Προς το περιεχόμενο

-20% στα καταστήματα Public πληρώνοντας με ibank pay [ΤΕΛΟΣ]


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και δεν μπορώ να ξέρω επίσημα,είναι σχεδόν βέβαιο βάσει λογικής και μόνο,πως η κατηγορία/είδος του προιόντος,η όποια προσφορά/έκπτωση και η έκδοση απόδειξης ή τιμολογίου δεν παίζουν κάποιο ρόλο ώστε να μην ισχύει η προσφορά. 

Τα μόνα κριτήρια που μπορεί να δει η τράπεζα για να δώσει τους πόντους,είναι το ποσό,το public και η χρήση του ibank pay. Κάποιο περιορισμό το public δεν μπορεί να βάλει,το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να βάλει κάποιο min/max ποσό η τράπεζα.Αλλά θεωρώ απίθανο,να διαφημίσουν την υπηρεσία τους θέλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλλον δε με κατάλαβες. Θες ένα ps4 και θες και να γεμίσεις το ρεζερβουάρ σου. Πληρώνεις 400 το ps4, παίρνεις 32.000 πόντους, πας βενζινάδικο και βάζεις 80€ βενζίνη χωρίς να πληρώσεις φράγκο. Δε σου βγήκε 320 το ps4; Ή προτιμάς να σου βγήκε 400 το ps4 αλλά να έβαλες 80€ βενζίνη τζάμπα; Διάλεξε και πάρε. 

1 λεπτό πριν, pedrojay είπε

Αν και δεν μπορώ να ξέρω επίσημα,είναι σχεδόν βέβαιο βάσει λογικής και μόνο,πως η κατηγορία/είδος του προιόντος,η όποια προσφορά/έκπτωση και η έκδοση απόδειξης ή τιμολογίου δεν παίζουν κάποιο ρόλο ώστε να μην ισχύει η προσφορά. 

Τα μόνα κριτήρια που μπορεί να δει η τράπεζα για να δώσει τους πόντους,είναι το ποσό,το public και η χρήση του ibank pay. Κάποιο περιορισμό το public δεν μπορεί να βάλει,το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να βάλει κάποιο min/max ποσό η τράπεζα.Αλλά θεωρώ απίθανο,να διαφημίσουν την υπηρεσία τους θέλουν.

Μπορεί να σου πει το Public ότι συγκεκριμένοι κωδικοί δε γίνεται να πληρωθούν με ibank pay. Όπως μου έχει πει ο Γερμανός ότι παραγγελίες Internet δεν παίρνουν πόντους αν πληρωθούν στο κατάστημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, manosfp είπε

Μάλλον δε με κατάλαβες. Θες ένα ps4 και θες και να γεμίσεις το ρεζερβουάρ σου. Πληρώνεις 400 το ps4, παίρνεις 32.000 πόντους, πας βενζινάδικο και βάζεις 80€ βενζίνη χωρίς να πληρώσεις φράγκο. Δε σου βγήκε 320 το ps4; Ή προτιμάς να σου βγήκε 400 το ps4 αλλά να έβαλες 80€ βενζίνη τζάμπα; Διάλεξε και πάρε. 

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου και γι'αυτό είπα λίγο άκυρη η παρέμβαση μου. 
Παρολαυτά ναι, ακριβώς επειδή όπως λες και εσύ είναι το ίδιο, πήρα 400 το PS4 το οποίο το πλήρωσα σήμερα, και ΔΩΡΕΑΝ τη βενζίνη την οποία μπορεί να βάλω σε 10 μέρες γιατί τυπικά και ουσιαστικά αυτό ακριβώς έγινε άλλο αν στην τσέπη μου το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Plot twist --> Είναι σα να πλήρωσα 400 το PS4, 80 τη βενζίνη και να βρήκα στο δρόμο 80 ευρώ πεταμένα.... :P

 

Όπως και να έχει, κρίνοντας από τα σχόλια σε ένα τεχνολογικό forum που (θέλω να πιστεύω ότι) οι συμμετέχοντες έχουν ένα τσικ υψιλότερο IQ από τον μέσο άνθρωπο, μάλλον ελάχιστοι είναι αυτοί που τελικά θα καταλάβουν πως ακριβώς γίνεται η όλη φάση, και δικαιωματικά θα ανταμοιφθούν.
Άντε να το εξηγήσω στη γιαγιά μου αυτό....

Εδώ ο αλλος λέει με ποιανής τράπεζας καρτα μπορώ να πληρώσω, ενώ έχει αναφερθει 17 φορές η ΕΘΝΙΚΗ και ΚΑΜΙΑ ΚΑΡΤΑ.. Δηλαδή άστο ρε φίλε, πήγαινε για ψάρεμα καλύτερα...

