Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 θα προσπαθήσουν να μην αναβαθμιστούν όταν πάτε για ένα καφέ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Xzidique είπε

[..]

Οπότε καλά κάνουν η AVID, η ADOBE και οι υπόλοιποι που δεν το υποστηρίζουν. 

Δεν είναι μόνο αυτά, δεν θέλουν ούτε οι ίδιοι να το διαθέσουν σε linux διανομές για να πουλάει η Apple και η M$ χωρίς να τρέχει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ τα έχω κλείσει τα updates και ησύχασα. Μου πήρε δύο χρόνια να κάνω να δουλεύουν τα παντα σωστα δε θα αφήσω να μου τα ξανακάνουν μπάχαλο 

How to stop Windows 10 auto updates

https://www.windowscentral.com/how-stop-updates-installing-automatically-windows-10

Και αυτό 

http://www.thewindowsclub.com/turn-off-windows-update-in-windows-10

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κανένα πρόβλημα με updates εδώ και καιρό,με Windows 10 enterprise,  απλά όταν βγαίνει φροντίζω να το κάνω πριν φτάσει στο απροχώρητο. Μάλιστα το τελευταίο Update έγινε σχετικά γρήγορα και δεν είναι και κάθε μέρα. Για τα σχόλια No Comment. Το να έχεις POS με Windows Home και συνδεμένο στο Internet δεν είναι ότι καλύτερο. Επίσης πως μπλέκεται το Linux/Apple σε κάθε θέμα είναι τρελό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MS έχει παρεξηγήσει πάρα πολλά και νομίζει ακόμα περισσότερα. Καλό θα ήταν ο χρήστης να κάνει κουμάντο στον υπολογιστή του και να εγκαταληφθεί αυτή η hijack τύπου συμπεριφορά της MS.

Εγώ έχω μπλοκάρει τελείως τα updates και τα αφήνω όποτε μου καπνίσει. Μου έχει γίνει ήδη ζημιά στο ένα laptop όταν έσβηνε επειδή η μπαταρία είχε τελειώσει και έβγαλε το μήνυμα πως γίνεται update και να μην το σβήσω. Περιτό να σας πω πως μετά τη φόρτηση έτρωγα συνεχώς μπλέ οθόνη.

Αυτά είναι σαχλαμάρες και μια εταιρεία σαν την MS θα έπρεπε να τα λαμβάνει σοβαρά υπόψην της.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, vasvasvas είπε

Firewall 

Γιού.νοου;

δεν έχει το update πλέον κάνει χρήση το κύριου συστήματος κόβεις τα updates κόβεις το Internet στο μηχάνημα....... ακόμη και windows update service να ξεριζώσεις έχει κάνα δυο υποσυστήματα που κάνουν repair αν τα κόψεις και αυτα δεν δουλεύουν τίποτα

οποιος θελει 10 ltbs και τπτ αλλο απο εκει και περα χαος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αν ζητήσω να μην παρακολουθεί καμία Microsoft τι κάνει ο υπολογιστής μου, και update να γίνεται μόνο και μόνο αν το ζητήσω εγώ χειροκίνητα θεωρούμαι  πάρα πολύ υπερβολικός στις απαιτήσεις μου ;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...