Προς το περιεχόμενο

Μαιμου ρουχα, πως τα επιτρεπουν?


teodoulke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει γεμισει ολο το φβ μαγαζια με μαιμου ρουχα και πολλα απο αυτα τα μαγαζια εχουν και υπαρκτα καταστηματα!!! Δεν τους ελεγχει κανεις? Τι γινετε? Και πολλα μαγαζια λενε κιολας οτι τα ρουχα ειναι ρεπλικα! Πως ειναι δυνατον να τα πουλανε και να μην τους περιαζει κανεις? Πηρα και εγω κατι ρουχα απο το σκρουτζομαγαζα φουλ στην μαιμου και τα πληρωσα σαν γνησια . συγκεκριμενα ενα μαγιο τομη χιλφιγκερ απο τ Nicolshop και απο το μαγιο ολες οι ραφες ειναι εξω η στραβες κανει μπαμ οτι ειναι μουφα και εδωσα 63ε και μαι αλλη μπλουζα που πηρα φρανκλιν εντ μαρσαλ απο αλλο μαγαζι και  η ποιοτητα που εχει στο παζαρι ειναι πολυ καλυτερη! Μας εχουν γεμισει στην μουφα πλουτιζουν απο τα ρουχα και εμεις πεφτουμε θυματα ελεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηθελες και tommy hilfiger τυπε, δεν σου κανανε τα μαγιο του ζαρα με 15 ευρω 🙄😂

γενικα ελευθερη αγορα εχουμε ο καθενας πουλαει οτι θελει οσο θελει, αρκει να ειναι νομιμος εργατικα-εργοδοτικα και να κοβει αποδειξεις

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, opcorsa είπε

Μου ηθελες και tommy hilfiger τυπε, δεν σου κανανε τα μαγιο του ζαρα με 15 ευρω 🙄😂

γενικα ελευθερη αγορα εχουμε ο καθενας πουλαει οτι θελει οσο θελει, αρκει να ειναι νομιμος εργατικα-εργοδοτικα και να κοβει αποδειξεις

όχι προφανώς "ότι θέλει"

Όπως εγώ δεν μπορώ να πουλήσω το σπίτι σου, έτσι μια εταιρεία δεν μπορεί να πουλά το trademark μιας άλλης που αποτελεί ΄άυλο στοιχείο της.

ontopic

@TS

Τώρα ψάχνεις και εσύ στην Ελλάδα που συναγωνίζεται πχ την Κίνα και το Πακιστάν στη μαιουδιά σε software στις εταιρείες της, που ο καθένας (άτομο, δήμος, κράτος) κάνει ότι θέλει, χτίζει, όπου θέλει, που πετά σκουπίδια του όπου να ναι, σπάει ότι γουστάρει κλπ να ασχοληθεί κάποιος με το μαϊμού T-shirt?

Αν ζούσες στη Ζιμπάμπουε θα έκανες την ίδια ερώτηση? Αν όχι, πρέπει να σκεφτείς γιατί έχεις μεγαλύτερη απαίτηση από την Ελλάδα.

Επεξ/σία από DrLo
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, opcorsa είπε

Μου ηθελες και tommy hilfiger τυπε, δεν σου κανανε τα μαγιο του ζαρα με 15 ευρω 🙄😂

γενικα ελευθερη αγορα εχουμε ο καθενας πουλαει οτι θελει οσο θελει, αρκει να ειναι νομιμος εργατικα-εργοδοτικα και να κοβει αποδειξεις

eipame να παρουμε και εμεις ια φορα τομη να δουμε πως ειναι και πηραμε μαιμου 😂😂 

 

22 λεπτά πριν, DrLo είπε

όχι προφανώς "ότι θέλει"

Όπως εγώ δεν μπορώ να πουλήσω το σπίτι σου, έτσι μια εταιρεία δεν μπορεί να πουλά το trademark μιας άλλης που αποτελεί ΄άυλο στοιχείο της.

ontopic

@TS

Τώρα ψάχνεις και εσύ στην Ελλάδα που συναγωνίζεται πχ την Κίνα και το Πακιστάν στη μαιουδιά σε software στις εταιρείες της, που ο καθένας (άτομο, δήμος, κράτος) κάνει ότι θέλει, χτίζει, όπου θέλει, που πετά σκουπίδια του όπου να ναι, σπάει ότι γουστάρει κλπ να ασχοληθεί κάποιος με το μαϊμού T-shirt?

