Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον εφτιαξα ντεκακι ωραιο και δυνατο..

πηγα απο 10 στα 7 ρανκ αερα ... 

εχασα 3 παιχνιδια 1 απο murloc shaman που βγηκε με 4 μινιον στο 2 μανα...

και 2 απο warrior που προλαβαν να βαλουν hero και παλι με τα χιλια ζορια κερδισαν αλλα τεσπα...

γενικως οι hero που μειναν μεγαλη απατη...

τεσπα αυτο ειναι το ντεκ οποιος θελει δοκιμαζει θα το δω και αυριο πως παει και πως γινεται να βελτιωθει ...

 

 ### Custom Hunter
# Class: Hunter
# Format: Standard
# Year of the Dragon
#
# 2x (1) Skaterbot
# 2x (2) Bomb Toss
# 2x (2) Fireworks Tech
# 2x (2) Venomizer
# 2x (3) Harvest Golem
# 2x (3) Nine Lives
# 2x (3) Spider Bomb
# 2x (3) Ursatron
# 2x (4) Explodinator
# 2x (4) Marked Shot
# 2x (4) Replicating Menace
# 2x (5) Wargear
# 1x (5) Zilliax
# 2x (6) Mechanical Whelp
# 1x (6) Missile Launcher
# 2x (6) Safeguard

AAECAR8CqPsCoIADDooGn/UC4PUC4vUC7/UCtPYCufgCmPsCiYADzIED5pYD8pYDwJgDtpwDAA==

# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 27/3/2019 στις 12:50 ΜΜ, kostask91 είπε

Το παιχνίδι για competitive τουλάχιστον δεν έχει γυρισμό. Και σε αυτό ευθύνεται αποκλειστικά το community. Βλέπε πχ τώρα, όλοι παίζουν hunter. Hunter vs hunter μόνιμα στο ladder. Πόσο fun μπορεί να είναι; Και για ποιο λόγο; Για να κατέβεις στο ranked για μία χρυσή epic;

 Έτσι θα γίνει και με το νέο expansion. Μόλις καθιερωθούν τα tier 1 decks, το ladder θα γεμίσει με αυτά. Όσο ωραίες κάρτες και να έχει, όταν το 50% πάλι θα παίζει έναν αντίστοιχο odd rogue, deathrattle-καρκίνο hunter, τι να κάνεις..

Όπως τα είπα. 2η μέρα του expansion και δείτε πόσος κόσμος παίζει murloc shaman. Καμία διάθεση για πειραματισμό και εξερεύνηση του expansion. 

Αυτό το λέω για αυτούς που ελπίζουν να φτιάξει το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, kostask91 είπε

Όπως τα είπα. 2η μέρα του expansion και δείτε πόσος κόσμος παίζει murloc shaman. Καμία διάθεση για πειραματισμό και εξερεύνηση του expansion. 

Αυτό το λέω για αυτούς που ελπίζουν να φτιάξει το παιχνίδι.

νταξ εγω ως τωρα δε μπορω να πω οτι δε βλεπω διαφορα ντεκ..

καθε παιχνιδι που εχω κανει σχεδον ειναι με αλλο αντιπαλο και αλλο ντεκ...

το μονο λιγο που βλεπω ακυρο ειναι τα hero ιδιαιτερα του warrior και του shaman ...

εχω κανει παιχνιδια με μαγο που τα πηρα στο 5 μανα με 4 γιγαντες κατω απο κομπο με kadgar κλπ ...

αλλα τα εχω χασει στο 5 απο druid -shaman-paladin κλπ ...

αλλα εχω κανει και πολλα ματς που παιχτηκαν ως το τελος με απιστευτα γυρισματα και μαχες στο ταμπλο ...

warlock δε παιζει παρα πολυ παρολο που εχω παιξει και μαυτον κατι καλα ματς ενας με shuffle ιδικα ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω σταματήσει το παιχνίδι κανά χρόνο τώρα και έδωσα μάλιστα και τον προηγούμενο λογαριασμό.

Το meta με το τρέχων expansion πως έχει διαμορφωθεί? Αξίζει να το ξαναρχίσω με F2P λογαριασμό ή έχει παλιά κουσούρια aka rush hunter,warrior και συναφή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kti23 είπε

έχω σταματήσει το παιχνίδι κανά χρόνο τώρα και έδωσα μάλιστα και τον προηγούμενο λογαριασμό.

