Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για νησί (διακοπές)


Lost_Horizon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 λεπτά πριν, kallair είπε

Kυθηρα. για τα παραπανω που ζητησες, νομιζω ειναι η επιτομη, ειδικα για ζευγαροκατασταση κ χαλαρες διακοπες χωρις ξεφαντωματα.

Τίγκα στον σαβουρόκοσμο, με παραλίες (καταπληκτικές) που για να πας ρισκάρεις την ζωή σου κ το αμάξι σου, φαγητό αν είσαι φοιτητής ok, αν θέλεις κάτι πιο επιλεκτικό... Καλή τύχη. Να σε ζαλίζουν για το καλύτερο ελληνικό μέλι παντού, να το κοστολογουν 30,00€ το κιλό περίπου και να είναι ΊΔΙΟ ακριβώς με της Σάμου που κοστολογειται στο 1/3 της τιμής. Δεν χαλαρώνεις εκεί, υπερχαλαρωνεις, η χώρα από τις 11 είναι έρημο τοπίο. Το δε οδικό δίκτυο επικίνδυνο και Αθλιο. Αμφιβάλλω αν κ στο κέντρο της Αφρικής έχουν τέτοιο δίκτυο. Θα μπορούσα να γράφω σεντόνια ολόκληρα τους λόγους για τους οποίους απεχθάνομαι τα Κύθηρα. 

Είναι το πρώτο νησί στο οποίο στράβωσα πριν καν πατήσω όταν είδα τον τύπο των ανθρώπων που το επισκεπτόταν από το πλοίο. Μετά ήρθε κ έδεσε κ το νησί. Πρώτη φορά έψαχνα ακτοπλοϊκά να φύγω νωρίτερα.... 

 

Τα Κύθηρα είναι σαν τους πολιτικούς. Υπόσχονται πολλά στα τρομερά βιντεος που έχουν φτιάξει για την προώθηση του νησιού αλλά μόλις πας διαπιστώνεις την αλήθεια. 

  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες σαβουροκοσμο δλδ; Μεθυσμενους τουριστες; Χλιπι χλιπι στα δαχτυλα των ποδιων; Πολυαγαπημενοι χιπιδες του Cartman;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, chill είπε

Τίγκα στον σαβουρόκοσμο, με παραλίες (καταπληκτικές) που για να πας ρισκάρεις την ζωή σου κ το αμάξι σου, φαγητό αν είσαι φοιτητής ok, αν θέλεις κάτι πιο επιλεκτικό... Καλή τύχη. Να σε ζαλίζουν για το καλύτερο ελληνικό μέλι παντού, να το κοστολογουν 30,00€ το κιλό περίπου και να είναι ΊΔΙΟ ακριβώς με της Σάμου που κοστολογειται στο 1/3 της τιμής. Δεν χαλαρώνεις εκεί, υπερχαλαρωνεις, η χώρα από τις 11 είναι έρημο τοπίο. Το δε οδικό δίκτυο επικίνδυνο και Αθλιο. Αμφιβάλλω αν κ στο κέντρο της Αφρικής έχουν τέτοιο δίκτυο. Θα μπορούσα να γράφω σεντόνια ολόκληρα τους λόγους για τους οποίους απεχθάνομαι τα Κύθηρα. 

Είναι το πρώτο νησί στο οποίο στράβωσα πριν καν πατήσω όταν είδα τον τύπο των ανθρώπων που το επισκεπτόταν από το πλοίο. Μετά ήρθε κ έδεσε κ το νησί. Πρώτη φορά έψαχνα ακτοπλοϊκά να φύγω νωρίτερα.... 

Τα Κύθηρα είναι σαν τους πολιτικούς. Υπόσχονται πολλά στα τρομερά βιντεος που έχουν φτιάξει για την προώθηση του νησιού αλλά μόλις πας διαπιστώνεις την αλήθεια. 

παιζει να εισαι ο μονος που γνωριζω να εχει παει κυθηρα κ να μην του αρεσε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, *nenya* είπε

Οταν λες σαβουροκοσμο δλδ; Μεθυσμενους τουριστες; Χλιπι χλιπι στα δαχτυλα των ποδιων; Πολυαγαπημενοι χιπιδες του Cartman;

Μπορώ να το κάνω πιο λιανά αλλά θα πρέπει να το πολιτικοποιήσω οπότε άστο έτσι, μια χαρά περιγράφει η λέξη την πλειοψηφία των επισκεπτών του νησιού. 