 

Επεξ/σία από polaki
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάνο ο Γερμανός είναι άλλη περίπτωση,εκεί είναι δικό τους λογιστικό το θέμα.Δεν νομίζω να μπορεί να κάνει το public αυτό που λες,απλά ένας τρόπος πληρωμής είναι το ibank pay ασχέτως τρέχουσας προσφοράς,πώς να αρνηθούν;

Edit:Για να το θέσω αλλιώς,το public όλα τα λεφτά της συναλλαγής τα παίρνει,δεν κάνει αυτό το 20% ώστε να έχει λόγο στο τι θα πάρεις.Ουσιαστικά η τράπεζα επιδοτεί με παραπάνω πόντους τις αγορές απο το κατάστημα,για να φέρει κόσμο στην πλατφόρμα της.

Επεξ/σία από pedrojay
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, polaki είπε

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου και γι'αυτό είπα λίγο άκυρη η παρέμβαση μου. 
Παρολαυτά ναι, ακριβώς επειδή όπως λες και εσύ είναι το ίδιο, πήρα 400 το PS4 το οποίο το πλήρωσα σήμερα, και ΔΩΡΕΑΝ τη βενζίνη την οποία μπορεί να βάλω σε 10 μέρες γιατί τυπικά και ουσιαστικά αυτό ακριβώς έγινε άλλο αν στην τσέπη μου το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Plot twist --> Είναι σα να πλήρωσα 400 το PS4, 80 τη βενζίνη και να βρήκα στο δρόμο 80 ευρώ πεταμένα.... :P

Πάρε το ps4, φύγε από το ταμείο, ξαναμπές μέσα, πάρε 2ο χειριστήριο και 2 games με τους πόντους και είσαι άρχοντας! 😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, manosfp είπε

Πάρε το ps4, φύγε από το ταμείο, ξαναμπές μέσα, πάρε 2ο χειριστήριο και 2 games με τους πόντους και είσαι άρχοντας! 😁

HAHAHAAH μες τη μάπα τους με 5 δευτερόλεπτα διαφορά.. hahaha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pedrojay είπε

Ευτυχώς που το αποσαφηνίσαμε τότε,αν και υπάρχουν όλες οι πληροφορίες στο πληρέστατο πρώτο ποστ.Γιατί αν πήγαινες να πληρώσεις με την εφαρμογή go4more,θα σου έλεγαν go4money 😄

Και γενικότερα καλό θα ήταν να ξεκαθαρίσεις λίγο με τον εαυτό σου τί κάρτες έχεις,και αν ξέρεις ή όχι τι είναι το go4more ,επειδή άλλα γράφεις κάθε φορά και μπερδεύεσαι και εσύ αλλά μπερδεύεις και άλλους.

Δεν εχω πληρωσει ποτε με εφαρμογη, μονο με τις καρτες μου που ειναι Go4More.

Απλα δεν περιμενα να υπαρχει εφαρμογη που καποιος θα την χρησιμοποιει πρακτικα σαν καρτα για τον λογαριασμο του (ετσι οπως το πανε οι τραπεζες θα πρεπει να εχουμε καμια 10αρια εφαρμογες στα κινητα μας - και φυσικα μια χαρα μας φακελωνουν ολους ετσι, ακομα και καρτα να μην χρησιμοποιει καποιος αν χρησιμοποιει αυτη την εφαρμογη παλι πεφτει φακελωμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φακέλωμα το έχεις φάει από τη στιγμή που αποφάσισες να συνδιαλλαγείς με την τράπεζα, όχι μέσω της κάθε εφαρμογής. Τι ακριβώς συζητάμε τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσοχη !!!!!!! η ετε εχει οριο 25000 ποντους το μηνα  , παραπανω δεν θα δωσει . συμφωνα με συναλλαγη με καρτα στο παρελθον . Επιβεβαιωστε το πριν κανετε συναλλαγη.

Επεξ/σία από npil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εγώ που είμαι λιγο newbie με αυτά 😋 και θέλω να πάρω μια TV που έχει 129 θα πάρω 10320 ποντους. αν πληρώσω με την εφαρμογή i-bank pay και μετα με αυτους τους ποντους παω  στο public-μασουτη κτλ  και αγοραζοντας κατι τον 25,8 ευρω τους λεω να πληρώσω με πόντους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ναι, εμενα συνηθως μου το προτεινουν οι ιδιοι μιας και σπανια τσεκαρω ποσους ποντους εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Thanks! και γενικά πως πάει η αναλογία ποντοι - μετρητα ? 1000 ποντοι είναι το ιδιο για εξαργύρωση σε κωτσόβολο, public, super market ktl ?

Επεξ/σία από marjel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα χτες gopro που την ζαχάρωνα καιρό. όλα οκ δεν νομίζω οτι υπάρχει κανενας περιορισμός σε προϊόντα αν και οι υπάλληλοι δεν ξέρανε τίποτα...

20 λεπτά πριν, marjel είπε

Thanks! και γενικά πως πάει η αναλογία ποντοι - μετρητα ? 1000 ποντοι είναι το ιδιο για εξαργύρωση σε κωτσόβολο, public, super market ktl ?

2000 πόντοι είναι 5 ευρώ και ισχύει παντού (Εφόσον η επιχείρηση συμμετέχει στο πρόγραμμα)

Επεξ/σία από Peter_Line
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...