Προς το περιεχόμενο

volotea πρόβλημα;


qwertyuiop2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, orck είπε

Επειδη νομιζω οτι το χανουμε πολυ ασχημα και το θεμα εχει εξαντληθει. Εχετε πετυχει καλες τιμες με την συγκεκριμενη εταιρια;
Καλη τιμη εννοω κατω απο 10αρικο η διαδρομη για να κανεις ενα ανεπαντεχο ταξιδι ετσι απλα για να πιεις ενα καφε που λεει ο λογος;

Ναι λεμε. Και με 5€ και 10€. Απλά δεν είναι μέσα η επιστροφή 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ναι λεμε. Και με 5€ και 10€. Απλά δεν είναι μέσα η επιστροφή 

Οκ δεν το εχω δει ποτε μου, βεβαια την ανακαλυψα προσφατα. Τα βαζουμε στις προσφορες εκτος τεχνολογιας να τα δω οταν ξαναβαλει; Λογικα περιμενω black friday τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, orck είπε

Οκ δεν το εχω δει ποτε μου, βεβαια την ανακαλυψα προσφατα. Τα βαζουμε στις προσφορες εκτος τεχνολογιας να τα δω οταν ξαναβαλει; Λογικα περιμενω black friday τωρα;

Δεν θα προλάβετε.  Μέσα σε 15 λεπτά τελειώνουν τα καλά.  Μετά μένουν κάποια άλλα για 15 ώρες το πολύ,  

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 13/08/2018 at 15:44, qwertyuiop2 said:

Γιατί έχω κάνει περίπου 100 πτήσεις την τελευταία 3ετία (κυρίως Αθήνα - Επαρχία) και δεν έχω κάνει ΟΥΤΕ μία φορά φυσικό τσεκ-ιν.

Πρέπει να είσαι και πολύ νωρίτερα, τώρα βγαίνω από τα νερά μου. Ξέρω απέξω τα δρομολόγια προαστιακού και τρένου ώστε να είμαι στο αεροδρόμιο μισή ώρα πριν πετάξω. Τώρα ξαφνικά εμφανίζεται το ενδεχόμενο να ΜΗΝ πετάξω, πχ να βγω υπεράριθμος. Ή να έχει καμιά ουρά 850 ατόμων.

a.υπαρχουν απειρες εταιρειες να διαλεξεις οποτε αν μια δεν σε βολευει σε αυτα που σου παρεχει πας με αλλη.

β.αυτο που κανεις ενημερωτικα το να πηγαινεις τελευταια στιγμη καποια στιγμη θα σου κατσει στραβη ειδικα αν πας αν το κανεις σε χωρα που απαιτει διαβατηριο.παροτι παω με μηχανη μεχρι το ελ.βενιζελος και ξερω ποτε θα φτασω παντα μα παντα εχω το λιγοτερο μια ωρα μπροστα μου για το οτιδηποτε στραβο μπορει να τυχει. το πιο απλο σου λεω γινεται κατι και σταματαει ο προαστιακος για 20 λεπτα .μετα τι θα κανεις? αν και συνηθως στα checkin αν εχει ουρα και η πτηση σου ειναι σε λιγη ωρα σε βαζουν σε προτεραιοτητα.ενημερωτικα αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, poulinos είπε

a.υπαρχουν απειρες εταιρειες να διαλεξεις οποτε αν μια δεν σε βολευει σε αυτα που σου παρεχει πας με αλλη.

β.αυτο που κανεις ενημερωτικα το να πηγαινεις τελευταια στιγμη καποια στιγμη θα σου κατσει στραβη ειδικα αν πας αν το κανεις σε χωρα που απαιτει διαβατηριο.παροτι παω με μηχανη μεχρι το ελ.βενιζελος και ξερω ποτε θα φτασω παντα μα παντα εχω το λιγοτερο μια ωρα μπροστα μου για το οτιδηποτε στραβο μπορει να τυχει. το πιο απλο σου λεω γινεται κατι και σταματαει ο προαστιακος για 20 λεπτα .μετα τι θα κανεις? αν και συνηθως στα checkin αν εχει ουρα και η πτηση σου ειναι σε λιγη ωρα σε βαζουν σε προτεραιοτητα.ενημερωτικα αυτα.

