Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, kostask91 είπε

Θετικές αλλαγές; Όπως; Δεν ενημερώνομαι καθόλου πλέον..

καταρχας φευγουν καποιες καρτες πανε hall of fame ... genn-baku και καποιες που συνεργαζονται μονο με αυτες..

επισης το naturalize του druid και doomguard απο warlock και divine favor απο paladin..

απο εκει και περα καποιες αλλαγες στο single player με καποια rewards κλπ και θα γινεται και rotation καθε 2 μηνες αρενα ..

και καποιες αλλες μικροαλλαγες επισης ... 

μπορειτε να τα δειτε με περισσοτερες λεπτομερειες εδω...

https://playhearthstone.com/en-us/blog/22912682

περα απο αυτα ειναι πιθανων μεχρι το rotation τον αλλο μηνα να εχει και αλλα πραγματα που δεν εχουν ανακοινωση ακομα..

η να γινουν στο συντομο μελλον ...

γενικως παντως το τελευταιο διαστημα η blizzard φενεται πως κανει προσπαθεια να αναβαθμιστει γενικα το παιχνιδι και να γινει ποιο ενδιαφερον .

και με καλυτερο balance οπως φενεται και απο τα συνεχομενα nerf και σχετικα αμεσα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λογικο να προσπαθει να αναβαθμισει το παιχνιδι, αφου πρωτα επεσε η καμπανα απο την Activision επειδη χανει κοσμο.

εδω βγαλανε απο το rotation σχεδον ολο το τωρινο meta card pool ενω κανονικα ειναι να βγει του χρονου.  δειχνει ξεκαθαρα ποσο κακοσχεδιασμενες ηταν αυτες οι καρτες.

επισης επιστρεφουν τα adventures αντικαθιστωντας το υπαρχων δωρεαν solo mode, με ιδια τιμη με την παλια στα 20e (η 2500g) αλλα χωρις νεες καρτες, δινουν μονο 4 card packs και ενα card back. 

α ρε Bobby Kotick, δεν αντεξες να προσφερεις περιεχομενο χωρις MTX ε;

το wild mode εχει καταντησει η χωματερη για ολες τις σπασμενες καρτες. ηταν που θα φροντιζαν ναναι ισορροπημενο.

φυσικα τσιμουδια για tournament mode/social features/achievements. δεν θα εχουν ακομη την τεχνολογια.. 🙄

και αντι να σχολιασουν τα παραπανω οι top streamers/pro, βγηκαν να μας πουν ποσο "excited" ειναι για την νεα χρονια.

κατι ηξερε και την κοπανησε ο πιτσαδορος με την παρεα του..

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Αν και προτιμω να παιζω wild οριστε μερικα playable standard decks

 

### Even Shaman AAECAaoICCCZAvIF88ICws4C9uwCp+4CzfQCC70B0wH+BdkHsQiswgKbywKW6AKU7wKw8AKKgAMA

### Spiteful Druid AAECAZICBsLOApnTApziAtDnAvX8AqCAAwy0Bd4F8gWXwQKfwgLrwgLKwwKbywKHzgLR4QL55gLX6wIA

### Odd Warrior AAECAQcEogmS+AKe+AKggAMNS6IE/webwgLK5wKD+wKO+wKe+wKz/AKBhwOLhwPsiQPolAMA

### Odd Rogue AAECAaIHBqICrwSe+ALn+gKggAPMgQMMywPUBfUF3QiBwgKfwgLrwgLR4QKL5QKm7wL2/QLeggMA

### Secret Odd Mage AAECAf0EBnGvBNHhAu72Ap74AqiHAwyeAbQEngXsBevCAo/TAovlAvvsAs/yAr36AqSHA82JAwA=

### Zoo Warlock AAECAf0GAq8EnOICDjCEAfIFzgfCCPcMysMCm8sC980Cn84C8tAC0eECh+gC7/ECAA==

### Wall Priest AAECAa0GCNwB+ALWCsLOAvHqAr3zAtD+AqCAAwvlBNEK8gzRwQLKwwLlzALo0ALj6QLy8QKXhwPYiQMA

### Midrange Hunter AAECAR8EuwXbCYbTAsn4Ag2NAagCtQPeBJcI7QmBCo7DAt3SAuHjAovlAqCFA6SIAwA=

### Secret Paladin AAECAZ8FBvUF/QW5wQKDxwLR4QLY/gIMjAGeAcgEpwWvB7EIs8EC48sC+NIC1uUClugCrfICAA==

το οτι το wild ειναι χωματερη τι σημαίνει? μηπως υπαρχουν καρτες που πρεπει να φυγουν καί απο το wild?

