Προς το περιεχόμενο

Ανακαινιση Κουζινας


alexandrak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/6/2022 στις 10:54 ΠΜ, Spect~ είπε

Αυτο! Πιστευω οτι μονο αν φτιαξεις μια κουζινα ξερεις τι πρεπει να προσεξεις την επομενη φορα γιατι παντα θα υπαρχουν μικρολεπτομερειες που δεν περνανε καν απο το μυαλο σου !

Εξαρταται πιστευω απο το που βρισκεσαι και απο τις διαστασεις/σχημα της κουζινας. Σιγουρα σε ξυλουργο θα κανεις καλυτερη δουλεια οπως τη θες εσυ. Ενδεικτικα θα σου πω για Κερκυρα που ειμαι εγω, 3 προσφορες που πηρα απο κουζιναδες (με τοποθετηση) ηταν απο 4200-5000. 

Τελικα πηγα σε γνωστη ξυλεια εδω βγαλαμε σχεδιο και μου πηγε 3200 με τοποθετηση (αγορασα τα ξυλα απο το μαγαζι που μου βγαλε το σχεδιο και βρηκα ξυλουργο για την τοποθετηση). Εκτος οτι ημουν 1000€ κατω το λιγοτερο σε αυτα τα λεφτα ηταν μεσα νεροχυτης, φασολι, τροφοθηκη, μπουκαλοθηκη που στα αλλα δεν υπηρχαν(ισως ειχαν υπολογισει τον νεροχυτη αλλα σιγουρα οχι τα αλλα). Με λιγα λογια ειχα τεραστιο κερδος και καλυτερη κουζινα

Πόσο κόστισαν τα ξύλα και πόσο ο Μαραγκός; επίσης πόσα μέτρα είναι η κουζίνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 28/1/2022 στις 3:01 ΜΜ, Blued είπε

Μολις πηρα προσφορα απο εκθεση εταιριας γνωστης για 7 μετρα κουζινα x 2,85 υψος... Θα πω μερικα  χαρακτηριστικά (βακελιτης παγκος , μηχανισμοι  μεντεσε Blum με φρενα , πορτακια και πλαινα MDF 20mm, διπλή σειρα ντουλαπιων κρεμαστων όλα push n pull) .... Στα 6.000 ευρω. Αυριο εχω ραντεβου με συστημενο μαραγκο για να δω που θα παει η τιμη... Υποψιν : οι τιμες τον τελευταιο χρονο των πρωτων υλων εχουν ανεβει  αρκετα 😔

7 μετρα τι εννοεις? 3.5 κατω και 3.5 επανω ? Ετσι τα μετρανε οι μαραγκοι. ή 7 κατω και 7 τα ντουλαπια επανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 ώρες πριν, Alex the Butcher είπε

Πόσο κόστισαν τα ξύλα και πόσο ο Μαραγκός; επίσης πόσα μέτρα είναι η κουζίνα;

η ξυλεία είχε πάει περίπου 2500 και αλλά 700 η τοποθέτηση. Περίπου στα 12 σε σχήμα Π

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...