Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι στιγμής πάει καλά το παιχνίδι  αλλά έχω  κολλήσει τώρα 2 μέρες στον Genichiro Ashina , με δυσκολεύει αρκετά και είναι από τα main bosses για να συνεχίσω την ιστορία , όταν καταφέρνω και τον πάω 2ο phase με τα lighting με πιάνει ένας πανικός και πάντα χάνω , θέλει ακόμη εξάσκηση νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, SPANK είπε

Τώρα το βγάζω σχετικά εύκολα τα πρώτα phases αλλά πανικοβάλλομαι στο τελευταίο phase , εδώ με τι tactic το βγάζετε ?

Ρίξε μια ματια στο console thread για αυτό μιλάμε ;)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SPANK είπε

Τώρα το βγάζω σχετικά εύκολα τα πρώτα phases αλλά πανικοβάλλομαι στο τελευταίο phase , εδώ με τι tactic το βγάζετε ?

Γενικά όλο το fight είναι deflect και να θύμασαι πως περίπου πάνε τα patterns, mikiri στο thrust , άλμα πάνω του στο sweep. Το τόξο αν μπορείς απέφυγε το και στην χειρότερη deflect και αυτό.

Στο τελευταίο phase είναι πιο αργός και τρώει περισσότερο posture damage. Συνήθως ξεκινάει το round με ένα leap πάνω σου το οποίο είναι εύκολο για mikiri. Το moveset ίδιο με το προηγούμενο. Εάν δεν θέλεις να πάρεις ρίσκο μπορείς να τρέχεις και να κάνεις evade γύρω του μέχρι να κάνει τις επιθέσεις με τον κεραυνό. Εκεί θέλει σίγουρα άλμα και deflect στον αέρα για να του το γυρίσεις, τρώει πολύ posture damage και stun. Ουσιαστικά αν τον πετύχεις stun 2-3 φορές τελειώνει και το phase.

 

Πολυ ικανοποιητική αίσθηση να τον σκοτώνεις στην μάχη του intro στην αρχή αλλά σου κόβει το χέρι έτσι κι αλλιώς xD. Θα μπορούσε να είναι κρυφό ending.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Για το τελευταίο mini boss που αναφέρει (seven spears στο reservoir).

Spoiler

Gachins sugar,backstab τον samurai και puppeteer ninjutsu, μετά απόλαυση 😎

Γενικά νομίζω είχε θέμα με τους samurai, το hitbox του ogre για μένα είναι πιο σπαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο

(true) owl

πρεπει να ειναι πιο πανω imo αν και οχι #1 τον θεωρω πιο δυσκολο απο

 

Isshin και demon of hatred

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η δυσκολία στο δαίμονα είναι η κάμερα για να λέμε την αλήθεια.😋

Στον άλλο θα έλεγα ότι είναι η απεριόριστη ποικιλία που έχει στο moveset, το γρήγορο posture charge και το full agro στο δεύτερο phase + ότι όλη η μάχη είναι 4 phases που μοιάζει ημιμαραθώνιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον fire Isshin στο Shura ending ελεγα εγω, ο αλλος με τα 4 phases ειναι πιο δυσκολος απο owl/demon, στον demon οπως ειχα πει ισως σταθηκα τυχερος ισως το playstyle μου βοηθησε αλλα δεν κολλησα πολυ, μολις εμαθα τα dodge τον εφαγα σχετικα γρηγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ο δαίμονας εξυπηρετεί σκόπο συμπληρωματικό στο lore όπως είχα γράψει, είμαι περίεργος βέβαια να δω τι συμβαίνει εφόσον δεν τον σκοτώσεις.
 

Spoiler

 

πάντως στο ending που είδα immortality severance κλπ , αφού σκοτώνει τον kuro , μας δείχνει ότι παιρνει το ρόλο του νεκρού πλέον δαίμονα - sculptor και η έμμα αφήνει το proshetic για τον επόμενο shinobi που θα κληθεί να αντιμετώπισει και να προστατεύσει το επόμενο διάδοχο που θα διαλέξει ο δράκος για να συνεχίσει με τo dragons blood.

επομένως ο "κύκλος" σπάει προσωρινά σκοτώνοντας τον Kuro και όχι οριστικά αλλά θεραπεύονται άμεσα όσοι είχαν προσβληθεί με το dragonrot. o sekiro είναι ο νέος sculptor και η ιστορία επαναλαμβάνεται.

 

Πρέπει να δω και τα υπόλοιπα endings για να καταλάβω περισσότερο αλλά νομίζω ότι το shura είναι το πιο evil ending.

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...