Προς το περιεχόμενο

CONTROL [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, SPANK είπε

Τελικά θα το πάρω δεν άντεξα , παραπάνω αναφέρθηκε οτι βγαίνει και στα 24.5 απο voidu .. αλλα εμένα μου δείχνει 28

Φιλε μου χρησιμοποιησε τον κωδικο ggdeals στο κουπονι και παει 23.93. Βγαινει και στα 22.74 απο εδω επισημος μεταπωλητης και αυτος 

https://www.wingamestore.com/product/11967/Control-Ultimate-Edition/

 

ελπιζω να σε προλαβα τωρα ειδα το ποστ.

Επεξ/σία από Arkin
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24.5 ευρω ηταν η αρχικη τιμη με το κουπονι απο το voidu που μετα το αλλαξαν σε αυτη την τιμη που φαινεται τωρα κοντα στα 24ευρω.

Οντως παιζει και φθηνοτερα εδω και 5μερες απο το αλλο καταστημα.

Και εγω απο το voidu το πηρα αρχικα και μιας και δεν προλαβα να το ενεργοποιησω το κλειδι,ειμαι 5μερες στο περιμενε για να μου κανουν επιστροφη χρηματων να το παρω απο το παραπανω κλειδαδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

24.5 ευρω ηταν η αρχικη τιμη με το κουπονι απο το voidu που μετα το αλλαξαν σε αυτη την τιμη που φαινεται τωρα κοντα στα 24ευρω.

Οντως παιζει και φθηνοτερα εδω και 5μερες απο το αλλο καταστημα.

Και εγω απο το voidu το πηρα αρχικα και μιας και δεν προλαβα να το ενεργοποιησω το κλειδι,ειμαι 5μερες στο περιμενε για να μου κανουν επιστροφη χρηματων να το παρω απο το παραπανω κλειδαδικο.

Καλα ακομα να σε κανουν refund? Δεν το εκανες καν reveal επρεπε να γινει αμεσα. Και το ειχα απο τα σοβαρα το voidu..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καλα ακομα να σε κανουν refund? Δεν το εκανες καν reveal επρεπε να γινει αμεσα. Και το ειχα απο τα σοβαρα το voidu..

Υπαρχουν σχετικα παραπονα και στο Trustpilot για αυτο απο οτι βλεπω.

Αυριο αν δεν εχουν κανει τιποτα ,θα κανω dispute στο Paypal.

Μαλιστα τους εστειλα και στο Facebook καλου κακου και απαντηση τιποτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Υπαρχουν σχετικα παραπονα και στο Trustpilot για αυτο απο οτι βλεπω.

Αυριο αν δεν εχουν κανει τιποτα ,θα κανω dispute στο Paypal.

Μαλιστα τους εστειλα και στο Facebook καλου κακου και απαντηση τιποτα.

Βγαλτε ενα screenshot απο το κλειδι που δεν εχει γινει reveal στειλε το στο paypal και θα σε κανουν αμεσο refund. Μαυρο το voidu με λιγα λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

24.5 ευρω ηταν η αρχικη τιμη με το κουπονι απο το voidu που μετα το αλλαξαν σε αυτη την τιμη που φαινεται τωρα κοντα στα 24ευρω.

Οντως παιζει και φθηνοτερα εδω και 5μερες απο το αλλο καταστημα.

Και εγω απο το voidu το πηρα αρχικα και μιας και δεν προλαβα να το ενεργοποιησω το κλειδι,ειμαι 5μερες στο περιμενε για να μου κανουν επιστροφη χρηματων να το παρω απο το παραπανω κλειδαδικο.

Πόσο φθηνότερο το βρήκες σε σχέση με αυτό που αγόρασες από voidu ?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/9/2020 στις 9:14 ΜΜ, Brandtobrand είπε

Πόσο φθηνότερο το βρήκες σε σχέση με αυτό που αγόρασες από voidu ?

Spoiler

 

2ευρω αλλα το θεμα δεν ειναι η τιμη αυτη καθαυτη. 

Ειναι οτι το βρηκα φθηνοτερα την ιδια μερα που αγορασα το παιχνιδι,ακομα και απο το ιδιο το voidu που εριξε την τιμη 1ευρω. Πριν το launch του παιχνιδιου,το φθηνοτερο ηταν το CDkeys στα 28. Μετα στο launch το φθηνοτερο ηταν το voidu στα 25 περιπου και μεχρι το τελος της ημεραν ηταν το WinStore που φαινεται τωρα. Την ιδια ημερα ολα αυτα για καινουργιο παιχνιδι .

Ειναι δηλαδη πιο πολυ η ολη κοροιδια(μιας και μιλαμε για launch παιχνιδιου) και ηθελα να δω και το voidu στο support τι λεει που δεν εχω αποψη για αυτο.