 

Nαι τα ξέρω, αποδέχομαι το ρίσκο, γιατί είναι μικρό. Οι περισσότερες πτήσεις μου δεν ξεπερνούν σε κόστος το 20άρι-30άρι, οπότε τι είχαμε και τί χάσαμε. Μου έχει τύχει λεωφορείο να με πιστολιάσει, πήρα ταξί και έδωσα 15 ευρώ γιατί βιαζόμουν (θεσσαλονίκη).

Πετάω και πολύ συχνά, αν ήταν να χάνω κάθε φορά 1+ ώρα σε αεροδ. , θα έτρωγα τη ζωή μου εκεί.

Πληροφοριακά, η πτήση μια χαρά πήγε. Έκανα το τσεκ ιν και μπήκα απροβλημάτιστα. Απλά χρειάστηκε να επιβάλω τη συνοδεία της χειραποσκευής μου στην καμπίνα κι άφησα τα κορόιδα που δεν ήξεραν τι σημαίνει "περιμένω αποσκευή σε ιμάντα στο Καζαντζάκης" να κάνουν τους ευγενικούς. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω με την fly pegasus μονο ξυλο δεν παιξαμε. Και σε ακριβη πτηση 55€  :) Με μισοαδεια πτηση γεμισαν ολα τα ντουλαπια με αποσκευες, σφαλμα της εταιρειας δεν λαβαν μετρα. Τσακωθηκα με μια αγλλοφωνη αγενεστατη χοντρομπαλου επιβατη απο Αραβια :)  Φωναξαμε την αεροσυνοδο(ποτε δεν πρεπει να αναλαβεις δραση μπορει να μπλεξεις ασχημα)και εδωσε λυση. Volothea πολυ καλυτερα σε ολα.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Zerg13 said:

Εγω με την fly pegasus μονο ξυλο δεν παιξαμε. Και σε ακριβη πτηση 55€  :) Με μισοαδεια πτηση γεμισαν ολα τα ντουλαπια με αποσκευες, σφαλμα της εταιρειας δεν λαβαν μετρα. Τσακωθηκα με μια αγλλοφωνη αγενεστατη χοντρομπαλου επιβατη απο Αραβια :)  Φωναξαμε την αεροσυνοδο(ποτε δεν πρεπει να αναλαβεις δραση μπορει να μπλεξεις ασχημα)και εδωσε λυση. Volothea πολυ καλυτερα σε ολα.

με την Pegasus  που ταξιδεψα russia δεν ειχα θεμα.μια αποσκευη κατω μια πανω και ολα οκ.κανενα παραπονο.δεν ειχα και πολλες επιλογες.αργησα να κλεισω και εχασα τα τελευταια εισιτηρια της ellinair και η Pegasus ηταν η επομενη επιλογη.check in εκανα εκει μια που δεν επαιζε Online κτλ αλλα και στην ανταποκριση ολα μια χαρα.

τωρα το θεμα αποσκευων ειναι μια πονεμενη ιστορια.το κακο με πολλες εταιρειες ειναι οτι δεν μετρανε αποσκευες σε μεγεθος και κλασσικα ο καθενας προσπαθει να περασει οτι φανταστει πανω και αμα του πεις ειναι παραπανω και πληρωσε προσπαθουν να βγουν απο πανω.τα ντουλαπια μια φορα που τα κοιταγα οταν πηγα γαλλια ηταν ακριβως για 3 αποσκευες οπως τις οριζουν.σιγουρα καποια ντουλαπια εχουν μεσα αλλα πραγματα αλλα ειναι λιγα.οταν ομως ο αλλος φερνει μια τεραστια τσαντα που δεν χωραει καθετα αλλα οριζοντια και πιανει θεση για 2 και για 3 τσαντες ε ναι δεν φταιει η εταιρεια.η μαλλον φταιει που δεν τον εβαλε να πληρωσει

2 hours ago, qwertyuiop2 said:

Nαι τα ξέρω, αποδέχομαι το ρίσκο, γιατί είναι μικρό. Οι περισσότερες πτήσεις μου δεν ξεπερνούν σε κόστος το 20άρι-30άρι, οπότε τι είχαμε και τί χάσαμε. Μου έχει τύχει λεωφορείο να με πιστολιάσει, πήρα ταξί και έδωσα 15 ευρώ γιατί βιαζόμουν (θεσσαλονίκη).

Πετάω και πολύ συχνά, αν ήταν να χάνω κάθε φορά 1+ ώρα σε αεροδ. , θα έτρωγα τη ζωή μου εκεί.

