Προς το περιεχόμενο

Wonder Woman 1984


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι μεγάλη κουβέντα αλλά ναι γενικά βλέπω ότι τον τελευταίο καιρό έχουν χάσει την μπάλα με ελάχιστες εξαιρέσεις.

Κοιτάνε να κάνουν "αρπαχτές" ακόμα και όταν ρίχνουν λεφτά, τα ρίχνουν στα εφέ αντί σε καλό σενάριο, κοιτάνε να ικανοποιήσουν τους πάντες με αποτέλεσμα να μην ικανοποιούν κανένα και να βγαίνουν αποτελέσματα σαν το WW84. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

 

Αναφορά σε κείμενο

her experience with studio Warner Bros. came with a number of frustrations

The director also went on to note that, despite helming the film, she felt as though she was merely there as a token female as opposed to being the creative who was responsible for bringing the film to life.

Για μισό..

Καταρχήν την προσέλαβαν από το πουθενά, ένα credit είχε ως movie-director από το 2003!

Όμως την λέει στο στούντιο που επειδή δεν την άφησε ελεύθερη να κάνει ότι θέλει, της έκατσαν 3 τουλάχιστον blockbuster (WW1984, Cleopatra, Star Wars:Rogue Squadron) που δε θα έβλεπε ούτε στον ύπνο της. Στο πρώτο μάλιστα, σε καθεστώς ελευθερίας ξεδίπλωσε τα ταλέντα που καταπίεσε το κακό στούντιο αρχικά.

Ενδιαφέρουσα οπτική...

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

περα απο την πλακα, στην συνεντευξη  της επιβεβαιωνει αυτο που καποιοι απο εμας λεγαμε εξαρχης. οτι τις γυναικες, τους LBGQT και τους POC, τους χρησιμοποιουν κυριως ως token για να μαρκεταρουν τις ταινιες-προιοντα τους ως inclusive και diversive λογω του τωρινου woke κλιματος. χεστηκανε τα στουντιο για την καθε Jenkins και τις ιστοριες που θελει να πει ως γυναικα σε ενα blockbuster με budget $100+m. δυστυχως oμως αυτο το παραμυθι τo τρωνε και τα μηντια και το κοινο, το δαμε και εδω με καποιους να επαινουν τις πολυεθνικες για "προοδευτισμο" επειδη βγαλανε το Black Panther και την Wonder Woman, αν ειναι δυνατον.

παντως για μενα εκανε σωστα που ηθελε το WW2 ναναι λιγοτερο σκοτεινο και πιο κεφατο, ασχετως αν δεν της βγηκε καλο στο τελος. με εξαιρεση τον Batman, τα κομιξ της DC ηταν γενικα πιο αναλαφρα σε σχεση με αυτα της Marvel, κατι που πολλοι νεοτεροι φανς δεν το γνωριζουν.

τωρα απο κει και περα, ας δουμε πως θα τα παει και με την SW ταινια. ξερουμε αν θα συμμετασχει στο σεναριο και εκει;

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρεται όμως στην πρώτη ταινία και όχι στο WW84. Δηλαδή ενώ στην πρώτη ταινία της έβαλαν χέρι και βγήκε όπως βγήκε, στο WW84 την άφησαν να κάνει αυτό που οραματιζόταν και το αποτέλεσμα ήταν αυτό που είδαμε;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Αναφέρεται όμως στην πρώτη ταινία και όχι στο WW84. Δηλαδή ενώ στην πρώτη ταινία της έβαλαν χέρι και βγήκε όπως βγήκε, στο WW84 την άφησαν να κάνει αυτό που οραματιζόταν και το αποτέλεσμα ήταν αυτό που είδαμε;

Έτσι φαίνεται!  :)

Έρχεται και 3ο, επειδή μας άρεσε το Blue Monday στο trailer του 2 και τρέξαμε να το δούμε day one!

Αναφορά σε κείμενο

“‘Wonder Woman 1984’ broke records and exceeded our expectations across all of our key viewing and subscriber metrics in its first 24 hours on the service

'Wonder Woman 3' in the Works With Director Patty Jenkins - Variety

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Speculoos είπε

Αναφέρεται όμως στην πρώτη ταινία και όχι στο WW84. Δηλαδή ενώ στην πρώτη ταινία της έβαλαν χέρι και βγήκε όπως βγήκε, στο WW84 την άφησαν να κάνει αυτό που οραματιζόταν και το αποτέλεσμα ήταν αυτό που είδαμε;

το ξερω, σε αυτο αναφερομουν. προφανως στην δευτερη ταινια της δωσανε μεγαλυτερη ελευθερια λογω της επιτυχιας της πρωτης. αν ειχε πατωσει ομως, δεν θα ξαναδουλευε ποτε σε τετοιο blockbuster. τωρα να δουμε στην τριτη ταινια αν θα ξαναγραψει σεναριο μονη της.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] Ο Zack Snyder παρουσιάζει την ηρωίδα το 1854 και η συγκεκριμένη φωτογραφία (στην οποία μάλιστα κρατάει και 3 κεφάλια) και συγκεκριμένα παρουσιάζει την Wonder Woman στον Κριμαϊκό Πόλεμο (1853-1856), με το origin story να είναι το αυθεντικό που είχε σχεδιαστεί. Ωστόσο όλα άλλαξαν όταν ανέλαβε η Patty Jenkins, που θεώρησε πολύ σκληρή την συγκεκριμένη εκδοχή και μας έδωσε την δική της ματιά. 