Για παραδειγμα το Cdkeys,τους εστειλα στο FB μνμ και μεσα σε 10λεπτα μου ειχαν κανει Refund.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιζω τωρα τελευταια μια που το πηρα επιτελους steam, ειναι παρα πολυ καλο παιχνιδι, ωραιο combat, ωραια ιστορια και πολυ βασικο για εμενα οτι ειναι nonlinear με metroidvania στοιχεια. Θα γραψω περισσοτερα οσο προχωραω τωρα ειμαι μολις στο 4ο main mission και ηδη νιωθω οτι ειμαι καπου στη μεση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα ειναι απο τα επομενα παιχνιδια που θα παιξω και εγω μιας και ειχα το θεμα με το κλειδαδικο που εγραφα πιο πανω,αν και σκεφτομαι να περιμενω λιγο να το παιξω με την αγορα νεας καρτας πρωτα.

Ουτως ή αλλως για το υπολοιπο 2020 δεν ειναι και παρα πολλα τα νεα παιχνιδια που βλεπω να με τραβανε περαν απο αυτο και το Cyberpunk.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Λογικα ειναι απο τα επομενα παιχνιδια που θα παιξω και εγω μιας και ειχα το θεμα με το κλειδαδικο που εγραφα πιο πανω,αν και σκεφτομαι να περιμενω λιγο να το παιξω με την αγορα νεας καρτας πρωτα.

Ουτως ή αλλως για το υπολοιπο 2020 δεν ειναι και παρα πολλα τα νεα παιχνιδια που βλεπω να με τραβανε περαν απο αυτο και το Cyberpunk.

η βλαχαρα? το the medium? το νεο star wars?

Θα σου ελεγα και το νεο Larry αλλα δεν παιζεις adventures εσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισα και μπαίνω στο AWE dlc, καταπληκτικό παιχνίδι και σχετικά μεγάλο, εμένα κάνοντας και side missions μου πήρε ~25h. Να πω την αλήθεια πρέπει να μπω yt να δω κανένα story recap γιατί κάπου το έχασα αλλά οκ λογικό κλασσική Remedy. :P 

Μου άρεσε πολύ το combat system και το progression, ξεκινάς σχετικά αδύναμος και καταλήγεις telekinetic god, επίσης εδώ να πω ότι είναι το παιχνίδι που έδωσε την καλύτερη τηλεκίνση που έχω δει ποτέ, αυτό όμως έρχεται με ένα αρνητικό την έλλειψη πρόκλησης ειδικά προς το τέλος. Θυμάμαι τα πρώτα bosses να είναι αρκετά δυσκολότερα κάτι που μπορεί να θεωρηθεί αρνητικό. Τα γραφικά είναι πάρα πολύ καλά και οι φωτισμοί φωνάζουν για RTX αλλά προσωπικά δεν δίνω πολύ σημασία είμαι για το gameplay το οποίο με κάλυψε και με το παραπάνω. Αυτό που με χάλασε λίγο ήταν η έλλειψη φακού καθώς κάποιες περιοχές είναι αρκετά σκοτεινές. Κάπουα side missions είναι καταπληκτικά και προσθέτουν αρκετά στην ιστορία ενώ άλλα είναι αδιάφορα και κουραστικά, αυτό είναι ένα από τα αρνητικά που μπορώ να πω με χάλασαν διότι μπορεί να σπαταλούσα 1 ώρα για ένα χαζό side quest στο οποίο απλά τριγυρνάς άσκοπα μέχρι να βρεις το objective.

Γενικά θεωρώ ότι επιστρέφει η παλιά καλή Remedy που μας έδωσε το διαμάντι Alan Wake (shared universe btw) τόσο από άποψη storytelling αλλά αυτή τη φορά συνοδευόμενο με άψογο combat system, metroidvania στοιχεία και ωραίο non-linear progression. Αν μπορώ να βρω κάποιο άλλο αρνητικό είναι ότι ίσως το παιχνίδι αργεί λίγο να πάρει μπροστά, μέχρι να πάρεις κάποια abilities μπορεί να σου φανεί ένα generic 3rd person shooter ειδικά αν δεν σε τραβήξει η ιστορία αμέσως.

Για εμένα είναι διαμαντάκι αλλά έχει κάποια προβληματάκια.

8.5/10

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ADHD είπε

Το τερμάτισα και μπαίνω στο AWE dlc, καταπληκτικό παιχνίδι και σχετικά μεγάλο, εμένα κάνοντας και side missions μου πήρε ~25h. Να πω την αλήθεια πρέπει να μπω yt να δω κανένα story recap γιατί κάπου το έχασα αλλά οκ λογικό κλασσική Remedy. :P 

