Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, GeneralHarobi είπε

Καλησπερα, σημερα μου ηρθε ενα email απο παλιο λογαριασμο που ειχα ανοιξει το 2015 και λεει πως εχω αρνητικο υπολοιπο 1,15Ε και οτι αν δεν τα πληρωσω μεχρι αυριο θα μου τα τραβηξει απο καρτα. Το θεμα ειναι, οτι δεν εχω επαληθευσει τον λογαριασμο αυτο και δεν εχω συνδεσει καποια καρτα, παρα μονο 1-2 μεταφορες απο ελληνικη τραπεζα. Γνωριζει κανεις τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;

Ειναι απλό θα σου κλειδώσουν το λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει αλλάξει κάτι στην ανταλλαγή νομισμάτων; Μπήκε ο μήνας σήμερα και προσπαθώ να κάνω δολάρια ΗΠΑ από ευρώ και μου ζητάει προμήθεια.

Δεν υπάρχει κάποιο μηνιαίο όριο που να είναι άνευ προμήθειας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Doubt είπε

Έχει αλλάξει κάτι στην ανταλλαγή νομισμάτων; Μπήκε ο μήνας σήμερα και προσπαθώ να κάνω δολάρια ΗΠΑ από ευρώ και μου ζητάει προμήθεια.

Δεν υπάρχει κάποιο μηνιαίο όριο που να είναι άνευ προμήθειας;

το οριο ειναι προσωπικό αλλάζει την ημέρα της εγγραφής σου δεν ειναι στανταρ πρώτη του μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, asdfnikos είπε

το οριο ειναι προσωπικό αλλάζει την ημέρα της εγγραφής σου δεν ειναι στανταρ πρώτη του μήνα

Εγώ που δεν θυμάμαι ημερομηνία (πάνε κάτι χρόνια) μπορώ να τη βρω κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Doubt είπε

Εγώ που δεν θυμάμαι ημερομηνία (πάνε κάτι χρόνια) μπορώ να τη βρω κάπου;

Πόσα ανταλλαξες/ξόδεψες σε συναλλαγμα τις τελευταίες 30 μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, Doubt said:

Εγώ που δεν θυμάμαι ημερομηνία (πάνε κάτι χρόνια) μπορώ να τη βρω κάπου;

Στην αρχική σελίδα της εφαρμογής θα πατήσεις επάνω αριστερά στο προφίλ σου και μετά όρια και θα δεις πότε μηδενίζει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/5/2021 στις 12:04 ΠΜ, VasKag είπε

Επειδη ειμαι χρηστης revolut, (χωρις να εχω κανει διασυνδεση) υπαρχει καποιος μη χρηστης αλλα με ebanking eurobank να μας πει αν του βγαζει το εικονιδιο?

Δεν έχω revolut, αλλα e-banking φαινεταιτο σημα της revolut στην διασυνδεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά διάβασα αυτό :

"Popular Revolut app now collecting users’ tax information" https://www.maltatoday.com.mt/business/business_news/109956/popular_revolut_app_now_collecting_users_tax_information#.YLiLzB6_wVE

 

 

Εμάς σαν Ελλάδα μας επιρεαζει η μόνο για Αμερική ισχύει; μου έβγαλε δύο τρεις φορές να βάλω το αφμ μου και δεν το έβαλα, δεν έχω 2 χιλιάρικα μέσα, έχω κρυπτο όμως, παίζει να μου κλείσουν τον λογαριασμό αν δεν βάλω αφμ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, maparios είπε

Καλησπέρα παιδιά διάβασα αυτό :

"Popular Revolut app now collecting users’ tax information" https://www.maltatoday.com.mt/business/business_news/109956/popular_revolut_app_now_collecting_users_tax_information#.YLiLzB6_wVE

 

 

Εμάς σαν Ελλάδα μας επιρεαζει η μόνο για Αμερική ισχύει; μου έβγαλε δύο τρεις φορές να βάλω το αφμ μου και δεν το έβαλα, δεν έχω 2 χιλιάρικα μέσα, έχω κρυπτο όμως, παίζει να μου κλείσουν τον λογαριασμό αν δεν βάλω αφμ; 

Γενικά όλες οι τράπεζες, neobanks κτλ έχουν το δικαίωμα να κλείσουν τον λογαριασμό σου σε περίπτωση που δεν δίνεις τα στοιχεία που σου ζητούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, maparios είπε

Καλησπέρα παιδιά διάβασα αυτό :

"Popular Revolut app now collecting users’ tax information" https://www.maltatoday.com.mt/business/business_news/109956/popular_revolut_app_now_collecting_users_tax_information#.YLiLzB6_wVE

 

 

Εμάς σαν Ελλάδα μας επιρεαζει η μόνο για Αμερική ισχύει; μου έβγαλε δύο τρεις φορές να βάλω το αφμ μου και δεν το έβαλα, δεν έχω 2 χιλιάρικα μέσα, έχω κρυπτο όμως, παίζει να μου κλείσουν τον λογαριασμό αν δεν βάλω αφμ; 

Θεώρησε το σίγουρο, και αντε μετα να τον ξεμπλοκάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, maparios είπε

Καλησπέρα παιδιά διάβασα αυτό :

"Popular Revolut app now collecting users’ tax information" https://www.maltatoday.com.mt/business/business_news/109956/popular_revolut_app_now_collecting_users_tax_information#.YLiLzB6_wVE

 

 

Εμάς σαν Ελλάδα μας επιρεαζει η μόνο για Αμερική ισχύει; μου έβγαλε δύο τρεις φορές να βάλω το αφμ μου και δεν το έβαλα, δεν έχω 2 χιλιάρικα μέσα, έχω κρυπτο όμως, παίζει να μου κλείσουν τον λογαριασμό αν δεν βάλω αφμ; 

Εφόσον το διάβασες κάνε και μια αναζήτηση για το τι είναι το CRS που αναφέρει και θα δεις πως αφορά και την Ελλάδα.

*Να τον κλείσουν και να σου πάρουν τα "κρυπτο" ή ότι άλλο έχεις μέσα, όχι. Να τον "παγώσουν" ναι, είναι πιθανό, αλλά πιστεύω θα σου στείλουν κάποια τελευταία προειδοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Κάβουρας είπε

Πήγα σήμερα να βγάλω λεφτά από atm της eurobank και μου τράβηξε την κάρτα. Το atm δουλεύει κανονικά. Προσοχή! 

Σου την τράβηξε .........εννοείς ότι στην κράτησε;Και τι να προσέξουμε;Ηταν ανοιχτά το κατάστημα;Σου εδωσε τα χρηματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κράτησε κανονικά και δεν μου έχουν δώσει ακόμα εξήγηση . Το κατάστημα ήταν κλειστό θα το δω από Δευτέρα . Περιμένω απάντηση επίσημη στο email γιατί στο τηλέφωνο δεν μου λένε το λόγω . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...