Προς το περιεχόμενο

Identify the screenshot - Βρες ποιό παιχνίδι είναι - Topic v2


Greygore
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από NickTG,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 658
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/3/2024 στις 8:30 ΜΜ, e-tic είπε

Ένα πιο πρόσφατο:

nip.1024x576.jpeg

@e-tic the way 

Στις 18/3/2024 στις 12:03 ΠΜ, mkp είπε

Untitled.jpg

@mkp Αυτό φέρνει λίγο σε blood, λίγο σε terminator, αλλά μάλλον δεν είναι τίποτα από τα δυο. Δύσκολο...

Καμιά βοήθεια; 

Επεξ/σία από kostasfil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, kostasfil said:

 

@mkp Αυτό φέρνει λίγο σε blood, λίγο σε terminator, αλλά μάλλον δεν είναι τίποτα από τα δυο. Δύσκολο...

Καμιά βοήθεια; 

είναι post apocalyptic fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά ψάχνω ένα παιχνίδι εδώ και πολλά χρόνια και δεν έχω καταφέρει να το βρω όσο και να έψαξα και έχω απογοητευθεί αν μπορείτε να βοηθήσετε.

Ήταν αρχές του 2000 (1998-2003 χοντρικά) όπου είχαμε πάρει το πρώτο μας pc το οποιο ειχε ένα παιχνίδι προεγκατεστημενο (ισως και απο cd περιοδικού να ηταν)

Τι θυμάμαι. Ο χαρακτήρας ήταν πρώτου προσώπου και έπαιζες με τον κέρσορα όπου ο κέρσορας ήταν ένα μάτι κόκκινο. Έψαχνες σε ένα κάστρο για διάφορα κρυμμένα σημάδια και συνδυάζες διαφορά αντικείμενα όπου χρειάζονταν στη συνέχεια του παιχνιδιού. Νομίζω ότι ήταν σε ένα κάστρο το όλο παιχνίδι ή σε ένα λαγούμι μέσα με κεριά και πίνακες. Δεν ήταν δράσης, απλά έψαχνες σε τοίχος και οτιδήποτε υπηρχε στο δωμάτιο που βρισκόσουν.

Η μουσική του ήταν πολύ χαρακτηριστική και αν θέλετε μπορώ να το σφύριξω σαν μουσική.

Έχω δει δεκάδες video με ρετρό παιχνίδια pc και δεν κατάφερα να το βρω και πλέον σκέφτομαι μήπως ήταν όλα στο μυαλό μου.. 😅😅

 

Υ.Γ. Η μουσική ήταν απαλή μονοφωνική σα να έπαιζε αρπα

Επεξ/σία από txcellas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτό με την μηχανή είναι από doom 2;

Όσο για το παιχνίδι, με το που διάβασα τη περιγραφή μου ήρθε στο μυαλό το Realms of the Haunting (Εξαιρετικό παιχνίδι) αλλά είναι και action και ο κέρσορας είναι άσπρο μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Archantwn είπε

Η φωτό με την μηχανή είναι από doom 2;

Όσο για το παιχνίδι, με το που διάβασα τη περιγραφή μου ήρθε στο μυαλό το Realms of the Haunting (Εξαιρετικό παιχνίδι) αλλά είναι και action και ο κέρσορας είναι άσπρο μάτι.

Όχι δυστηχως δεν είναι αυτό αν και μοιάζει. Ήταν περισσότερο σαν βιβλίο. Δεν άλλαζαν τα καρέ της εικόνας όπως αυτό το παιχνίδι που είπες.

Ηταν σταθερή εικόνα σαν PowerPoint ενα πραγμα και απλά έψαχνες για στοιχεία. Ο κερσορας-Ματι μπορεί να ήταν και άλλο χρώμα αλλά έχω την εντύπωση ότι ηταν κόκκινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...