Επεξ/σία από alan2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεω και εγω να δω τι εγινε στο tournament  και βγηκε πρωτος ο δικος μου lol ...

εντελως τυχαια απο τη φατσα τον διαλεξα μου φανηκε πολυ "geek" χαχα ... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

### Brawl Deck
# Class: Druid
# Format: Standard
# Year of the Raven
#
# 2x (2) Novice Engineer
# 2x (3) Crypt Lord
# 2x (3) Savage Roar
# 2x (5) Dragonmaw Scorcher
# 2x (5) Frostwolf Warlord
# 2x (5) Fungalmancer
# 2x (6) Tending Tauren
# 2x (7) Ancient of Lore
# 2x (7) Ancient of War
# 2x (7) Giggling Inventor
# 2x (7) Stormwind Champion
# 2x (8) Bonemare
# 2x (8) Violet Wurm
# 1x (9) Alexstrasza
# 1x (9) Cenarius
# 1x (9) Onyxia
# 1x (10) Deathwing

AAECAZICBCTrAsUEwgYNnALwA+YF8QWYB4sIps4CkdAChtQC0eEC4vgC4fsC7IkDAA==

# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone
 

Για όποιον θέλει να βγάλει κάνα ψιλό από το tavern brawl. Τρένο. Αλλά νταξει, εξαρτάται και πως θα τραβήξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαζεψτε κανα gold γιατι θα ειναι επι πληρωμη παλι το σολο ...

αλλα απο οτι λενε θα ειναι καλυτερο απο πριν και θα εχει και καποια πακετακια reward κλπ + ενα golden pack ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ghost007 είπε

μαζεψτε κανα gold γιατι θα ειναι επι πληρωμη παλι το σολο ...

αλλα απο οτι λενε θα ειναι καλυτερο απο πριν και θα εχει και καποια πακετακια reward κλπ + ενα golden pack ...

το σολο ετσι οπως το καταλαβαινω εγω ειναι εντελως αδιαφορo,  αν βγαλεις το 1ο wing που θα ειναι ετσι και αλλιως δωρεαν για ολους, μιλαμε για 2800(700/βδομαδα) για 12 packs +1 gold pack. Δεν ειναι οπως τα παλια adventures που εδιναν unique καρτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xavier είπε

το σολο ετσι οπως το καταλαβαινω εγω ειναι εντελως αδιαφορo,  αν βγαλεις το 1ο wing που θα ειναι ετσι και αλλιως δωρεαν για ολους, μιλαμε για 2800(700/βδομαδα) για 12 packs +1 gold pack. Δεν ειναι οπως τα παλια adventures που εδιναν unique καρτες...

ε νταξ για το χαβαλε μωρε σιγα... το πολυ πολυ θα λαβει κανα 20αρι η blizzard να τελειωνουμε ..ετσι και αλλιως εχω να βαλω κατι χρονια :P ...

θα δειξει αναλογος το κοστος σε gold κλπ ....

παντως σιγουρα θα λαβω καλο dust γιατι εχω τον genn χρυσο :P χαχα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν την εχω πληρωσει ποτε τη blizzard, ειναι θεμα αρχης... :P

 

ηδη εχω 3600g, με τα τσαμπε, καμια 50-60 πακετα πιστευω θα τα εχω + 3κ dust που ειμαι τωρα...φτανουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κάπου στα 7k gold. Παλιότερα έμπαινα κάθε μέρα, τώρα μπαίνω 2-3 φορές τη βδομάδα μόνο για τα quests και το brawl. Προσωπικά λατρεύω τα solo adventures, οπότε θα τα πάρω με gold ανεξαρτήτως από τα rewards. Επίσης για όποιον ενδιαφέρεται, μιας που θα μπουν κάποιες κάρτες στο hall of fame, μπορείτε να ξοδέψετε το dust σας για να τις φτιάξετε golden και θα το ξαναπάρετε πίσω (και θα σας μείνουν και οι κάρτες προφανώς) όταν βγει το expansion.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα ενα πακετο πηρα καιγω λαθος εκανα μπερδεψα τι φατσα χαχα ...

τεσπα χαβαλεδιαζω λιγο με rogue με ενα δικο μου ντεκακι με tess κλπ ...

εβαλα και αυτη -> την οποια πηρα προσφατα απο πακετο ...και τελικα ειναι μια χαρα καρτουλα για τον rogue .. πολυ υποτιμημενη ...

φυσικα οκ οι περισσοτεροι πεζουν κατι aggro decks κλπ γιαυτο και δεν εχει εμφανιστει πουθενα ...αλλα εγω που το εχω κανει "control" ειναι οτι πρεπει ...

 

 

$.png

Επεξ/σία από Ghost007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...