Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, thanasis00 είπε

Έχετε να προτείνετε κάποιο παιχνίδι για couch co op? Ψάχνω για κάποια που να είναι κατά προτίμηση στην ίδια οθόνη (όπως το unravel 2) που να χει κάποιο campaign mode (δηλαδή όχι mario cart ή super smash bros)!

Για την ώρα έχουν περάσει τα unravel 2, diablo 3, οπότε feel free να προτείνετε κάποιο άλλο!

Aυτά: Luigi's Mansion 3 (από ότι λένε είναι εκτός από το πρώτο μισάωρο είναι και οι 2 μαζί), Rayman Legends, Unruly Heroes, Marvel Ultimate Alliance 3, Fire Emblem Warriors, Captain Toad (αλλά ο δεύτερος ρίχνει αστεράκια, απλά πράγματα δηλαδή), Trine τίτλοι (αξίζουν τα 1,2,4), Cuphead (έχει δυσκολία όμως), Castle Crushers, Donkey Kong Country: Tropical Freeze, Guacamelee! 1, 2, Hyrule Warriors, Kirby Star Allies, New Super Mario Bros Deluxe, Resident Evil Revelations 2 (δεν ξέρω αν είναι όλο όμως το campaign), Sonic Mania, Starlink, Super Mario Odyssey (αλλά ο δεύτερος κάνει απλά πράγματα πάλι, κουνάει το καπέλο, κλπ), The Stretchers (που βγήκε αυτές τις ημέρες), Victor Vran: Overkill Edition και το Mercenary Kings αλλά χωρίζει την οθόνη στα 2 ή και στα 4 (για 4 παίκτες) αλλά μέχρι 2 θα πρότεινα γιατί μετά απλά δεν βλέπεις τίποτα. Είναι κάτι σαν το Metal Slug αλλά με αποστολές. Το είχα παίξει στο PS4 (μόνος μου) και μου άρεσε αρκετά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

49 λεπτά πριν, Malthador είπε

Για δώσε τίποτα, για εγκυκλοπαιδικούς λόγους περισσότερο, δεν παίζω pokemon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Port update για το Torchlight 2. Εφαγα κάνα 4ωρο παίζοντας και μέχρι τώρα το port είναι απλά εξαιρετικό. UI, απόδοση, επίδοση είναι κομμένα και ραμμένα για το μηχάνημα. Εξαιρετικός ήχος όπως και στην PC έκδοση και καταπληκτική δουλειά στο HD rumble που είναι επιπέδου Enter the gungeon και το feedback που παίρνεις από την έτσι και αλλιώς ζουμερή μάχη. Κατά την άποψη μου το Torchlight 2 διαθέτει την καλύτερη μάχη και αίσθηση μάχης από όλα τα μεγάλα και δυνατά action-RPG-dungeon crawlers και με το HD rumble γίνεται ακόμα καλύτερη. Καλύτερη σίγουρα από το Diablo 3 το οποίο και αυτό είχε καλό HD rumble όμως το TL2 το πάει ακόμα παραπέρα. Από ότι καταλαβαίνω το παιχνίδι τρέχει σε native 720p σε portable mode (που είναι και η μόνη έκδοση που παίζω) και με σταθερά 60FPS με στιγμιαία drops όπως και στην PC έκδοση όταν γίνεται κάνα τρομακτικό massive mass body explosion. 

Για τα του παιχνιδιού του ίδιου δεν έχω να πω κάτι. Είναι μέσα στα καλύτερα του είδους και το καλύτερο που υπάρχει στο μηχάνημα ντροπιάζοντας το Diablo 3 σε όλα τα σημεία που έχουν ουσία ενώ το Titan Quest παρόλο που είναι καλό και είναι καλό port ως παιχνίδι είναι ξεπερασμένο και πεζό. Οποιος λοιπόν το σκέφτεται να σπεύσει τώρα που έχει γύρω στα 16 ευρώ στο e-shop.  

Εντάξει λοιπόν, ψώνισα, δε μου έφτανε το Three houses, να κάθομαι 8 ώρες τουαλέτα με εσάς που έχω μπλέξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Κατάλαβα... Here we go again!

(Ίσως το καλύτερο sequel παιχνιδιού ever)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, thanasis00 είπε

Έχετε να προτείνετε κάποιο παιχνίδι για couch co op? Ψάχνω για κάποια που να είναι κατά προτίμηση στην ίδια οθόνη (όπως το unravel 2) που να χει κάποιο campaign mode (δηλαδή όχι mario cart ή super smash bros)!

Για την ώρα έχουν περάσει τα unravel 2, diablo 3, οπότε feel free να προτείνετε κάποιο άλλο!

