Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, kostask91 είπε

Ξεκίνησα πριν λίγες μέρες battlegrounds. Τα murlocs είναι λίγο σπασμένα ή είναι ιδέα μου; Τι τα κάνει counter ;

οτιδηποτε εκτος απο demon
ξερεις ποσο απιθανο ειναι να φτιαξεις 50/50 poison+shield murloc;
αε αυτο το παιχνδι αγοραζα οποτε το εβρισκα το level 6 beast που μπαφαρει τους murloc, χωρις να εχω ουτε ενα
2 παιζανε murloc και ο πιο δυνατος dragon που χαλασε το board του για να τους νικησει

Spoiler

1779773073_HearthstoneScreenshot04-13-2022_48_28.jpg.f2503be94f965fd2d17bbbbb51f451b8.jpg


3 φορες επαιξα murloc τις 2 βγηκα τελευταιος

Spoiler

126155294_HearthstoneScreenshot04-14-2000_15_36.jpg.11feb9c8397c556c3f50960fecec2d04.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, daynight είπε

οτιδηποτε εκτος απο demon
ξερεις ποσο απιθανο ειναι να φτιαξεις 50/50 poison+shield murloc;
αε αυτο το παιχνδι αγοραζα οποτε το εβρισκα το level 6 beast που μπαφαρει τους murloc, χωρις να εχω ουτε ενα
2 παιζανε murloc και ο πιο δυνατος dragon που χαλασε το board του για να τους νικησει

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1779773073_HearthstoneScreenshot04-13-2022_48_28.jpg.f2503be94f965fd2d17bbbbb51f451b8.jpg


3 φορες επαιξα murloc τις 2 βγηκα τελευταιος

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

126155294_HearthstoneScreenshot04-14-2000_15_36.jpg.11feb9c8397c556c3f50960fecec2d04.jpg

Ναι όμως όποιος το καταφέρνει αυτό το build βγαίνει άνετα πρώτος. Παίζω λίγες μέρες και το έχω πετύχει 3-4 φορές.

Γενικά ξεκινάω και μαζεύω από ένα είδος μόνο, αλλά έχω καταλάβει ότι δεν είναι σωστό αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα νταξ μιλαμε ηρωας... 

οποιος εχει ορεξη να δει αυτα τα δυο παιχνιδια.. 

γλυτωσα απο του χαρου τα δοντια ...

πρωτα με paladin και μετα με druid.. και της δυο φορες ουσιαστικα με γλυτωσε το waste warden .. λατρεμενη καρτα..

περα απο αυτο εχει ξεφυγει λιγο το θεμα μου φενεται τι ειναι αυτο το πραμα καθε turn και γεματα ταμπλο κλπ ..

καλα ο rogue το ποιημα ποιο πριν μουβγαλε 3 alexstrasza 3 zephyr κλπ κλπ ..

https://hsreplay.net/replay/zSzAwKyMcVWJv9nEnBm4WB

 

https://hsreplay.net/replay/TFheACwkrog73GTphVjPBA

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι νερφ μωρε και αηδιες..delete τον char οπως ειναι με το σιχαμα ...

ειπαμε να βγαλουν ενα καινουργιο char και του δωσαν οτι μλκοκαρτα παιζει ..

εντωμεταξυ τα νερφ ειναι γελοια που κανανε ..

αφησαν μεσα τα dormant που κανουν 10 dmg και τα αλλα τα σιχαμενα με το 6 dmg ...

που ειναι οτι χειροτερο εχει βγει στο παιχνιδι...

αντε μλκες παλι μας καναν να το σιχαθουμε καλα καλα δε βγηκε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ghost007 είπε

τι νερφ μωρε και αηδιες..delete τον char οπως ειναι με το σιχαμα ...

ειπαμε να βγαλουν ενα καινουργιο char και του δωσαν οτι μλκοκαρτα παιζει ..

εντωμεταξυ τα νερφ ειναι γελοια που κανανε ..

