Προς το περιεχόμενο

Anno 1800


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι λέει τίποτα;;

βγαίνει 21€ με το -20% κουπόνι της ubi και τα lunar sales της.

μου αρέσει τι βλέπω..αλλά είναι δύσκολο σα παιχνίδι;

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Το παιχνίδι λέει τίποτα;;

βγαίνει 21€ με το -20% κουπόνι της ubi και τα lunar sales της.

μου αρέσει τι βλέπω..αλλά είναι δύσκολο σα παιχνίδι;

δεν ειναι δυσκολο απλα ειναι πολυ χρονοβορο και πρεπει να προσεχεις πως χτιζεις γτ δεν εχεις και ολο το μερος του κοσμου.

Εμενα μου αρεσε πολυ, επειδη ειμαι και φαν του ειδους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, firepc είπε

δεν ειναι δυσκολο απλα ειναι πολυ χρονοβορο και πρεπει να προσεχεις πως χτιζεις γτ δεν εχεις και ολο το μερος του κοσμου.

Εμενα μου αρεσε πολυ, επειδη ειμαι και φαν του ειδους

αχα! (δε το είχα και ποτέ καλά με το χτίσιμο να σου δείξω city building games που παίζω,ενώ ξεκινάω καλά μετά το χάος)

έχω να παίξω από το 1404 (μου χε αρέσει)

Και το σκέφτομαι, ότι είναι καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

αχα! (δε το είχα και ποτέ καλά με το χτίσιμο να σου δείξω city building games που παίζω,ενώ ξεκινάω καλά μετά το χάος)

έχω να παίξω από το 1404 (μου χε αρέσει)

Και το σκέφτομαι, ότι είναι καλή τιμή.

τσιμπα το ειναι πολυ εθιστικο. Το ολο θεμα ειναι να μαθεις να χτιζεις και που να χτιζεις το καθε τι

Αν μαθεις να χτιζεις σαν αυτον θα το πας νερακι

 

δωκαδα σπιτια και δρομο να θυμασαι, βοσκοτοπια και τετοια εξω εξω

Το μισο νησι πρεπει να γινει σπιτια γτ θα πρεπει να χωρεσουν 5 η 6 κοινωνικες ταξεις, πλουσιοι, μηχανικοι, αγροτες κλπ.

Παιξε το campaign πρωτα με την ησυχια σου, θα μαθεις πολλα πραγματα

Ας κανεις και λαθη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να εχεις ανα 3 λεπτα μαλλον θα ειναι απ τα εργοστασια. Μην τα εχεις τοσο κολλητα, γι αυτο και οι συχνες φωτιες.

Στη πολη θα εχεις φωτιες καπου καπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, firepc είπε

για να εχεις ανα 3 λεπτα μαλλον θα ειναι απ τα εργοστασια. Μην τα εχεις τοσο κολλητα, γι αυτο και οι συχνες φωτιες.

Στη πολη θα εχεις φωτιες καπου καπου

Φωθκια ρε χωριανοί!!! Καιγόμαστε!

Κάθε 3 τετράγωνα και μια πυροσβεστική έχω φτιάξει, θα το χρεοκοπήσουμε το χωριό κααααλλλεεε!

Εργοστάσια... γελάω!! Ωραίο ανέκδοτο! Δεν έχω φτάσει εκεί καρδιά μου!! Ακόμα πηλό και σίδηρο βγάζω και χωράφια έχω 😝😝😝.. άκου εργοστάσια!!

Έχω ξεκινήσει (sandbox) από την αρχή 5 φορές το κωλοχωρι μου την Μυτιλήνη..

Ε το πρώτο play ήταν αναγνωριστικού και στήθηκε το χωριό κάπως άναρχα και δε χωρουσαμε..

Το 2ο play δε μου άρεσε τι έκανα και το 'κλεισα.

Στο 3ο play απλώς είπα,δε γαμ"*τε καείτε όλοι σας δε ξαναχτιζω άλλη πυροσβεστική..ε και κάηκαν..

στο 4ο πλεη αποφασίσαμε να χρεοκοπήσουμε, αφού πούλησα και τα 5/5 στην βασίλισσα για να κερδίσω λίγο χρόνο 🤣 αν και έπιασα 120k $ και ήμουν πλούσιο χωριό,δεν είχα workers μόνο τσοπάνηδες και τον ήπιαμε.

τώρα με την 5η κατάλαβα(αφού έψαχνα κάνα μισάωρο να βρω ένα καλό map seed και με αρχικό νησί μπαμπατσικο και όχι καμιά τρύπα) ότι και εδώ πρέπει αργά και σταθερά να μεγαλώνω, αλλά και κατάλαβα πως να φτιάχνω workers σωστά, οπότε αφού βρήκα μια ισορροπία στα λεφτά που βγάζουμε συνέχισα, αλλά νυσταξα και το έκλεισα για να κοιμηθώ..

 

Ακόμα το trading θα μου πάρει λίγο να το κάνω σωστά, αλλά είμαι σε καλό δρόμο, έστειλα σίγουρα λουκάνικα σε έναν φίλο/σύμμαχο που δεν είχε 😝 και μετά το χάος!

(Να πω ότι μισώ που είναι νησιά νησιά και πρέπει να πηγαίνω και σε άλλα να φτιάχνω άλλο χωριό για να έχω resources αλλά οκ έτσι είναι το παιχνίδι)

Πειρατές δεν έχω εννοείται, μου φτάνουν οι φωτιές να με ζαλίζουν.

Είμαι καλός με τους competitors, μέχρι και π1π3ς τους παίρνω για να τα έχουμε καλά, ότι ζητήσουν τους το κάνω. Αν και μερικές φορές που πειράζω τον τύπο, με τόσες φωτιές χάνω happiness τι να κάνω, στεναχωριουντε αλλά μετά τους κάνω το χατίρι και τα ξαναβρίσκουμε.

Αυτά! Καληνύχτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...