Προς το περιεχόμενο

Ασφαλιση περιεχομενου σπιτιου με 16€ το χρονο


orck

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, DrFreeman είπε

Ενα παράδειγμα αυτού που προτείνεις; Δεν έχω δει πρόγραμμα με τέτοια κάλυψη που αναφέρεις...

Σου στέλνω εικόνα από το συμβόλαιο μου.269734735_2018-08-071_28_18.png.58e01b5d50a1e077d4cabc35cf325504.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vagos789 είπε

Οπως ειπα,μεγαλη συζητηση.

Θα σε καλυψει η ασφαλιστικη;Θα εγκρινει να πας στο εξωτερικο αν χρειαζεται;Περα απο ενα καθαρο δωματιο που θα εχεις μονος σου, τι καλυτερο θα σου προσφερει ενα ιδιωτικο νοσοκομειο απο ενα δημοσιο;Καλυτερο γιατρο;Περισσοτερους νοσηλευτες;Τιποτα απο αυτα.

Επισης η ιδιωτικη ασφαλιστικη δεν καλυπτει φαρμακα για τον καρκινο,δηλαδη μεχρι πριν απο λιγα χρονια αν καποιος ειχε ιδιωτικη ασφαλιση αλλα οχι δημοσια,δεν καλυπτονταν τα φαρμακα του.Πλεον καλυπτονται απο το δημοσιο ακομα και των ανασφαλιστων.

Λέει στους όρους αν μπορείς να πας εξωτερικό και με ποιές προϋποθέσεις.

Περισσότερους νοσηλευτές σίγουρα.

Γρηγορότερη εξυπηρέτηση σε εξετάσεις που θα κάνεις αμέσως και θα βγουν αμέσως ή σε χειρουργεία που θα κάνεις πιό άμεσα.

Δεν ξέρω ποιές λες, εκεί που είμαι έχει και χημειοθεραπείες.

Συνδυαστικά με ΕΟΠΥΥ είναι όλες φθηνότερες, είτε από ασφάλιστρο είτε από συμμετοχή/απαλλαγή.

Το καθαρό δωμάτιο μόνος σου δεν είναι απλά μόστρα, γλιτώνεις ενδονοσοκομειακές έτσι.

Για "καλύτερο" γιατρό εξαρτάται, πάντως φακελάκι δεν πρόκειται να χρειαστεί.

 

 

Επεξ/σία από idomeneas7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, idomeneas7 είπε

Λέει στους όρους αν μπορείς να πας εξωτερικό και με ποιές προϋποθέσεις.

Περισσότερους νοσηλευτές σίγουρα.

Γρηγορότερη εξυπηρέτηση σε εξετάσεις που θα κάνεις αμέσως και θα βγουν αμέσως ή σε χειρουργεία που θα κάνεις πιό άμεσα.

Δεν ξέρω ποιές λες, εκεί που είμαι έχει και χημειοθεραπείες.

Συνδυαστικά με ΕΟΠΥΥ είναι όλες φθηνότερες, είτε από ασφάλιστρο είτε από συμμετοχή/απαλλαγή.

Το καθαρό δωμάτιο μόνος σου δεν είναι απλά μόστρα, γλιτώνεις ενδονοσοκομειακές έτσι.

Για "καλύτερο" γιατρό εξαρτάται, πάντως φακελάκι δεν πρόκειται να χρειαστεί.

Ειναι παντα στη διακριτικη ευχερεια της ασφαλιστικης σου αν θα πας εξωτερικο,μπορουν να κρινουν οτι δεν ειναι απαραιτητο ,να εισαι βεβαιος για αυτο.

