Προς το περιεχόμενο

Yakuza / Like a Dragon series [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Και σε κάθε Yakuza την αλλάζουν ώστε να είναι όπως ήταν την αντίστοιχη χρονολογία. :D

καλά μην νομίζεις ότι διαφέρει και πολύ από το 80' του yakuza 0 μην σου πω ότι είναι ακριβώς ίδια. Χαρκατηριστικά κτήρια της περιοχής υπάρχουν και στο game και μιλάω για bar κτλ.

Το μόνο που έχει εξαφανιστεί είναι τα σκυπίδια :P. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
5 λεπτά πριν, chek2fire είπε

καλά μην νομίζεις ότι διαφέρει και πολύ από το 80' του yakuza 0 μην σου πω ότι είναι ακριβώς ίδια. Χαρκατηριστικά κτήρια της περιοχής υπάρχουν και στο game και μιλάω για bar κτλ.

Το μόνο που έχει εξαφανιστεί είναι τα σκυπίδια :P. 

Εμ...αυτό που έλεγα είναι πως προσέχουν τόσο την τοποθεσία οι devs που κάνουν την Kamurocho να είναι όπως ήταν η Kabukicho την αντίστοιχη χρονολογία που είναι το κάθε game. Δηλαδή αν κάποια κτίρια άλλαξαν σε κάποια χρονολογία τα αλλάζουν και στo αντίστοιχο παιχνίδι ή κάτι τέτοιο θυμάμαι από βίντεο.

Έτσι όπως το λες, φαίνεται λες και κατάλαβες ότι λέω πώς δεν το προσέχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, chek2fire είπε

Παίζω αυτό τον καιρό το yakuza 0. Ειλικρινά δεν το περίμενα τόσο καλό. Ιδίως έχουν κάνει και φοβερή απόδοση στο πως δείχνει η υποτιθέμενη kabukicho. Μέχρι και τα κοράκια που είναι χαρακτηριστικό της περιοχής υπάρχουν εκεί :D.

Σίγουρα θα ασχοληθώ και με το kiwami

Και εγω οταν το επαιξα εμεινα λιγο καγκελο,δεν το περιμενα σε καμια περιπτωση τοσο καλο.Ειδικα απο πλευρας στορυ ειναι φοβερο αν και λιγο μελο σε καποιες στιγμες αλλα εχει φοβερη εξελιξη.Εννοειται οτι και οι χαρακτηρες δεν πανε πισω.

Το Kiwami το ειχε βαλει το ps plus και το ειχα παει αλλα ακομα δεν το εχω παιξει.Οταν βρω χρονο θα το τιμησω και αυτο.Επισης περιμενω ποτε θα φερουν και τα υπολοιπα remastered εκτος Ιαπωνιας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Εμ...αυτό που έλεγα είναι πως προσέχουν τόσο την τοποθεσία οι devs που κάνουν την Kamurocho να είναι όπως ήταν η Kabukicho την αντίστοιχη χρονολογία που είναι το κάθε game. Δηλαδή αν κάποια κτίρια άλλαξαν σε κάποια χρονολογία τα αλλάζουν και στo αντίστοιχο παιχνίδι ή κάτι τέτοιο θυμάμαι από βίντεο.

Έτσι όπως το λες, φαίνεται λες και κατάλαβες ότι λέω πώς δεν το προσέχουν.

δεν είναι απίθανο το 80 να ήταν ποιο παρακμιακό γενικά το τοκυο και συγκεκριμένα η περιοχή shinjuku που στην ουσία εκεί περιφέρεσαι. Ακόμα και τώρα η shinjuku είναι η dark area του Τοκυο είναι γεμάτη μπαρ, μπουρδέλα, μαύρους στους δρόμους να σε παρακαλάνε να σε πάνε στο call girl τους, ακόμα και τύπους μέσα στην ζέστη με κουστούμι ντυμένους μέχρι το λαιμό απλά να κόβουν κίνηση. Ολοι φανταζόμαστε ποιοι μπορεί να είναι αυτοί :P

Αλλά για να μην παρεξηγηθώ όταν περπατάς στους δρόμους της περιοχής δεν νιώθεις καμία ανασφάλεια η κίνδυνο. Απεναντίας έχει γίνει ένα τουριστικό μέρος και βλέπεις εκατοντάδες τουρίστες να περιφέρονται στους δρόμους του kabukicho και του shinjuku.

