Προς το περιεχόμενο

CONTROL [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, ROG-X είπε

Βασικα η κιμπαρικη βαθμολογια του παιχνιδιου ειναι σαν το φιλι της ζωης στη remedy. 

Αν κρίνω από την προώθηση του (που είναι της πλάκας για AAA τίτλο) αμφιβάλλω. Σιγά τον ντόρο που έχει κάνει. Μία από τα ίδια με το QB, το οποίο για Remedy πέρασε και δεν ακούμπησε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Η Remedy το έχει συνήθειο να κλείνει αποκλειστικότητες (προκειμένου να έχει το απαραίτητο funding για να ξεκινήσει ή να ολοκληρώσει τα παιχνίδια της ή/και  για να συνεχίσει να λειτουργεί ως εταιρεία) που λειτουργούν εναντίον της στο τέλος. Αυτό ξεκίνησε από το Alan Wake και δεν έχει σταματήσει έκτοτε. 

Τουλάχιστον όταν λήγουν οι αποκλειστικότητες τα παιχνίδια έχουν τα απαραίτητα patches και περικλείουν πρόσθετα DLCs οπότε είναι και αυτός ένας συμβιβασμός...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι όσο παίζω τόσο περισσότερο γουστάρω, άμα κάτι δεν λέει τίποτα ιδιαίτερο είναι η Jess, ψιλό ανύπαρκτο/αδιάφορο character development, background και personality. Μάλλον για αυτό έχουν όλοι οι καλύτερο facial animation από αυτήν. :D

4 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι ίσως το μοναδικό ΑΑΑ αυτής της γενιάς που έχει τόσο σοβαρά θέματα με το performance. Οπότε το ειρωνικό επιχείρημα σου είναι κάπως άστοχο.

Βασικά αμφιβάλλω να έχει περισσότερο θέμα από το Days Gone, αυτό λένε έχει σε μερικά σημεία θέμα, το Days Gone μετά την μια ώρα γινόταν slide show, ειδικά το βραδυ, just saying. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ομως το ψυριζουμε πολύ; Οκ καλο το geeking με τα specs αλλά κάποια στιγμη το παρατραβάμε και εμείς βρε παιδακι μου :P

Προσωπικα παιζω με 1060gtx στο high και το παιχνιδι πεταει, δεν παρατήρησα καπου κανένα πρόβλημα. Υψηλοτατο κ σταθερο framerate, κανένα crash ως τωρα και γενικα μπολικη παραμετροποιηση για τα δεδομενα της εποχης. Το motion blur και το fogging ειναι κατι που το βλεπω σε μικρο ή μεγαλύτερο βαθμό σε κάθε 3d game εδω κ 20-25 χρονια οπότε δε με πειραζει. Ισα ισα, εμενα μου αρέσει κιολας γιατι το blurring δενει παρα πολυ με την παράνοια του κόσμου. 

Κ απο ιστορια τα παει πολυ καλα ως τωρα, δεν εχω θεμα! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καποιος που να το εχει προχωρήσει ? Ολη την ωρα βρισκόμαστε στο κτήριο και πυροβολούμε ?

Το Voice acting μετριοτατο...

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ROG-X είπε

Καποιος που να το εχει προχωρήσει ? Ολη την ωρα βρισκόμαστε στο κτήριο και πυροβολούμε ?

Το Voice acting μετριοτατο...

Ναι. Του εσωτερικου μονολόγου και τις Emily το voice acting είναι αρκετά καλο, καλά για του McCaffrey τα λόγια περιττά. Το facial animation είναι ανώτερο στην Emily από ότι στην Jess, γενικά η Jess είναι απαθέστατη, μονο σε μερικά σημεία freaks out κάπως αλλα είναι μετά, στην αρχή είναι πιο cool και από τον Ice T. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ναι. Του εσωτερικου μονολόγου και τις Emily το voice acting είναι αρκετά καλο, καλά για του McCaffrey τα λόγια περιττά. Το facial animation είναι ανώτερο στην Emily από ότι στην Jess, γενικά η Jess είναι απαθέστατη, μονο σε μερικά σημεία freaks out κάπως αλλα είναι μετά, στην αρχή είναι πιο cool και από τον Ice T. :D

Δεν το ξερες ; Οι σωστες δυναμικες γυναικες δεν δειχνουν συναισθηματα ... :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, ROG-X είπε

Η Α.Ι του παιχνιδιού πως σας φαινεται ? Γιατι θα πω κακια και εδω...