Το meta με το τρέχων expansion πως έχει διαμορφωθεί? Αξίζει να το ξαναρχίσω με F2P λογαριασμό ή έχει παλιά κουσούρια aka rush hunter,warrior και συναφή?

πριν 2 μερες εγινε το μεγαλο rotation φυγαν 3 απο τα παλαιοτερα expansions οποτε ειναι νωρις ακομα ...

νομιζω οτι σχετικα με το τελευταιο διαστημα ειναι ο καλυτερος καιρος να ασχοληθει καποιος...

επισης εχει αλλαξει και η αρενα αν ασχολησε ...και γενικως διαφορα αλλα το τελευταιο διαστημα ιδικα...

ψαχτο λιγο γιατι ειναι πολλα να αναφερω ..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Ghost007 είπε

νταξ εγω ως τωρα δε μπορω να πω οτι δε βλεπω διαφορα ντεκ..

καθε παιχνιδι που εχω κανει σχεδον ειναι με αλλο αντιπαλο και αλλο ντεκ...

το μονο λιγο που βλεπω ακυρο ειναι τα hero ιδιαιτερα του warrior και του shaman ...

εχω κανει παιχνιδια με μαγο που τα πηρα στο 5 μανα με 4 γιγαντες κατω απο κομπο με kadgar κλπ ...

αλλα τα εχω χασει στο 5 απο druid -shaman-paladin κλπ ...

αλλα εχω κανει και πολλα ματς που παιχτηκαν ως το τελος με απιστευτα γυρισματα και μαχες στο ταμπλο ...

warlock δε παιζει παρα πολυ παρολο που εχω παιξει και μαυτον κατι καλα ματς ενας με shuffle ιδικα ...

 

γενικα τα 2 ντεκ που παιζουν περισσοτερο αυτη τη στιγμη ειναι παρα πολυ tempo rogue και bomb/control warrior. Το οπλο με το shadow step ειναι πολυ δυνατο στο rogue και το ιδιο με το infinite value του hero boom στο warrior.

Μετα βλεπεις και κανα 2 shaman, κυριως το murloc, εχει κανα 2 μορφες και ο druid κυριως το token αλλα και το heal με το πολυ value στο dormant lucentbark.

warlock δεν εχω δει κανα viable zoo αλλα παντα κατι θα βγαλουν...λιγο handlock παιζεται...

 

παντως τα ντεκ που πρεπει να νικας αυτη τη στιγμη ειναι rogue και warrior

Επεξ/σία από xavier
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα δε χρειαστηκε να αλλαξω τπτ στο ντεκ... 

με πηγε αερα ως τα 5 ρανκ... εχασα μονο ενα ματς απο ενα rush warrior ...

αν και οποιος ασχοληθει να ξερει θελει προσοχη στην αρχη τι κρατας κλπ ιδιαιτερα χρησιμα τα bomb toss...

γιατι το παιχνιδι αρχιζει απο το 3 μανα και μετα...

και επισης θελει λιγο προπονηση μεχρι να βρεις πως και που χρησιμοποιεις το καθε mech κλπ ...

παω να φτιαξω τπτ αλλο πλεον ... :P ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Ghost007 είπε

τελικα δε χρειαστηκε να αλλαξω τπτ στο ντεκ... 

με πηγε αερα ως τα 5 ρανκ... εχασα μονο ενα ματς απο ενα rush warrior ...

αν και οποιος ασχοληθει να ξερει θελει προσοχη στην αρχη τι κρατας κλπ ιδιαιτερα χρησιμα τα bomb toss...

γιατι το παιχνιδι αρχιζει απο το 3 μανα και μετα...

και επισης θελει λιγο προπονηση μεχρι να βρεις πως και που χρησιμοποιεις το καθε mech κλπ ...

παω να φτιαξω τπτ αλλο πλεον ... :P ...

πως και δεν παιζεις το καινουριο legendary για τα mech deathrattle?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν παρακολουθεί κάποιος συζητήσεις εξειδικευμένες με δική τους ορολογία νομίζει ότι ακούει/διαβάζει ξένες γλώσσες.

