Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] OnePlus 6 128GB €470.07 @gearbest


mochian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ήρθε μέσω mail αυτή η προσφορά:

https://www.gearbest.com/

Το λιμπίζομαι πολύ καιρό τώρα, απλά φοβάμαι το θέμα του τελωνείου και το "International Version".

Αν υπάρχει κάποιος που έχει κάνει παρόμοια αγορά, θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την τιμη δεν εχω αποψη.  Σε οτι αφορα το τελωνειο, με belgium registered εχεις πολυ καλες πιθανοτητες να μην περασει. Θα σου μιλουσα για βεβαιοτητα, αλλα σε ξενα λεφτα δε μπορω να το κανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν αναφερθει πολλες μπουγαδες στους τροπους αποστολής. πληρωνεις παραπανω για priority line ή belgium registered και σου ερχεται με απλο συστημενο και πληρωνεις τελωνειο κανονικά. Για τόσα μεγάλα ποσά καλύτερα κάποιος να ψαχτεί πριν αγοράσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alkis13 είπε

Εχουν αναφερθει πολλες μπουγαδες στους τροπους αποστολής. πληρωνεις παραπανω για priority line ή belgium registered και σου ερχεται με απλο συστημενο και πληρωνεις τελωνειο κανονικά. Για τόσα μεγάλα ποσά καλύτερα κάποιος να ψαχτεί πριν αγοράσει.

Το belgium registered ειναι ιδιαιτερα ασφαλης μεθοδος για το gearbest. Εχω αγορασει δεκαδες συσκευες μ αυτον τον τροπο και δεν εχω πληρωσει ουτε 1 σεντ τελωνειο.  

Επισης, κατα βαση ειναι γρηγοροτερη απο το priority line που συχνα παρουσιαζει μεγαλες καθυστερησεις.

Αυτα δεν αποτελουν φημες ή γνωμη.  Ειναι γνωση απο προσωπικη εμπειρια αλλα και αλλων ατομων με επισης πολλες παραγγελιες.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Genatos είπε

Απλα να αναφερω οτι για πετυχεις την τιμη του τιτλου πρεπει να το πληρωσεις μεσω το app του gearbest

Δεν ισχύει αυτό. Αν και δεν παίζει κάποιο ρόλο.

Πιο πολύ με ενδιαφέρει αν θα έχω κάποιο πρόβλημα σε βάθος χρόνου σε περίπτωση που το πρέπει να το φλασάρω όντας International όχι Global version και αν μπορώ να αποφύγω με σιγουριά το τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά αν ήταν να πάρω 1+ θα επελεγα μόνο από το επίσημο site και ας πλήρωνα παραπάνω €

Και γενικά για συσκευή τέτοιας αξίας, ειδικότερα όταν η 1+ έχει αν όχι το κορυφαίο, από τα κορυφαία service & support 

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το gearbest είναι από τα πλέον αναξιόπιστα μαγαζιά όσων αφορά τα τελωνεία κλπ. Με το priority line του χάνονται πολλά δέματα και με το Belgium registered αν και σχετικά ασφαλές, δεν είναι 100% ασφαλές οπότε καλύτερα να πληρώσεις λίγο παραπάνω.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να αναφερθει οτι η εν λογω εκδοση περαν απο το θεμα της αποστολης για τυχον τελωνειο εχει και μολις 1 χρονο εγγυηση και συγκεκριμενα εγγυηση Κινεζομαγαζου.

Και επισης απο το επισημο site παιζει και 20ευρω κουπονι μαζι με το κινητο απο τους ηδη κατοχους(μπορει καποιος να αγορασει αξεσουαρ) και επισης περαν απο τα 2 χρονια εγγυηση και του καλυτερου service,εχεις και το αλλο υπερ της πιο αμεσης επισκευης σε περιπτωση ζημιας(πχ αλλαγη οθονης).

Το λεω αυτο γιατι δεν ξερω αν πολλοι θελουν να δωσουν κοντα 500ευρω για αγορα απο Κινα.

Δεν ειναι να πεις οτι γλυτωνεις κοντα 200ευρω οπως στο mi8.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης είναι αρκετά πιθανό να σας έρθει χωρίς τον γνωστό τουμπανιαρικο φορτιστή της 1+ αλλά με έναν κοινό. Ζυγίστε τα καλά πριν επιλέξετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...