Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το tablet Xiaomi Mi Pad 4 Plus με οθόνη 10,1 ιντσών και μπαταρία 8620mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Τόσος πολύς κόσμος που τα ποσοστά χρήσης του Android αυξάνονται ενώ αυτά του iOS πέφτουν. 

Πρώτον είναι άσχετο να βάζεις το συνολικό ποσοστό του ios με αυτό του android... αλλά και έτσι να το πάρεις οι πωλήσεις είναι ουσιαστικά ανοδικές για την Apple... 

και δεύτερον, το σωστό είναι να βάλεις τις πωλήσεις των iPads σε σύγκριση των υπολοίπων Pads για να βάλεις συμπέρασμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το πρόβλημα του πιο φθηνού βασικού iPad είναι η απελπιστικά πολύ μικρή και μη επεκτάσιμη μνήμη, ενώ κατά τα άλλα είναι καλό. Ουσιαστικά η σειρά ξεκινάει με το μοντέλο των 128 GB. Όσο για το Android σε ταμπλέτα, ως κάτοχος mediapad M5 10.8 δηλώνω ικανοποιημένος. Απλά πετάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Πάντως το tablet αυτό με 660 πάνω, μόνο σαπακι δεν είναι, και με 64gb/4g πάνω έχει μεγαλη διαφορά σε τιμή από το iPad.

Φίλε μου δεν μίλησα για το συγκεκριμένο pad, που είναι τίμιο και τούμπανο, αλλά για τα κινητά και tablet με 1gb ram που έχουν οι περισσότεροι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NickTG είπε

326€ με μισή εσωτερική μνήμη και χωρίς 4G.

 

Το 4g τι το αναφέρεται ρε παιδιά. 2018 έχουμε. Ολοι εχουν στο κινητο 4g με προγραμμάτα δεδομένων και κανεις απο κει hot spot σε ταμπλετ ή λαπτοπ ή οπου θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Skylined είπε

Το πρόβλημα του πιο φθηνού βασικού iPad είναι η απελπιστικά πολύ μικρή και μη επεκτάσιμη μνήμη, ενώ κατά τα άλλα είναι καλό. Ουσιαστικά η σειρά ξεκινάει με το μοντέλο των 128 GB. Όσο για το Android σε ταμπλέτα, ως κάτοχος mediapad M5 10.8 δηλώνω ικανοποιημένος. Απλά πετάει 

Εγώ ως κάτοχος Galaxy Tab A 10.1 είμαι επίσης ικανοποιημένος. Multitaksing με Split Screen και τα σχετικά, όλα δουλεύουν ρολόι.

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Φίλε μου δεν μίλησα για το συγκεκριμένο pad, που είναι τίμιο και τούμπανο, αλλά για τα κινητά και tablet με 1gb ram που έχουν οι περισσότεροι...

Εγώ δεν γνωρίζω κανέναν που να έχει Android κινητό με 1GB RAM, σε ποια χρονιά ζούμε;

1 λεπτό πριν, Backpacker είπε

Το 4g τι το αναφέρεται ρε παιδιά. 2018 έχουμε. Ολοι εχουν στο κινητο 4g με προγραμμάτα δεδομένων και κανεις απο κει hot spot σε ταμπλετ ή λαπτοπ ή οπου θες. 

Το ενδεχόμενο να μην θες να ξοδέψεις την μπαταρία του κινητού σου με Hotspot και να έχεις δεύτερη κάρτα SIM για το Tablet? Η απλά κάρτα μονάχα για LTE για τάμπλετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ταμπλετ φαίνεται σούπερ, όταν και εάν τα φτύσει το lenovo tab2 που έχω, θα είναι η επόμενη αγορά μου, καθώς υπάρχουν ελάχιστα καλά ταμπλετ σε αυτό το μέγεθος. 