https://cineramen.gr/h-tainia-batman-v-superman-eiche-ena-pio-anatreptiko-origin-gia-tin-wonder-woman/

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις την ειδα. Δεν εχω την πειρα για να εμβαθυνω τοσο , οσο σχολιαζεται εδω μεσα , αλλα θα πω απλα οτι την ειδα ευχαριστα παρολο που την ειχα στην ακρη τοσες μερες μιας και ειχα ασχημη εικονα για την ταινια απο αυτα που διαβαζα σε αυτη την συζητηση . 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάμαι όταν πήγα με τον ξάδερφο να αγοράσει μια Mercedes, γιατί εγώ ούτε στον ύπνο μου. Έκανε τα κλασικά 50000, και για να τσεκάρω χώρους τον έβαλα να κάτσει μπροστά και εγώ έκατσα πίσω . Δε χώραγα. Έχω όμως μπει σε Avensis

Μετά αφού χαιδέψαμε το δέρμα και κάναμε λιγο γραπα γρούπα την πόρτα να χαρούμε, ρώτησα αν έχει bluetooth ή usb εξοδο το κασετόφωνο (έτσι το ξέρω έτσι θα το λέω).  Φάγαμε το άκυρο. 50K για να παίζει αυθεντικά CD και να μη χωράει ένας τύπος 1.90

Ρε παπάρες, 100Μ budget έχει η γαμημένη η ταινία, δεν μπορείτε να γράψετε κάτι καλό? Τόσο πουτανάκια των παραγωγών είστε που δεν μπορείτε να πείτε ένα όχι ρε πεινασμένοι? Και εννοείται πως τουλάχιστον το 70% της βλακειας που παρακολούθησα είναι σαφώς ευθύνη σκηνοθέτη και σεναριογράφου πέραν του Studio 

Μιλάνε για token LGBTQ++ , έχουμε πλέον token σεναριογράφους και σκηνοθέτες. 

Από ένα σημείο και μετά η μία βλακεία έπεφτε μετά την άλλη , και όλοι ξέρουμε πως όταν αρχίσει το τρενάκι της βλακείας, έχεις κάνει Unsuspend Disbelief και η κατηφόρα της εμπειρίας δεν έχει τελειωμό.

Για ποτάκι με φίλους να βλέπετε Plotholes και να γελάτε , είναι μέτρια. Για ταινία , είναι κακή. 

 

8/10. 

ΔΕΝ

3/10 και είμαι επιεικής γιατί το κινέζικο εκείνη τη βραδιά ήταν αξιοπρεπές. Όσο μπορεί να είναι το κινέζικο για 20 ευρώ delivery 2 άτομα . Έχε χάρη που η γυναίκα ήθελε.

Επεξ/σία από Dakonblackblade
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dakonblackblade είπε

Θυμάμαι όταν πήγα με τον ξάδερφο να αγοράσει μια Mercedes, γιατί εγώ ούτε στον ύπνο μου. Έκανε τα κλασικά 50000, και για να τσεκάρω χώρους τον έβαλα να κάτσει μπροστά και εγώ έκατσα πίσω . Δε χώραγα. Έχω όμως μπει σε Avensis

Μετά αφού χαιδέψαμε το δέρμα και κάναμε λιγο γραπα γρούπα την πόρτα να χαρούμε, ρώτησα αν έχει bluetooth ή usb εξοδο το κασετόφωνο (έτσι το ξέρω έτσι θα το λέω).  Φάγαμε το άκυρο. 50K για να παίζει αυθεντικά CD και να μη χωράει ένας τύπος 1.90

Ρε παπάρες, 100Μ budget έχει η γαμημένη η ταινία, δεν μπορείτε να γράψετε κάτι καλό? Τόσο πουτανάκια των παραγωγών είστε που δεν μπορείτε να πείτε ένα όχι ρε πεινασμένοι? Και εννοείται πως τουλάχιστον το 70% της βλακειας που παρακολούθησα είναι σαφώς ευθύνη σκηνοθέτη και σεναριογράφου πέραν του Studio 

Μιλάνε για token LGBTQ++ , έχουμε πλέον token σεναριογράφους και σκηνοθέτες. 

Από ένα σημείο και μετά η μία βλακεία έπεφτε μετά την άλλη , και όλοι ξέρουμε πως όταν αρχίσει το τρενάκι της βλακείας, έχεις κάνει Unsuspend Disbelief και η κατηφόρα της εμπειρίας δεν έχει τελειωμό.

Για ποτάκι με φίλους να βλέπετε Plotholes και να γελάτε , είναι μέτρια. Για ταινία , είναι κακή. 

 

8/10. 

ΔΕΝ

3/10 και είμαι επιεικής γιατί το κινέζικο εκείνη τη βραδιά ήταν αξιοπρεπές. Όσο μπορεί να είναι το κινέζικο για 20 ευρώ delivery 2 άτομα . Έχε χάρη που η γυναίκα ήθελε.

Σκηνοθέτης και σεναριογράφος είναι η ίδια γυναίκα! Το λέω γιατί καταλαβαίνω ότι δεν το γνωρίζεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mike299 είπε

Σκηνοθέτης και σεναριογράφος είναι η ίδια γυναίκα! Το λέω γιατί καταλαβαίνω ότι δεν το γνωρίζεις

Το έκανα επίτηδες. Το ξέρω ότι είναι το ίδιο άτομο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...