Έτσι κι εγώ που παράτησα αυτό το καρτοπαίχνιδο εδώ και χρόνια προτού καν βγει το frozen thrones. 

Επειδή όμως έχει ο καιρός γυρίσματα και η παρέα για ζωντανά καρτοπαίχνιδα στην κάισσα δεν είναι πλέον διαθέσιμη, είπα να χαζέψω λιγάκι με ένα παλιό γνώριμο. 

Αλλά βλέπω ότι έχει θεριέψει πολύ. Και παρακολουθώ το τεράστιο θέμα εδώ χωρίς να καταλαβαίνω ούτε τα βασικά. Βέβαια έκανα ένα γρήγορο ψάξιμο στο γούγλ αλλά παρέμεινα στραβός. Οπότε όποιος επιθυμεί ρίχνει φως μήπως και δω τίποτα.

Aggro, theorycraft, tempo, malygos, control deck. Μετάφραση;

Στο heartpwn γίνεται χαμός από ντεκ. Πάει ένας αδαής - εγώ ας πούμε - και χάνεται. Κριτήριο επιλογής εκεί; τα πιο φρέσκα; αυτά με τα περισσότερα ratings; τα φθηνότερα μιάς και βλέπω 48k κόστος ;  πολλές οι απορίες, φαντάζομαι όχι μονάχα δικές μου, συγχωρήστε με αν έχουν αναφερθεί κάπου αλλά διάβασα και κάμποσο από την v1 του παρόντος και δε βρήκα τίποτα. Μάλλον θέλουμε γλωσσάρι τέτοιες διαστάσεις που πήρε. Πχ τι είναι magnetic ιδιότητα, τι είναι το mega windfury...

Πφφφ, βαρεθήκατε οι παλιοί απ ότι βλέπω αλλά και οι καινούργιοι στα σκοτάδια δεν θα πάνε μακριά...

 

Επεξ/σία από kostas1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xavier είπε

πως και δεν παιζεις το καινουριο legendary για τα mech deathrattle?

κοιτα καταρχας δεν το εχω καν lol ... :P 

αλλα δε το βλεπω και τοσο καλο γενικα ειναι λιγο random και εχεις πολυ περιορισμενα mech στο χερι...

αμα παει και σου πεταξει κατω ενα mech που χρειαζεσαι να κανεις καποιο κομπο αλλο η οτιδηποτε τεσπα την εβαψες...

πλεον ετσι και αλλιως το παρατησα καλο ηταν οκ αλλα παμε για αλλα...

το παλεψα λιγο με shaman αλλα ακομα δε μου βγαινει και τοσο ...

9 λεπτά πριν, kostas1966 είπε

Όταν παρακολουθεί κάποιος συζητήσεις εξειδικευμένες με δική τους ορολογία νομίζει ότι ακούει/διαβάζει ξένες γλώσσες.

Έτσι κι εγώ που παράτησα αυτό το καρτοπαίχνιδο εδώ και χρόνια προτού καν βγει το frozen thrones. 

Επειδή όμως έχει ο καιρός γυρίσματα και η παρέα για ζωντανά καρτοπαίχνιδα στην κάισσα δεν είναι πλέον διαθέσιμη, είπα να χαζέψω λιγάκι με ένα παλιό γνώριμο. 

Αλλά βλέπω ότι έχει θεριέψει πολύ. Και παρακολουθώ το τεράστιο θέμα εδώ χωρίς να καταλαβαίνω ούτε τα βασικά. Βέβαια έκανα ένα γρήγορο ψάξιμο στο γούγλ αλλά παρέμεινα στραβός. Οπότε όποιος επιθυμεί ρίχνει φως μήπως και δω τίποτα.

Aggro, theorycraft, tempo, malygos, control deck. Μετάφραση;

Στο heartpwn γίνεται χαμός από ντεκ. Πάει ένας αδαής - εγώ ας πούμε - και χάνεται. Κριτήριο επιλογής εκεί; τα πιο φρέσκα; αυτά με τα περισσότερα ratings; τα φθηνότερα μιάς και βλέπω 48k κόστος ;  πολλές οι απορίες, φαντάζομαι όχι μονάχα δικές μου, συγχωρήστε με αν έχουν αναφερθεί κάπου αλλά διάβασα και κάμποσο από την v1 του παρόντος και δε βρήκα τίποτα. Μάλλον θέλουμε γλωσσάρι τέτοιες διαστάσεις που πήρε. Πχ τι είναι magnetic ιδιότητα, τι είναι το mega windfury...