Yoshi's Crafted World, νομίζω δεν αναφερθηκε, υπαρχει και demo. Εαν πουμε για πολυ διασκεδαση χωρις ιστορια θα ελεγα να μην χασεις το Snipperclips που και αυτο εχει demo.

Επεξ/σία από fou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Κατάλαβα... Here we go again!

(Ίσως το καλύτερο sequel παιχνιδιού ever)

Όπως και τα remake τους HG/SS. 😛

Έμαθα εντωμεταξύ τώρα με το όλο θέμα ότι στις G/S/C (gen 2 δηλαδή) βοήθησε ο Iwata. Είχαν κάποιο θέμα με το παιχνίδι στο stadium και πώς να μεταφέρουν pokemon από τις Red/Blue και ζήτησαν την βοήθεια του.

Κάθισε διάβασε τον κώδικα των Red/Blue ώστε να τον κατανοήσει μιας και μάλλον δεν υπήρχε σωστό documentation, έφτιαξε προγράμμα για σωστή συμπίεση κτλ των αρχείων και έτσι μάλλον χώρεσε και 2ος χάρτης στην δεύτερη γενιά.

Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αυτά αλλά το βρίσκω αρκετά πιθανό.

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thanasis00 είπε

Έχετε να προτείνετε κάποιο παιχνίδι για couch co op? Ψάχνω για κάποια που να είναι κατά προτίμηση στην ίδια οθόνη (όπως το unravel 2) που να χει κάποιο campaign mode (δηλαδή όχι mario cart ή super smash bros)!

Για την ώρα έχουν περάσει τα unravel 2, diablo 3, οπότε feel free να προτείνετε κάποιο άλλο!

Overcooked! 1 και Overcooked! 2 φυσικά! Συνεργατικό παιχνίδι pure fun, στην κορυφή της λίστας των co-op παιχνιδιών.

Το 2ο μάλιστα το υποστηρίζουν φουλ με DLC, κάποια δωρεάν, κάποια με πληρωμή, όλα όμως αξίζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Grim Ripper said:

Αδιαννόητα πράγματα, μετά το LA σειρά στο ξεφτιλίκι παίρνει το Pokemon δηλαδή.

Το game είναι μισοτελειωμένο, απορώ τι πάνε να κυκλοφορήσουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Κόψανε κάμποσα attacks (κάποια τα οποία μάλιστα ήταν χρήσιμα στο competitive)

Ψιλο ασχετη ερωτηση αλλα ασχολειται κανεις με το competitive?Εγω πιο πολυ βλεπω να ασχολουνται με Shiny pokemon ή speedruns.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν ειχε βγει το φανταστικό LM3, θα υπήρχε τρελή πικρία.

Καταλαβαίνω βέβαια τους Hardcore fans της σειράς οτι μάλλον θα πέφτουν απο τα μπαλκόνια.

Κατ'εμε τα γραφικά, το στύλ και τα χρώματα του παιχνιδιού με χαλάνε απίστευτα.

Το Lets go ήταν ομορφότερο.

Another Pokemon bites the dust.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν Franchise 90 billion δολαρίων βγάζουν ένα τέτοιο αποτέλεσμα πόσο μάλλον λέγοντας ψέμματα κιολας, λογικό να υπάρξει η κατακραυγή του κόσμου και με το δίκιο τους παντα, είναι αδιανόητο αυτό που προσφέρουν στο λαό σε σχέση με αυτα που ονερευοντουσαν όλοι. Απλα να πουλήσει στα νεα 12χρονα ωστε να του υποστηρίξουν και στις επόμενες δουλειές τους και τους φανατικούς όλων αυτών των χρόνων στην άκρη. 

Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί απο περίοδο gold και silver αλλα δεν περίμενα τέτοιο ξεφτιλικι απο την Game Freak. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.amazon.co.uk/deal/70ebfce8/ref=gbps_rlm_s-4_ce8c_70ebfce8?smid=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_p=ed4f5f61-8e02-4a6e-a258-63beb13cce8c&pf_rd_s=slot-4&pf_rd_t=701&pf_rd_i=gb_main&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=CK5XTCJW2AXYPEP3SDRN

Δεν ξέρω αν αξίζει κάτι βέβαια απλα είπα να το ποστάρω αν ενδιαφέρεται κάποιος 

Επεξ/σία από manolol20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ψιλο ασχετη ερωτηση αλλα ασχολειται κανεις με το competitive?Εγω πιο πολυ βλεπω να ασχολουνται με Shiny pokemon ή speedruns.

πλακα κανεις τωρα, στο 3ds ειχε απιστευτη competitive σκηνη κ ακομα εχει κοσμο στο ultra sun/moon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...