Προς το περιεχόμενο

essential phone 240 euro


Rfactor85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε δεν πάνε να @#$%@#^.

Παρήγγειλα και εγώ ένα με μετατροπή από Εθνική Τράπεζα (1% προμήθεια).

237€ + 2.37€ = λιγότερο από 240€ παραδομένο. Έτσι μάλιστα!

26 λεπτά πριν, papars είπε

Στον αντίποδα λέω να δώσω 100 ευρώ παραπάνω να πάρω το ΜΙ8,

200€ παραπάνω για το Mi8 εννοείς;

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

200€ παραπάνω για το Mi8 εννοείς;

Μόνο +€130 ...

mi8-gb.jpg

 

Το μόνο που με προβληματίζει με το essential είναι οι αναφορές για κακή λήψη ...

Επεξ/σία από papars
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και offtopic στα 350 το Mi 8 με συχνές προσφορές!!!

π.χ.  Xiaomi Mi8 - 6GB RAM 64GB ROM με Official Global ROM + OTA Upgrade σε μαύρο και μπλε χρώμα στα 335,5€
Κουπόνι: 8BGM86411

Επεξ/σία από bill987
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά, βάλτε 40 ευρώ παραπάνω και πάρτε καλύτερα το Lg G6 (από best price) και θα είστε κομπλέ.
Το ξέρω έχει τα μειονεκτήματά του και αυτό, αλλά πιστέψτε με τα πλεονεκτήματα είναι σίγουρα υπέρ του LG.

Πρώτα απ' όλα θα έχετε 2 χρόνια εγγύηση, πολύ καλύτερη κάμερα (η ευρυγώνια - wide που έχει πραγματικά θα σας καταπλήξει), πιο ελαφρύ κινητό,  ράδιο,  αδιάβροχο, αντοχή στην σκόνη και κτλ

(Γνώμη μου φυσικά εεε!!)

Επεξ/σία από hasiotis_john
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος λόγος πιστεύω για να το αγοράσεις είναι να το συνδυάσεις με την 360 κάμερα. Ειδικά τώρα που και αυτή αντί για 200$ κοστίζει το 1/5...

Έτσι και προχώρησα σε αγορά ενός "πακέτου" που θα δείτε.

Με ισοτιμία Alpha Bank περιμένω να βγεί λιγότερο από 312€ που ζητούσε τo Amazon ενώ το xe.com το δίνει στα 301.

Ελπίζω να μην το μετανοιώσω και να είναι αναβάθμιση από το S7 Edge που χρησιμοποιώ τώρα ως εμπειρία, αν όχι τότε ως εργαλείο 360 μοιρών για φωτογράφιση/βιντεοσκόπηση για πελάτες.

Ίσως win/win, θα δείξει 😉

Capture.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, aristidis540 είπε

κινητό  με 3000mA ........κόβεται όσο καλό κι'αν είναι.

Άρα κόβεις όλα τα Galaxy S8/9 και LG G6/7 (και πολλά άλλα) των τελευταίων ετών...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, antypas25 είπε

Άρα κόβεις όλα τα Galaxy S8/9 και LG G6/7 (και πολλά άλλα) των τελευταίων ετών...

Eκει έχουμε amoled οθόνες.(εδω με το redmi note 5 με 4000 και λες κάτι γίνετε 😊)

οχι καρτα(θα πεις 128 ειναι αυτα)

οχι ραδιο

οχι 3,5mm jack

+ μια nano-sim

 

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lionheart75 είπε

το z έχει καλύτερο hardware (cpu, οθόνη) το z2 έχει λίγο μεγαλύτερη μπαταρία και είναι ακριβότερο.

Το z είναι πιο συμφέρουσα αγορά και καλύτερη συσκευή. Τα moto mods ταιριάζουν σε όλη τη σειρά Z οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. ;) Οι κάμερες του Ζ είναι αξιοπρεπέστατες και σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει συζήτηση. Το μόνο αρνητικό είναι η αυτονομία αλλά και πάλι σε αυτά τα χρήματα δεν το συζητάμε. Εγώ θα του παραγγείλω και ένα mod με επιπλέον μπαταρία, απλά δεν έχω ξεκαθαρίσει απο που ακόμα. 

edit: Στο μόνο που είναι καλύτερο το xiaomi που ανέφερες είναι στην αυτονομία. Δεν υπάρχει επαφή και είναι προσβολή να συγκρίνεται το moto Z με το συγκεκριμένο xiaomi. Ούτε καν και ας είναι 2 ετών παλιότερο κινητό το Z. 

