Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα προηγούμενα games πάντως guys πάλι σε ένα όπλο δεν αφιέρωνες το playthrough? OK στο πρώτο playthrough δοκίμαζες τα πάντα αλλα μετά κατασταλάζεις σε ένα να πας max. Φυσικά 50 όπλα 50 playthroughs. Ευτυχώς στα DS ήμουν σχεδόν πάντα σχεδόν με κατανά οποτε δεν είχα θέμα εδώ :D Χαλαρά το επόμενο game είναι BB2, τώρα για PC idk.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες αλλα το προβλημα μου ειναι οτι αυτο το πραγμα απο ενα σημειο και μετα εχει το τεραστιο κακο της επαναληψης λογω και της ανυπαρκτης ποικιλιας σε κανονικα οπλα. 

Εκει ειναι που κερδιζει παρα πολυ η Soulsborne σειρα(και ειδικα τα souls παιχνιδια που εχουν και μαγειες). Φυσικα μιλαω παντα για First playthrough καταστασεις :P

Κοιτα για πρωτο playthrough ειναι οκ, στα soulsborne συνηθως ηξερα και παλι τι θα χρησιμοποιησω (πρωτο playthrough παντα με GS :P) εκει που χωλαίνει και βλεπεις τις αδυναμιες του στο replayability ειναι στα NG++

39 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

To bb ανηκει στην Sony

Το ξερω αλλα wishful thinking, :P  εστω ενα "performance mode" με σταθερο 60αρι πρεπει να εχει το BB 2 παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ADHD είπε

Παντως ρε παιδια ολα τα boss σχεδον δεν σας εδωσαν μετα απο λιγο την εντυπωση οτι ειναι θεμα χρονου να βγει? Μην πω και σχεδον flawless γιατι θα ειναι υπερβολη αλλα οκ. Δηλαδη δεν υπηρχε αυτο το frustration των soulsborne οτι και καλα τι κανουμε τωρα?? γιατι τρωμε wipes απανωτά?? 

 

θεμα χρονου σιγουρα, μετα απο 4 ωρες κολλημενος στο καριολη τον owl τον περασα :P ... η αληθεια ειναι οτι οταν τον εβγαλα χρησιμοποιησα μονο 2 potions....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολυ ωραιο μερος να φαρμαρεις το fountainhead, δινει πολυ χρημα και exp πολυ ευκολα...Θα μου πεις στα τελειωματα ειναι, οποτε λογικο....Αν και τα skill που θελουν emblems, ακομα και το mortal draw δεν μου αρεσουν...

τεσπα, ψιλοφαρμαρω για να βγαλω το empowered mortal draw και βλεπουμε....

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε τη παλευω ουτε στα video τα αγγλικα ειναι ξενερα στο κλιμα . Και τι ηθελε ο τυπος ; Απο οτι θυμαμαι μονο nobles ειχαν το status των long katanas . Οι rogues μια χαρα κανανε δουλεια με μικροτερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, SPANK είπε

Μάλλον ο owl είναι πιο δύσκολος απο τον πίθηκο :P

ασυγκριτα πιο δυσκολος...

αφησα το φαρμαρισμα και εφτασα μεχρι το genichiro/ishin, αλλα μαλλον με βλεπω να την κοπαναω για να παω να ξαναφαρμαρω να δω αν αφησα τιποτα, να παρω και τα skill, για να ξαναρθω αργοτερα για την τελικη μαχη(φανταζομαι)...Μια φορα τον επαιξα και μου φανηκε αρκετα παλουκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, xavier είπε

ασυγκριτα πιο δυσκολος...

αφησα το φαρμαρισμα και εφτασα μεχρι το genichiro/ishin, αλλα μαλλον με βλεπω να την κοπαναω για να παω να ξαναφαρμαρω να δω αν αφησα τιποτα, να παρω και τα skill, για να ξαναρθω αργοτερα για την τελικη μαχη(φανταζομαι)...Μια φορα τον επαιξα και μου φανηκε αρκετα παλουκι...

Παίζε συνέχεια τα 2 πρώτα phases μέχρι να τα κάνεις σχεδόν flawless σταθερά. Στο 3ο phase θέλει και λίγη κωλοφαρδία tbh να μη κάνει τα τρελά mixups και χάσεις τη μπάλα. Το 4o είναι μακράν πιο εύκολο, ειδικά αν αρχίσει να σπαμάρει το lightning attack. Από την άλλη δεν τον έχω παίξει ng+ να δώ την γλύκα, αλλά αν δε σε κάνει 1 shot δεν έχει διαφορά imo (άντε να πάρει παραπάνω επειδή θα είναι πιο tanky).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...