Φυσικά τα φώτα νέον υπάρχουν ακόμα όπως υπήρχαν και το 80 στο game στον ίδιο εντυπωσιακό βαθμό. Νομίζω είναι ότι ποιο εντυπωσιακό υπάρχει στο Τόκυο σε αυτό το πράγμα. Ξεπερνάει κατά πολύ  την shibuya.

 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το kiwami ειναι σαν να λεμε yakouza 1? Δηλαδη σαν ιστορια ειναι πρωτο το yakuza 0 και η συνεχεια το kiwami?

Ναι το 0 ειναι το prequel ολων των παιχνιδιων Yakuza.Τα kiwami ειναι τα remastered των παλιων παιχνιδιων.Το 1 και 2 μεχρι στιγμης εχουν βγει εδω και στην ιαπωνια εχουν βγει μεχρι το 4 και λογικα στον επομενο καιρο θα ανακοινωσουν και ημερομηνια για το remastered του 5.Τωρα ποτε θα βγουν εκτος ιαπωνιας δεν εχω ιδεα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, W0zzAp είπε

Ναι το 0 ειναι το prequel ολων των παιχνιδιων Yakuza.Τα kiwami ειναι τα remastered των παλιων παιχνιδιων.Το 1 και 2 μεχρι στιγμης εχουν βγει εδω και στην ιαπωνια εχουν βγει μεχρι το 4 και λογικα στον επομενο καιρο θα ανακοινωσουν και ημερομηνια για το remastered του 5.Τωρα ποτε θα βγουν εκτος ιαπωνιας δεν εχω ιδεα. 

Ευχαριστω πολυ για τις διευκρινίσεις. Αρα σε υπολογιστη παιζουμε πρωτα το yakuza 0 και μετα το kiwami. Δεν εχω βρει αλλα παιχνιδια μονο το 0 και το kiwami για υπολογιστη ελπιζω να τα βγαλουν μιας και τα 2 remake περπατανε απο οτι βλεπω.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ευχαριστω πολυ για τις διευκρινίσεις. Αρα σε υπολογιστη παιζουμε πρωτα το yakuza 0 και μετα το kiwami. Δεν εχω βρει αλλα παιχνιδια μονο το 0 και το kiwami για υπολογιστη ελπιζω να τα βγαλουν μιας και τα 2 remake περπατανε απο οτι βλεπω.

Πρωτα βγαινουν στο PS4 και πολυ αργοτερα τα ανακοινωνουν για pc.Υποθετω καποια στιγμη θα βγει και το kiwami 2 στο pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, W0zzAp είπε

Πρωτα βγαινουν στο PS4 και πολυ αργοτερα τα ανακοινωνουν για pc.Υποθετω καποια στιγμη θα βγει και το kiwami 2 στο pc.

Μακαρι. Ας αργησουν αρκει να βγουν καποια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
1 ώρα πριν, Despotas είπε

Αργά ή γρήγορα θα γινόταν και αυτό.

Το σύστημα μου φαίνεται πολύ βαρύ αλλά υποθέτω θα το σηκώνει το pc μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α πολύ ωραία το kiwami 2 ήταν το επόμενο που είχα να παίξω, οπότε είναι καλή η στιγμή

 

όπως είχα ξαναπεί η μηχανή του 6 που έχει και το kiwami 2 είναι πολύ βαριά για το ps4 οπότε καλύτερα pc

 

το zero όμως είναι πολύ ελαφρύ οπότε είναι αδιάφορη η πλατφόρμα, βέβαια δεν έχει καμιά σχέση σε λεπτομέρεια το 6/kiwami 2 με το 0/kiwami 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως, σε θέμα απόδοσης (σε σύστημα i5 4670, 16GB RAM, 1660Ti GTX, 1080p), η QLOC έχει κάνει καλή δουλειά στο port και το Yakuza Kiwami 2 τρέχει πολύ ομαλά. Ιδιαίτερα δε σε σύγκριση με την έκδοση του PS4, η αντίστοιχη για PC είναι πιο απολαυστική και απείρως πιο ξεκούραστη στο μάτι, με το 60άρι (Vsync enabled) frame rate του. The way it's meant to be played. :)

Στα του παιχνιδιού, σε όσους άρεσαν τα προηγούμενα, περιττό να αναφέρω ότι οφείλουν να παίξουν και αυτό. 

Επεξ/σία από Sephir
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...