Τα κρατικα νοσοκομεια εχουν περισσοτερους νοσηλευτες και εμπειρους γιατρους,στα ιδιωτικα συχνα το χαμηλο κοστος ειναι ο μοναδικος οδηγος επιλογης

Σε εξετασεις και χειρουργεια ειναι οπως τα λες,μεγαλη η διαφορα

Τα φαρμακα νομιζω δεν τα καλυπτει καμια ασφαλιστικη,δεν αρκει να αναφερει χημειοθεραπειες,συνηθως λενε στους ορους καπου οτι δεν τα καλυπτουν 

Το δωματιο μονος σε μια περιπτωση φιλης σημαινε οτι πεθανε χωρις να το μαθει κανεις μεχρι την επομενη ημερα (ναι σε ιδιωτικο σε μονοκλινο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω συμβόλαιο προστασίας κατοικίας με ασφαλιζόμενη αξία 35000 Ευρώ σε γνωστή μεγάλη Γερμανική ασφαλιστική εταιρεία

Καλύπτει σχεδόν τα πάντα (ακόμα και αστική ευθύνη δική μου ) με μηδαμινά ποσά απαλλαγών (100-500 Ευρώ)

Για τα αντικείμενα που θεωρώ αξίας έχουμε συντάξει και συμπεριλάβει στο συμβόλαιο αναλυτική λίστα στην οποία αναγράφεται το είδος του αντικειμένου και η τιμή. Σε περίπτωση κλοπής ή καταστροφής που καλύπτεται από το συμβόλαιο η αποζημίωση γίνεται σε τιμές καινούργιου

Η τιμή είναι 95 Ευρώ το χρόνο

Για την περιουσία μας και την υγεία μας δεν πρέπει να κάνουμε εκπτώσεις στην ποιότητα (όσο μπορούμε)  και κατά την γνώμη μου πρέπει να επιλέγουμε σοβαρές εταιρείες (too big to fail)

Προσωπικά 16 Ευρώ δεν θα έδινα ούτε για ασφάλεια παπιού 10ετίας ....  μάλλον ο Κώτσος ψάχνει για .. κώτσους..

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, prometheas είπε

Εχω συμβόλαιο προστασίας κατοικίας με ασφαλιζόμενη αξία 35000 Ευρώ σε γνωστή μεγάλη Γερμανική ασφαλιστική εταιρεία

Καλύπτει σχεδόν τα πάντα (ακόμα και αστική ευθύνη δική μου ) με μηδαμινά ποσά απαλλαγών (100-500 Ευρώ)

Για τα αντικείμενα που θεωρώ αξίας έχουμε συντάξει και συμπεριλάβει στο συμβόλαιο αναλυτική λίστα στην οποία αναγράφεται το είδος του αντικειμένου και η τιμή. Σε περίπτωση κλοπής ή καταστροφής που καλύπτεται από το συμβόλαιο η αποζημίωση γίνεται σε τιμές καινούργιου

Η τιμή είναι 95 Ευρώ το χρόνο

Για την περιουσία μας και την υγεία μας δεν πρέπει να κάνουμε εκπτώσεις στην ποιότητα (όσο μπορούμε)  και κατά την γνώμη μου πρέπει να επιλέγουμε σοβαρές εταιρείες (too big to fail)

 Προσωπικά 16 Ευρώ δεν θα έδινα ούτε για ασφάλεια παπιού 10ετίας ....  μάλλον ο Κώτσος ψάχνει για .. κώτσους..

 

Την συγκεκριμένη ασφάλεια την έχω κάνει από πέρυσι που βγήκε , όντως είναι 16€ και σε καλύπτει μέχρι 3000€  'η 32€ μέχρι 6000€ και μαλιστα οχι μονο ανανέωσα το συμβόλαιο αλλα προχώρησα και στην αγορα ενος ακόμα 

Το κόστος των 16€ τον χρόνο είναι αστείο ποσό , κάντο ποτέ δεν ξέρεις 

Η anytime όσες φόρες την έχω χρειαστεί με έχει εξυπηρετήσει και με το παραπάνω (τρακάρισμα , οδική βοήθεια, χαλάζι ) οπότε θεωρώ ότι ο μη γένοιτο  (κουνιέμαι από την θέση μου , φτύνω κόρφο, χτυπάω ξύλο  κλπ) γίνει κάτι με το σπίτι θα με καλύψει  χωρίς πρόβλημα 

@prometheas 

Δικαίωμα σου να ΜΗΝ δίνεις 16€ και να δίνεις 95 τον χρόνο  , αλλά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς συγκρίνεις . 