Πφφφ, βαρεθήκατε οι παλιοί απ ότι βλέπω αλλά και οι καινούργιοι στα σκοτάδια δεν θα πάνε μακριά...

δε ειναι τοσο δυσκολο να μπεις στο κλιμα ...απλα θελει χρονο και ορεξη τπτ αλλο...

ειναι ευκαιρια για αρχη τωρα που φυγανε οι παλιες...

τα ντεκ αυτα που λες ειναι αναλογος το στυλ παιχνιδιου ας πουμε..

το magnetic δουλευει με τα μινιονς που ειναι mech και μπορεις να κολας το ενα πανω στο αλλο..

κοιτα μπορεις να μπεις να μαζεψεις οτι μπορεις απο καρτες απο τα quest και οτι αλλο σου δωσει..

παιζεις για αρχη λιγο οτι ναναι ..απλα να μπεις στο κλιμα και σιγα σιγα να μαθεις της καρτες..

θα τρως ξυλο μεν αλλα ετσι ειναι στην αρχη ...

τωρα οταν φτασεις σε σημειο να πεις οτι εισαι οκ και αν εχεις ακομα ορεξη και θες να παιξεις ποιο σοβαρα στο ranked το ξανασυζηταμε :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostas1966 είπε

Όταν παρακολουθεί κάποιος συζητήσεις εξειδικευμένες με δική τους ορολογία νομίζει ότι ακούει/διαβάζει ξένες γλώσσες.

Έτσι κι εγώ που παράτησα αυτό το καρτοπαίχνιδο εδώ και χρόνια προτού καν βγει το frozen thrones. 

Επειδή όμως έχει ο καιρός γυρίσματα και η παρέα για ζωντανά καρτοπαίχνιδα στην κάισσα δεν είναι πλέον διαθέσιμη, είπα να χαζέψω λιγάκι με ένα παλιό γνώριμο. 

Αλλά βλέπω ότι έχει θεριέψει πολύ. Και παρακολουθώ το τεράστιο θέμα εδώ χωρίς να καταλαβαίνω ούτε τα βασικά. Βέβαια έκανα ένα γρήγορο ψάξιμο στο γούγλ αλλά παρέμεινα στραβός. Οπότε όποιος επιθυμεί ρίχνει φως μήπως και δω τίποτα.

Aggro, theorycraft, tempo, malygos, control deck. Μετάφραση;

Στο heartpwn γίνεται χαμός από ντεκ. Πάει ένας αδαής - εγώ ας πούμε - και χάνεται. Κριτήριο επιλογής εκεί; τα πιο φρέσκα; αυτά με τα περισσότερα ratings; τα φθηνότερα μιάς και βλέπω 48k κόστος ;  πολλές οι απορίες, φαντάζομαι όχι μονάχα δικές μου, συγχωρήστε με αν έχουν αναφερθεί κάπου αλλά διάβασα και κάμποσο από την v1 του παρόντος και δε βρήκα τίποτα. Μάλλον θέλουμε γλωσσάρι τέτοιες διαστάσεις που πήρε. Πχ τι είναι magnetic ιδιότητα, τι είναι το mega windfury...

Πφφφ, βαρεθήκατε οι παλιοί απ ότι βλέπω αλλά και οι καινούργιοι στα σκοτάδια δεν θα πάνε μακριά...

 

aggro ειναι ντεκ που ψιλοαγνοουν το board και κοιτανε να κανουν damage οσο πιο γρηγορα γινεται στον αντιπαλο...τα control ντεκ ειναι ακριβως το αντιθετο, εστιαζουν στο late game. Τα τεμπο ειναι κατι στο ενδιαμεσο, κοιτανε να βγαλουν οσο περισσοτερο value καθε γυρο, ωστε να παρουν προβαδισμα.

