Προς το περιεχόμενο

Digoo Hosa alarm


crossmo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, nodas_21greek είπε

Αν μιλάς για το κομμάτι με την μπαταρία και όχι το συνοδευτικό, του Hama από ότι θυμάμαι είναι πιο πλατύ

d1fd6fc6-ed33-4403-a48d-a688f81a9c93.jpg.webp

721dcffb-cfc5-4c57-8a70-11e621164c62.jpg.webp

Καλημέρα δεν με νοιάζει το πλάτος αλλά το ύψος όταν κολληθεί....γιατί είμαι οριακά με την σίτα και το σπρώχνει λίγο και έλεγα μήπως του hama είναι πιο κοντό 

Επεξ/σία από giannhs07gg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 342
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, giannhs07gg είπε

Καλημέρα δεν με νοιάζει το πλάτος αλλά το ύψος όταν κολληθεί....γιατί είμαι οριακά με την σίτα και το σπρώχνει λίγο και έλεγα μήπως του hama είναι πιο κοντό 

Δεν νομίζω ότι έχουν μεγάλη διαφορά. Αν το θυμηθώ θα τα μετρήσω το απόγευμα γιατί πρέπει να έχω και από τις 2 παγίδες σπίτι και σου λέω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Ερώτηση. Υπάρχει κάποιος που να έχει βάλει εξωτερική σειρήνα ; Έχω μια απορία σχετικά με την δική μου. Επίσης, ξέρει κάποιος γιατί ενώ έχω αποθηκεύσει 2 αριθμούς μέσα στον συναγερμό, δεν με καλεί, ούτε στέλνει sms. Η SIM είναι OK και δοκιμασμένη .   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SakisLeft είπε

Καλημέρα. Ερώτηση. Υπάρχει κάποιος που να έχει βάλει εξωτερική σειρήνα ; Έχω μια απορία σχετικά με την δική μου. Επίσης, ξέρει κάποιος γιατί ενώ έχω αποθηκεύσει 2 αριθμούς μέσα στον συναγερμό, δεν με καλεί, ούτε στέλνει sms. Η SIM είναι OK και δοκιμασμένη .   

Ή Rosa συνδέεται εύκολα. Εκτός αν εννοείς κλασική εξωτερική σειρήνα (αυτές που συνήθως είναι στο μπαλκόνι) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, nodas_21greek είπε

Ή Rosa συνδέεται εύκολα. Εκτός αν εννοείς κλασική εξωτερική σειρήνα (αυτές που συνήθως είναι στο μπαλκόνι) 

Ναι αυτές εννοώ. Έχω πάρει μια η οποία συνδέθηκε αμέσως. Το πρόβλημα είναι ότι όταν οπλίζω τον συναγερμό κάνει ένα μπιπ (για να δείξει ότι ενεργοποιήθηκε ο συναγερμός) (αυτό το θεωρώ φυσιολογικό), όταν όμως αφοπλίζω τον συναγερμό αμέσως μετά το μπίπ ακολουθεί ένα χτύπημα 3-4 δευτερολέπτων, όπως χτυπάει δηλαδή σε περίπτωση παραβίασης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/8/2021 στις 5:48 ΜΜ, βασίλης26 είπε

Digoo Rosa. 

Καλησπέρα μια ερώτηση επειδή έχω πρόβλημα.

Η Rosa αν έχεις κουμπωμένες επαφές επάνω της που σε εκείνη φτάνει το σήμα από τον συναγερμό (hamB) αλλά στις 2-3 συγκεκριμένες επαφές δε φτάνει το σήμα κατευθείαν στον συναγερμό(λόγω απόστασης), το κάνει αναμετάδοση πίσω στο κέντρο το σήμα ώστε να βαρέσει και ο συναγερμός μαζί με την κεντρική σειρήνα η θα βαρέσει μόνο η Rosa?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 23/2/2022 στις 2:53 ΜΜ, nodas_21greek είπε

αυτή είναι νομίζω η τελευταία έκδοση (τουλάχιστον σε αυτή είμαι εγώ)

Δεδομένου ότι αυτή η τελευταία έκδοση του Apk δεν υπάρχει καμία ενημέρωση με προηγμένες δυνατότητες και λειτουργίες που νομίζω ότι πρέπει να προσθέσουμε στο apk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα, χρόνια  πολλα

 

τελικά εκτός από τη παλιά easy security, έχουμε κάποια λύση για το app?

 

Η αναγκαστικα κατεβάζουμε αυτή απ όπου να ναι και ο Θεός βοηθός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνεις παιδιά?

δοκίμασα και smart life kai tuya χωρίς αποτέλεσμα.. 

τι κάνω? τον πετάω τον συναγερμό?

απ ότι είδα έχει κάποια επόμενα μοντέλα, που δουλεύουν με tuya και έχουν τα ίδια περιφερειακά.  οπότε ίσως αν αλλάξω μόνο τη κεντρική μονάδα,  να είμαι οκ...???.

Π.χ να αντικαταστησω ton digoo hosa με τον digoo pg 103...

https://www.public.gr/product/home/systimata-asfaleias/synagermoi/asurmato-sustima-sunagermou-wi-figsm-pg-103-pgst-tuya/MRK2638142

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, pug_f_e είπε

κάνεις παιδιά?

δοκίμασα και smart life kai tuya χωρίς αποτέλεσμα.. 

τι κάνω? τον πετάω τον συναγερμό?

απ ότι είδα έχει κάποια επόμενα μοντέλα, που δουλεύουν με tuya και έχουν τα ίδια περιφερειακά.  οπότε ίσως αν αλλάξω μόνο τη κεντρική μονάδα,  να είμαι οκ...???.

Π.χ να αντικαταστησω ton digoo hosa με τον digoo pg 103...

https://www.public.gr/product/home/systimata-asfaleias/synagermoi/asurmato-sustima-sunagermou-wi-figsm-pg-103-pgst-tuya/MRK2638142

Εγώ για λογαριασμό γνωστού που έχει τον συναγερμό και τον λειτουργούσε με ios, προσπάθησα να τον συνδέσω με tuya αλλά δεν τον έβλεπε. Νομίζω κάποιες σελίδες πιο πίσω διάβασα για εφαρμογή Digoo Life αλλά δεν έχω ασχοληθεί να δω αν δίνει λύση στο πρόβλημα (με το easy security δεν έκανε σε ios push notifications)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς έχω δοκιμάσει τα πάντα...

δεν δουλεύει καμια εφαρμογή και με τίποτα.

με τι να τον αντικαταστησω?

βλέπω διαφορά μοντέλα pg 103  , pg 107 , digoo hamb κλπ.

 

ποιο είναι το πιο τελευταίο?

θα είναι συμβατοί πι παλιοί αισθητήρες με κάποιο πιο νέο.μοντελο?

 

πάντως όλα βλέπω δουλεύουν με tuya app και αυτό τουλάχιστον εμπνέει περισσότερη εμπιστοσύνη για το.μελλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα!

Υπάρχει κάπου το .apk της εφαρμογής Easy Security που συνεργάζεται με τους συναγερμούς της Digoo γιατί έχει αφαιρεθεί από το Play Store της Google;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Meraklis87 είπε

Καλημέρα!

Υπάρχει κάπου το .apk της εφαρμογής Easy Security που συνεργάζεται με τους συναγερμούς της Digoo γιατί έχει αφαιρεθεί από το Play Store της Google;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

https://apkcombo.com/easy-security/com.company.pg600.pro/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, nodas_21greek είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Θεωρείται ασφαλές το κατέβασμα από το apkcombo.com?

Επεξ/σία από Meraklis87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...