Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Chaos3X είπε

Σε κονσόλα;

Οχι σε steam keys τα εδινε σε αυτο το bundle..Εδινε ολα αυτα δες την φωτο που θα ανεβασω απο το steam account μου.Τελικα το veronica δεν το εδινε λαθος θυμομουν ε τοτε το 1 και 0 θα παιξω καποια στιγμη.

ρε2.JPG

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, icenex είπε

Οχι σε steam keys τα εδινε σε αυτο το bundle..Εδινε ολα αυτα δες την φωτο που θα ανεβασω απο το steam account μου.Τελικα το veronica δεν το εδινε λαθος θυμομουν ε τοτε το 1 και 0 θα παιξω καποια στιγμη.

ρε2.JPG

Σωστά, γιατί το Veronica δεν έχει βγει για PC, γι αυτό ρώτησα.

Κι εγώ αυτό περιμένω τόσα χρόνια...

Επεξ/σία από Chaos3X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Btw για κάποιο λόγο το game ακόμα σου βγάζει τον Leon σαν πρώτη επιλογή και την Claire δεύτερη, ενώ το canon είναι Claire A/Leon B.

Στο παλιό έπαιζες αναγκαστικά πρώτα με την claire.Αλλα στο remake ξεκινάς με όποιον θες πρώτο.Το έχω κάνει πλατίνα το παιχνίδι πρώτα στο ps4 όταν πρώτοβγηκε και το ξαναέκανα τώρα που πήρα το bundle και στις 2 εκδόσεις έτσι ήταν δεν ξέρω που το είδες ότι παίζεις πρώτα με τον leon αναγκαστικά εκτός αν εννοείς ότι έπρεπε να το κάνουν όπως το παλιό.

Τώρα ουσιαστικά είναι ως εξής 

Claire a/leon b ή Leon a/claire b 

Αναλόγως ποιον θα ξεκινήσεις πρώτο μετά μπορείς να παίξεις το δεύτερο σενάριο του άλλου αλλά αν θες παίζεις και το πρώτο σενάριο του άλλου το θυμάμαι εντονότατα ότι γινεται μάλλον έχει διαφορετικά save slot ώστε αν θες να παίξεις πρώτα τα Α σενάρια και των 2 και μετά τα Β.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, icenex είπε

δεν ξέρω που το είδες ότι παίζεις πρώτα με τον leon αναγκαστικά εκτός αν εννοείς ότι έπρεπε να το κάνουν όπως το παλιό.

Δεν έγραψα πουθενά "αναγκαστικά". Είπα ότι ο Leon είναι πρώτος ως επιλογή, ενώ το canon είναι πρώτα η Claire. That's it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν έγραψα πουθενά "αναγκαστικά". Είπα ότι ο Leon είναι πρώτος ως επιλογή, ενώ το canon είναι πρώτα η Claire. That's it.

Διάβασε πάλι καλύτερα την απάντηση μου.Επειδη δεν ήξερα τι εννοείς σου έγραψα εννοείς αυτό ή το άλλο.Γιατι στο remake ξεκινάς με όποιον από τους 2 θες ενώ στο παλιό ήταν αναγκαστικά πρώτα claire και μετά leon b.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, icenex είπε

Διάβασε πάλι καλύτερα την απάντηση μου.Επειδη δεν ήξερα τι εννοείς σου έγραψα εννοείς αυτό ή το άλλο.Γιατι στο remake ξεκινάς με όποιον από τους 2 θες ενώ στο παλιό ήταν αναγκαστικά πρώτα claire και μετά leon b.

Κανένα από τα δυο. :D Αυτό που λέω είναι ότι θα έπρεπε η Claire να είναι πρώτη και όχι ο Leon βάση canon, στο character selection menu. Αυτό δεν κατάλαβα. Επίσης άμα ξεκινήσεις με Leon είναι καλύτερη η αρχή, σε σχέση με Claire και επίσης είναι και πιο εύκολο άμα παίξεις με την Claire δεύτερη. Δεν ξέρω γιατί το έκαναν έτσι. Το αντίθετο θα έπρεπε. Τέλος, το πως κρατάει ο Leon το σαρανταπεντάρη είναι τέρμα goofy. :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κανένα από τα δυο. :D Αυτό που λέω είναι ότι θα έπρεπε η Claire να είναι πρώτη και όχι ο Leon βάση canon, στο character selection menu. Αυτό δεν κατάλαβα. Επίσης άμα ξεκινήσεις με Leon είναι καλύτερη η αρχή, σε σχέση με Claire και επίσης είναι και πιο εύκολο άμα παίξεις με την Claire δεύτερη. Δεν ξέρω γιατί το έκαναν έτσι. Το αντίθετο θα έπρεπε. Τέλος, το πως κρατάει ο Leon το σαρανταπεντάρη είναι τέρμα goofy. :P

Τώρα κατάλαβα τι ήθελες να πεις..Χαθήκαμε στην μετάφραση..

Πάντως θεωρούνται από πολλούς οτι ολα τα walkthrough της claire είναι πιο εύκολα λόγω grenade launcher.Γενικά τα β σενάρια είναι πιο εύκολα και αλλά ναι της claire ακόμη περισσότερο και αν θυμάμαι καλά τελειώνει και πιο γρήγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, icenex είπε

Πάντως θεωρούνται από πολλούς οτι ολα τα walkthrough της claire είναι πιο εύκολα λόγω grenade launcher.Γενικά τα β σενάρια είναι πιο εύκολα και αλλά ναι της claire ακόμη περισσότερο και αν θυμάμαι καλά τελειώνει και πιο γρήγορα.

Δεν έχεις τόσο ammo για το GL, με την λογικό ότι hording flame rounds για το lab και επίσης παίρνει μονο ένα round (Route A). Προσωπικά χίλιες φορες shotgun. Απλά έχει καλύτερο handgun και φυσικά SMG. Γενικά μου φαίνεται σαν αποφάσισαν να τηρήσουν το canon στα τελευταία στάδια του development.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν έχεις τόσο ammo για το GL, με την λογικό ότι hording flame rounds για το lab και επίσης παίρνει μονο ένα round (Route A). Προσωπικά χίλιες φορες shotgun. Απλά έχει καλύτερο handgun και φυσικά SMG. Γενικά μου φαίνεται σαν αποφάσισαν να τηρήσουν το canon στα τελευταία στάδια του development.

Τα Flaming rounds k acid rounds ειναι οτι πρεπει για τα φυτοζομπι εκει στο lab γιατι δεν ξαναζωντανευουν οποτε κανουν τις διαδρομες πηγαινε ελα πιο ευκολες και οχι μονο σε αυτα.Μεταξυ μας και εγω προτιμω την σοτγκανια.Παιζεις με hording ammo και ειδικα αν θελεις να βγαλεις το παιχνιδι στο s+ το launcher βοηθαει απιστευτα στο τελος και κανει την ζωη σου πιο ευκολη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
16 λεπτά πριν, seithan είπε

Τα φώτα σας,

τι εμπεριέχει το Resident Evil 2 / Biohazard RE:2; Είναι δύο παιχνίδια (το remake του 2 και το 7);

 

Ευχαριστώ!

To ίδιο είναι. Απλά Biohazard RE2 το λένε στην Ιαπωνία και Resident Evil 2 στον υπόλοιπο κόσμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...