ο μαλιγκος ειναι μια ακριβη καρτα(9 μανα) που δινει +5 spell damage, που σημαινει οτι 2 μικραspell που κανουν ας πουμε 5+5 damage στον αντιπαλο, με 2 malygos  στo board κανουν 30 damage, το θεμα ειναι να μεινεις ζωντανος μεχρι τοτε και να βρεις ενα τροπο ωστε να μπορεις να κανεις το maximum damage σε μια γυρα...

theorycraft ειναι ντεκ που δεν εχουν δοκιμαστει, ιδεες ντεκ συνηθως πριν απο καποιο expansion

αμα χανεσαι στο hearthpwn πανε στο https://www.hearthstonetopdecks.com/  που ειναι πιο απλα τα πραγματα...δεξια που λεει top standard decks, τα εχει με τη σειρα...ας πουμε το tempo rogue που εχει πρωτο, ειναι το καλυτερο ντεκ αυτη τη στιγμη...απο την αλλη το bomb warrior που εχει 2ο ειναι ψιλοκαδος, αλλα ειναι και θεμα γουστου... :P

 

Επεξ/σία από xavier
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και βλέπω υπάρχει πείρα εδώ, όλα τα top decks στο πάνω site είναι πάνω κάτω το meta?

Εγώ πάντως πήρα το entry bundle ή όπως λέγεται γιατί είχε καλό value και μου έδωσε onyxia και prophet velen αλλά είδα είναι στο meta kalecgos,alexstraza και συναφή.

50 ranks κιολας? εχώ καιρό να παίξω... ελπίζω να μην το ρίξω πάλι σε zoolock ως μοναδική επιλογή πάλι βλέπω decks με 10Κ dust

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

61 pack 1 legend qq

3 ώρες πριν, kostas1966 είπε

Όταν παρακολουθεί κάποιος συζητήσεις εξειδικευμένες με δική τους ορολογία νομίζει ότι ακούει/διαβάζει ξένες γλώσσες.

Έτσι κι εγώ που παράτησα αυτό το καρτοπαίχνιδο εδώ και χρόνια προτού καν βγει το frozen thrones. 

Επειδή όμως έχει ο καιρός γυρίσματα και η παρέα για ζωντανά καρτοπαίχνιδα στην κάισσα δεν είναι πλέον διαθέσιμη, είπα να χαζέψω λιγάκι με ένα παλιό γνώριμο. 

Αλλά βλέπω ότι έχει θεριέψει πολύ. Και παρακολουθώ το τεράστιο θέμα εδώ χωρίς να καταλαβαίνω ούτε τα βασικά. Βέβαια έκανα ένα γρήγορο ψάξιμο στο γούγλ αλλά παρέμεινα στραβός. Οπότε όποιος επιθυμεί ρίχνει φως μήπως και δω τίποτα.

Aggro, theorycraft, tempo, malygos, control deck. Μετάφραση;

Στο heartpwn γίνεται χαμός από ντεκ. Πάει ένας αδαής - εγώ ας πούμε - και χάνεται. Κριτήριο επιλογής εκεί; τα πιο φρέσκα; αυτά με τα περισσότερα ratings; τα φθηνότερα μιάς και βλέπω 48k κόστος ;  πολλές οι απορίες, φαντάζομαι όχι μονάχα δικές μου, συγχωρήστε με αν έχουν αναφερθεί κάπου αλλά διάβασα και κάμποσο από την v1 του παρόντος και δε βρήκα τίποτα. Μάλλον θέλουμε γλωσσάρι τέτοιες διαστάσεις που πήρε. Πχ τι είναι magnetic ιδιότητα, τι είναι το mega windfury...

Πφφφ, βαρεθήκατε οι παλιοί απ ότι βλέπω αλλά και οι καινούργιοι στα σκοτάδια δεν θα πάνε μακριά...

Μαζεψε 1600 και αγορασε το Whizbang the Wonderful

Αναφορά σε κείμενο

Μιας και βλέπω υπάρχει πείρα εδώ, όλα τα top decks στο πάνω site είναι πάνω κάτω το meta?

Ναι πανω κατω αλλα αν για παραδειγμα παιζεις Midrange Hunter που λεςι winrate 53% θα νικας καθε 15 παιχνδια γιατι οι μισοι παιζουν tempo rogue που το γλενταει και συνηθως χανει και απο το 2/3ο πιο δημοφιλες deck

το hsreplay εχει πιο πολλα στατιστικα αλλα παντου τα ιδια deck θα βρεις

Επεξ/σία από daynight
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...