Προς το περιεχόμενο

Αγορά ρολόι χειρός


zasx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Σιγά... έχουμε πωλητή που φοράει Richard Mille.

Και έχει πει ότι είναι γνήσιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

εμένα η λογική μου δεν είναι αυτή, μπορεί κάποιος να είναι φραγκάτος και γύφτος, μπορεί κάποιος για τον όποιο λόγο να μάζεψε λεφτά να το πάρει

θα το έβρισκα πάντως ενοχλητικό να πέσει η ερώτηση αν είναι αληθινό ή όχι και ποτέ δεν έχω μπει στη διαδικασία να το κάνω σε άλλους για να μην νιώσουμε άσχημα, ούτε καν να το περιεργαστώ που ένα ενδιαφέρον ρολόι μπορεί να ζητήσω να το δω από κοντά (όχι απαραίτητα ακριβό, ενθουσιάζομαι και με ρολόγια του 200αρικου) 

το ρολοί πάντως σαν status symbol (όχι ότι δεν υπάρχει και αυτό στον πραγματικό κόσμο) δεν μου αρέσει σαν ιδέα , αλλά είναι αυτό που είναι..

όμως το αν κάποιος φοράει μούφα γενικά νομίζω ότι δίνει αρνητική εντύπωση 

προ μηνών βλέπω στο χέρι γνωστού μου ένα tag που έτυχε να γνωρίζω ότι κάνει κάνα 6χιλιαρο (το κανονικό) βλέπω και αυτόματο μηχανισμό από μακριά οπότε τον ρωτάω με ενδιαφέρον και μου λέει όχι ρε μούφα είναι.. (από τις ακριβές μούφες  του 400-500αρικου κιόλας)  και το φοράει συνέχεια, ε με ξενέρωσε αυτή η φάση, γιατί να θες να δείχνεσαι χωρίς λόγο; με τόσα λεφτά μπορείς να πάρεις κάτι αξιόλογο 

Δεν λέω ότι δεν μπορεί κάποιος να δίνει μισθούς ενός χρόνου για να πάρει ένα ρολόι, για διάφορους λόγους. Είχα γνωρίσει κιόλας κάποιον που το έκανε. Απλά έτσι όπως το βλέπω εγώ το ακυρώνει κατά κάποιο τρόπο γιατί δεν συμβαδίζει με τη θέση του και τον τρόπο ζωής του γενικότερα. Είναι προσωπικές επιλογές όμως.

2 ώρες πριν, C(r)y είπε

Παιδιά είμαι και εγώ στην ίδια φάση, ένας φίλος που ασχολείται πάρα πολύ μου σύστησε μία μάρκα αυτόματου ρολογιού με καλό μηχανισμού no name ουσιαστικά. αυτό https://www.brathwait.com/mens/watches/automatic/steel/black-leather-strap που ενω είναι φθηνό σχετικά φαίνεται decent με ένα κλασικό ντύσιμο και το σκέφτομαι.. Εσείς το έχετε ακούσει? η επόμενη σκέψη μου ήταν τα hamilton όντως 

Υπολόγισε και τελωνείο λογικά. 

Αλήθεια γιατί δεν συνεχίζουμε στο βασικό θέμα για τα ρολόγια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...