Αν ζούσες στη Ζιμπάμπουε θα έκανες την ίδια ερώτηση? Αν όχι, πρέπει να σκεφτείς γιατί έχεις μεγαλύτερη απαίτηση από την Ελλάδα.

τι να πω να ανοιξουμε και εμεις αν ειναι να κονομησουμε αλλα με την τυχη που εχουμε εμας σιγουρα θα μας πιασουν  😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DrLo είπε

όχι προφανώς "ότι θέλει"

Όπως εγώ δεν μπορώ να πουλήσω το σπίτι σου, έτσι μια εταιρεία δεν μπορεί να πουλά το trademark μιας άλλης που αποτελεί ΄άυλο στοιχείο της.

ontopic

@TS

Τώρα ψάχνεις και εσύ στην Ελλάδα που συναγωνίζεται πχ την Κίνα και το Πακιστάν στη μαιουδιά σε software στις εταιρείες της, που ο καθένας (άτομο, δήμος, κράτος) κάνει ότι θέλει, χτίζει, όπου θέλει, που πετά σκουπίδια του όπου να ναι, σπάει ότι γουστάρει κλπ να ασχοληθεί κάποιος με το μαϊμού T-shirt?

Αν ζούσες στη Ζιμπάμπουε θα έκανες την ίδια ερώτηση? Αν όχι, πρέπει να σκεφτείς γιατί έχεις μεγαλύτερη απαίτηση από την Ελλάδα.

το οτι γραφει τομμυ χιλφιγκερ η μαιμου δεν θα επρεπε να σε μπερδευει, μιας και ειναι αλλο προιον με"ιδιο " ονομα...

και HBAUHEBHWJRF να λεγοτανε το ιδιο πραγμα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα στην άγνοια πατάνε όλοι αυτοί και στο τεράστιο marketplace που έχει δημιουργηθεί σε instagram facebook κτλ.  Το ότι εσύ "ανακάλυψες" πιθανόν μαϊμού προϊόν δεν σημαίνει ότι το έκαναν οι άλλοι 8 στους 10 που το πήραν και είπαν και ευχαριστώ για την σούπερ ουάου τιμή και βγήκαν να κάνουν και μόστρα. Που άμα κάτσουν δίπλα σε τύπο που φοράει αυθεντικό θα γελάσει μέχρι και το παρδαλό αμνοερύφιο.. 

Δεν υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης πια

Και το φαινόμενο αυτό είναι παγκόσμιο για να μη λέμε μόνο για τη χώρα μας και γίνουμε γραφικοι. Οι ρεπλικες σε Αγγλιες και Αμερικες έχουν λιώσει στο πέρα-δώθε από άτομο σε άτομο, πόσο μάλλον εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαγράψει εδώ και χρόνια το ΦΒ, αλλά θυμάμαι που ήταν γεμάτο διαφημίσεις με μαϊμού προϊόντα.

Και φυσικά από κάτω διάφορα ποστς αν είναι γνήσια, λες και υπήρχε περίπτωση να είναι.

Από καταστήματα στο skroutz ωστόσο δεν μου έχει τύχει μούφα.

Επικοινώνησε με το κατάστημα, καθώς και το skroutz.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xaratsi είπε

Μα στην άγνοια πατάνε όλοι αυτοί και στο τεράστιο marketplace που έχει δημιουργηθεί σε instagram facebook κτλ.  Το ότι εσύ "ανακάλυψες" πιθανόν μαϊμού προϊόν δεν σημαίνει ότι το έκαναν οι άλλοι 8 στους 10 που το πήραν και είπαν και ευχαριστώ για την σούπερ ουάου τιμή και βγήκαν να κάνουν και μόστρα. Που άμα κάτσουν δίπλα σε τύπο που φοράει αυθεντικό θα γελάσει μέχρι και το παρδαλό αμνοερύφιο.. 

