Προς το περιεχόμενο

Αναίτια αφαίρεση υπολοίπου και mb από εταιρία κινητής


Lanike71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτυχε να είμαι δίπλα στο κινητό και το είδα. Δεν έκανα κάτι εκείνη τη στιγμή, μόνο τα δεδομένα ανοιχτά μήπως και έρθει κάποιο mail. Υπόλοιπο 2,10Ε και περίπου 30 mb με λήξη 10/07.

Ήρθε ξαφνικά το μήνυμα ότι δεν έχω υπόλοιπο και απόρησα.  Ακόμα και να ισχυριστεί κάποιος ότι τελείωσαν τα mb, σε καμία περίπτωση δεν είναι 2,10 η ημερήσια χρέωση για δεδομένα.

Έχει τύχει σε κάποιον το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ΜΒ έληγαν 10/07 οκ αλλά μήπως τα € έληγαν τώρα; Αν λήξει το 3μηνο (2μηνο στην wind) μηδενίζονται τα πάντα και στον επόμενο μήνα αν δεν κάνεις ανανέωση μπαίνει και φραγή εισερχομένων. Αν γίνεται αυτό τότε δεν είναι αναίτια, είναι θέμα του χρήστη να προσέχει την ημερομηνία λήξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ένα μικρό υπόλοιπο από πριν και έβαλα κάρτα των 10 ευρώ. Έβαλα ένα πακέτο των 8 περίπου και βρέθηκα με υπόλοιπο 2,10 περίπου. Την ίδια διαδικασία κάνω κάθε μήνα σταθερά εδώ και πολύ καιρό. .Δε μπορώ να δώσω καμία εξήγηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24/08/18

Η ανανέωση έγινε στις 25/05 για να δω και Τσάμπιονς Λιγκ με τα mb, αυτό το θυμάμαι καλά. Ο χρόνος ομιλίας λήγει 25/06, άρα με επιβεβαιώνει. Το ζήτημα είναι τα 2,10 τι έγιναν...Μάλλον το κόβω υπέρ πίστεως και πατρίδος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποια εφαρμογή να τράβηξε τα mb και με το που τελείωσαν σου έφαγε και την κάρτα μέχρι να σε κόψει η εταιρία λόγο μη επαρκούς υπολοίπου. Αν έχεις απενεργοποιήσει το ιντερνετ όλη μέρα (κάπως έτσι το λένε) τότε σε χρεώνει με τα kb, τράβηξε οτι τράβηξε και τελείωσε η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cosmo.

Nikos αν θες γίνε πιο αναλυτικός. Έστω έφαγε όλα τα mb. Μετά πας με χρέωση 1ε ανά ημέρα για 30 mb αν θυμάμαι καλά, όχι 2...Λες δηλαδή ότι ξανατελείωσαν τα mb και ξανατράβηξε; Όχι, δεν έχω απενεργοποιήσει το internet all day.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν πάει έτσι ακριβώς, αν έχεις το 1€ την ημέρα δεν μπορεί να τραβήξει πέραν του ενός €, υπάρχει όμως η δυνατότητα να απενεργοποιήσεις το 1€/μέρα και να έχεις χρέωση με τα kb, αν το είχες απενεργοποιήσει αυτό δηλαδή απο εκεί σου έφυγαν.

Το υπόλοιπο σου είναι ακριβώς 0; Σίγουρα δεν σου τελείωσαν τα mb 2 μέρες πριν και έφαγε 2 internet all day? Στα SMS απο την voda/ cote/wind δες, δεν σου στέλνουν πότε τελειώνει τι;

Τσέκαρε στα σίγουρα για το internet all day πάντως γιατί αν δεν είναι απο εκεί είναι απο κάποια κλήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το έκανα. Απλά ρωτάω επειδή δεν ξαναέγινε και λέω μπας και έκανα εγώ κάτι.

18 λεπτά πριν, nikos903 είπε

Όχι, δεν πάει έτσι ακριβώς, αν έχεις το 1€ την ημέρα δεν μπορεί να τραβήξει πέραν του ενός €, υπάρχει όμως η δυνατότητα να απενεργοποιήσεις το 1€/μέρα και να έχεις χρέωση με τα kb, αν το είχες απενεργοποιήσει αυτό δηλαδή απο εκεί σου έφυγαν.

Το υπόλοιπο σου είναι ακριβώς 0; Σίγουρα δεν σου τελείωσαν τα mb 2 μέρες πριν και έφαγε 2 internet all day? Στα SMS απο την voda/ cote/wind δες, δεν σου στέλνουν πότε τελειώνει τι;

Τσέκαρε στα σίγουρα για το internet all day πάντως γιατί αν δεν είναι απο εκεί είναι απο κάποια κλήση.

Υπόλοιπο ακριβώς 0.

Τέλος πάντων, μιλάω με cosmote και βλέπω, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παρομοια περιπτωση αλλα σε αριθμο χωρις ιντερνετ, ξαφνικα ειχε μηδενιστει η καρτα. μου ειχαν απαντησει οτι και καλα ειχα κανει εγγραφη σε 5ψηφιο συνδρομητικο κωδικο. τους απαντησα με ενα ξεχεστηριο μηνυμα και με διαφορα αλλα και εκανα αμφισβητηση χρεωσης. μετα απο μερικες μερες ειχε πιστωθει πισω το ποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν :

Αν το πακέτο σου έχει ισχύ ως 25/6 όπως το δικό μου και τελειώσουν τα mb πριν τις 25/6, τότε η χρέωση είναι 1ε/mb!!!!!!!!!!

Αν περάσει η 25/6, τότε πας με 1,30/ημέρα. Δεν αντιλαμβάνομαι τη λογική της διαφορετικής χρέωσης, αλλά έτσι είναι αν δε διαβάζεις τα ψιλά γράμματα. Οπότε χθες, μάλλον κάποια εφαρμογή τράβηξε εναπομείναντα mb και ζήτησε άλλα 2 mb...

Ας πρόσεχα.

Επεξ/σία από Lanike71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...