αφησαν μεσα τα dormant που κανουν 10 dmg και τα αλλα τα σιχαμενα με το 6 dmg ...

που ειναι οτι χειροτερο εχει βγει στο παιχνιδι...

αντε μλκες παλι μας καναν να το σιχαθουμε καλα καλα δε βγηκε..

Δεν ήθελα να πω το έλεγα αλλά....το έλεγα πριν μπεις. :P Δεν γίνεται aggrodeck να εχει τέτοιο εξωφρενικό draw που θα ζήλευαν και τα control decks :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα το waste warden 2η μαγικη καρτα που "ανακαλυψα" δεν θυμαμαι το ονομα τεσπα..

το taunt 1/8 που κανει το rush για ενα turn 5/8 ... 

εκτος οτι τρως κατι και σου μενει και ενα ψευτο tauntaki για τα μικρα ειτε του warlock ειτε του demon hunter ..

αν θες του δινεις και lifesteal με priest  περνεις 7 ενεργεια και οτι μεινει παιζει να παρει επισης λιγο ενεργεια ακομα ..

επισης το 8 ειναι χρησιμο για της μλκιες του demon hunter που κανουν το 10 random dmg ...

δεν επαιξα πολυ σημερα αλλα 3/4 παιχνιδακια που επαιξα η καρτα ηταν σουπερ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε δλδ νταξ αμα εχανα και αυτο το ματς θα τα εσπαγα ολα..

να κερδιζω demon hunter - paladin - hunter - priest - rogue 

και να μου σπαει το σερι 3 φορες μαγος με ραντομιες ..

στο diamond 6  σκαει rogue και κανει παπαδες ... εκανα οτι μαγικο υπηρχε στο παιχνιδι για να το παρω..

https://hsreplay.net/replay/uVPbu3RFvKUu7cKmNUwn3c

και παλι τελευταιο ματς για να παω στο 5 με σερι σκαει μαγος .. και ξεπατωνετε κανονικα  ...

https://hsreplay.net/replay/CvdJNAENhgyjGPKrX3bVj6

και με νυχια και δοντια καταφερα να το παρω επιτελους.. :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβηκα τρένο με face hunter από diamond 10 στο legend παρά 1. Και από εκεί ξεκίνησαν όλοι οι "παιχταράδες". Τop deck, outcast τα πάντα, τα μηδενικά και τους άσσους πάντα στο χέρι οι DH, και λέω δε το δοκιμάζω και γω να πάω legend εδώ που έφτασα;

Αποτέλεσμα να έχω σε 3 παιχνίδια όλα τα 5-6-7 cost cards στο χέρι turn 1. Τι το θελα το ranked. Τζάμπα νεύρα, καλά έπαιζα αρένα και κανα bg να περνάει η ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, xavier είπε

θελει υπομονη το legend...σαν να παιζεις φρουτακια ειναι...

Για το γαμώτο ρε συ. Τόσα χρόνια παίζω, legend ποτέ δεν είχα την όρεξη να tryhardαρω. Είπα τώρα είναι ευκαιρία.. αλλά το κόβω να το παρατάω στο diamond 3 που ξαναέπεσα.

Απορώ πως το κάνει ο κόσμος αυτό κάθε μήνα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει...εγω πηγα αρχες του μηνα legend και μετα αρχισα να παιζω χαζομαρες και να δοκιμαζω ντεκς και τωρα ειμαι στο 40.000 ...

Βρισκεις ενα ντεκ που νικαει πανω απο 50% και μετα ειναι καθαρα θεμα χρονου....βλεπεις λιγο το meta  που ψιλοαλλαζει καθε μερα πλεον, τι νικαει τι κτλ και βαδιζεις αναλογα...

το εγραψα και πιο πριν οτι ο μονος λογος που το grindara αυτο τον μηνα ηταν το free legendary που εδιναν...απο τον επομενο μηνα κλαιν μαιν...

btw δε μου αρεσει καθολου το meta μετα το νεο expansion...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...