Δεν υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης πια

Και το φαινόμενο αυτό είναι παγκόσμιο για να μη λέμε μόνο για τη χώρα μας και γίνουμε γραφικοι. Οι ρεπλικες σε Αγγλιες και Αμερικες έχουν λιώσει στο πέρα-δώθε από άτομο σε άτομο, πόσο μάλλον εδώ

Φυσικά και υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης, τα σκάνερ στα σύνορα. Αλλά κάποιοι δεν τα ήθελαν γκουχ γκουχ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teodoulke είπε

εχει γεμισει ολο το φβ μαγαζια με μαιμου ρουχα και πολλα απο αυτα τα μαγαζια εχουν και υπαρκτα καταστηματα!!! Δεν τους ελεγχει κανεις? Τι γινετε? Και πολλα μαγαζια λενε κιολας οτι τα ρουχα ειναι ρεπλικα! Πως ειναι δυνατον να τα πουλανε και να μην τους περιαζει κανεις? Πηρα και εγω κατι ρουχα απο το σκρουτζομαγαζα φουλ στην μαιμου και τα πληρωσα σαν γνησια . συγκεκριμενα ενα μαγιο τομη χιλφιγκερ απο τ Nicolshop και απο το μαγιο ολες οι ραφες ειναι εξω η στραβες κανει μπαμ οτι ειναι μουφα και εδωσα 63ε και μαι αλλη μπλουζα που πηρα φρανκλιν εντ μαρσαλ απο αλλο μαγαζι και  η ποιοτητα που εχει στο παζαρι ειναι πολυ καλυτερη! Μας εχουν γεμισει στην μουφα πλουτιζουν απο τα ρουχα και εμεις πεφτουμε θυματα ελεος!

Το χέρι από τη ρίζα να μου κοβόταν δες θα αγόραζα Tommy Hilfiger

https://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_bridge&brid=106&Itemid=0&action=printpage;topic=3406.0

στην Αμερική όταν πήγα τα πουλούσαν μπίρ παρά και τα έφτυνα , α στο θέμα μας τώρα , είναι παλιό το πρόβλημα , εδώ ο Σαράφης τα παλιά χρόνια πουλούσε Polo Ralph Lauren μαιμού ( που ήταν πρώτη μαγαζί γωνία ) , δεν είναι τωρινό το πρόβλημα , ραμμένα σε εδώ βιοτεχνίες είναι πάρα πολλά , Αθάνατη Ελλάδα B)

1 λεπτό πριν, vins είπε

Φυσικά και υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης, τα σκάνερ στα σύνορα. Αλλά κάποιοι δεν τα ήθελαν γκουχ γκουχ

Έτσι έπιασαν στη Κηφισιά τα μαιμου της  Louis Vuitton στο επίσημο κατάστημα πριν κάποια χρόνια

https://www.google.com/search?q=Κηφισιά+τα+μαιμου+της+Louis+Vuitton&ie=utf-8&oe=utf-8 B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, opcorsa είπε

το οτι γραφει τομμυ χιλφιγκερ η μαιμου δεν θα επρεπε να σε μπερδευει, μιας και ειναι αλλο προιον με"ιδιο " ονομα...

και HBAUHEBHWJRF να λεγοτανε το ιδιο πραγμα ειναι

Εντάξει,

απλά δε ξέρεις τι λές.

πάμε παρα κάτω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vins είπε

Φυσικά και υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης, τα σκάνερ στα σύνορα. Αλλά κάποιοι δεν τα ήθελαν γκουχ γκουχ

Ναι είναι μια λύση ειδικά στα λιμάνια όπου γίνεται κ το μεγαλύτερο πανηγύρι από λαθραία αλλά κοστίζουν ασύμφορα και θέλει μεγάλο προσωπικό που να ασχολείται μόνο με αυτό. Τρέχα γύρευε με λίγα λόγια και γι αυτό δεν καίγεται κανείς. Πάνω από 20 χρόνια θυμάμαι μαϊμού ρούχα από δω κι από κει. Πλέον αέρα περνάνε τσιγάρα, κολωνιες, καλλυντικά για να μη πάμε σε όπλα - ναρκωτικά μέχρι και ανθρώπους διαολε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ απορώ πως υπάρχουν τόσο ηλίθιοι άνθρωποι που την πατάνε.

πολλοί υπερηφανεύονται κιόλας ότι αγόρασαν το τάδε γνήσιο προϊόν στα μισά λεφτά

επίσης επειδή είμαι άσχετος από μόδα, αυτό το μαγιό των 63€ είναι πιο αεροδυναμικό, έχει ραφτεί από παρθένες μοδίστρες; τι παραπάνω προσφέρει από το μαγιό των 8€ που πήρα από τα lidl;

Επεξ/σία από kleo1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...