Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, privateer είπε

 Για το ότι είναι σε πτωση αν εχεις καποια στοιχεια πες μας το τι στο ινομνια εχει πεσει η κινηση δεν είναι στοιχειο.

https://mmos.com/news/superdata-releases-digital-games-market-for-february-2019

Another highlight from the report is that Hearthstone had its largest year over year decline ever in February with revenues down 52% across all platforms year over year. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 minutes ago, Fulgore said:

https://mmos.com/news/superdata-releases-digital-games-market-for-february-2019

Another highlight from the report is that Hearthstone had its largest year over year decline ever in February with revenues down 52% across all platforms year over year. 

Superdata is very tricky to interpret, and they screw up the analysis themselves sometimes based on the soundbites they issue. A lot of the confusion seems to stem from whether mobile sales are included with PC sales.

This is exemplified by the fact that every time the Hearthstone superdata is released with a PC report, usually around March, you'll see doomsday warnings that Hearthstone year over years sales for the prior year has declined by 50%. See for example:

κοινως κάθε χρονο ακουμε ότι πεθαινει το hearthstone από τριτους.:D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως ρε συ και εχει πτωση, αλλα για παιχνιδι τοσων χρονων καλα κραταει...μη ξεχνας οτι υπαρχει και μεγαλη δυσκολια να εισαγει νεους παιχτες στο παιχνιδι, αλλα παλι ειναι το 1ο καρτοπαιχνιδο .

και εγω που παιζω απο την beta, πλεον παιζω πολυ λιγοτερο...εκει που grindara 1 μερα το μηνα να παω rank 5, πλεον ισα ισα τα quest για να παω rank 10...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και παραμενει ακομα δημοφιλες,δεν ειπε κανεις το αντιθετο,ουτε φυσικα εγραψε κανεις''αφηστε το και πηγαινετε να παιξετε κατι αλλο''.

Αυτο που  φαινεται να ισχυει με το Hearthstone ειναι οτι γενικα οπως και παλιοτερα εχει τον περισσοτερο κοσμο κυριως στον πρωτο μισο με 1 μηνα του καθε expansion και τους υπολοιπους μεχρι να βγει το νεο update,ειναι που μπαινει λιγοτερο ο κοσμος.

Εγω πχ δεν προκειται να το παρατησω γιατι οπως ειχα πει και παλιοτερα εκαναν την μεγαλη τοτε μαγκια,και το εβγαλαν απο νωρις σε κινητα και ταμπλετες,που ειναι λουκουμι σε φορητες συσκευες τα παιχνιδια αυτα.

Εχω ομως χασει το μεγαλυτερο ενδιαφερον απο το 2017 και μετα.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ καλος και ο μαγος γενικα γιναν κατι καλα παιχνιδια..

κραφταρα τελικα και αυτο που μειωνει το μανα κοστ στους δρακους ..

druid και warlock δε πολυ βλεπω ..ποιο πολυ warrior shaman και κανα hunter .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/12/2019 στις 6:51 ΜΜ, Fulgore είπε

Προφανως και παραμενει ακομα δημοφιλες,δεν ειπε κανεις το αντιθετο,ουτε φυσικα εγραψε κανεις''αφηστε το και πηγαινετε να παιξετε κατι αλλο''.

Αυτο που  φαινεται να ισχυει με το Hearthstone ειναι οτι γενικα οπως και παλιοτερα εχει τον περισσοτερο κοσμο κυριως στον πρωτο μισο με 1 μηνα του καθε expansion και τους υπολοιπους μεχρι να βγει το νεο update,ειναι που μπαινει λιγοτερο ο κοσμος.

Εγω πχ δεν προκειται να το παρατησω γιατι οπως ειχα πει και παλιοτερα εκαναν την μεγαλη τοτε μαγκια,και το εβγαλαν απο νωρις σε κινητα και ταμπλετες,που ειναι λουκουμι σε φορητες συσκευες τα παιχνιδια αυτα.

Εχω ομως χασει το μεγαλυτερο ενδιαφερον απο το 2017 και μετα.

ε καλα

πριν μαζευα quest μεχρι να μου βγαινουν με ενα brawl

τωρα μαζευω quest μεχρι να μου βγαινουν με ενα brawl και μετα καρφι battleground :D

ουτε το cardback εχω απο τοτε που to κανανε 5 νικες

το μονο που αλλαξα με το τελευταιο exp ειναι οτι παιζω holy wrath paladin στο standard αντι για wild

Spoiler

καλη χρονια ειπαμε;

3747586_HearthstoneScreenshot12-31-1921_09_54.jpg.97e46f202fb692d2d689dd922d4dca16.jpg

smurfaccount 🤣

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε σεις ποσο κοστιζει το νεο adventure σε gold? 2800 ή 4900. Νομιζω οτι ισχυει το 1ο τελικα, απλα ειναι σαν να μη δωσαν κανενα chapter δωρεαν.

 

τι προγραμμα έχουν τωρα? για ποσα expansion/adventures μιλαμε μεσα στη χρονια?

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, xavier είπε

ρε σεις ποσο κοστιζει το νεο adventure σε gold? 2800 ή 4900. Νομιζω οτι ισχυει το 1ο τελικα, απλα ειναι σαν να μη δωσαν κανενα chapter δωρεαν.