Βασικά δεν είναι κάκιστο όπως συνηθίζεται γενικά, κάνουν καλή δουλειά άμα κανεις camping, απλά άμα τους έχεις σε κάνα διάδρομο τότε σκαλώνουν λίγο. E καλά δεν είναι και tactical shooter ώστε να ενοχλεί τόσο και δεν έχει ίχνος stealth οποτε προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου το AI.

7 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Δεν το ξερες ; Οι σωστες δυναμικες γυναικες δεν δειχνουν συναισθηματα ... :P 

Για μένα μέχρι στιγμής είναι ίσως το καλύτερο game που έχω παίξει φέτος μαζί με Sekiro και RE2 remake. Βασικά άμα δεν ήταν αντιπαθέστατη η Jess ίσως να έλεγα και καλύτερο από Alan Wake αλλα δεν το έχω τελειώσει ακόμα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μονος που ενώ είμαι στην αρχή του παιχνιδιού, παρατήρησα ότι η Emily έχει πολύ χαλια face animation ειδικά στην γναθο και στα δόντια της ?
Η Jess ενώ είναι πιο φτωχή σε expressions, είναι ανώτερο το animation της σε επίπεδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι την πρώτη φορα που μιλάτε είναι λίγο έχεις δίκαιο, οι επόμενες φορες είναι καλύτερες imho. Αυτό που είναι παρα πολύ καλο είναι το lip-syncing.  Η Jess είναι λες και ήταν από πάντα Director. Εκεί που παίρνεις το mind control μονο λέει κάποια wtf. Κανονικά από την αρχή του game θα έπρεπε να είναι wtf.

source.gif

Δυστυχώς σε σχέση με Alan και Max δεν πιάνει. Ίσως να είναι καλύτερη από τον τύπο του QQ, δεν θυμάμαι καθόλου tbh.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι είναι low budget, θα το εβαζα στο επιπεδο του HellBlade, εκει το face animation και το voice acting τσάκιζε και και και...

Ερχόμενος απο τερματισμό, του Tomb Raider... η διαφορα σε ολα τα επιπεδα κανει μπαμ.

Μια ωρα gaming εχω γραψει...ισως αργοτερα να γινει καλυτερο. 

Πάντως παράνοια δοσμένη με ανελέητο χωρίς ουσία μπαμ μπουμ...δεν μπορει να την καταλαβω.

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για εσάς αλλα εγώ πάντως έχω ξετρελαθεί από την ποιότητα του ήχου και τα ηχητικά effects. Σε αυτό τον τομέα έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ROG-X είπε

Το παιχνίδι είναι low budget, θα το εβαζα στο επιπεδο του HellBlade, εκει το face animation και το voice acting τσάκιζε...

Ερχόμενος απο τερματισμό, του Tomb Raider... η διαφορα σε ολα τα επιπεδα κανει μπαμ.

Μια ωρα gaming εχω γραψει...ισως αργοτερα να γινει καλυτερο. 

Είναι μέχρι να πάρεις τις δυνάμεις, τουλάχιστον μέχρι το shield γιατί τα αλλα τα παίρνεις πιο μετά. Προσωπικά δεν θα το έλεγα με καμια low budget αλλα ο καθένας τα βλέπει διαφορετικά. Όπως και να έχει η πρώτη ώρα δεν είναι τίποτα, μετά από κάνα 2-3 ώρες ξεκινάει να γίνετε ενδιαφέρον το gameplay.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μονο εμενα μου φαινεται χειροτερα απο το Quantum Break τα γραφικα;

Οκ μαλλον το εθεσα λαθος. Τα γραφικα μπορει να ειναι ποιο προχωρημενα σε θεμα τεχνολογιας λογο Ray Tracing, κα αλλα το art direction το θεωρω απιστευτα βαρετο. Δεν εχω παιξει πολυ (καμια ωρα) αλλα μεχρι τωρα εχω δει μονο γκριζα και κοκκινα δωματια και γραφεια. Γινεται περισσοτερο ενδιαφερον αρτιστικα οσο προχωρας;

Τουλαχιστον το Quantum Break ειχε χρωμα και στα σημεια που ο χρονος εκανε κολπα εξαιρετικα εφε.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...