Προς το περιεχόμενο

volotea πρόβλημα;


qwertyuiop2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να καταλαβετε τι τραβανε σε επαγγελματα που εχουν να κανουν με πελατες...

Ο αλλος κοντευει να κανει μυνηση για αποπειρα δολοφονιας στην εταιρεια επειδη σε μια πτηση δεν ηταν διαθεσιμο το ηλεκτρονικο check in. Και θα πρεπει να κανει physical check in, μιλαμε δηλαδη για σχεδον μηδενικο impact περαν της ολιγολεπτης αναμονης εως το check in (που αν παει εγκαιρα, η αναμονη παιζει να ειναι και μικροτερη απο τον χρονο που θα χρειαζοταν για το e-check in)...

Επεξ/σία από YourTrueLegend
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Για να καταλαβετε τι τραβανε σε επαγγελματα που εχουν να κανουν με πελατες...

Ο αλλος κοντευει να κανει μυνηση για αποπειρα δολοφονιας στην εταιρεια επειδη σε μια πτηση δεν ηταν διαθεσιμο το ηλεκτρονικο check in. Και θα πρεπει να κανει physical check in, μιλαμε δηλαδη για σχεδον μηδενικο impact...

Μα δεν έχει ξαναγίνει ποτέ αυτό. Είμαι 23, πετάω από 15 ετών μόνος μου, και σε καμία από τις 150-200 πτήσεις δεν έχω κάνει φυσικό τσεκ ιν, παρά μόνο μία φορά που πηγαίναμε σχολική εκδρομή στην Ιρλανδία. 

Θεωρώ ανεπίτρεπτο να υποχρεώνεται ο άλλος σε φυσικό τσεκ ιν, και μάλιστα με στυγνό περιθώριο 1:20. Διάλεξα αεροπλάνο πληρώνοντας πάνω από τα διπλάσια του πλοίου για να κάνω μικρότερης ταλαιπωρίας ταξίδι. Όχι για να στέκομαι με το λεφούσι όρθιος 2 ώρες πριν πετάξω.

Τέτοιους πειθήνιους - υποφέροντες από σύνδρομο στοκχόλμης σαν εσένα βρίσκουν, και τα κάνουν οι βολότεες. Ας είχαμε σοβαρή καταναλωτική κουλτούρα στην Ελλάδα, και θα βλέπατε πόσο σούζα θα ήταν.

Επεξ/σία από qwertyuiop2
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η εταιρεια ειναι αψογη. Κανενα παραπονο απο μενα, και online check in κανονικα. +  μου χαρισε και ταξιδια δωρα στην αξια μια ατομικης πιτσας.

επαναλαμβανω γιατι λεγε λεγε καποιους θα επηρεασεις

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

I feel old..Υπαρχει ηδη γενιά που δεν εχει κανει ποτε φυσικο check in..
Συγνωμη, βαλιτσα δεν εχεις στηθει ποτε να δωσεις?Ειναι το ιδιο πραγμα. Πλεον δεν παιρνει τοση πολυ ωρα (τουλαχιστον στο Ελ.Βενιζελος).
For the record, δεν θα κατσουν στον γκισε κανα 8ωρο να περιμενουν για check in, εχει υπολογιστει οτι φτανει ο χρονος των 2 ωρων πριν την πτηση.

Επεξ/σία από sistah
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sistah είπε

I feel old..Υπαρχει ηδη γενιά που δεν εχει κανει ποτε φυσικο check in..
Συγνωμη, βαλιτσα δεν εχεις στηθει ποτε να δωσεις?Ειναι το ιδιο πραγμα. Πλεον δεν παιρνει τοση πολυ ωρα (τουλαχιστον στο Ελ.Βενιζελος).

Οντως. Εχει αποφορτιστει τελειως πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sistah είπε

I feel old..Υπαρχει ηδη γενιά που δεν εχει κανει ποτε φυσικο check in..
Συγνωμη, βαλιτσα δεν εχεις στηθει ποτε να δωσεις?Ειναι το ιδιο πραγμα. Πλεον δεν παιρνει τοση πολυ ωρα (τουλαχιστον στο Ελ.Βενιζελος).

Δεν παραδίδω ποτέ αποσκευές, αυτό έλειπε... Με 4 πτήσεις το μήνα μεσοσταθμικά, να μην έχω μάθει να χωράω όλα τα μπαγκάζια μου σε μία χειραποσκευή. Η τελευταία φορά που παρέδωσα ήταν για Ιρλανδία και ήμουν 16. 😛

4 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Η εταιρεια ειναι αψογη. Κανενα παραπονο απο μενα. Μου χαρισε και ταξιδια δωρα στην αξια μια ατομικης πιτσας.