Το ένα συμβόλαιο κοστίζει 16€ και το άλλο 95€ λογικό και επόμενο να σε καλύπτει μέχρι 35000 γιατί όμως να μην το κάνει από το να μην έχει καθόλου ? 

Γιατί να μην το κάνει να έχει το κεφάλι του ήσυχο , η ζημιά μόνο σε ενα παράθυρο ξεπερνάει τα 16€ που κοστίζει το συμβόλαιο .

Επεξ/σία από Drunkard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, YourTrueLegend είπε

Συμφωνα με την ΓΑΔΑ το σωτηριο ετος 2017 στην Αττικη ειχαμε 13.000 δηλωμενες διαρρηξεις οικιων. Αρα η πανευτυχης ασφαλιστικη που εχει ολη την Αττικη πελατες, θα πρεπει να δωσει σε αποζημιωσεις (μιας που αποζημιωνει απο το πρωτο ευρω) 13.000 χ 3.000 = 39 εκατομμυρια ευρω.

Ένα λαθος που κανεις σιγουρα είναι ότι υποθέτεις ότι θα δωσει παντα το μάξιμουμ ποσο...Ενώ μπορει να υπαρχουν υποθεσεις που λυνονται με 100 ευρο η 1000...Και είναι μαλλον οι πιο πολλες...Γιατι ακομα και PC των 5k να εχεις στο σπιτι σου θα πρεπει αυτό να το αναγνωρισει και η ασφαλιστικη...Οποτε από 39εκατομ. φτανεις στα σκαρτα 20m και να που σου μεινανε 10m τον χρονο...Και παλι βεβαια υποθεσεις κανουμε και ετσι τα λεμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, prometheas είπε

Εχω συμβόλαιο προστασίας κατοικίας με ασφαλιζόμενη αξία 35000 Ευρώ σε γνωστή μεγάλη Γερμανική ασφαλιστική εταιρεία

Καλύπτει σχεδόν τα πάντα (ακόμα και αστική ευθύνη δική μου ) με μηδαμινά ποσά απαλλαγών (100-500 Ευρώ)

Για τα αντικείμενα που θεωρώ αξίας έχουμε συντάξει και συμπεριλάβει στο συμβόλαιο αναλυτική λίστα στην οποία αναγράφεται το είδος του αντικειμένου και η τιμή. Σε περίπτωση κλοπής ή καταστροφής που καλύπτεται από το συμβόλαιο η αποζημίωση γίνεται σε τιμές καινούργιου

Η τιμή είναι 95 Ευρώ το χρόνο

Για την περιουσία μας και την υγεία μας δεν πρέπει να κάνουμε εκπτώσεις στην ποιότητα (όσο μπορούμε)  και κατά την γνώμη μου πρέπει να επιλέγουμε σοβαρές εταιρείες (too big to fail)

Προσωπικά 16 Ευρώ δεν θα έδινα ούτε για ασφάλεια παπιού 10ετίας ....  μάλλον ο Κώτσος ψάχνει για .. κώτσους..

Με αυτή τη λογική γιατί να μην κάνουμε π.χ. ένα συμβόλαιο που κάνει €200 το χρόνο και έχει ασφαλιζόμενη αξία €70000, μετά αν το πάρουμε απόφαση θα λέμε γιατί να μην δώσουμε €300 και να έχουμε €100.000 κ.ο.κ.

Το κάθε συμβόλαιο απευθύνεται  σε συγκεκριμένο πελάτη, ένας που μένει στο νοίκι και έχει λίγα πράγματα σπίτι μπορεί να καλύπτεται πλήρως από το συμβόλαιο των €16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mάλλον δεν έγινα κατανοητός ίσως δικαιολογημένα (η τελευταία μου πρόταση ήταν λίγο υπερβολική..)