56 λεπτά πριν, kallair είπε

παιζει να εισαι ο μονος που γνωριζω να εχει παει κυθηρα κ να μην του αρεσε.

Δεν είναι ότι δεν μου άρεσε απλά, νομίζω ότι είναι ο χειρότερος προορισμός που έχω επισκεφθεί ποτέ. Σε φάση να πηγαίνω Νεάπολη για τους xy λόγους κ να ριχνω φασκελα στο νησί :lol:. Aλλά οκ αυτά είναι γούστα οπότε δεν θα επιμείνω. Αν σε όσα ανέφερα για τα Κύθηρα έχω κάπου άδικο να αναφερθεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, chill είπε

Δεν είναι ότι δεν μου άρεσε απλά, νομίζω ότι είναι ο χειρότερος προορισμός που έχω επισκεφθεί ποτέ. Σε φάση να πηγαίνω Νεάπολη για τους xy λόγους κ να ριχνω φασκελα στο νησί :lol:. Aλλά οκ αυτά είναι γούστα οπότε δεν θα επιμείνω. Αν σε όσα ανέφερα για τα Κύθηρα έχω κάπου άδικο να αναφερθεί. 

τι να σου πω ρε φιλε. πιστευω οτι εισαι υπερβολικος σε υπερθετικο βαθμό σε αυτα που αναφερεις (φιλικα παντα οσα λεμε στο πλαισιο της συζητησης, μην παρεξηγηθουμε).  πχ για τους δρομους που λες, δεν ειναι σε χειροτερη φαση σε σχεση με παρομοια "αγνα" νησια οπως πχ Σεριφο που εχω παει. Καποιες παραλιες ειναι οντως δυσβατες αλλα εχει κ πολλαπλασιες αλλες παραλιες που πας χαλαρα χωρις να χρειαζεσαι 4χ4.

Πιο πολυ πιστευω οτι ξεκινησες τις διακοπες σου σε bad mood και ολα οσα επακολουθησαν, σου φανηκαν υπερβολικά παρά οτι ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οσο τα παρουσιαζεις. Εχω φιλους που εχουν γυρισει κυκλαδες και οχι μονο και τα κυθηρα τα εχουν στο τοπ5 τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή για μένα καλοκαιρινές διακοπές = φαΐ και θάλασσα θα πρότεινα Νάξο. Από τα πιο ωραία νησιά που έχω πάει και έχω πάει σε αρκετά. Τιμές υπάρχουν για όλα τα πορτοφόλια όπως παντού. Απλώς και εγώ είχα μείνει εκτός πόλης, μπροστά στη θάλασσα και ήταν πολύ ήσυχα και γραφικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kallair είπε

Kυθηρα. για τα παραπανω που ζητησες, νομιζω ειναι η επιτομη, ειδικα για ζευγαροκατασταση κ χαλαρες διακοπες χωρις ξεφαντωματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για κοιτά και Ιόνια νησιά αν σε ενδιαφέρει, δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από Κυκλάδες.

Λευκάδα  και Κεφαλονιά που έχω πάει είναι υπέροχα και νερό κρύσταλλο.
 

 

Επεξ/σία από Torasu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηφίζω Πάρο με διαμονή αν μπορείς να βρεις λίγο έξω από τη Νάουσα. Όμορφες οικογενειακές παραλίες και αρκετά οικονομικά για νησί τη καλοκαιρινή περίοδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, *nenya* είπε

Ή απλά στην Σύρο πρόσθεσε ένα 'κ' !

Οντως , λεει πολυ το νησί αμα νοικιάσεις ενα scirocco

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγαινε στον Πόρο, αφήνεις το αμάξι στο Γαλατά και παίρνεις βαρκα για Πορο, αν ειναι να μείνεις τωρα το καλοκαίρι μεινε λιγο εκτος κέντρου(αν βρεις), οπότε εχεις και την ησυχία σου. Επίσης το νησί εχει σχετικά νορμάλ τιμες σε σχεση με αλλα νησιά.

Επεξ/σία από Thulogur
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...