την επομενη δευτερα παραλαμβανουμε κ τριτη τεταρτη το στελνουμε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...