Θέλω απλά να πω  οτι το πλήρες περιεχόμενο ενός μέσου σπιτιού (αν βάλουμε και τα έπιπλα ) συνήθως ξεπερνάει τις 10000 Ευρώ και βέβαια μπορεί να ανέβει ανάλογα με την οικονομική κατάσταση του ιδιοκτήτη. Οπότε η γνώμη μου είναι οτι αξίζει να προσπαθήσουμε να πληρώσουμε κάτι παραπάνω για να έχουμε καλύτερες - πληρέστερες καλύψεις και (κυρίως) λιγότερες απαλλαγές και λιγότερα ψιλά γράμματα.  

Αν κάποιος είναι καλυμμένος με την εν λόγω πρόταση και έχει μελετήσει τους όρους της τότε κανένα πρόβλημα ..

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, prometheas είπε

Mάλλον δεν έγινα κατανοητός ίσως δικαιολογημένα (η τελευταία μου πρόταση ήταν λίγο υπερβολική..)

Θέλω απλά να πω  οτι το πλήρες περιεχόμενο ενός μέσου σπιτιού (αν βάλουμε και τα έπιπλα ) συνήθως ξεπερνάει τις 10000 Ευρώ και βέβαια μπορεί να ανέβει ανάλογα με την οικονομική κατάσταση του ιδιοκτήτη. Οπότε η γνώμη μου είναι οτι αξίζει να προσπαθήσουμε να πληρώσουμε κάτι παραπάνω για να έχουμε καλύτερες - πληρέστερες καλύψεις και (κυρίως) λιγότερες απαλλαγές και λιγότερα ψιλά γράμματα.  

Αν κάποιος είναι καλυμμένος με την εν λόγω πρόταση και έχει μελετήσει τους όρους της τότε κανένα πρόβλημα ..

Ναι το καθε σπιτι λογικα εχει πραγματα αξιας ανω των 3000ευρω. Αλλα εσυ φοβασαι ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΗ ζημια του περιεχομενου του σπιτιου; Να σε κλεψουν και να σου παρουν και το κρεβατι με το στρωμα και τα σκεπασματα; Να σκασει η βρυση και να τρεξει νερο και να καταστραφουν ΟΛΑ μεσα στο σπιτι;
Να γινει σεισμος και να πεσει ολοκληρο το κτηριο;
Εαν δεν μπορεις να καλυψεις τα παντα τοτε καλυτερα να μην καλυψεις τιποτα;
Καποιοι που γραψαν φαινεται να θεωρουν οτι οσο πιο ακριβο τοτε σιγουρα πιο καλο, δεν ξερω μπορει και να ειναι και το σωστο αυτο.

Εγω το λεω ξεκαθαρα, για διαρρηξη και κλοπη με ενδιαφερει μονο, και ειμαι σιγουρος οτι δεν θα μπορεσουν να τα παρουν ολα μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλεω οτι εχει σημασια αν υπαρχει απαλλαγη και ποση.

Αν υπαρχει απαλλαγη πχ 500 ευρω τοτε η ασφαλεια αυτη ειναι ελαχιστα καλυτερη απο το απολυτο τιποτα.

Δεν μου αρεσει οτι πουλανε ενα ασφαλιστικο προιον χωρις να εχουν απο διπλα τους ορους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/8/2018 στις 11:46 ΜΜ, Βασίλης_29 είπε