Μου άρεσε πολύ το combat system και το progression, ξεκινάς σχετικά αδύναμος και καταλήγεις telekinetic god, επίσης εδώ να πω ότι είναι το παιχνίδι που έδωσε την καλύτερη τηλεκίνση που έχω δει ποτέ, αυτό όμως έρχεται με ένα αρνητικό την έλλειψη πρόκλησης ειδικά προς το τέλος. Θυμάμαι τα πρώτα bosses να είναι αρκετά δυσκολότερα κάτι που μπορεί να θεωρηθεί αρνητικό. Τα γραφικά είναι πάρα πολύ καλά και οι φωτισμοί φωνάζουν για RTX αλλά προσωπικά δεν δίνω πολύ σημασία είμαι για το gameplay το οποίο με κάλυψε και με το παραπάνω. Αυτό που με χάλασε λίγο ήταν η έλλειψη φακού καθώς κάποιες περιοχές είναι αρκετά σκοτεινές. Κάπουα side missions είναι καταπληκτικά και προσθέτουν αρκετά στην ιστορία ενώ άλλα είναι αδιάφορα και κουραστικά, αυτό είναι ένα από τα αρνητικά που μπορώ να πω με χάλασαν διότι μπορεί να σπαταλούσα 1 ώρα για ένα χαζό side quest στο οποίο απλά τριγυρνάς άσκοπα μέχρι να βρεις το objective.

Γενικά θεωρώ ότι επιστρέφει η παλιά καλή Remedy που μας έδωσε το διαμάντι Alan Wake (shared universe btw) τόσο από άποψη storytelling αλλά αυτή τη φορά συνοδευόμενο με άψογο combat system, metroidvania στοιχεία και ωραίο non-linear progression. Αν μπορώ να βρω κάποιο άλλο αρνητικό είναι ότι ίσως το παιχνίδι αργεί λίγο να πάρει μπροστά, μέχρι να πάρεις κάποια abilities μπορεί να σου φανεί ένα generic 3rd person shooter ειδικά αν δεν σε τραβήξει η ιστορία αμέσως.

Για εμένα είναι διαμαντάκι αλλά έχει κάποια προβληματάκια.

8.5/10

Πολυ ευπροσδεκτα οσα εγραψες, το εχω πρωτο στη λιστα αμεσως μολις τελειωσω τα 2 που παιζω αυτη την περιοδο. Απο τα αγαπημενα μου στουντιο οι Φινλανδοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελος και τα 2 DLC, συνοπτικά:

Το πρώτο (Foundation) είναι κάπως πιο "open world" η μαλλον non-linear με αρκετή δόση metroidvania ενώ το δεύτερο είναι γραμμικό σε "Alan Wake στυλ". Να πω την αλήθεια το δεύτερο με απογοήτευσε κάπως γιατί είχε μικρή διάρκεια κανένα νέο ability και τα side quests ήταν εντελώς chore τύπου fetch quests κάτι που δεν ισχύει στο Foundation εκεί πχ έχεις ένα κανονικό extra mission+area+boss το οποίο θα μπορούσε άνετα να είναι story mission ενώ στο A.W.E είναι του στυλ "στείλε 5 γράμματα" με fax κλπ. Εκτιμώ ότι μάλλον τους τελείωσαν οι ιδέες η ήθελαν γενικά να τελειώνουν γρήγορα δεν ξέρω. Πάντως είναι σίγουρα ένα 10ωρο ακόμα ανεβάζοντας το playtime μου σε περίπου 50h με πολύ χαλαρό progression βλέποντας το lore ψάχνοντας κλπ. Γενικά είναι τόσο ωραίο το gameplay που τα DLC ήταν κάτι παραπάνω από καλοδεχούμενα.

Επεξ/σία από ADHD
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξεκίνησα και εγώ σήμερα, έχω παίξει κανά δυο ώρες. Ωραίο το κονσεπτάκι, μου αρέσει αυτό το λίγο ότι να 'ναι που γίνεται. Λίγο εύκολες οι μάχες και οι αντίπαλοι (ίσως επειδή είναι αρχή), το καλό είναι ότι δεν έχει να κάνεις ένα εκατομμύριο πράγματα και side quests, απλά προχωράς την ιστορία, και είναι ιδανικό για μένα που δεν έχω άπλετο χρόνο. Τώρα με την 2060 την απλή και τα πάντα όλα ultra και όλα τα RT effects μαζί, με DLSS quality έχει drops στα δύσκολα σημεία, αλλά μέσα στο freesync range. Σε κάποια φάση σε μία μάχη που είχε εφέ και γινόταν πανικός έπεσε στα 52 αλλά αν δεν έπεφτε το μάτι μου στο overlay δεν θα το καταλάβαινα λόγω του VRR. Με DLSS στο balanced, δεν κατάλαβα διαφορά στην εικόνα να πω την αλήθεια, και ανέβηκαν και τα fps, και μέχρι στιγμής μέχρι 58 έχω δει το λιγότερο (έχω και OC στην κάρτα όμως). Το DLSS πάντως, παρόλο που είναι στην έκδοση 2.0, δεν έχει τόσο καλή υλοποίηση όπως στο Deliver Us the Moon και στο Death Stranding. Γενικά περίμενα χειρότερη απόδοση από την 2060 με βάση και όσα "μακάβρια" λέγονται εδώ για slideshow, κτλ, αλλά εντάξει τελικά..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...