Προς το περιεχόμενο

Γενικη Ταχυδρομικη απλα απαράδεκτη!!!


k_w_t

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να στειλω ενα laptop στην Κρητη.

Καλω στα κεντρικα τους και μου δινουν το τηλεφωνο για την περιοχη στην οποια ανηκω.

Τους καλω μου λενε δεν ειμαστε εμεις το καταλληλο καταστημα αλλα το ταδε.

Αφου εχω φαει μιση ωρα στα τηλεφωνα και στις αναμονες πιανω γραμμη. 

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΔΙΑΛΟΓΟΣ 

-Για σας μια αποστολη για Ηρακλειο θα ηθελα να κανω...

-Δυστυχως για σημερα δεν προλαβαινουμε

- Δεν πειραζει κανονιστε το για αυριο

- Δεν γινετε καλεστε παλι αυριο... ??????

 

Τους καλω σημερα 15:00 

Για σας κτλ ......

-Δυστυχως δεν γινετε καλεστε απο Δευτερα !!!

-Δεν μπορειτε να το δρομολογησετε ??

-Οχι γιατι χαλανε τα computer και χανονται οι αποστολες

 

Γιατι δεν την κλεινετε την ρημαδα την εταιρια να τελειωνουμε ????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Stamer είπε

Δεν ξέρω... πάντως την Δευτέρα κοίτα μην πάρεις πρωί πρωί τηλέφωνο :P

Εαν δουλευεις 15-21 ?

Εχουν ωραριο 8:00 - 20:00 ...

Αυτο που με τρελλαινει ειναι οτι δεν μπορουν να δρομολογησουν μια αποστολη για την επομενη μερα.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stratosw είπε

πακεταρε το λαπτοπ και πηγαινε σε οποιο καταστημα σε εξυπηρετει οποια ωρα ειναι ανοιχτα και σε βολευει και στειλε το. problem solved.

Μηπως να βγαλω και εισητηρια για το ΚΝΩΣΣΟΣ Palace να το παω μονος μου ???

Με δουλευεις ?? Εταιρια Courrier καλεσα !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Απο οτι βλεπω ανοιξες το θεμα για να πεις τον πονο σου,οχι για να σου προτεινουν λυσεις,ετσι;

Δεν ζητησα λυση !! 

Ειπα οτι ειναι απαραδεκτη σαν εταιρια!!!!

Και οχι να πω τον πονο μου !!

Κυριως να τους κραξω δημοσια!!!

 

Επεξ/σία από k_w_t
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε απλά παίρνεις στα κεντρικά της γενικής και τους λες το παράπονο σου. Δεν έχεις κάτι άλλο να κάνεις (αφού πρέπει να γίνει μέσω γενικής ντε και καλά) ή αυτό ή πας ο ίδιος στο κατάστημα και κάνεις φασαρία στην περίπτωση που δεν πάρουν το πακέτο σου... 

Φαίνεται μάλλον για πρόσκαιρο πρόβλημα μιας και "χαλάσανε τα κουμπιούτερ" γιατί ειναι αρκετά γελοίο να μην μπορούν απλά να το παραλάβουν και να το στείλουν "όποτε"..  οπότε μάλλον σου λέει αλήθεια. 

Άρα ή θα φιλοτιμηθούν τα κεντρικά να το δρομολογήσουν με άλλο κατάστημα ή θα πρέπει να πας εσύ σε κάποιο άλλο κατάστημα αυτοπροσώπως και να κάνεις φασαρία μέχρι να στο πάρουν.. τι να σου πω; :P 


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TopicStrarter είπε

Φίλε απλά παίρνεις στα κεντρικά της γενικής και τους λες το παράπονο σου. Δεν έχεις κάτι άλλο να κάνεις (αφού πρέπει να γίνει μέσω γενικής ντε και καλά) ή αυτό ή πας ο ίδιος στο κατάστημα και κάνεις φασαρία στην περίπτωση που δεν πάρουν το πακέτο σου... 

Φαίνεται μάλλον για πρόσκαιρο πρόβλημα μιας και "χαλάσανε τα κουμπιούτερ" γιατί ειναι αρκετά γελοίο να μην μπορούν απλά να το παραλάβουν και να το στείλουν "όποτε"..  οπότε μάλλον σου λέει αλήθεια. 

Άρα ή θα φιλοτιμηθούν τα κεντρικά να το δρομολογήσουν με άλλο κατάστημα ή θα πρέπει να πας εσύ σε κάποιο άλλο κατάστημα αυτοπροσώπως και να κάνεις φασαρία μέχρι να στο πάρουν.. τι να σου πω; :P 


 

Ακριβως αυτο εκανα την ωρα που το εγραφες μιλουσα με τα κεντρικα τους στο Ρεντη και μου ειπαν θα δρομολογισουν αυτοι την αποστολη απο κει...

Με ρωτησαν και εαν κρατησα ονοματα υπαλληλων απο το υποκαταστημα που μιλησα γιατι εχει ξανασυμβει με το συγκεκριμενο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, l337 είπε

Ενώ το ότι μπαίνει κάποιος και κράζει δημόσια σε ένα forum χωρίς να ζητάει λύσεις ή κάτι (κατά τα λεγόμενα του), τότε αυτό είναι η σημαντική πληροφορία της ημέρας..

Δηλαδη τι λυση θα εβρισκα σε ενα φορουμ σχετικα με μια εταιρια courier...? 

Το ειπα απο την αρχη οτι ηθελα να τους κραξω.!!!

Απλα υπαρχουν και καποιοι που κανουν αυτην την δουλεια και θιχτικαν ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doctorser είπε

ΕΣΥ ειδικα εγραψες την αχρηστη πληροφορια της ημερας ετσι ; ειναι και παρασκευη....

Προφανως και δεν υπηρχε λογος να γραψω κατι παραπανω και δεν ημουν και ο μονος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να διαβάσω όλα τα παραπάνω αλλά μόνο τον τίτλο, έρχομαι για να πω τούτο. Όποτε παραγγέλνω κάτι για Καβάλα και ο πωλητής συνεργάζεται με την γενική ταχυδρομική μετανιώνω την παραγγελία που έκανα. Έρχεται το προϊόν, με ειδοποιούν μετά από δύο μέρες, συνεννοουμαστε να μου το φέρουν συγκεκριμένη ώρα και δεν έρχονται ποτέ. Κλείνουν κατά τις 15:00-16:00 και δεν προλαβαίνω να πάω εγώ να το πάρω μετά την δουλειά. Για να παραλάβω τα δύο τελευταία δέματα, είδα αν ήρθαν από το site τους και πήγα πρωί πριν τη δουλειά με αποτέλεσμα να αργήσω κανά μισάωρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...