Εγώ έχω ισόβιο συμβόλαιο από το 2003, είχαμε εξαιρέσει κάποια θέματα που προϋπήρχε πρόβλημα υγείας και είχα χειρουργηθεί στην σπονδυλική στήλη, το 2012 βρέθηκαν κάτι προβλήματα στην καρδιά όταν νοσηλεύτηκα σε νοσοκομείο και τώρα δεν μου καλύπτουν ούτε ένα απλό τρίπλεξ καρδιάς γιατί επικαλούνται όρο στο συμβόλαιο για συγγενείς παθήσεις. Ρώτησα τον ασφαλιστή ποιες είναι οι συγγενείς παθήσεις για να τις ξέρουμε και μου λέει οτι είναι χιλιάδες ακόμα και δεν έχουν χαρτογραφηθεί πλήρως και θεωρείται οτι ακόμα και στα 90 να σου προκύψει την έχεις από πριν. Αν μια πάθηση είναι υπάρχουσα και το ξέρεις να το καταλάβω, τι παπάτζα είναι αυτό με τις συγγενείς παθήσεις και οτι σου προκύψει ξαφνικά? Πληρώνω 15 χρόνια τα μαλλιά της κεφαλής μου και η μόνη περίπτωση που χρειάστηκα ήταν μια σοβαρή ουρολοίμωξη που νοσηλεύτηκα 12 μέρες και δυο φορές που έπαθα φλεγμονές στο έντερο που έτρεχα σε γαστρεντερολόγο για κολονοσκόπηση γαστροσκόπηση και τα σχετικά. Τώρα αν χρειαστώ χειρουργείο στην καρδιά μελλοντικά τον ήπια, θα κοιτάξω σε δημόσιο νοσοκομείο, το λέω στους δικούς μου να διακόψω το συμβόλαιο αλλά διαφωνούν γιατί μου λένε αν πάω σε ετήσιο θα υπάρξει τρελή αύξηση στο ασφάλιστρο που θα αναπροσαρμοστεί.

Βρες δικηγορο που ασχολείται με αυτα..σημαντικο ειναι αν ειχες κανει check up οταν εκανες το συμβολαιο ή οχι...

συγγενές = εκ γενετής π.χ. φυσημα,μεγάλα αγγεία κτλ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2018 στις 1:29 ΜΜ, TiMoRiS είπε

Σου στέλνω εικόνα από το συμβόλαιο μου.269734735_2018-08-071_28_18.png.58e01b5d50a1e077d4cabc35cf325504.png

Μπορείς να μας πεις ποια εταιρία είναι αυτή ;

Μίλησα με τον ασφαλιστή μου σήμερα, και μου είπε ότι στην Ευρωπαϊκή Πίστη που ρώτησε καλύπτουν μόνο ρούχα, μεγάλες ηλεκτρικές συσκευές, καναπέδες κλπ

Laptops, tablets, κινητά κλπ είναι εκτός, άρα δώρο άδωρο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οι πλεον προσφατοι οροι του συμβολαιου ειναι αυτοι εδω.
Εδωσα τα 16ευρω και ελπιζω να μην χρειαστω ποτε την ασφαλεια ποτε. Διαβαζωντας τους ορους δεν βλεπω κατι τρελα ακραιο, δεν βλεπω απαλλαγη για τα πρωτα Χ ευρω.
Ξαναλεω με ενδιαφερει για αντιμετωπιση μια επιπολαιης ληστειας η μην σπασει κανας σωληνας και γινει χοντρη ζημια.

oroi_kotsovolos0318.pdf

Εαν καποιος διαβασει τους ορους και βρει κατι περιεργο ας γραψει εδω να ξερουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους,

Ίσως να απαντάω λίγο αργά στο φίλο που ενδιαφέρεται για το συγκεκριμένο συμβόλαιο, αλλά θα αφήσω εδώ την προσωπική μου εμπειρία με το συγκεκριμένο ασφαλιστικό προϊον, σε περίπτωση που ενδιαφερθεί και άλλος στο μέλλον. Εμένα μου διέρηξαν το σπίτι και δεν με αποζημίωσαν ΠΟΤΕ. Πληροφοριακά, είχα κάνει όλες τις απαραίτητες κινήσεις: προχώρησα σε μήνυση κατά αγνώστου στην αστυνομία (όπου βρήκα και κατέθεσα τα serial numbers σχεδόν όλων των συσκευών που πήραν). Επιπλέον, ήρθε η σήμανση και βρήκε ύποπτα αποτυπώματα. 