τι προγραμμα έχουν τωρα? για ποσα expansion/adventures μιλαμε μεσα στη χρονια?

2800 λογικα ... το πρωτο free και αλλα 4 απο 700 το καθενα ...

ηδη πετυχα το πρωτο druid εντομεταξυ τον εφαγα μεν

με priest εγω δικο μου ντεκ παντα .. αλλα με τα χιλια ζορια

εκανε ρεζ τα καινουργια τα taunt συνεχεια κλπ και ειχε κανει και διπλο +2+2 σε ολα τα μινιον ..

μου εβγαζε συνεχεια τουμπακια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2020 στις 6:32 ΠΜ, xavier είπε

ρε σεις ποσο κοστιζει το νεο adventure σε gold? 2800 ή 4900. Νομιζω οτι ισχυει το 1ο τελικα, απλα ειναι σαν να μη δωσαν κανενα chapter δωρεαν.

τι προγραμμα έχουν τωρα? για ποσα expansion/adventures μιλαμε μεσα στη χρονια?

καλα ελεγες τελικα απο οτι καταλαβα ειναι διπλο οποτε κανα 5αρι χιλιαρικα θελει συνολο ...

περα απο αυτο το θεμα εχει καταντησει λιγο αηδια..ξεφυγε το παιχνιδι κατα πολυ με το τελευταιο exp .. 

πολυ απροβλεπτες καταστασεις διαρκως ιδικα με rogue που τραβαει καρτες συνεχεια με 0 cost ..

και επιτελους να δω ποτε θα κανουν κατι με κατι καρτες στυλ malygos - leeroy που χανεις παιχνιδια απο το πουθενα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ηλιθιο στο παιχνίδι ειναι τα πορτρετα των ηρωων που ειναι παντοδυναμα. Ουσιαστικα ισχυει οτι οποιος τραβηξει πρωτος κερδισε...Και ολες αυτες οι καρτες που σε αφηνουν να παιξεις αλλες καρτες με 0 μανα...ο λιροι ή ο μαλιγκος απο μονοι τους δεν κανουν και πολλα...Αλλα ενας 0 μανα μαλιγκος, αντε γεια...

 

για το adventure, αν πατησεις πανω στο prepurchase για τη 2η εβδομαδα,  και πατησεις unlock chapter 2, δειχνει να μπορεις το chapter και για τα 2 sides με 700 gold... Απλα οι γυφτουλες μας βαλαν να πληρωσουμε full price το 1ο chapter...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα τι ισχυει για το adventure, πρεπει να πληρωσειις 5k? η 2800 gold? οι καρτες του ποσο απαραιτητες ειναι; γιατι μαζευα για το επομενο exp, και αν ειναι να παρω το adv για  εχω τις καρτες του, δεν θα μου μεινει τιποτα.

μου φαινεται τωρα που ξαναγυρισαν στις παλιες πρακτικες τους, και σε αναγκαζουν να πληρωνεις για τα adventures (εις διπλουν μαλιστα), ηρθε η ωρα να το παρατησω τελειως. το παιχνιδι παραεχει γινει ακριβο, πλεον ουτε το gold που μαζευεις με normal grinding, φτανει.

επισης δυο βασικοι devs της Τeam5, φυγανε απο την ομαδα για να δουλεψουν σε καποιο αλλο μυστικο project της Blizzard. φημες λενε οτι ειναι το Hearthstone 2 η καποιο αλλο card game βασισμενο στα υπολοιπα 3 properties της εταιρειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, KilliK είπε

τελικα τι ισχυει για το adventure, πρεπει να πληρωσειις 5k? η 2800 gold? οι καρτες του ποσο απαραιτητες ειναι; γιατι μαζευα για το επομενο exp, και αν ειναι να παρω το adv για  εχω τις καρτες του, δεν θα μου μεινει τιποτα.

μου φαινεται τωρα που ξαναγυρισαν στις παλιες πρακτικες τους, και σε αναγκαζουν να πληρωνεις για τα adventures (εις διπλουν μαλιστα), ηρθε η ωρα να το παρατησω τελειως. το παιχνιδι παραεχει γινει ακριβο, πλεον ουτε το gold που μαζευεις με normal grinding, φτανει.

επισης δυο βασικοι devs της Τeam5, φυγανε απο την ομαδα για να δουλεψουν σε καποιο αλλο μυστικο project της Blizzard. φημες λενε οτι ειναι το Hearthstone 2 η καποιο αλλο card game βασισμενο στα υπολοιπα 3 properties της εταιρειας.

2800 ειναι τελικα μετα το πρωτο τα αλλα τα περνεις μαζι και τα 2 με 700 ... 

κατα τα αλλα νταξ δεν ειναι και τπτ καρταρες αλλα οκ της περνω και οτι μεινει για το αλλο

δε καιγομαι και τοσο πλεον να παρω ολες της καρτες αφου συνεχεια βγαινουν καινουργια κλπ ...

οτι παρω ..λιγο με gold λιγο με craft κανω τα ντεκ μου και οταν εχω ορεξη παιζω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...