επαναλαμβανω γιατι λεγε λεγε καποιους θα επηρεασεις

Κι εγώ έχω πάρει με 20 γύρω στα 10-15 εισιτήρια για Μυτιλήνη μία φορά, ώστε να μπορέσω να πάω ανενόχλητος τις άλλες διακοπές μου και να πάω να συναντήσω οικογένεια όποτε κάτσει. Λες να μου κρατάνε κακία για τα 14 πιστόλια του Ιουλίου - Αυγούστου 2017; 😛

 

Απλά θεωρώ ανεπίτρεπτη τη μη προειδοποίηση για κάτι τόσο σημαντικό. Αν είχα κλείσει πτήση για 9 το πρωί δλδ, θα ξυπνούσα σαν σε κάτεργο στις 7 για να πετάξω; Ήξερα να μείνω άυπνος και να γλιτώσω και 30 ευρώ παίρνοντας βραδινό πλοίο για Κρήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μην σε ειδοποιησει οτι δεν υπαρχει επιλογη online check in, ok το δεχομαι. Ολα τα αλλα ειναι δικα σου προβληματα που δημιουργουνται απο ελλειψη εμπειριας λογο light travelling που κανεις.
Ουτε overbooked θα εισαι, ουτε θα βρεις 500 ατομα (αντε πες εχεις μια μικρη πιθανοτητα), ουτε ειναι ανεπιτρεπτο το φυσικο check in, ουτε χρειαζεται να φτασεις πολλες ωρες νωριτερα.
Καλο ταξιδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, qwertyuiop2 είπε

Κι εγώ έχω πάρει με 20 γύρω στα 10-15 εισιτήρια για Μυτιλήνη μία φορά, ώστε να μπορέσω να πάω ανενόχλητος τις άλλες διακοπές μου και να πάω να συναντήσω οικογένεια όποτε κάτσει.

Αν αυτό σημαίνει αυτό που κατάλαβα, δηλαδή ότι αγόρασες 15 εισιτήρια σε διαφορετικές ημερομηνίες για να ταξιδέψεις μια και μόνο φορά "οπότε κάτσει" λόγω των.... διακοπών σου, τότε πράγματι είσαι ειδική περίπτωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως φαινεται ο ανθρωπος που δεν βιωσε χρυσες εποχες ολυμπιακης που ο χρονος αναμονης ηταν αγνωστος Χ. Σοβαρο προβλημα να πας 1,5 ωρα πριν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, sistah είπε

Το να μην σε ειδοποιησει οτι δεν υπαρχει επιλογη online check in, ok το δεχομαι. Ολα τα αλλα ειναι δικα σου προβληματα που δημιουργουνται απο ελλειψη εμπειριας λογο light travelling που κανεις.
Ουτε overbooked θα εισαι, ουτε θα βρεις 500 ατομα (αντε πες εχεις μια μικρη πιθανοτητα), ουτε ειναι ανεπιτρεπτο το φυσικο check in, ουτε χρειαζεται να φτασεις πολλες ωρες νωριτερα.
Καλο ταξιδι.

Μα αυτό με ενοχλεί, το απροειδοποίητο. Πετάω 12:15, οπότε είχα στο μυαλό μου να ξυπνήσω 10, να φύγω 10:30-45 και να είμαι αεροδρόμιο 11:45, που είναι μία άνετη ώρα.

Τώρα, για να προλάβω το τσεκ ιν που κλείνει 40 (!!!!!) λεπτά πριν την πτήση, πρέπει να είμαι στο αεροδρόμιο μίνιμουμ μία ώρα αργότερα, άρα να ξυπνήσω 9. Μία ώρα όχι απλώς χαμένη, αλλά φορτωμένη ταλαιπωρία.

27 λεπτά πριν, dtzgr είπε

Αν αυτό σημαίνει αυτό που κατάλαβα, δηλαδή ότι αγόρασες 15 εισιτήρια σε διαφορετικές ημερομηνίες για να ταξιδέψεις μια και μόνο φορά "οπότε κάτσει" λόγω των.... διακοπών σου, τότε πράγματι είσαι ειδική περίπτωση. 

Γιατί, που είναι το κακό; 1 ευρώ το 1 τα είχαν βγάλει, σε black friday.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, qwertyuiop2 είπε

Γιατί, που είναι το κακό; 1 ευρώ το 1 τα είχαν βγάλει, σε black friday.

Όχι, όχι... Απλά λέω... Ίσως πχ να άφηνες και κανέναν άλλο φουκαρά να επωφεληθεί από την προσφορά. Αλλά αν ήταν για τόσο σημαντικό λόγο ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλειδωστε το να παει στο @!)*!£÷ γιατι με αυτα που διαβαζουμε εδω μεσα θα χασουμε οτι τριχα μας εχει απομεινει. Απορω ρε γμτ με μερικους τι πινουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη νομιζω οτι το χανουμε πολυ ασχημα και το θεμα εχει εξαντληθει. Εχετε πετυχει καλες τιμες με την συγκεκριμενη εταιρια;
Καλη τιμη εννοω κατω απο 10αρικο η διαδρομη για να κανεις ενα ανεπαντεχο ταξιδι ετσι απλα για να πιεις ενα καφε που λεει ο λογος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/8/2018 στις 8:30 ΜΜ, qwertyuiop2 είπε

1 ώρα πριν την αναχώρηση να είμαι εκεί , ή παραπάνω; Δεν έχω αποσκευή, μόνο χειρός.

Φίλε αυτές τις μέρες γίνετε πόλεμος στο αεροδρόμιο . Πήγαινε πιο νωρίς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...