Πληροφοριακά, η πτήση μια χαρά πήγε. Έκανα το τσεκ ιν και μπήκα απροβλημάτιστα. Απλά χρειάστηκε να επιβάλω τη συνοδεία της χειραποσκευής μου στην καμπίνα κι άφησα τα κορόιδα που δεν ήξεραν τι σημαίνει "περιμένω αποσκευή σε ιμάντα στο Καζαντζάκης" να κάνουν τους ευγενικούς. :P

δεν ειναι τοσο τραγικη η μια ωρα.αλλωστε για μενα αυτο το μια ωρα που γλυτωνεις εσυ εγω το γλυτωνω που παω με μηχανακι αεροδρομιο .αλλα στραβη μπορει να τυχει ακομα και σε προαστιακο.αν δεν σε νοιαζει να χασεις πτηση οκ.αλλα σε πτησεις που μπορει να εχεις πληρωσει πολλα λεφτα εκει θα ειναι βλακεια να χασεις την πτηση.ειδικα οταν παιζουν και διαβατηρια.και εκει τα εισιτηρια δεν ειναι 20-30 αλλα 600+.

επισης καλο θα ηταν να προσεχουμε τι λεμε και το αναφερω για το κοροιδα που λες:

α.καποιος αλλος μπορει να εχει δωσει αποσκευη κατω οποτε θα περιμενει ετσι και αλλιως να ερθει η αποσκευη .οποτε τι να περιμενει μια τι να περιμενει 2 αποσκευες.

β.οτι καποιος αλλος ειναι ευγενικος δεν τον κανει κοροιδο.αντιθετα λογω της δικιας του ευγενειας εσυ κρατησες την τσαντα.

γ.απο κατι τετοια κοροιδα οπως λες καποιες εταιρειες ακομα δεν εχουν αλλαξει τους κανονες για τις χειραποσκευες.γιατι υπαρχουν και εταιρειες οι οποιες αμα δεν εχεις πληρωσει παραπανω η χειραποσκευη σου μπορει να μην ερθει πανω στο αεροπλανο αντιθετα με καποιον που εχει εξασφαλισει πληρωνοντας οτι η αποσκευη θα ερθει πανω.καποιες εταιρειες εχουν αρχισει και αλλαζουν το τι ισχυει.επισης δεν βιαζονται ολοι.σε μικρα αεροδρομια στο δεκαλεπτο εχω παρει αποσκευες .στο βενιζελος παλι σε 10-15 εχω παρει αποσκευη .σε σπανιες περιπτωσεις και εχω κανει αρκετα ταξιδια εχει τυχει να περιμενω παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, green gordon είπε

Οταν με ξαναπει γκρινιαρη η υπερβολικο καποιος θα δειξω τα ποστ του ts.Δεν μπορω να πιστεψω τι διαβασα.

Κουλ, απλά δεν είχα κάνει ποτέ φυσικό τσεκ-ιν. Τελικά ίσχυε αυτό που είπε άλλος παραπάνω, έχει αποσυμφορηθεί πλέον λόγω του ηλεκτρονικού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, qwertyuiop2 said:

Κουλ, απλά δεν είχα κάνει ποτέ φυσικό τσεκ-ιν. Τελικά ίσχυε αυτό που είπε άλλος παραπάνω, έχει αποσυμφορηθεί πλέον λόγω του ηλεκτρονικού.

σε μικρες πτησεις υπαρχει πολυς κοσμος που δεν εχει αποσκευη για να δωσει κατω .οποτε πλεον ολοι αυτοι δεν μαζευονται στα γκισε με αποτελεσμα πολυ λιγοτερο κοσμο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Παιδιά έχω κάνει κράτηση τον Ιούλιο για Θεσσαλονίκη απο Μύκονο βάζω το  αριθμό πτήσης και μ λεει κάτι χαζά ότι υπάρχει πρόβλημα επικοινωνήστε με εξυπηρέτηση πελατών τι παίζει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, THESPYROS είπε

Παιδιά έχω κάνει κράτηση τον Ιούλιο για Θεσσαλονίκη απο Μύκονο βάζω το  αριθμό πτήσης και μ λεει κάτι χαζά ότι υπάρχει πρόβλημα επικοινωνήστε με εξυπηρέτηση πελατών τι παίζει ;

Μήπως να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών όπως σου λέει;Μπορεί να έχει αλλάξει ώρα-μέρα-αναβλήθηκε η πτηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...