Προς το περιεχόμενο

essential phone 240 euro


Rfactor85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας βγει κάποιος που το έχει πιάσει στα χέρια του να μας πει αν έχει πιάσει συσκευή αντίστοιχης ποιότητας-υλικών ανεξάρτητου τιμής και μετά συζητάμε ότι θέλετε.

Στην τιμή που το παίρνετε είναι κλέψιμο και δωρεά της Google για ένα πρότζεκτ που δεν τράβηξε. 

Απλα , ξεκάθαρα και ωραία..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papars είπε

Με 10%+ κακές κριτικές για το σήμα, θα το προσπεράσω.  Αλλιώς η τιμή είναι super.

Οι κριτικές για το σημα ειναι για  αμερικανικούς providers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Sorry αλλα εγω κραταω τα κινητα μου 4 χρονια. Σαφως εχω αλλα κριτηρια απο καποιον που τα αλλαζει καθ χρονο ή καθε!εξι μηνες!

Καλα κανεις, μας εχουν τσακισει με τις σουπερ προσφορες, μη νομιζεις, τραβαμε μεγαλο ζορι, καθε χρονο σκανε 1-3 πολυ δυνατες προσφορες, οπως αυτο το κινητο και ο πειρασμος ειναι μεγαλος...2 μερες "βασανιστηκα" στο prime deal και ετσι εχασα το στοκ και μπηκα σε λιστα αναμονης απο τοτε.

Τωρα το περιμενω απο μερα σε μερα, καπου τελωνειο ειναι.

33 λεπτά πριν, papars είπε

Και αλλού τα ίδια προβλήματα ...

Το εχουν παρει ηδη αρκετοι στην Ελλαδα απο το prime deal και γραφουν στο γειτονικο φορουμ.

Εχουν παθει ολοι πλακα με την ποιοτητα κατασκευης του.

Κανενα προβλημα με σημα εδω. Μπορει βεβαια να εχει διορθωθει με τοσα updates που παιρνει.

 

 

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Σύντεκνε, το S7 Edge που έχεις, είναι για μένα μέσα στα 5 καλύτερα κινητά που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ. Κόσμημα, οθονάρα, smooth εμπειρία, άψογες κάμερες, ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ και το βασικότερο έχει τρομερή αυτονομία μπαταρίας! Αν παίρνεις το essential για αναβάθμιση , τότε θα κλάψεις οικτρά! Αν δεν έχει κάποιο πρόβλημα το edge σου, μείνε εκεί και κράτα το σφιχτά μην σου φύγει ή πάθει τίποτα. Όσο για την 360 μοίρες φωτογράφιση με το μαραφέτι, έχεις δει στο ίντερνετ ποιότητα φωτογραφιών? Μην το πάρεις στα τυφλά χωρίς να είσαι σίγουρος.

Δεν πρόκειται να το δώσω το S7 Edge λόγω της οθονάρας του και της κάμερας που με έχει βολέψει. Το Essential το αγόρασα λόγω design, υλικών και 360 κάμερας. Με τα ίδια χρήματα αγόραζα μόνο μια Samsung 360 κάμερα... προτίμησα την ευκαιρία που μόλις είδα ότι έπαψε να είναι τόσο χαμηλά η τιμή του 😉

Το S7 Edge το έχω και σε Live Demo συσκευή (για ανταλλακτικά ή για χρήση με το Osmo Mobile ενώ χρειάζομαι το άλλο που λειτουργεί ως κινητό)

Ένας λόγος που προτίμησα αυτό από κάποιο άλλο είναι η αναλογία οθόνης που είναι κοντά στο 16:9 (19:10) από τις νέες ναυαρχίδες. Πράγμα κακό για τη χρήση που το θέλω.

Επειδή οι αναβαθμίσεις το καθιστούν ενεργό και είδα ότι όντως το πρόγραμμα της κάμερας έχει βελτιωθεί, γι'αυτό και το αγόρασα. Ήταν και είναι το μοναδικό κινητό που ενώ δημιούργησε το notch, το έχει υλοποιήσει καλύτερα απ'όλους. Δεν ενοχλεί λόγω μεγέθους και υπάρχει συμμετρία εμπρός/πίσω στο κινητό.

Όταν έρθει με το καλό και το δοκιμάσω, θα δω αν θα αντικαταστήσει το S7 Edge ή αν το έχω ως 2ο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακάρι να βγει καλό και όντως οι αναβαθμίσεις να το έχουν φέρει σε ικανοποιητικό επίπεδο, μιας και τα περισσότερα reviews το βαθμολογούν κάπως μέτρια. Βέβαια όλες οι αξιολογήσεις έγιναν ΠΡΙΝ από τις τελευταίες αναβαθμίσεις και σίγουρα όλα τώρα θα είναι διαφορετικά. Καλορίζικο σε όσους το πήρατε και περιμένουμε εντυπώσεις όταν με το καλό. Θα σας πρότεινα να πάρετε άμεσα και θήκες από το ebay ή το amazon μιας και δύσκολα θα βρείτε από Ελλάδα και είναι κρίμα τέτοιο μπιμπελό να το αφήσετε απροστάτευτο.

Επεξ/σία από hasiotis_john
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η ισοτιμία του Amazon στα 312€ είναι καλύτερη από αυτή της Alpha Bank που με χρέωσε μόλις 315€ ενώ το xe.com έδινε στα 301€.

Οπότε να το έχετε υπ'όψιν για αγορές με κάρτες της Alpha Bank, χρεώνει την ισοτιμία χειρότερα από το Amazon.com 😉

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αγόρασα μόνο το κινητό, αλλά και την κάμερα μαζί καθώς και προστασία οθόνης. Επισυνάπτω ξανά την παραγγελία να δείτε.

Capture.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...