Προς το περιεχόμενο

Yakuza / Like a Dragon series [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yakuza-0-feature-672x372.jpg

Yakuza 0 is officially coming to the PC, will support 4K resolutions and uncapped framerate

Και τελικά ήρθε η ώρα όπου το Yakuza 0 θα έρθει στο PC όπως ανακοίνωσε η SEGA. Η έκδοση για PC θα υποστηρίζει 4Κ ανάλυση και unlocked frame-rate. Το παιχνίδι θα προστατεύεται από το Denuvo και θα κυκλοφορήσει 1 Αυγούστου.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φοβερή παιχνιδάρα, χαίρομαι που βγαίνει στο pc και ας το έχω παίξει

 

επειδή ψήνομαι να παίξω το kiwami, ίσως το πάρω στο pc αν έχει βγει μέχρι την ώρα που σκοπεύω να το παίξω για να στηρίξω

 

αυτή τη περίοδο παίζω και το 6 που ζορίζει αρκετά το ps4, αυτό θα ήθελε pc σίγουρα ( γιατί το 0 πάει αρκετά καλά στο ps, το 6 αγκομαχάει και το ίδιο θα γίνεται και στο kiwami 2 που θα είναι στη μηχανή γραφικών του 6) 

 

πάρα πολύ ωραία λοιπόν που έχω παραπάνω επιλογές

 

τα παιχνίδια είναι πολύ καλά, έχουν αρετά ενδιαφέρον story (και ας είναι μελλοδραματικό ώρες ώρες, ή σχεδόν όλες τις ώρες) και το gameplay δεν είναι τόσο ρηχό όσο φαίνεται, ειδικά στο 0

 

επίσης έχει και αρκετά αστεια side missions, γενικά είναι τρομερό το πόσο περιεχόμενο καταφέρνουν να βάλουν σε τόσο μικρή περιοχή, κάνουν άλλα παιχνίδια (βλέπε ubi) με τους τεράστιους κόσμους τους να φαίνονται άδεια 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Kiwami δεν έχει ημ/νία μέχρι στιγμής:

https://store.steampowered.com/app/834530/Yakuza_Kiwami/

Δεν έχω παίξει κανένα και έχω διαβάσει καλές κριτικές. Άντε να δούμε.

 

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, KilliK είπε

ειναι οπως το Sleeping Dogs?

Οχι, είναι όπως το Shen Mue. Δεν υπάρχει άλλο παιχνίδι σαν αυτό για να το συγκρίνεις. Είναι μοναδικό στο είδος του. Το sleeping dogs βέβαια είναι ότι πιο κοντινό υπάρχει προς το yakuza αλλά και πάλι είναι πολύ πολύ μακριά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν εξαιρέσουμε ότι δεν ξεκίναγε με admin mode Steam (πρέπει να κοιτάξω το ini setting που λένε να βάλεις τώρα, μέχρι να patch-αριστεί) και το ότι το claw machine bug-άρει αν είσαι πάνω από 60hz, το παιχνίδι πάει μια χαρά και γουστάρω τρελά. :D

Ok, είχα δει διάφορα βίντεο με αρκετές σκηνές / καφρίλες, αλλά όταν τις κάνεις εσύ, είναι αλλιώς. :P

Και κλασσικά, αν και δεν σκοτώνεις, είμαι σίγουρος ότι μερικές κινήσεις είναι φονικές ή borderline φονικές (π.χ. heat attack σε τοίχο από πίσω, που όπως είναι ο άλλος στον τοίχο, του ρίχνεις γονατιά στο κεφάλι). :P

"I got to clear my name fast, but first...TIME TO HIT THE DANCE FLOOR!" (όχι δεν το λέει, αλλά έτσι το νιώθω :P) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ θα έλεγα ότι το Sleeping Dogs είναι αρκετά διαφορετικό. Το SD είναι γενικά πιο GTA, ενώ εδώ είναι γενικά πιο κούκου-ρούκου (με την καλή έννοια). Δεν έχει driving, το ξύλο του είναι αρκετά πιο arcade (ενώ στο SD είναι Arkham Style), πολλές φορές (επίτηδες) δεν παίρνει τον εαυτό του στα σοβαρά, ενώ το SD είναι πιο σοβαρό.

Γενικά, όποιος το παίξει, πρέπει να έχει πιο "ανοιχτό μυαλό" σε σχέση με άλλα παιχνίδια, γιατί είναι Ιαπωνικό με κεφαλαίο Ι, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό που λέει ο Ghost, τέρμα "γιαπονεζιλα", που δεν είναι απαραίτητα κακό φυσικά, απλά δεν είναι για όλους ;) Oh btw Yakuza=Japan, Triads(Sleeping Dogs)=China, γιατί κάποιοι έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...