Προς το περιεχόμενο

Απώλεια παραφλου.


daPro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να το καίει το νερό και να το περνάει απο τα καυσαέρια. Έτσι μου έκανε το Honda στις 300.000χλμ.

Και πτώση θερμοκρασίας.

Το πρωί που είναι εντελώς κρύο μήπως σου ρετάρει για 1- 2 λεπτά.

Τα κολάρα σε τι κατάσταση είναι;

Μάλλον είναι στήν αρχή για φλάντζα κεφαλής .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα σε swift και σε συνδιασμό ότι τα λάδια ήταν με 4-5κ χιλιόμετρα και ήταν καθαρά έφερναν λίγο προς μαγιονέζα, είχα χεστει πάνω μου .είχα λιώσει όλα τα φορά περί φλάντζα κεφαλής κτλ κτλ  

Παρκαρισμένο δεν έχανε τίποτα . Σε διαδρομή έχανε όλο το βοηθητικό παγούρι μέσα σε 10 λεπτά . Τελικά ήταν ένας διακλαδωτης κόστος 18€ .πήγαινε κάπου να το σηκώσουν να το δουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Αν τα χανει απο την αντλια και ειναι στην αρχη του κακου και με πρεσαρισμα δεν δειχνει κατι...

 

Ποια αρχή του κακού :D , εδώ και ένα μήνα ψάχνει να βρει τα νερά και τις δυο τελευταίες μέρες άδειασε το παγούρι ...

Αν η τάπα του ψυγείου που άλλαξε ο "μάστορας" είναι η σωστή και  ΟΚ τότε ποντάρω σε αρχικό στάδιο φλάντζας κεφαλής... :)

18 λεπτά πριν, aGka8l είπε

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα σε swift και σε συνδιασμό ότι τα λάδια ήταν με 4-5κ χιλιόμετρα και ήταν καθαρά έφερναν λίγο προς μαγιονέζα, είχα χεστει πάνω μου .είχα λιώσει όλα τα φορά περί φλάντζα κεφαλής κτλ κτλ  

Παρκαρισμένο δεν έχανε τίποτα . Σε διαδρομή έχανε όλο το βοηθητικό παγούρι μέσα σε 10 λεπτά . Τελικά ήταν ένας διακλαδωτης κόστος 18€ .πήγαινε κάπου να το σηκώσουν να το δουν 

Πώς γίνεται τα λάδια να είναι καθαρά και να φέρνουν προς μαγιονέζα ;

Όντως  είχες αγχωθεί τα μάλα, όπως θα έλεγε και η Καντακουζήνα  :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/7/2018 στις 7:38 ΜΜ, daPro είπε

Μάγκες να ρωτήσω.Σημερα είδα το παγούρι τελείως άδειο κ το είχα ελέγξει πριν περίπου 3 εβδομάδες .Το κακό είναι ότι δεν είδα κάποια διαρροή.Ανοιξα το καπάκι λαδιού,δεν είδα κάποιο αφρό/κρέμα.

Το ότι δεν είδα κάποια διαρροή με ανησυχεί πάρα πολύ.Που να πήγε τόσο παρφλου?Πως θα δω ότι δεν έχω κάποια διαρροή μέσα στο μοτέρ?

 

14 λεπτά πριν, nik0laus είπε

Ποια αρχή του κακού :D , εδώ και ένα μήνα ψάχνει να βρει τα νερά και τις δυο τελευταίες μέρες άδειασε το παγούρι ...

Αν η τάπα του ψυγείου που άλλαξε ο "μάστορας" είναι η σωστή και  ΟΚ τότε ποντάρω σε αρχικό στάδιο φλάντζας κεφαλής... :)

Σημερα είδα το παγούρι τελείως άδειο κ το είχα ελέγξει πριν περίπου 3 εβδομάδες

εδώ και ένα μήνα ψάχνει να βρει τα νερά

Επεξ/σία από gia_nnis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Είχα ένα παρόμοιο θέμα, το είχα πάει 2 φορές στον εξουσιοδοτημένο και δεν έβρισκε κάτι.

Την τρίτη φορά του είπα δε φεύγω αν δε βρεις που στάζει και θα καθίσω εδώ. Το ξαναπρέσαρε το κύκλωμα και μετά από 20 λεπτά που δεν είχε στάξει ούτε σταγόνα, ξαφνικά ΤΣΟΥΠ ένα ρυάκι...
Είχε τσακίσει στο παγούρι ακριβώς πάνω από το σημείο που φεύγει ο σωλήνας...

Καμιά φορά χρειάζεται λίγο επιμονή με τα μαστόρια να ασχοληθούν......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις ‎21‎/‎07‎/‎2018 στις 12:55 ΠΜ, aGka8l είπε

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα σε swift και σε συνδιασμό ότι τα λάδια ήταν με 4-5κ χιλιόμετρα και ήταν καθαρά έφερναν λίγο προς μαγιονέζα, είχα χεστει πάνω μου .είχα λιώσει όλα τα φορά περί φλάντζα κεφαλής κτλ κτλ  

Παρκαρισμένο δεν έχανε τίποτα . Σε διαδρομή έχανε όλο το βοηθητικό παγούρι μέσα σε 10 λεπτά . Τελικά ήταν ένας διακλαδωτης κόστος 18€ .πήγαινε κάπου να το σηκώσουν να το δουν 

Έχω το ίδιο θέμα με μικρή διαρροή απο τον διακλαδωτή σε a4 avant b7. Γνωρίζει μήπως κανείς το κόστος του διακλαδωτή για το δυγκεκριμένο τύπο κινητήρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, geodimis είπε

Έχω το ίδιο θέμα με μικρή διαρροή απο τον διακλαδωτή σε a4 avant b7. Γνωρίζει μήπως κανείς το κόστος του διακλαδωτή για το δυγκεκριμένο τύπο κινητήρα;

Ελπίζω μόνο να είναι εύκολα προσβάσιμος γιατί φιλαράκι που είχε αντίστοιχο πρόβλημα (σε άλλο μοντέλο) έπρεπε να λυθεί το μισό μοτέρ για να τον αλλάξουν (με το ανάλογο αρκετά τσιμπημένο κόστος).

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...