Προς το περιεχόμενο

Διακοπή ρεύματος σε πολλές περιοχές της Αττικής


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, mclein είπε

14:14, εγκλωβισμενος σε ασανσερ αναμεσα στον πρωτο & το ισογειο καπου στο Νεο Φαληρο.

15:34, επαναφορα ρευματος & απεγκλωβισμος. τσαμπα ηρθαν, ιπτάμενα, τα παιδια απ'την πυροσβεστικη.

Ελπίζω τουλάχιστον να είχες κλειστεί μέσα με κάνα γκομενάκι :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Ελπίζω τουλάχιστον να είχες κλειστεί μέσα με κάνα γκομενάκι :P :P

κλειδαρας, κλειδωθηκε...τραγικο !!!

φιλε αν ειχα κλειδωθει με γκομενακι θα λιποθυμουσε απο τη βρωμα μου και μετα θα επρεπε να καλεσουμε και το 166 εκτος απ'το 199 !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους εγκλωβισμούς σε ασανσέρ. Το είχε προβλέψει ο Ισίδωρος Ζουργός που η αφορμή και ο πυρήνας του βιβλίου του "Στη Σκιά της Πεταλούδας", που ξεκινάει από ένα εγκλωβισμό σε ασανσέρ ενός άντρα και μιας γυναίκας σε μια μεθυστική τοιχογραφία της ιστορίας της Μακεδονίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Φίλε αυτό δεν θα γίνει ποτέ. 

και να γινοταν, μετα απο 40' ιδρωμα / ξε-ίδρωμα που επεσε για ν'ανοιξω τη θωρακισμενη που ειχα ως εργασια...

επαναλαμβανω, θα λιποθυμουσε ή θα κοπανιόταν για να βγει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mclein είπε

14:14, εγκλωβισμενος σε ασανσερ αναμεσα στον πρωτο & το ισογειο καπου στο Νεο Φαληρο.

15:34, επαναφορα ρευματος & απεγκλωβισμος. τσαμπα ηρθαν, ιπτάμενα, τα παιδια απ'την πυροσβεστικη.

Παλαιο Φαληρο παντως δεν πηραμε γραμμη, το μαθα απο τις ειδησεις οταν πηγα σπιτι μετα τη δουλεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα με την διακοπη

κατα τις 17¨30 ηρθε το ρευμα στην περιοχη μου ( παγκρατι ) , η πολυκατοικια κοινοχρηστοι χωροι ειχαν ρευμα το διαμερισμα μου δεν ειχε

πηρα στις βλαβες αφου τσεκαρα τον πινακα και μετα απο αναμονη μου ειπαν οτι στο δρομο μου βρισκεται μια διακλαδωση και το ρευμα ειναι τριφασικο αλλα η πολυκατοικια δεν εχει και τις 3 φασεις συνδεδεμενες αλλα τις 2 γιαυτο και καποια διαμερισματα δεν ειχαν. κατι τετοια

 

τελικα ηρθε και στο διαμερισμα μου μετα απο μια ωρα

 

μπορει να μου εξηγησει καποιος ενημερωτικα τι παιζει πως γινεται καποια να εχουν καποια οχι αφου η πολυκατοικια δεν εχει μια γραμμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξάρχεια δεν είχαμε ρεύμα από τις 2 μέχρι τις 4:30. Δεν με πείραξε βέβαια γιατί κοιμόμουν του καλού καιρού, μου είπε η μάνα μου οτι δεν έχουμε ρεύμα, εγώ δεν είπα τίποτα λέω χέστο θα έρθει, άνοιξα το ράδιο από το ρολόι του κομοδίνου ώστε να το ακούσω όταν έρθει το ρεύμα. Πάντως τα τελευταία δύο χρόνια έχουν γίνει αρκετές διακοπές ρεύματος λόγω βλαβών, οι περισσότερες τοπικές εδώ στην περιοχή από προβλήματα σε Υ/Σ χαμηλής και μέσης τάσης. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mclein είπε

και να γινοταν, μετα απο 40' ιδρωμα / ξε-ίδρωμα που επεσε για ν'ανοιξω τη θωρακισμενη που ειχα ως εργασια...

επαναλαμβανω, θα λιποθυμουσε ή θα κοπανιόταν για να βγει :P 

Δηλαδή αν ο κόσμος γύριζε ανάποδα και τύχαινε να κλειστείς με γκομενάρα στο ασανσέρ εσύ θα προσπαθούσες για 40 λεπτά να ανοίξεις κάποια πόρτα? 😯

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Δηλαδή αν ο κόσμος γύριζε ανάποδα και τύχαινε να κλειστείς με γκομενάρα στο ασανσέρ εσύ θα προσπαθούσες για 40 λεπτά να ανοίξεις κάποια πόρτα? 😯

η καρδιά του ανοίγει δύσκολα, καμία δεν τον έχει ξεκλειδώσει, ούτε ο ίδιος 😆

Spoiler

Εγώ είπαμε, Quadro RTX 8000 SLI, πόρσε, iPhone, intel. 😋

 

Επεξ/σία από Pokemon640
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Δηλαδή αν ο κόσμος γύριζε ανάποδα και τύχαινε να κλειστείς με γκομενάρα στο ασανσέρ εσύ θα προσπαθούσες για 40 λεπτά να ανοίξεις κάποια πόρτα? 😯

Εννοεί μάλλον ότι πριν μπει στο ασανσέρ έκανε επί 40 λεπτά δουλειά και μπαίνοντας στο ασανσέρ έγινε η στραβή..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...