Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας θέλω να αγοράσω ένα παντελόνι από αμαζόν Αμερικής. Στο ταμείο βγάζει τελική τιμή 55 δολάρια, μαζί με μεταφορικά, δασμούς κλπ. Θα πληρώσω και τελωνείο όταν θα έρθει Ελλάδα;

 

Αυτό είναι το link 

https://www.amazon.com/LEE-Big-Tall-Performance-Cargo-Short/dp/B00UO14WHM/ref=mp_s_a_1_3?ie=UTF8&qid=1531048555&sr=8-3&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=lee%2Bmens%2B%2Bbig%2Btall%2Bdungarees&th=1&psc=1

Θα πληρώσω το αναγραφόμενο πόσο ή θα πληρώσω και καπέλο όταν έρθει;

Επεξ/σία από jeetkunedo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, jeetkunedo είπε

Γεια σας θέλω να αγοράσω ένα παντελόνι από αμαζόν Αμερικής. Στο ταμείο βγάζει τελική τιμή 55 δολάρια, μαζί με μεταφορικά, δασμούς κλπ. Θα πληρώσω και τελωνείο όταν θα έρθει Ελλάδα;

Αυτό είναι το link 

https://www.amazon.com/LEE-Big-Tall-Performance-Cargo-Short/dp/B00UO14WHM/ref=mp_s_a_1_3?ie=UTF8&qid=1531048555&sr=8-3&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=lee%2Bmens%2B%2Bbig%2Btall%2Bdungarees&th=1&psc=1

Θα πληρώσω το αναγραφόμενο πόσο ή θα πληρώσω και καπέλο όταν έρθει;

Αν λέει duties paid τότε όχι φίλε μου.

 

Επίσης στα ΕΛΤΑ τι γίνεται ρε γαμωτο, έχω ένα δέμα εδώ και 2 βδομάδες σε φυσικό έλεγχο και οπότε στέλνω μέιλ μου λένε σε 2-3 μέρες. ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟΙ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, LittyMeek said:

Επίσης στα ΕΛΤΑ τι γίνεται ρε γαμωτο, έχω ένα δέμα εδώ και 2 βδομάδες σε φυσικό έλεγχο και οπότε στέλνω μέιλ μου λένε σε 2-3 μέρες. ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟΙ!

Υπαρχει ελειψη προσωπικου, πραγματικα εργαζομενου προσωπικου εστω. Οπως και εδω και καποιο καιρο εξυπηρετουν κοσμο για 1002 υπηρεσιες. Λογαριασμοι, προστιμα κτλ. Δεν εχει πραγματικα βελτιωθει κατι εδω και χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Getta Robo είπε

Υπαρχει ελειψη προσωπικου, πραγματικα εργαζομενου προσωπικου εστω. Οπως και εδω και καποιο καιρο εξυπηρετουν κοσμο για 1002 υπηρεσιες. Λογαριασμοι, προστιμα κτλ. Δεν εχει πραγματικα βελτιωθει κατι εδω και χρονια.

Επειδή όλο το χρόνο είχα αποστολές, ποτέ δεν καναν 20 μέρες να εκτελωνισμου ένα δέμα ems. Δλδ γαμωτο πληρώνεις κούριερ υπηρεσία και παραλαμβάνεις του αγιου π.... Ανήμερα....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, LittyMeek said:

Επειδή όλο το χρόνο είχα αποστολές, ποτέ δεν καναν 20 μέρες να εκτελωνισμου ένα δέμα ems. Δλδ γαμωτο πληρώνεις κούριερ υπηρεσία και παραλαμβάνεις του αγιου π.... Ανήμερα....

Βαλε και το καλοκαιρι στην εξισωση. Καταλαβαινεις. Και εγω περιμενω τωρα 30 μερες για πακετο που εφτασε στις 10 μερες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, thleorasakias είπε

φιλε μου ουτε να το γραφεις δεν ξερεις αστο καλυτερα μην το πιεζεις το θεμα

Δεν ξερω να γραφω τι; (καλα λεω πως μερικους σας ψεκαζουν :) ).

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιγράφω το παρακάτω απο τη σελίδα του Σωτήρη για γενικοτερη ενημέρωση. Τα bold δικά μου

Αναφορά σε κείμενο

To Gearbest τον έπαιξε για μια ακόμα φορά :)

Τέλος η προστασία/κάλυψη σε περίπτωση τελωνείου σε όλες τις μεθόδους από εδώ και πέρα..

Λένε ότι το ποσό κάθε μήνα ήταν μεγάλο,πολλοί έκαναν πουστιές στα Unregistered με συνεχόμενα "Δεν παρέλαβα" και έγινε ασύμφορο για αυτούς και καλά.

Θα δείξει αν θα ρίξουν τις τιμές αφού δεν έχουν αυτό το έξτρα έξοδο μπας και πάρουμε καλύτερα κουπόνια όπως δίνουν στην Ιταλία και σε άλλες χώρες.

Οι Priority μέθοδοι ακόμα δεν έχουν θέμα και το Belgium σκυλί αλλά από την στιγμή που χάσαμε το μαξιλαράκι ασφαλείας ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσοχή!

Όσες παραγγελίες έχουν γίνει ΠΡΙΝ από αυτό το post έχουν ακόμα κανονικά την κάλυψη

 

 

 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2018 στις 1:48 ΜΜ, Getta Robo είπε

Βαλε και το καλοκαιρι στην εξισωση. Καταλαβαινεις. Και εγω περιμενω τωρα 30 μερες για πακετο που εφτασε στις 10 μερες.....

Εσένα τι γράφει το tracking?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, LittyMeek said:

Εσένα τι γράφει το tracking?

Προς διανομη στο ΕΛΤΑ της περιοχης μου. Ενα αλλο και καλα το εμφανιζει ακομα τελωνειο. Σε πολλους λιγο πολυ το ιδιο γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...