Κατ' αρχην, το περιεχόμενο αφορά *οικιακές* συσκευές, οπότε οποιαδήποτε φορητή συσκευή (ρολόι, κινητό) δεν καλύπτεται. Αλλά κυριότερα, το συμβόλαιο έχει έναν όρο που λέει ότι δεν υπάρχει κάλυψη αν έχει χρησιμοποιηθεί αντικλείδι και δεν έχει γίνει παραβίαση με βίαιο τρόπο. Είχα ρωτήσει τότε για αυτό τον όρο στην εξυπηρέτηση πελατών και μου απάντησε ότι πολύς κόσμος δίνει αντικλείδια σε μάστορες και άγνωστο κόσμο, ή αφήνει τη πόρτα ανοιχτή και μετά ζητάει τα ρέστα. Χαρακτηριστικά μου είχε πει ότι αν η πόρτα είναι κλειδωμένη, οποιαδήποτε διάρηξή της θεωρείται βίαιος τρόπος. Έλα όμως που δεν είναι έτσι.

Εμένα μου διέρηξαν τη πόρτα χωρίς να αφήσουν εμφανή σημάδια παραβίασης, πέρα από ότι μαγκώνει λίγο το κλειδί στη κλειδαριά μετά τη διάρηξη (το οποίο όμως δεν θεωρήθηκε αρκετό στοιχείο από έναν μπάρμπα που έστειλαν για εμπειρογνόμωνα). Μήπως η δική μου περίπτωση ήταν κάποια εξαιρετικά απίθανη; Φυσικά και όχι, είναι πάρα πολύ συχνή. Μάλιστα σύμφωνα με την αστυνομία και έναν ιδιώτη εμπειρογνόμωνα που συμβουλεύθηκα είναι ο πιο ΣΥΧΝΟΣ τρόπος διάρηξης σπιτιού που έχει μια πόρτα ασφαλείας. Γιατί σε μια πόρτα ασφαλείας, που δεν ανοίγει με λοστό ή κλωτσιά και που είναι σε μια πολυκατοικία δε θα πάνε με πριόνια να σηκώσουν τους πάντες στο πόδι. Αλλά εκεί πρέπει να είναι αθόρυβοι. Σε αυτές τις περιπτώσεις χρησιμοποιούν πασπαρτού που κυκλοφορούν κατά καιρούς στη πιάτσα για συγκεκριμένα μοντέλα κλειδαριών, ή βρίσκουν παραθυράκια στους μηχανισμούς για να τις ανοίγουν χωρίς ίχνη. Απλά δείτε το thread του insomnia "Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας" για να δείτε όλα αυτά να επιβεβαιώνονται από παθόντες και κλειδαράδες.

Άρα λοιπόν, αυτοί που σχεδίασαν το συγκεκριμένο ασφαλιστικό προϊον γνωρίζουν πολύ καλά ότι δεν θα καλύψουν το μεγαλύτερο μέρος των διαρήξεων, έτσι απλά. Αυτό σχετικά με τους όρους του συμβολαίου. Αλλά αξιοσημείωτη είναι και η άθλια συμπεριφορά του εμπειρογνόμωνα, όπου ανάμεσα σε πολλά που έκανε, έφτασε να γράψει ψέμματα στην έκθεση ότι η αραβωνιαστικά μου δεν μένει στο σπίτι, οπότε τα δικά της αντικείμενα δε καλύπτονται (παρόλο που είχε όλα τα στοιχεία στη διάθεσή του, όπως την κύρια κατοικία στη φορολογική της δήλωση). Αυτό συνδυάστηκε με την ειρωνική στάση του διακανονιστή της υπόθεσης στο τμήμα αποζημιώσεων σε τηλεφωνικές μας επικοινωνίες. Μιλάμε για ένα συνάφι που δεν αξίζει ούτε 16 ευρώ για να μπλέξεις. Ελπίζω να βοήθησα.

 

Επεξ/σία από city_run
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...