Διαβάζω πολλά αρνητικά στο gsmarena.com για την μπαταρία του και ότι αυτή παραδίδει πνεύμα στους 12-18 μήνες. Μ΄αρέσει πιο πολύ από το  xiaomi αλλά άμα έχει τέτοια θέματα αυτό με αποθαρρύνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Αν δεν είχα το S8+ και δεν είχα παραγγείλει και το Moto Z που παίζει αυτές τις μέρες σε προσφορά, θα το είχα παραγγείλει σίγουρα.

Το κινητό είναι ουσιαστικά flagship για το έτος που πέρασε και κόσμημα καθώς έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. 

Στα 300 ευρώ είναι μια πολύ vfm αγορά.

 

3 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Γιατί δεν μπορείς να καταλάβεις αυτό που γράφω; 

On topic στα 250 ευρώ είναι εξαιρετικό το essential!

246.80 μου βγηκε με την ισοτιμια του amazon. 

Το παρηγγειλα. Προτεινετε θηκες και tempered οσοι το εχετε παρει.

Άντεξες 11 ώρες πάντως! :lol:

Κινητάρα είναι παιδιά σε σούπερ τιμή! Το πρόβλημα που βλέπω εγώ είναι ότι σε περίπτωση βλάβης πρέπει να πάει και να έρθει Αμερική...(χρονικά πρόβλημα, όχι λόγω amazon). Είναι και ο πατέρας του notch! :D 

Μήπως πρέπει να αλλάξει και η τιμή στον τίτλο αφού είναι αρκετά χαμηλότερη;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vagdesign είπε

Ελπίζω να μην το μετανοιώσω και να είναι αναβάθμιση από το S7 Edge που χρησιμοποιώ τώρα ως εμπειρία, αν όχι τότε ως εργαλείο 360 μοιρών για φωτογράφιση/βιντεοσκόπηση για πελάτες.

 

Σύντεκνε, το S7 Edge που έχεις, είναι για μένα μέσα στα 5 καλύτερα κινητά που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ. Κόσμημα, οθονάρα, smooth εμπειρία, άψογες κάμερες, ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ και το βασικότερο έχει τρομερή αυτονομία μπαταρίας! Αν παίρνεις το essential για αναβάθμιση , τότε θα κλάψεις οικτρά! Αν δεν έχει κάποιο πρόβλημα το edge σου, μείνε εκεί και κράτα το σφιχτά μην σου φύγει ή πάθει τίποτα. Όσο για την 360 μοίρες φωτογράφιση με το μαραφέτι, έχεις δει στο ίντερνετ ποιότητα φωτογραφιών? Μην το πάρεις στα τυφλά χωρίς να είσαι σίγουρος.

Επεξ/σία από hasiotis_john
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήταν ένα κινητό βιαστικά βγαλμένο και με προβληματικό software. Για αυτό και για την υψηλή τιμή του είχε ασκηθεί δριμεία κριτική. 

Οσοι το κράτησαν τώρα με το Android 9 λένε τα καλύτερα. Τα προβλήματα του έχουν διορθωθεί. Η κάμερα έχει βελτιωθεί δραματικα, το touch lag έχει μειωθεί και το scroll jitter έχει εξαφανιστεί. Απροβλημάτιστο, γρήγορο και με καλή κάμερα πλέον. Αν μπουν στην εξίσωση οι άμεσες ενημερώσεις, η σχεδίαση και η ποιότητα υλικών (τιτάνιο και κεραμικά υλικά) το καθιστούν εξαιρετική περίπτωση. 

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η stock κάμερα είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με όταν πρωτοβγήκε αλλά υπάρχουν άπειρες εκδόσεις gcam (και χωρίς root) που κάνουν την κατάσταση ακόμα καλύτερη. Για κινητό των 700 δικαίως έφαγε κράξιμο, στα 240 τώρα είναι εκπληκτικό vfm.

To έχω μια βδομάδα στα χέρια μου κι έχω εντυπωσιαστεί. Δεν έχω καταλάβει screen jitter αλλά μπορείς να παίξεις με το touch sensitivity στα developer options, το σήμα είναι στα επίπεδα των RN4 και RN5 που έχω στο σπίτι ενώ η μπαταρία τα πάει εξαιρετικά με το Android P.  Οι devs είναι ενεργοί στο reddit με μηνιαία ΑΜΑ, οι αναβαθμίσεις έρχονται σε ταχύτητα Pixel και το community στο r/essential μ'έχει εκπλήξει θετικά.

Σ'αυτήν την τιμή μην το φοβηθείτε, δύσκολα θα βρείτε εφάμιλλο vfm.

Επεξ/σία από Darkphobia
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...