Προς το περιεχόμενο

Yakuza / Like a Dragon series [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει port είναι όπως και τα προηγούμενα αλλά είναι τουλάχιστον φροντισμένα.Από τα πιο ευχάριστα παιχνίδια το 0 και δεν το περίμενα σύντομα θα συνεχίσω την σειρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, kti23 είπε

Εντάξει port είναι όπως και τα προηγούμενα αλλά είναι τουλάχιστον φροντισμένα.Από τα πιο ευχάριστα παιχνίδια το 0 και δεν το περίμενα σύντομα θα συνεχίσω την σειρά

Είναι πολύ καλό το 0 και όλη η σειρά είναι τέλεια

Εγώ αγόρασα το kiwami 2 ελπίζω να προλάβω να το παίξω σύντομα

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@GhostRiderLSOV Προτείνω (ξανά) να μετονομαστεί το συγκεκριμένο θέμα σε Yakuza/Like a Dragon series και να ενωθεί με άλλα τυχόν που υπάρχουν.

Δεν έχει μεγάλη συμμετοχή αλλά ας υπάρχει ένα θέμα για όλη τη σειρά.

Σήμερα ανακοινώθηκε ημ/νία κυκλοφορίας του Like a Dragon: Infinite Wealth, 26/1/24:

https://www.eurogamer.net/like-a-dragon-infinite-wealth-out-in-january-2024

Επίσης νέο video από το Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name.

Να δω πότε επιτέλους θα τα ξεκινήσω..

 

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Yakuza / Like a Dragon series [PC]
  • Moderators

Δεν έχουμε άλλα topics για τα Yakuza στο PC, οπότε ναι, γιατί όχι. ^_^
Έχω αφήσει το Yakuza 3 στην μέση και πρέπει να το συνεχίσω κάποια στιγμή, πριν πάω στα επόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2023 στις 3:38 ΜΜ, GhostRiderLSOV είπε

Έχω αφήσει το Yakuza 3 στην μέση και πρέπει να το συνεχίσω κάποια στιγμή, πριν πάω στα επόμενα.

Το 3 είναι το πιο πρόσφατο που ολοκλήρωσα αλλά με ζόρισε λίγο. Δεν είναι κακό και έχει τις φουλ yakuza στιγμές του, σοβαρές και ασόβαρες, όμως ένιωσα ότι στη σύγκριση με τα 0, 1, 2 κάτι του λείπει.

Κι εγώ το είχα αφήσει στη μέση για λίγο καιρό αλλά επειδή θέλω να προχωρήσω και στα υπόλοιπα αυτής της αγαπημένης σειράς, έτρεξα το main story αποκλειστικά. Έτσι αφησα πίσω σχεδόν τα μισά substories, τα οποία βέβαια θεωρώ αναπόσπαστο κομμάτι της σειράς. Τα βλέπω σιγά-σιγά στο youtube γιατί δεν θέλω να τα χάσω.

Προτείνω να κάνεις κάτι παρόμοιο γιατί από ό,τι φαίνεται είναι το πιο αδύναμο κεφάλαιο της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, xlinger είπε

Το 3 είναι το πιο πρόσφατο που ολοκλήρωσα αλλά με ζόρισε λίγο. Δεν είναι κακό και έχει τις φουλ yakuza στιγμές του, σοβαρές και ασόβαρες, όμως ένιωσα ότι στη σύγκριση με τα 0, 1, 2 κάτι του λείπει.

Νομίζω είναι κυρίως επειδή είναι το πιο παλιό πια, αφού το 0 και τα Kiwami 1 και 2 βγήκαν πιο μετά, ενώ το Yakuza 3 έχει μείνει στο παλιό στυλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά.