 

Για ipad ούτε λόγος. Ήταν το πρώτο μου ταμπλετ { ipad Mini 2 } και ευτυχώς το έδωσα στη γυναίκα μου τα τελευταία χρόνια. Αν δεν είναι jailbroken στην ουσία είναι μια άχρηστη συσκευή.. Άσε που πλέον κολλάει κιόλας. Βέβαια  έχει και τόσα χρόνια, οπότε τα λεφτά του τα έβγαλε πιστεύω. 

Επεξ/σία από elpaso1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο στη xiaomi ένα ακόμα άψογο tablet σε πολύ καλή τιμή. Μου αρέσει που το συγκρίνεται με το iPad με τα 32gb που είναι χωρητικοτητα 2012 χωρίς sd και με το χιλιοκλειδωμενο ios που σε βγάζει την πίστη. Μακριά για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο. Το Android αυξάνει συνεχώς το market share απλά γιατί απέχει μίλια μπροστά από το ios και όχι γιατί μπαίνουν περισσότερες εταιρίες στο χώρο. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Εγώ δεν γνωρίζω κανέναν που να έχει Android κινητό με 1GB RAM, σε ποια χρονιά ζούμε;

Τότε πήγαινε να δεις τι περνάει καθημερινά από τα service του Γερμανού, του Πλαισίου, του μικρού καταστήματος της γειτονιάς σου με κινητά κλπ κλπ κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, I'm_busy είπε

Δε νομίζω ότι πέθαναν, απλά πια όλοι θα πάνε για windows tablet τύπου surface go/pro κ.ά. που κατ εμέ είναι η καλύτερη επιλογή απ' τη στιγμή που τα smartphones έχουν αρκετά μεγάλη οθόνη ήδη οπότε ένα tablet με android είναι ψηλοαχρηστο.

Ε αφου ειναι ψιλοαχρηστα=πεθαναν.

Τι διαφορετικο εγραψα ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Τ9 ταμπλετ φαίνεται σούπερ, όταν και εάν τα φτύσει το lenovo tab2 που έχω, θα είναι η επόμενη αγορά μου, καθώς υπάρχουν ελάχιστα καλά ταμπλετ σε αυτό το μέγεθος. 

Για ipad ούτε λόγος. Ήταν το πρώτο μου ταμπλετ { ipad Mini 2} και ευτυχώς το έδωσα στη γυναίκα μου τα τελευταία χρόνια. Αν δεν είναι jailbroken στην ουσία είναι μια άχρηστη συσκευή.. Άσε που πλέον κολλάει κιόλας. Βεβαβαι έχει και τόσα χ

Μα σε παρακαλώ τι είναι αυτά που λες, οι φωστήρες της Apple ισχυρίζονται ότι τα παλαιότερα iPad όπως το Mini 2 δεν κολλάνε. 

11 λεπτά πριν, AtiX είπε

Τότε πήγαινε να δεις τι περνάει καθημερινά από τα service του Γερμανού, του Πλαισίου, του μικρού καταστήματος της γειτονιάς σου με κινητά κλπ κλπ κλπ...

Επειδή δεν ζω στην Ελλάδα, ο κόσμος που βλέπω τριγύρω μου κυκλοφορεί με νορμάλ Smartphone που δεν είναι τα σαπίδια που αναφέρεις ξεχασμένα από το χρόνο.

Επεξ/σία από Plapoutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Επειδή ζω στην Ελλάδα, ο κόσμος που βλέπω τριγύρω μου κυκλοφορεί με νορμάλ Smartphone που δεν είναι τα σαπίδια που αναφέρεις ξεχασμένα από το χρόνο.

Εσύ βλέπεις εγώ αντιμετωπίζω... οπότε ας το λήξουμε εδώ μιας και δεν θα βγει πουθενά η κουβέντα μας...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν (και αν) πάθει κάτι το Mi Pad 1, τότε θα αποφασίσω αν θα πάρω το μικρό ή το μεγάλο.

Πάντως η αλήθεια είναι πως η Xiaomi τα έδωσε όλα στο Mi pad, στα επόμενα μοντέλα άρχισε τις εκπτώσεις ή σε chipset ή σε card slot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...