Το 3 κουβαλάει ακόμα, όσον αφορά το gameplay, τη λογική των early PS3 days. Σεναριακά και από άποψη content το θεωρώ από τα καλύτερα, αλλά στο χειρισμό δείχνει την ηλικία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και έχω παίξει τα περισσότερα yakuza το like a dragon turn based μου άρεσε πάρα πολύ. Μπορεί να μην ταιριάζει αυτό το σύστημα με το ύφος του game αλλά έχουν κάνει φοβερή δουλειά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοίως, το Like a Dragon με ενθουσίασε, ενώ είχα βιαστεί να απογοητευτώ που θα άλλαζαν το παραδοσιακό combat. Αυτό το κάφρικο χιούμορ που έχει η σειρά σε turn based με τα classes και τα summons ήταν κλάμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπερα σε ολους, αποφασισα να ξεκινησω και εγω την σειρα μιας και εχω ακουσει τοσα καλα...σημερα ξεκιναω απτο kiwami 1 (εχω ξεκινησει παλιοτερα το 0, ειχα φαει καμια 10αρια ωρες αλλα στο xbox series x το οποιο πουληθηκε και ετσι εχασα το save, και επειδη βαριεμαι να παιξω την συγκεκριμενη στιγμη παλι το 0 ειπα να ξεκινησω κανονικα).

Η ερωτηση μου ειναι η εξης, τα παιρνω με την σειρα που κυκλοφορησαν δλδ kiwami 1,2 μετα τριλογια remastered, 0 και μετα το 6, απο εκει και περα, παιζει ρολο πως θα παιχτουν?δλδ με τραβαει πολυ το judgment και το lost judgment αλλα σε καμια λιστα που διαβασα δεν τα προσθετουν μεσα...αυτα ποτε πρεπει να παιχθουν?εχουν καποια συγκεκριμενη σειρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kjtzemis είπε

Καλησπερα σε ολους, αποφασισα να ξεκινησω και εγω την σειρα μιας και εχω ακουσει τοσα καλα...σημερα ξεκιναω απτο kiwami 1 (εχω ξεκινησει παλιοτερα το 0, ειχα φαει καμια 10αρια ωρες αλλα στο xbox series x το οποιο πουληθηκε και ετσι εχασα το save, και επειδη βαριεμαι να παιξω την συγκεκριμενη στιγμη παλι το 0 ειπα να ξεκινησω κανονικα).

Η ερωτηση μου ειναι η εξης, τα παιρνω με την σειρα που κυκλοφορησαν δλδ kiwami 1,2 μετα τριλογια remastered, 0 και μετα το 6, απο εκει και περα, παιζει ρολο πως θα παιχτουν?δλδ με τραβαει πολυ το judgment και το lost judgment αλλα σε καμια λιστα που διαβασα δεν τα προσθετουν μεσα...αυτα ποτε πρεπει να παιχθουν?εχουν καποια συγκεκριμενη σειρα?

Εδω εισαι η σωστη χρονολογικη σειρα που πρεπει να παιχτουν τα παιχνιδια

 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Εδω εισαι η σωστη χρονολογικη σειρα που πρεπει να παιχτουν τα παιχνιδια

 

Screenshot_1.png

αλλη μια λιστα που δεν συμπεριλαμβάνονται μεσα τα judgment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

αλλη μια λιστα που δεν συμπεριλαμβάνονται μεσα τα judgment.

Μα δεν είναι μέσα στη λίστα τα Judgment, όπως το εννοείς εσύ. 

Είναι ξεχωριστά games. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
29 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εδω εισαι η σωστη χρονολογικη σειρα που πρεπει να παιχτουν τα παιχνιδια

 

Screenshot_1.png

Το Ishin είναι spin-off σε Ιαπωνία την εποχή Bakumatsu (19ος αιώνας), οπότε νομίζω μπορεί να το παίξει κάποιος όποτε θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Gulik είπε

Μα δεν είναι μέσα στη λίστα τα Judgment, όπως το εννοείς εσύ. 

Είναι ξεχωριστά games. 

Δεν συνδεονται με καποιον τροπο με τα υπολλοιπα παιχνιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...